آموزش ساخت جیمیل

آموزش گام به گام ساخت جیمیل یا گوگل اکانت

ساخت جیمیل را به به آسان ترین روش، به صورت تصویری و گام به گام انجام دهید. امروزه استفاده از اینترنت و گوشی‌ های هوشمند بدون داشتن یک آدرس ایمیل (Email) می تواند تجربه ای سخت و بسیار محدود باشد. یکی از بهترین و محبوب ترین سرویس های ایمیل مبتنی بر وب در جهان، سرویس شرکت گوگل یعنی جیمیل (Gmail) است.

جیمیل فقط یک سرویس ایمیل نیست و در واقع همان اکانت گوگل است که به وسیله آن می توانید به همه خدمات شرکت گوگل از جمله Google Docs و Google Calender و Google Maps و … دسترسی پیدا کنید. در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که چگونه به سادگی، یک جیمیل یا اکانت گوگل در کامپیوتر و یا گوشی اندروید و آیفون خود بسازید.

برای آشنایی کامل و کار با گوگل مپس نیز می توانید به مقاله آموزش گوگل مپس مراجعه کنید.

مزایای استفاده از جیمیل (Gmail)

جیمیل یکی از محبوب ترین سرویس های ایمیل موجود در دنیا است که قابلیت های زیادی را برای کاربران فراهم می کند. جیمیل به صورت رایگان برای افراد عادی و شرکت ها قابل دسترسی و استفاده است. در ادامه به 10 مورد از مزایای مهم ساخت جیمیل می پردازیم:

  1. گروه بندی ایمیل ها: جیمیل امکان گروه بندی کردن ایمیل های ارسالی و دریافتی و کنار هم قرار دادن ایمیل های مرتبط موضوعی را برای شما فراهم می سازد. این بهترین روش برای نظم بخشیدن به ایمیل های مرتبط با یک موضوع خاص است.
  2. بررسی ویروس ها و هرزنامه ها: جیمیل به صورت کاملاً رایگان، ایمیل های مشکوک و یا حاوی ویروس را به صورت خودکار شناسایی می کند و به صورت جداگانه آنها را مرتب و لیست می کند. پیش از باز کردن این نوع پیام ها، اخطاری به کاربر اعلام می شود.
  3. فضای ذخیره سازی رایگان: جیمیل 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای ایمیل را در اختیار کاربر قرار می دهد. فضای اضافی نیز قابل خریداری است.
  4. قابلیت اطمینان جیمیل: جیمیل به عنوان سرویسی مطمئن مورد استفاده قرار می گیرد. اگر امنیت ایمیل هایتان برای شما اهمیت دارد، جیمیل انتخاب مناسبی خواهد بود.
  5. امکان استفاده از سرویس های دیگر گوگل: با داشتن اکانت جیمیل، می توانید از سایر خدمات گوگل همچون Google Drive و Google Calender و… بهره مند شوید.
  6. قابلیت ادغام چندین حساب: اگر صاحب چندین حساب کاربری هستید، می توانید با ترفندهایی، چندین اکانت را در یک اکانت ادغام کنید و به صورت همزمان ایمیل های خود را مورد بررسی قرار دهید.
  7. قابلیت شخصی سازی: در جیمیل می توانید ظاهر اکانت خود را به راحتی شخصی سازی کنید.
  8. قابلیت لیست کردن وظایف: با استفاده از جیمیل و Calender می توانید لیستی از وظایف خود را به صورت مرتب و زمان بندی شده داشته باشید و هر زمان مایل بودید، آن را به روز کنید.
  9. قابلیت فیلتر و جستجو: در جیمیل به راحتی می توانید ایمیل های دریافتی و ارسالی خود را فیلتر کنید و یا عبارت دلخواه خود را جستجو نمایید.
  10. قابلیت استفاده از میانبرهای صفحه کلید: گرچه جیمیل یک سرویس کاربرپسند است، با این حال برای کاربران حرفه ای، امکان استفاده از میانبرهای صفحه کلید برای کار کردن با جیمیل نیز وجود دارد.

مراحل ساخت جیمیل

ساخت جیمیل را گام به گام آموزش می دهیم:

گام اول

وارد سایت گوگل شوید. در بدو ورود به این سایت، از بین گزینه های بالا سمت راست، بر روی Sign in کلیک کنید.

گام اول ساخت جیمیل

گام دوم

روی گزینه Create account کلیک کنید.

گام دوم ساخت جیمیل

گام سوم

به شما دو گزینه ارائه می شود. For Myselfe که برای استفاده شخصی است و To manage my business که برای کسب و کار است. برای ایجاد حساب کاربری شخصی روی گزینه For Myselfe کلیک کنید.

گام سوم ساخت حیمیل

گام چهارم

در گام بعد باید در ردیف بالا، در بخش های First name و Last name نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید که هم می تواند نام خود شما باشد یا هر چیز دیگری.

در ردیف بعدی در بخش Username باید نام کاربری دلخواه که از این پس همان آدرس ایمیل شما است، وارد شود. فقط نباید کسی قبل از شما این نام را ثبت کرده باشد. در این صورت با خطا مواجه می شوید و لازم است نام کاربری خود را تغییر دهید.

در بخش Password رمز عبور خود را تعیین کنید. رمز عبور می بایست حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از حروف و اعداد باشد تا سوء استفاده ای از آن نشود. در بخش Confirm، رمز عبور خود را مجدد وارد کنید. سپس روی Next کلیک کنید.

گام چهارم ساخت جیمیل

گام چهارم

در صفحه بعد شما می توانید به ‌صورت اختیاری یک شماره موبایل و یک ایمیل پشتیبانی وارد کنید. این کار اجباری نیست ولی برای تأیید هویت شما در آینده، لازم است و دوباره پرسیده می شود. در ردیف های بعدی باید روز، ماه، سال تولد و جنسیت خود را وارد کنید.

گام پنجم ساخت جیمیل

گام آخر

در مرحله آخر باید روی گزینه I agree کلیک کنید تا با موافقت قوانین و شرایط گوگل، گوگل اکانت شما ساخته شود. جیمیل شما آماده است و شما می توانید به وسیله آن از همه خدمات گوگل استفاده کنید.

ساخت جیمیل با گوشی آیفون

برای ساخت ایمیل یا جیمیل در گوشی آیفون (iOS) خود واضافه کردن و مدیریت اکانت خود در گوشی آیفون، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. دقت کنید که با این روش می توانید چندین اکانت را همزمان در گوشی مدیریت کنید.

ابتدا وارد بخش Setting گوشی خود شوید و از بین گزینه های موجود، به Mail وارد شوید.

مرحله اول ساخت حیمیل در آیفون

 

در بخش Mail وارد قسمت Accounts شوید.

مرحله دوم ساخت حیمیل در آیفون

 

در بخش Accounts نام Add Account را لمس کنید.

مرحله سوم ساخت حیمیل در آیفون

 

در مرحله بعد لیستی از اکانت ها به شما نشان داده می شود. برای ساخت اکانت گوگل، به گزینه Google وارد شوید.

مرحله چهارم ساخت حیمیل در آیفون

 

در مرحله بعد، چنانچه پیش از این اکانت جیمیل ساخته اید، ایمیل خود را وارد کنید تا اکانت مورد نظر شما پس از وارد کردن رمز عبور در مرحله بعد، به اکانت های گوشی اضافه شود. درغیر اینصورت Create account را لمس کنید.

مرحله پنجم ساخت حیمیل در آیفون

 

در گام بعد، در بخش First name و Last name، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

مرحله ششم ساخت حیمیل در آیفون

 

در گام بعد، روز، ماه، سال تولد و جنسیت خود را وارد کنید.

مرحله هفتم ساخت حیمیل در آیفون

 

در بخش بعد، لازم است آدرس ایمیلی که مایل هستید بسازید را انتخاب کنید. یا می توانید از بین گزینه های موجود استفاده کنید یا با انتخاب Create your own Gmail address، ایمیل دلخواه خود را وارد نمایید. دقت کنید که ایمیل نباید تکراری باشد. در غیر اینصورت با خطا مواجه خواهید شد.

مرحله هشتم ساخت حیمیل در آیفون

در گام بعد، رمز عبور انتخابی خود را وارد نمایید.

مرحله نهم ساخت حیمیل در آیفون

در مرحله بعد لازم است یک شماره موبایل برای مسائل امنیتی و بازگردانی رمز عبور خود وارد نمایید.

مرحله دهم ساخت حیمیل در آیفون

 

در مرحله بعد، خلاصه ای از اطلاعات حساب به شما نمایش داده می شود.

مرحله یازدهم ساخت حیمیل در آیفون

 

در مرحله آخر با لمس دکمه I agree حساب کاربری جیمیل شما ساخته و به اکانت های گوشی اضافه می شود.

مرحله نهایی ساخت حیمیل در آیفون

 

ساخت جیمیل با گوشی اندروید

برای اضافه کردن جیمیل به گوشی اندروید مانند سامسونگ و … نیز لازم است ابتدا به بخش Setting دستگاه خود مراجعه کنید و وارد بخش Accounts and backup شوید.

مرحله اول ساخت حیمیل در اندروید

 

در گام بعد به بخش Manage accounts وارد شوید.

مرحله دوم ساخت حیمیل در اندروید

 

در مرحله بعد چنانچه قصد ساخت اکانت جدید و اضافه کردن آن به گوشی خود را دارید، گزینه Add account را لمس کنید.

مرحله سوم ساخت حیمیل در اندروید

درمرحله بعد گزینه Google را لمس کنید.

مرحله چهارم ساخت حیمیل در اندروید

در گام بعد، برای ساخت اکانت جدید، Create account و For myself را لمس کنید.

مرحله پنجم ساخت حیمیل در اندرویددر ادامه تمامی مراحل شبیه به ساخت اکانت جیمیل در آیفون طی می شود که پیش از این به صورت کامل توضیح داده شده است.