کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون

کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون

کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون این امکان را به کاربران می دهد تا از عملکرد داخلی گوشی خود مطلع شوند. سازندگان گوشی های هوشمند برای هر گوشی،کدهای تست سلامتی را ایجاد می کنند که کاربران با وارد کردن آنها می توانند اطلاعات مربوط به گوشی خود را بررسی و پیدا کنند. معمولاً این کدها مناسب تمامی گوشی های هوشمند است اما ممکن است برخی از آنها مختص به یک شرکت سازنده باشد یا اپراتورها قادر به پشتیبانی از آنها نباشند. جالب است بدانید که اولین اقدام برای عیب یابی گوشی های اندروید و آیفون نیز استفاده از همین کدها است.

اگر تمایل دارید تا از کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون برای موبایل خود استفاده کنید، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

کدهای تست سلامت گوشی چیست

کدهای تست سلامت گوشی برای بررسی اطلاعات و قابلیت های گوشی بسیار کاربردی هستند و حتی می توانید برای خرید یک گوشی کارکرده از آنها استفاده کنید اما باید گفت که این کدها مشکلاتی نیز دارند که به شرح زیر هستند:

  • تمامی اپراتورها قادر به پاسخ گویی این کدها نیستند و از این کدها پشتیبانی نمی کنند.
  • برخی از شرکت های سازنده گوشی ها ممکن است از کدهای دیگری برای تست سلامت گوشی های خود پشتیبانی کنند.

با این حال با شماره گیری این کدها می توانید سلامت گوشی خود را بررسی کنید. این کدها ایراد اصلی گوشی را نشان می دهند بنابراین اغلب متخصصین تعمیرات موبایل نیز برای عیب یابی گوشی ها از این کدها استفاده می کنند تا به کمک آنها ایراد گوشی را پیدا کنند. هر یک از این کدها متشکل از اعداد، ستاره و مربع هستند که با شماره گیری هر یک از این کدها، یکی از قابلیت ها و اطلاعات گوشی خود را مشاهده خواهید کرد. در ادامه لیست های کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون برای شما ارائه می شود.

کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون
کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون

عیب یابی مشکلات گوشی از طریق کدهای تست سلامت گوشی

هنگامی که گوشی شما دچار مشکلاتی نظیر خرابی ال سی دی، کند شدن و … می شود باید ابتدا مشکل اصلی را پیدا کنید. برای عیب یابی گوشی ابزارهای مختلفی وجود دارد که یک سری از این ابزارها در داخل گوشی و برخی دیگر نیز شامل نرم افزارهایی می شوند که با دانلود و استفاده از آنها می توانید مشکل اصلی گوشی خود را پیدا کنید. یکی از سریع ترین و آسان ترین روش های عیب یابی گوشی های هوشمند، کدهای تست سلامت هستند.


بیشتر بخوانید: خرید بسته های اینترنت همراه اول و فعال کردن آنها


لیست کدهای تست سلامت گوشی های اندروید

در این بخش از مقاله کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون به کدهای تست سلامت گوشی های دارای سیستم عامل اندروید می پردازیم. کدهای مشترک میان گوشی های اندرویدی در لیست زیر آورده شده است.

 کدهای گوشی اندرویدکاربرد
#9090#* بررسی عیب گوشی
#*#0*بررسی LCD صفحه نمایش
369#*#12580*اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری
#0228#*تست باتری گوشی
#06#*نمایش IMEI گوشی
#1472365#*تست جی پی اس گوشی
#*#8255*بازگرداندن تاریخ گوشی به تنظیمات کارخانه
#7465625#* اطلاعات قفل گوشی
#232338#*مشاهده مک آدرس WLAN
#44336#*مشاهده نسخه نرم افزار گوشی
#0011#*مشاهده میزان آنتن دهی گوشی
#7780#*ریست فکتوری دستگاه
#872564#*کنترل اتصال USB
#2664#*بررسی تاچ گوشی
#0842#*بررسی ویبره گوشی

 


بیشتر بخوانید: فهرست تمامی کدهای دستوری ایرانسل که احتمالا نمی دانید


لیست کدهای تست سلامت گوشی های اندروید
لیست کدهای تست سلامت گوشی های اندروید

لیست کدهای تست سلامت گوشی های آیفون

در این بخش از مقاله کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون به کدهای تست سلامت گوشی های آیفون می پردازیم. شما می توانید با وارد کردن کدهای مربوط به گوشی آیفون، قابلیت ها و اطلاعات مختلف آن را بررسی کنید. برای این منظور می توانید از لیست زیر استفاده کنید.

کدهای گوشی آیفونکاربرد
#21#*مشاهده وضعیت دایورت تماس
25371#*5005*بررسی سیستم هشدار
0161888888#*61*کد انتقال تماس در آیفون
#06#*نمایش کد IMEI گوشی
3001#12345#*نمایش تست سلامت گوشی آیفون
#*#0*تست LCD صفحه نمایش آیفون
3370#*بهبود کیفیت صدا
#76#*بررسی خط تماس
#31#شماره موبایلمخفی کردن شماره
#61#*تماس از دست رفته

 


بیشتر بخوانید: فهرست تمامی کدهای دستوری همراه اول که احتمالا نمی دانید


در مقاله کد تست سلامت گوشی اندروید و آیفون بطور مفصل و کامل به بررسی این کدها پرداختیم. شما می توانید برای مشاهده اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری، میزان آنتن دهی، بررسی LCD صفحه نمایش و سایر بخش های موبایل خود از این کدها استفاه نمایید. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.