ساخت ایمیل یاهو

ساخت ایمیل یاهو | ایجاد و ساخت اکانت Yahoo

ساخت ایمیل یاهو Yahoo یکی از کاربردی ترین فعالیت هایی است که تمام افراد باید بر آن واقف باشند. همه ما با یاهو آشنا هستیم و می دانیم که یاهو Yahoo یکی از قدیمی ترین و معتبر شرکت های ارائه دهنده خدمات مربوط به ساخت ایمیل محسوب می شود. ساخت ایمیل یاهو کار آسانی است و شما خیلی راحت می توانید آن را انجام دهید.

شرکت یاهو ابتدا در اواسط دهه 90 میلادی تأسیس شد. این شرکت تحت مالکیت ورایزن مدیا قرار دارد. در آستانه قرن 21 یک ایده خلاقانه جهت ساخت یک موتور جستجوی قوی و کاربردی، به ذهن طراح های اولیه یاهو رسید. همچنین اولین طراحان و سازندگان این شرکت معتبر جری یانگ و دیوید فیلو بودند.

دفتر اصلی این شرکت در حال حاضر در شهر سانی ویل کالیفرنیا قرار دارد. لازم به ذکر است که پیش از تثبیت جایگاه گوگل، کاربران از طریق یاهو فعالیت های اینترنتی خود را انجام می دادند و با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند. به عبارتی این شرکت سرویس ایمیل و سرویس های مربوط به موتور جستجوی خاص خود را نیز به عموم کاربران ارائه می داد.

همچنین یاهو یکی از بزرگ ترین و معتبرترین برندهای دات کام در دنیا به شمار می آمد. هم اکنون این شرکت از طرفدار های خاص خود برخوردار است و خدمات خود را با تعرفه های فوق العاده ای ارائه می دهد. در این مقاله نحوه ساخت ایمیل یاهو را به شما آموزش خواهیم داد. اگر شما هم قصد دارید تا اطلاعاتی در جهت ساخت و نصب ایمیل یاهو دریافت نمایید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

آموزش ساخت ایمیل یاهو

در این بخش از مقاله، قصد داریم به توضیح کاملی از نحوه ایجاد و ساخت ایمیل یاهو بپردازیم. همانطور که پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم، ساختن ایمیل یاهو کار پیچیده ای نیست و به آسانی می توانید این کار را انجام دهید. در ابتدا با وارد شدن به آدرس Yahoo Login وارد صفحه حساب ایمیل یاهو شوید تا در ادامه به مراحل ساخت ایمیل یاهو بپردازیم. لازم به ذکر است که با وارد شدن به این صفحه، علاوه بر ساخت حساب جدید، می توانید به اکانت ایمیل یاهوی خود نیز وارد شوید.

 • پس از وارد شدن به صفحه یاهو، دومین مرحله برای ساخت ایمیل یاهو پر کردن فرم ثبت نام است. در این قسمت بر روی گزینه Creat Account کلیک کنید.
 • در این مرحله باید اطلاعات شخصی همچون نام، نام خانوادگی و … را وارد نمایید. به صورتی که در قسمت First name نام خود را وارد کنید و در قسمت Last name نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
 • سپس در قسمت Username نام کاربری مورد نظر خود را وارد نمایید.
 • پس از وارد نمودن نام کاربری و اطلاعات درخواست شده، در ادامه باید رمز عبور مورد نظر خود را در قسمت Password وارد نمایید.
تأیید مشخصات درخواستی یاهو
تأیید مشخصات درخواستی یاهو
 • سپس در قسمت پایینی این کادر، شماره تلفن خود را وارد نمایید. لازم به ذکر است که باید پیش شماره ایران یعنی 98 را انتخاب نموده و شماره تلفن خود را بدون درنظر گرفتن صفر وارد نمایید.
ساخت ایمیل یاهو
ساخت ایمیل یاهو
 • در این مرحله تاریخ تولد خود را وارد نمایید. پس از تکمیل موارد خواسته شده، بر روی گزینه Continue کلیک نمایید. لازم به ذکر است که در صورت تمایل، جنسیت خود را می توانید در قسمت درخواستی این صفحه وارد نمایید.

مراحل ساخت ایمیل یاهو

پس از وارد نمودن اطلاعات شخصی درخواست شده، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • در این قسمت پس از اطلاعات وارد شده، باید مجدد صحیح بودن شماره همراه خود را بررسی و تأیید نمایید. در صورت صحیح بودن شماره خود بر روی گزینه Text me verification code کلیک نمایید. لازم به ذکر است که با انتخاب گزینه Call me with a verification code می توانید کد را از طریق تماس تلفنی دریافت نمایید.
 • در این مرحله از طرف یاهو یک کد 5 رقمی تأیید به شماره ای که وارد نموده اید، از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. همچنین اگر کد را از طریق تماس تلفنی دریافت کرده باشید، پس از وارد کردن کد مذکور، بر روی گزینه Verify کلیک نمایید.

 

کد تأییدیه یاهو
کد تأییدیه یاهو
 • سپس به منظور اتمام مراحل بر روی گزینه Done کلیک نمایید. در نتیجه ساخت حساب کاربری یعنی ساخت ایمیل شما به اتمام رسیده است و صفحه اصلی یاهو برای شما نمایش داده خواهد شد.
مراحل ساخت ایمیل یاهو
مراحل ساخت ایمیل یاهو

ساخت ایمیل یاهو در اندروید

در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم تا به نحوه ساخت ایمیل یاهو در اندروید بپردازیم. ساخت ایمیل Yahoo با موبایل نیز مانند مراحل توضیح داده شده در قسمت قبل این مقاله است. در ادامه به طور خلاصه تر به مبحث ساخت ایمیل با موبایل اشاره خواهیم نمود:

 • ابتدا اپلیکیشن Yahoo Mail را بر روی گوشی خود نصب و اجرا نمایید. پس از اجرا بر روی دستگاه اندروید خود، بر روی گزینه Creat an account کلیک نمایید.
 • در این قسمت پنجره ای برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل خود، رمز ورود و … را وارد نمایید. پس از وارد نمودن اطلاعات درخواست شده، بر روی گزینه Continue کلیک نمایید.
 • سپس در این مرحله شماره تلفن خود را تأیید نمایید و بر روی گزینه Text me a Account Key کلیک نمایید.
 • سپس مانند مراحل پیشین که گفته شد، یک کد از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. پس از وارد نمودن کد مذکور در کادر مورد نظر، بر روی گزینه Verify کلیک نمایید. در صورت تأیید و صحیح بودن کد واردشده، پنجره ای برایتان نمایش داده می شود که نشان دهنده تأیید شما و ساخت اکانت جدید است.
ساخت ایمیل یاهو در اندروید
ساخت ایمیل یاهو در اندروید

نحوه ورود به ایمیل یاهو

حال که شما مراحل ساخت ایمیل یاهو را با موفقیت به اتمام رساندید و اولین ایمیل خود را طراحی نمودید، نوبت به ورود به ایمیل می رسد. ورود به ایمیل یاهو مانند ساختن ایمیل یاهو، یک فرآیند آسان و ساده محسوب می شود. درنتیجه اگر شما در زمینه کار با کامپیوتر هیچگونه تجربه ای ندارد و قصد دارید تا به ایمیل خود وارد شوید، این قسمت از مقاله ما را از دست ندهید.

برای ورود به ایمیل یاهو لازم است مجدداً وارد سایت یاهو ایمیل شوید و بر روی گزینه Mail کلیک نمایید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید. در این قسمت شما با چند عدد کادر مواجه می شوید. در این کادرها شما باید آدرس ایمیلی که در مراحل قبل آن را انتخاب کرده اید، وارد نمایید. سپس رمز عبور خود را در کادرهای موجود وارد کنید و بر روی Sign In کلیک نمایید. شما به راحتی وارد اینباکس ایمیل خود شده اید و می توانید ایمیل های دریافت شده را به طور کامل مشاهده نمایید.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، ایمیل یاهو شرکت قدرتمندی است و یکی از اصلی ترین رقبای گوگل به شمار می آید. لازم به ذکر است هنگامی که کار شما با ایمیل مورد نظر تمام شد، حتماً از قسمت های مخصوص استفاده نمایید و از ایمیل خود خارج شوید. این کار باعث می شود تا امنیت حساب کاربری شما به طور کامل حفظ شود.

نحوه ورود به ایمیل یاهو
نحوه ورود به ایمیل یاهو

ساخت ایمیل یاهو بدون شماره تلفن

شرکت یاهو مدت زمانی است که جهت ساخت ایمیل جدید، تأیید شماره تلفن کاربر را نیز به گزینه های ثبت نام اضافه کرده است. لازم به ذکر است که در این فرآیند، به آدرس ایمیل ارائه دهنده از شرکت دیگری نیاز دارید. برای ثبت نام در حساب یاهو می توانید از ایمیل Gmail یا Outlook استفاده کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به نحوه ساخت ایمیل یاهو بدون شماره موبایل بپردازیم:

 • در این بخش نیز مانند مراحل ذکرشده پیشین، وارد نمونه آدرس ایمیل یاهو Yahoo بشوید و بر روی قسمت Sign In کلیک نمایید.
 • در این قسمت اطلاعات شخصی خود مانند نام، نام خانوادگی و … وارد نمایید. سپس با وارد کردن نام کاربردی و رمز عبور دلخواه، این مرحله را نیز به تمام برسانید. در این مرحله صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید بر روی گزینه Create an Account کلیک کنید.
 • در این قسمت نوبت به وارد کردن شماره همراه شما می رسد. توجه داشته باشید که این مرحله جهت ساخت اکانت یاهو بدون شماره تماس، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مرحله چون قصد دارید بدون وارد نمودن شماره تلفن اکانت یاهو بسازید، بر روی گزینه I want to use my current email address کلیک نمایید. سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید و این مرحله را به اتمام برسانید.
 • پس از انجام این مراحل، یاهو یک کد تأیید به آدرس ایمیل فعلی شما ارسال می کند. کد تأیید ارسال شده را وارد کنید و بر روی گزینه Continue کلیک نمایید. در نتیجه توسط ایمیل فعلی خود و یک رمز عبور جدید، حساب Yahoo خود را ساخته اید.
ساخت ایمیل یاهو بدون شماره تلفن
ساخت ایمیل یاهو بدون شماره تلفن

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام ساخت جیمیل یا گوگل اکانت


تغییر رمز ایمیل یاهو

همانطور که می دانید، استفاده از رمز یاهو، امکان دسترسی به سرویس های ایمیل را در اختیار شما قرار می دهد. در این بخش از مقاله ساخت ایمیل یاهو به تغییر رمز ایمیل یاهو می پردازیم:

 • در ابتدا وارد ایمیل یاهو خود شوید و در قسمت بالای صفحه از طریق Account خود، بر روی گزینه Account info کلیک نمایید.
مراحل تغییر رمز ایمیل یاهو
مراحل تغییر رمز ایمیل یاهو
 • در این مرحله بر روی گزینه Account security کلیک کنید و نام کاربری و پسورد اکانت خود را وارد نمایید.
 • پس از ورود به قسمت Account security بر روی گزینه Change password کلیک نمایید.

 

تغییر رمز ایمیل یاهو
تغییر رمز ایمیل یاهو
 • در این صفحه یک کد امنیتی برای شما به نمایش داده می شود که باید آن را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
 • پس از وارد نمودن کد امنیتی، صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می شود که باید پسورد جدید را وارد کنید. در نتیجه ورود به ایمیل یاهو با پسورد، توسط رمز جدید شما امکان پذیر است. همچنین از این طریق مشکل ورود به ایمیل یاهو نیز برطرف خواهد شد.