رفع ریپورت اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام شاید کار ساده ای به نظر برسد، ولی در واقع کاری چالش برانگیز است. اگر شما در یک بازه زمانی به صورت مداوم ریپورت شوید، احتمالاً تیم اینستاگرام اکانت شما را هیچگاه باز نکند. با این حال جای نگرانی نیست. خوشبختانه اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی است که هر چند وقت یکبار نسخه جدید خود را عرضه می کند و اشکالات نسخه های قبل تر اصلاح می شود.

امروزه راه های مختلفی برای خروج از ریپورت اینستاگرام وجود دارد. هرکدام از این روش ها، تأثیرات خاصی بر روی اکانت شما خواهند گذاشت. اگر شما هم به دنبال پیدا کردن بهترین راه های موجود برای خارج شدن از ریپورت اینستاگرام هستید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

ریپورت اینستاگرام چیست؟

اگر کاربر فعالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام باشید، احتمالاً جمله اینستاگرام ریپورت شدم را شده اید. در این بخش از مقاله می خواهیم بدانیم ریپورت اینستاگرام یعنی چه؟

تمام شبکه های اجتماعی قوانین خاصی دارند که کاربران باید این قوانین را به طور کامل رعایت کنند. در غیر این صورت، توسط مدیران شبکه اجتماعی و تیم بررسی آن ها بلاک یا ریپورت می شوند و دیگر اجازه فعالیت در آن شبکه را نخواهند داشت. اینستاگرام یکی از سخت گیرترین شبکه های اجتماعی در این زمینه به حساب می آید که بر روی امنیت کاربران خود حساسیت خیلی زیادی نشان می دهد. شما می توانید در هنگام ثبت نام در این شبکه، قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید و مطمئن شوید که همیشه از آنها پیروی می کنید.

ریپورت ممکن است به هر دلیلی صورت بگیرد. علاوه براینکه تیم اینستاگرام می تواند این کار را انجام دهد، اکانت شم می تواند از طرف دیگران نیز ریپورت شود. همچنین شما نیز می توانید به ریپورت اینستاگرام دیگران قدام کنید.در ادامه موضوع رفع ریپورت اینستاگرام به بررسی دلایل آن می پردازیم.

ریپورت اینستاگرام چیست؟
ریپورت اینستاگرام چیست؟

بیشتر بخوانید: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام


دلایل ریپورت اینستاگرام

شاید برای شما هم سؤال به وجود بیاید که دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام چیست و ما چرا ریپورت شده ایم؟ اینستاگرام اطلاعات دقیقی در مورد ریپورت شدن اکانت به شما ارائه نمی کند اما در لیست زیر شما می توانید یک سری از دلایل احتمالی را به طور کامل مشاهده کنید:

 1. ارسال مطالب اسپم، عکس ها و متون تبلیغاتی به دیگر افراد
 2. ارسال پیام های آزاردهنده و جعل هویت از طرف یک فرد
 3. ادعای معروف بودن
 4. انتشار و ارسال پست های حاوی حق کپی رایت همچون آهنگ ها، عکس ها و فیلم ها
 5. ارسال کامنت های نامناسب، غیر اخلاقی و آزاردهنده
 6. ارسال پست هایی با مضمون خودکشی، مواد مخدر یا آسیب کلی به بدن
 7. ورود و ثبت نام زیر سن قانونی در اینستاگرام
 8. ریپورت شدن توسط تعداد زیادی از کاربران
 9. ارسال تعداد زیادی دایرکت در یک روز
 10. آنفالو یا فالو کردن تعداد زیادی از کاربران در یک روز
 11. عبور از محدودیت انتشار پست در یک روز
 12. مطابقت نام اکانت با کاربرانی که تیک آبی دارند

این دلایل باعث می شوند تا شما از شبکه اینستاگرام بلاک شوید و دسترسی های شما محدود شود. خوشبختانه راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. شما بسته به شرایط خود باید این فعالیت را انجام دهید. گاهی اوقات برای رفع ریپورت اینستاگرام فارسی و انگلیسی باید از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنید.

دلایل ریپورت اینستاگرام
دلایل ریپورت اینستاگرام

بیشتر بخوانید: بازیابی رمز اینستاگرام


علائم ریپورت شدن در اینستاگرام

قبل از اقدام برای رفع ریپورت اینستاگرام فوری، این سؤال به وجود می آید که از کجا باید بدانیم ریپورت شده ایم. بررسی ریپورت شدن یا نشدن اکانت ساده و راحت است. شما فقط باید یک فعالیت همچون لایک، کامنت یا فالو کردن افراد را انجام دهید. در صورتی که این فعالیت ها با مشکل مواجه بودند و شما خطا دریافت کردید، یعنی ریپورت شده اید. گاهی اوقات شما اجازه ارسال پست را نخواهید داشت. همه چیز به نوع بلاک و ریپورت شما بستگی دارد.


بیشتر بخوانید: آموزش تصویری دی اکتیو کردن اینستاگرام و برگرداندن پیج دی اکتیو شده


راه های رفع مشکل ریپورت اینستاگرام

راه حل های مختلفی برای رفع ریپورت اینستاگرام وجود دارد. هرکدام از این روش ها، یک سری معایب و مزایای خاص دارند. در ادامه، تمام راه های موجود برای از بین بردن ریپورت اینستاگرام را باهم بررسی می کنیم:

راه حل اول، در خواست برای کامنت انگلیسی

اگر فالوورهای شما چند کامنت انگلیسی و معنادار در زیر پست های شما قرار دهند، احتمال اینکه اینستاگرام متوجه شود که شما اسپم یا ربات نیستید بالا است. به همین علت، این روش از پرکاربردترین روش ها در خروج از ریپورت است.

راه حل دوم، تغییر ایمیل یا شماره تلفن

برای رفع ریپورت اینستاگرام شما می توانید ایمیل یا تلفن خود را در برنامه تغییر دهید. این عمل باعث می شود تا اینستاگرام فعالیت های مورد نظر را طبیعی شناسایی کند و اکانت شما را آزاد نماید. برای این کار باید وارد پروفایل، بخش Edit Profile شوید و سپس ایمیل یا شماره تماس را تغییر دهید.

راه حل سوم، ایمیل به اینستاگرام و درخواست برای رفع ریپورت

شما می توانید از داخل وب سایت اینستاگرام، ایمیل پشتیبانی آن را دریافت کنید و سپس نسبت به ارسال ایمیل اقدام نمایید. این کار باعث می شود تا اینستاگرام به صورت ویژه اکانت شما را بررسی کند. در نسخه های جدید اینستاگرام می توانید وارد صفحه پروفایل شوید و سپس در یخش تنظیمات گزینه report a problem را انتخاب کنید. پنجره جدیدی برای شما باز می شود که در آن به اپراتور اینستاگرام متصل می شوید.

در این قسمت متن پیام خود را کوتاه و انگلیسی بنویسید تا تیم فنی اینستاگرام بتوانند آن را بررسی کنند. به عنوان مثال، می توانید از متن زیر استفاده کنید.

Hello instagram Team; unfortunately I noticed a report message and problem while I didn’t do anything. please recheck the problem and fix it. thanks.

رفع ریپورت اینستاگرام
رفع ریپورت اینستاگرام

راه حل چهارم، جلوگیری از ریپورت شدن

بهتر است پیش از آنکه این اتفاق بیفتد، به طور کامل با قوانین ریپورت شدن آشنا شوید. اینستاگرام این قوانین را در زمان ثبت نام کاربران به آن ها ارائه می دهد. می توانید آن را مطالعه کنید تا از بروز خطای احتمالی جلوگیری کنید.

راه حل پنجم، صبر!

اگر تمامی مراحل بالا را طی کردید و موفق به رفع ریپورت اینستاگرام نشدید، چند روزی صبر کنید. ممکن است اینستاگرام به اشتباه اکانت شما را ریپورت کرده باشد. اگر اینطور باشد، اینستاگرام پس از چند روز اکانت شما را به حالت عادی برمی گرداند. اینستاگرام در بازه های زمانی مختلف اکانت هایی که بسته شده است را بررسی می کند.


بیشتر بخوانید: دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام برای همه دستگاه ها (آپدیت ۲۰۲۱)


شناسایی بلاک کنندگان در اینستاگرام

حال که رفع ریپورت اینستاگرام با موفقیت صورت گرفت، شاید دوست داشته باشید بدانید که چه کسانی اکانت شما را ریپورت یا بلاک کرده اند. متاسفانه راه های زیادی برای شناسایی بلاک کنندگان در اینستاگرام وجود ندارد. همانطور که گفته شد، این شبکه اجتماعی بر روی امنیت کاربران خود حساس است و می تواند شرایط سختی را برای متجاوزان به حریم خصوصی فراهم کند.

اگر شما تعداد کمی فالوور دارید، می توانید بررسی کنید و ببینید که کدام اکانت شما را آنفالو کرده است. اگر پروفایل آن اکانت برای شما نمایش داده نمی شود، به احتمال زیاد توسط آن فرد بلاک یا ریپورت شده اید.

البته یک سری نرم افزارهای خاص وجود دارد که به شما می گوید که چه کسی شما را آن بلاک کرده است. استفاده از این نرم افزارها گاهی اوقات مشکلات متعددی را برای شما ایجاد می کند. در نتیجه، استفاده از این روش به افراد توصیه نمی شود. اما اگر شما فالوورهای زیادی دارید، می توانید از این نرم افزارها برای بررسی بلاک کنندگان استفاده کنید.

شناسایی بلاک کنندگان در اینستاگرام
شناسایی بلاک کنندگان در اینستاگرام

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام یا حذف دائمی آن


انواع بلاک در اینستاگرام

بلاک شدن در اینستاگرام می تواند با روش های مختلفی صورت بگیرد. در ادامه یک سری از آنها را بررسی می کنیم:

بلاک لایک

در این نوع بلاک، شما در طی یک بازه زمانی مشخص، اجازه لایک کردن دیگر پست ها را ندارید. جالب است بدانید که اگر شما در یک بازه زمانی مشخص تعداد زیادی عکس را لایک کنید، با این مشکل مواجه خواهید شد. چراکه اینستاگرام شما را یک ربات تشخیص می دهد.

بلاک کامنت

دومین نوع رایج بلاک شدن در اینستاگرام، بلاک کامنت است. در این روش، شما اجازه کامنت گذاری ندارید و نمی توانید برای دیگر پست ها کامنت بگذارید. دلیل این نوع بلاکی نیز دقیقاً مانند بلاک لایک است.

بلاک فالو

در این روش از بلاک شدن، شما اجازه فالو کردن دیگر افراد را نخواهید داشت. اگر شما در یک بازه زمانی کوتاه مدت، تعداد زیادی از افراد را فالو کنید، با این مشکل مواجه می شوید. در ضمن، این مدل مشکل می تواند دائمی نیز باشد. پس در رفتار خود در شبکه مجازی اینستاگرام دقت کنید و فعالیت هایی که باعث می شود تا شما بلاک شوید را انجام ندهید.


بیشتر بخوانید: هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن