تغییر رمز فیس بوک در کامپیوتر و گوشی موبایل

تغییر رمز فیس بوک facebook کار آسانی است اما بعضی از کاربران در این امر با مشکل مواجه می شوند. با وجود گسترش و افزایش تعداد شبکه های اجتماعی، فیس بوک به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه اجتماعی محسوب می شود. پس ایمن نگه داشتن حساب کاربری در آن، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه کرد.

در این مقاله به تغییر رمز فیس بوک و بهترین راه موجود برای بالا بردن امنیت حساب فیس بوک پرداخته می شود.

آنچه در ادامه می خوانیم:

نکات مهم امنیت فیس بوک

با افزایش تعداد کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک، بهبود امنیت حساب های کاربری این شبکه اجتماعی اهمیت بیشتری یافته است. امنیت اطلاعات کاربران در این برنامه، یکی از مهم ترین مباحثی است که طی چند سال اخیر مطرح شده است.

در حال حاضر راه های بسیار زیادی برای تأمین امنیت این وب سایت وجود دارد که هرکدام از این راه ها یک سری معایب و مزایای خاصی دارد. سرورهای اصلی فیس بوک ایمن هستند ولی با استفاده از یک سری روش های خاص می توانید این امنیت را افزایش دهید.

تغییر رمز فیس بوک
تغییر رمز فیس بوک

استفاده از رمز عبور قوی

یکی از بهترین راه هایی که با استفاده از آن می توانید امنیت حساب فیس بوک خود را بهبود ببخشید، استفاده از یک رمز عبور قوی است. رمز عبور قوی باعث می شود تا فعالیت های مورد نظر خود را در بهترین حالت ممکن انجام دهید. البته این امر سبب می شود تا دست هکرها نیز از اکانت شما به طور کامل دور بماند.

شما می توانید از اسکریپت های پیشرفته یا سرویس های آنلاین ساخت رمز عبور قوی برای انجام این کار استفاده نمایید. برای داشتن یک رمز عبور قوی می توانید به موارد زیر توجه کنید:

 1. رمز خود را از ترکیبی از اعداد، کاراکترهای خاص و حروف بسازید.
 2. از رمزی متفاوت با رمز شبکه های اجتماعی دیگر خود استفاده نمایید.
 3. رمز خود را هیچ جایی یادداشت نکنید و آن را برای کسی بازگو نکنید.
 4. از ترکیب حروف بزرگ و کوچک استفاده کنید.
 5. سعی کنید تا رمز خود را حداقل به 10 کاراکتر برسانید.
 6. رمز خود را در کامپیوتر و موبایل ذخیره نکنید.
 7. از نصب برنامه های ناشناس در کامیپوتر و موبایل خود خودداری کنید.

تأیید شماره موبایل

دومین راهی که با استفاده از آن شما می توانید امنیت حساب کاربری خود را تأمین کنید، تأیید شماره موبایل در فیس بوک است. سعی کنید گزینه Two-Step Verification را فعال کنید و شماره موبایل خود را در فیس بوک ثبت کنید، هنگام ورود، یک پیامک امنیتی در مورد ورود ناشناس دریافت می کنید. پس می توانید با این روش امنیت حساب خود را بهبود ببخشید.

حالت جستجوی امن

آخرین نکته مهم، حالت امن در فیس بوک است. این حالت به کاربر کمک می کند تا امنیت حساب خود را بهبود ببخشید. به این صورت که نرم افزارهای متصل به حساب فیس بوک شما محدودیت های زیادی پیدا کرده و نمی توانند شما را هک کنند یا اینکه شما را آزار دهند. در نتیجه، فعال سازی این قابلیت که با نام Secure Browsing نیز شناخته می شود، اهمیت بالایی دارد.

در ادامه به تغییر رمز فیس بوک در کامپیوتر و گوشی های هوشمند پرداخته می شود:

عوض کردن رمز فیس بوک در کامپیوتر

برای تغییر رمز فیس بوک در کامپیوتر، بهتر است که ادامه مقاله ما را دنبال کنید.

برخی از کاربران با استفاده از کامپیوتر وارد شبکه اجتماعی فیس بوک می شوند و برخی از کاربران نیز با استفاده از گوشی موبایل این کار را انجام می دهند. در نتیجه، تغییر رمز فیس بوک درون کامپیوتر می تواند یک مسئله مهم برای اکثر افراد باشد. اگر شما هم یک کاربر کامپیوتر به حساب می آیید، این قسمت را از دست ندهید.

در اولین مرحله شما باید به حساب کاربری خود وارد شوید. می توانید با استفاده از ایمیل و رمز این کار را انجام دهید.

در مرحله دوم باید وارد تنظیمات اصلی شوید. یک فلش رو به پایین در قسمت بالا، سمت راست صفحه وجود دارد. بر روی آن کلیک و گزینه Settings را انتخاب نمایید.

یک پنجره برای شما باز می شود. از آن پنجره قسمت Security and Login را انتخاب کنید و از جلوی گزینه Edit قسمت Password را انتخاب کنید. این موضوع باعث می شود تا فعالیت های مربوط به تغییر رمز صورت بگیرد.

سپس شما باید کادرهای مهم را پر کنید. در کادر اول باید رمز فعلی را وارد کنید و در کادر دوم برای تغییر رمز فیس بوک باید رمز جدید را وارد نمایید. در آخرین کادر هم شما باید رمز جدید را مجدداً وارد کنید.

در آخرین مرحله می توانید بر روی گزینه Save changes کلیک کنید و تنظیمات اصلی را به اتمام رسانید.

عوض کردن رمز فیس بوک در کامپیوتر
عوض کردن رمز فیس بوک در کامپیوتر

عوض کردن پسورد فیس بوک در اندروید

در این قسمت، به تغییر رمز فیس بوک در اندروید پرداخته می شود:

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

سپس دکمه منو را انتخاب کنید و وارد منوهای اصلی شوید.

گزینه Settings and privacy را انتخاب کنید.

حال گزینه Settings را انتخاب نمایید.

بر روی Security and login کلیک کنید و گزینه Change password را انتخاب کنید. در این مرحله شما می توانید فرم مورد نظر را پر کنید و رمز را تغییر دهید.

در نهایت شما می توانید فرم را همچون روشی که برای کامپیوتر ذکر شد، پر کنید و مراحل را به اتمام رسانید.

عوض کردن پسورد فیس بوک در اندروید
عوض کردن پسورد فیس بوک در اندروید

عوض کردن رمز فیس بوک در آیفون

تغییر رمز فیس بوک با استفاده از آیفون نیز ممکن است. گوشی های آیفون محصولات رایجی هستند که اکثر مردم از آن ها استفاده می کنند. برای تغییر رمز فیس بوک در آیفون، طبق مراحل زیر عمل نمایید:

 • فیس بوک را باز کنید و گزینه سه خط را لمس کنید.
 • وارد گزینه Settings & Privacy شوید و Privacy Shortcuts را انتخاب کنید.
 • Change your password را پیدا کنید و آن را باز نمایید.
 • فرم را طبق روش قبل پر کنید و گزینه Save Changes را انتخاب کنید.
عوض کردن رمز فیس بوک در آیفون
عوض کردن رمز فیس بوک در آیفون

چند بار می توان رمز فیس بوک را تغییر داد؟

به منظور حفظ امنیت حساب کاربری خود بهتر است رمز خود را هر 3 تا 6 ماه تغییر دهید. توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی در تعداد دفعات تغییر رمز فیس بوک وجود ندارد. تنها با هر بار تغییر رمز ورود باید 24 ساعت منتظر بمانید تا مجدداً بتوانید رمز را تغییر دهید.

حساب کاربری در شبکه های اجتماعی به عنوان فضای شخصی کاربر محسوب می شود. کاربر اطلاعات حساس و شخصی زیادی را در فیسبوک به اشتراک می گذارد. به همین علت ممکن است برخی اوقات کاربر را در معرض خطر قرار دهد. پس اطمینان از امنیت حساب کاربری فیس بوک بسیار حائز اهمیت است که می توان از طریق تغییر رمز فیس بوک این کار را ممکن ساخت.


بیشتر بخوانید: حذف اکانت فیس بوک | دیلیت اکانت Facebook