افزایش شارژدهی باتری مویابل

بهترین روش ها برای افزایش شارژ باتری موبایل و عمر مفید آن

 افزایش شارژ باتری موبایل یکی از دغدغه های کاربران گوشی موبایل است. حتماً شما هم تجربه تمام شدن بد موقع شارژ باتری موبایل را داشته اید. این اتفاق می تواند بسیار آزاردهنده و اعصاب خردکن باشد، مخصوصاً اگر در شرایط بسیار حساسی مثل موقعیت های کاری باشید.

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین روشهای افزایش شارژ باتری موبایل و عمر مفید آن آشنا کنیم. با استفاده از این روش ها هم به سلامتی باتری گوشی کمک می شود، هم از خالی شدن شارژ در زمان های نامناسب جلوگیری خواهد شد. برای مطالعه مقالات تکنولوژی راندنو با ما همراه باشید

نحوه عملکرد باتری موبایل

باتری گوشی از سه بخش اصلی الکترود، آند و کاتد ساخته شده است. مواد شیمیایی درون باتری انرژی را ذخیره می کنند ولی این انرژی دائمی نیست و با مصرف دستگاه کم می شود. باتری های موبایل و دستگاه های الکترونیکی از زمان اختراع تا به امروز پیشرفت های زیادی کرده اند

، کوچک تر شده اند، انرژی بیشتری ذخیره می کنند و سریع تر شارژ می شوند. ولی با وجود این پیشرفت ها، خالی شدن شارژ گوشی موبایل همچنان برای کسانی که به طور روزانه از این وسیله استفاده می کنند، یک مشکل اساسی است.

در ادامه به اصلی ترین عوامل خالی شدن شارژ باتری موبایل اشاره می کنیم:

  • نور صفحه نمایش
  • سیستم عامل
  • اینترنت
  • ویدئو
  • سنسورهای گوشی
  • اپ های فعال در پس زمینه

گوشی ها و موبایل های جدید باتری های پیشرفته تری دارند که هم مدت طولانی تری شارژ دارند و هم سریع تر شارژ می شوند. ولی حقیقت اینکه بسیاری گوشی های جدید در دست ندارند و شرایط خرید این موبایل ها ندارند. با روش هایی که در ادامه معرفی می شود، می توانید موبایل خود را بهتر مدیریت کنید تا شارژ و عمر مفید باتری آن افزایش یابد.

روش‌های افزایش شارژ باتری موبایل در حین استفاده

نور صفحه نمایش

همان ‌طور که گفته شد، نور صفحه نمایش اصلی ترین عمل تخلیه شارژ باتری موبایل است.، پس بهتر است که نور آن را به اندازه ای که نیاز دارید تنظیم کنید. نیازی نیست که آن را روی 100% قرار دهید. در ضمن برای افزایش شارژ باتری موبایل و عمر مفید آن حالت روشنایی اتوماتیک را غیر فعال کنید.

سنسورهای گوشی

گوشی شما دارای سنسورهای زیادی است. پس بهتر است وقتی به آنها نیازی ندارید، آنها را خاموش کنید. مثل سنسورهای موقعیت، بلوتوث، هات اسپات، سینک و غیر … .

سیستم عامل

خود سیستم عامل گوشی شما باتری زیادی مصرف می کند و در این مورد کار خاصی نمی توانید انجام دهید. فقط حتماً سیستم عامل را بروز نگه دارید. بروزرسانی های جدید می تواند بسیار کمک کنند. در استفاده از نرم افزار هایی که مدعی کاهش مصرف شارژ باتری موبایل هستند، بسیار دقت کنید. این اپ ها می توانند به گوشی آسیب برسانند. پس بهتر است از اپ های معتبر و مورد تأیید شرکت سازنده استفاده کنید.

اینترنت

اینترنت همراه به مراتب شارژ بیشتری نسبت به اینترنت وای فای مصرف می کند. از اینترنت همراه خود به طور طولانی استفاده نکنید و حتماً استفاده از وای فای را در اولویت قرار دهید. اگر از اپ یا بازی های آفلاین استفاده می کنید، اینترنت خود را قطع کنید.

تماشای ویدیو

تماشای ویدئو شارژ زیادی مصرف می کند. پس ابتدا میزان شارژ باتری موبایل خود را در نظر بگیرید، بعد از آن اقدام به تماشای ویدئو کنید.

اپ های فعال در پس زمینه

بسیاری از اپ ها در گوشی شما به طور پنهانی در حال مصرف شارژ باتری شما هستند مثل مسنجرها، جستجوی گوگل و … . با مراجعه به بخش تنظیمات و بخش Data usage این برنامه ها را ببندید. برنامه هایی مخصوص این کار هستند ولی باز هم در استفاده از این برنامه ها احتیاط کنید.

امکانات از قبل قرار داده شده در موبایل

در بسیاری از موبایل ها امکاناتی برای استفاده بهتر از دستگاه در نظر گرفته شده است. مثل حالت کم مصرف و یا بهینه سازی باتری. در استفاده از این امکانات دریغ نکنید.

روش‌های برای افرایش عمر مفید باتری موبایل

دما

برای افزایش شارژ باتری مویایل، از داغ شدن گوشی جلوگیری کنید: روش های فوق را امتحان نمایید.

  1. حرارت هم شارژ را زودتر خالی می کند، هم طول عمر مفید باتری را کم می کند. سرما هم برای باتری مفید نیست.
  2. اگر در هنگام شارژ از گوشی استفاده کنید، متوجه داغ شدن آن می شوید. پس در هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید تا هم زود تر شارژ شود و هم عمر باتری کم نشود.
  3. گوشی خود را در اتاقی با تهویه مناسب شارژ کنید.
  4. جدا کردن کاور در زمان داغ شدن و در حین شارژ می تواند به خنک شدن سریع تر گوشی کمک می کند.

زمان شارژ

صبر نکنید تا شارژ بارتری موبایل به صفر برسد و احتیاج نیست گوشی را تا 100% شارژ کنید. پیشنهاد می شود شارژ را بین 30% تا 80% نگه دارید.

شارژ بیش از حد

همان طور که گفته شد، نیازی به شارژ صد درصدی نیست و می توانید در 80% آن را از برق بکشید و همچنین گوشی خود را در حین شارژ کردن به مدت طولانی رها نکنید .بعد از رسید به میزان مطلوب، فوراً از برق بکشید. شارژ بیش از حد به باتری موبایل آسیب می رساند.

برنامه افزایش شارژ باتری موبایل

در گوشی های اندرویدی برنامه هایی نظیر  Battery HD pro و برنامه GreenPower Premium می توانند به طول عمر باطری کمک کنند. این نرم افزار ها با مدیریت هوشمند باز و بسته کردن قابلیت هایی نظیر بلوتوث و وای فای می توانند این کار را انجام دهند. برای افزایش شارژ باتری موبایل این راه را حتما امتحان نمایید.

کد افزایش شارژ باتری در زمان اضطرار

برای افزایش شارژ باتری موبایل، گاهی اوقات که شارژ باتری موبایل رو به اتمام است می توانیم با اجرای کد دستوری #3370* میزان اندوخته باتری گوشی فعال می شود و گوشی مجددا دارای شارژ است. البته این کد بر روی برخی از گوشی های اندرویدی قابل پیاده سازی است.