تغییر رمز جیمیل

تغییر رمز جیمیل

نحوه تغییر رمز جیمیل یکی از مشکلات رایج در بین کاربران است. امروزه یکی از خدمات و سرویس های مهم گوگل، جیمیل است. در واقع جیمیل به منزله یک صندوق پست شخصی است که بسیاری از اطلاعات کاربران داخل آن قرار دارد.

بسیاری از اپلیکیشن های موجود در گوشی های موبایل و کامپیوتر مثل اینستاگرام، توییتر و … نیاز به این آدرس برای ساخت حساب کاربری دارند. همچنین هر شخص برای استفاده از خدمات گوگل باید یک حساب جیمیل داشته باشد.

در این مقاله بازیابی پسورد جیمیل را به صورت گام به گام مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آنچه در ادامه می خوانیم:

چگونه رمز جیمیل را تغییر دهیم

در بسیاری از مواقع رمز و پسورد اپلیکشین ها و هم چنین بسیاری از اپ های مالی به کمک جیمیل قابل بازیابی است. به همین علت رمز جیمیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در فواصل زمانی معین تغییر پیدا کند. در بعضی مواقع نیز امکان دارد کاربر رمز جیمیل خود را فراموش کند و نیاز به عوض کردن رمز جیمیل داشته باشد.

در ادامه به آموزش تغییر رمز جیمیل از طریق دستگاه های مختلف می پردازیم.


بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام ساخت جیمیل یا گوگل اکانت


عوض کردن رمز جیمیل در کامپیوتر

اولی حالتی که قصد داریم به آن بپردازیم تغییر رمز جیمیل در کامپیوتر است.

در اولین قدم برای تغییر رمز باید بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه ورودی اکانت گوگل خود شوید. سپس با وارد کردن نام جیمیل و پسورد فعلی و زدن کلید Next وارد حساب جیمیل خود شوید.

در این مرحله با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد که صفحه تنظیمات جیمیل شما نام دارد. در قسمت سمت چپ بر روی تنظیمات بخش Personal info کلیک کنید.

Personal info
Personal info

در این قسمت شما وارد تنظیمات Personal info شده اید که همانند عکس زیر است. با کمی اسکرول و جست و جو در صفحه فیلد مربوط به Password  را پیدا کنید و در قسمت مشخص شده مانند شکل زیر کلیک نمایید.

کلیک روی Password
کلیک روی Password

با کلیک بر روی فیلدی که در قسمت قبل به آن اشاره شد، صفحه جدید به صورت زیر باز می شود. در این صفحه لازم است که پسورد فعلی جیمیل خود را وارد کنید و دکمه Next را بزنید.

وارد کردن پسورد فعلی
وارد کردن پسورد فعلی

در مرحله آخر، صفحه ای به شما نشان داده می شود که لازم است در آن رمز و یا پسورد جدید خود را داخل فیلدهای مربوطه وارد کنید. توجه داشته باشید که باید رمز خود را در هر دو فیلد وارد کنید و دکمه Change Password را بزنید. در صورت عدم تطابق، پیام خطا به شما نمایش داده می شود.

تعییر رمز جیمیل در کامپیوتر
تعییر رمز جیمیل در کامپیوتر

بیشتر بخوانید: بازیابی رمز اینستاگرام


عوض کردن رمز جیمیل در گوشی اندروید

در دومین حالت قصد داریم تغییر رمز جیمیل را در گوشی های اندروید بررسی کنیم.

در مرحله اول باید اپ و برنامه Gmail را بین برنامه های موجود در گوشی همراه خود پیدا کنید و وارد برنامه جیمیل شوید. این برنامه به صورت دیفالت و خودکار در تمامی گوشی ها نصب شده است.

برنامه Gmail
برنامه Gmail

بعد از ورود به برنامه جیمیل، در قسمت بالا سمت چپ، تصویر یک آیکون با سه خط افقی قرار دارد که با فشردن آن منو باز می شود. بعد از باز کردن منو، باید بر روی گزینه Settings یا تنظیمات کلیک کنید.

در این قسمت جیمیل های موجود بر روی گوشی شما نمایش داده می شود و باید جیمیلی که می خواهید رمز آن را تغییر دهید، انتخاب نمایید.

انتخاب جیمیل
انتخاب جیمیل

بعد از انتخاب جیمیل مورد نظر، صفحه جدید برای شما به صورت زیر باز می شود. باید گزینه Manage your google account را پیدا کنید و بر روی آن کلیک نمایید.

Manage your google account
Manage your google account

با کلیک بر روی Manage your google account صفحه جدید باز می شود که در قسمت بالای آن گزینه هایی به صورت افقی وجود دارد. از بین گزینه های موجود، باید گزینه Security را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک نمایید.

در ادامه باید به پایین صفحه بروید و بر روی گزینه password کلیک کنید.

Security
Security

بعد از آن صفحه ای باز می شود که باید در فیلد آن رمز فعلی جیمیل خود را وارد کنید و دکمه Next را بزنید.

وارد کردن رمز فعلی جیمیل
وارد کردن رمز فعلی جیمیل

گاهی اوقات در این مرحله گوگل از شما verify یا احراز هویت می خواهد. با زدن دکمه Next، رمز یکبار مصرف برای شما ارسال می شود.

احراز هویت گوگل
احراز هویت گوگل

با وارد کردن رمز در فیلد مورد نظر، به مرحله بعد وارد می شوید.

وارد کردن کد تأیید
وارد کردن کد تأیید

یک صفحه جدید باز می شود که شما باید آن رمز جدید خود را در دو فیلد وارد کنید. توجه داشته باشید که رمز باید حداقل 8 کارکتر باشد و در به صورت یکسان در دو فیلد وارد شود. و در آخر گزینه Change Password را بزنید.

تغییر رمز جیمیل
تغییر رمز جیمیل

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری حذف اکانت واتساپ در اندروید و آیفون


عوض کردن رمز جیمیل در آیفون یا آیپد

سومین حالت تغییر رمز جیمیل در گوشی های آیفون و یا تبلت های آیپد است. این دستگاه ها ساخت شرکت اپل است.

در دستگاه آیفون قسمت تنظیمات یا Settings را پیدا کنید و به آن وارد شوید.

ورود به بخش تنظیمات آیفون
ورود به بخش تنظیمات آیفون

بین گزینه هایی که در صفحه تنظیمات وجود دارد، گزینه رمز و حساب یا Passwords & Accounts را پیدا کنید و به آن وارد شوید. در قسمت بعد باید روی گزینه رمز برنامه و وبسایت یا Website & App Passwords کلیک کنید.

Password & Accounts
Password & Accounts

در این مرحله آیفون از شما احراز هویت می خواهد که می توانید به کمک چهره و یا اثر انگشت خود آن را تأیید کنید. در این مرحله شما وارد صفحه رمزها شده اید که باید اکانت جیمیل خود را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک نمایید.

اگر رمز خود را فراموش کرده اید و نمی خواهید آن را عوض کنید، می توانید این صفحه آن را ببینید. در صورتی که می خواهید رمز جیمیل را عوض کنید، باید بر روی گزینه تغییر رمز روی وبسایت یا Change Password on Website کلیک کنید.

Change-Password-on-Website
Change-Password-on-Website

زمانی که وارد صفحه جیمیل شدید، بر روی قسمت تغییر رمز کلیک کنید.

تغییر رمز جیمیل در آیفون یا آیپد
تغییر رمز جیمیل در آیفون یا آیپد

در قسمت بعدی باید رمز جدید خود را وارد کنید و دوباره آن را تکرار نمایید و در آخر گزینه Change Password را بزنید.

در این مرحله باید بروزرسانی رمز یا Update Password را بزنید.

در این حالت یک صفحه امنیتی باز می شود که باید گزینه شروع یا Get Started کلیک کنید تا اطلاعات بازیابی و تنظیمات امنیتی انجام شود.

Update Password
Update Password

اکانت جیمیلی که بازیابی کرده اید را تأیید کنید یا آن را تغییر دهید. در ادامه تنظیمات گوگل دستگاه را انجام دهید و هر موردی که مربوط به امنیت است را مجدد بررسی کنید.


بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام استفاده از گوگل مپ


کاربران می توانند سؤالات و نظرات خود را جهت آگاهی خود و کاربران دیگر در زیر این مقاله درج نمایند.