آموزش دانلود از توییتر

آموزش دانلود از توییتر

بسیاری از افراد پس از مراجعه به شبکه اجتماعی توییتر Twitter و دیدن ویدئو، به دنبال دانلود و ذخیره آن هستند. توییتر نیز مانند شبکه اجتماعی اینستاگرام، امکان دریافت مستقیم ویدئو را به کاربران خود نمی دهد، پس کاربران به آموزش دانلود از توییتر نیاز دارند.

در مقاله آموزش دانلود ویدیو از توییتر راه های ساده، سریع و ارزان دانلود عکس و ویدیو از شبکه اجتماعی Twitter را در دستگاه های مختلف کامپیوتر، آیفون (iOS) و اندروید معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که برای ورود به شبکه اجتماعی توییترt باید برنامه های تغییر آی پی دستگاه خود را روشن کنید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

توییت چیست

توییتر این امکان را فراهم می کند تا کاربران جمله های خود را با محدودیت 280 کلمه منتشر کنند که در اصطلاح به این کار “توییت” گفته می شود.


بیشتر بخوانید: آموزش نصب توییتر | ثبت نام در Twitter


نحوه دانلود از توییتر در آیفون (iOS)

برای آموزش دانلود ویدیو از توییتر در گوشی های آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

برای دانلود و ذخیره ویدیو از شبکه اجتماعی توییتر می توانید از یک فایل منیجر یا مدیریت کننده فایل با امکاناتی مانند MyMedia یا Documents و یا از نرم افزار Shortcuts استفاده کنید. این برنامه ها رایگان هستند و می توان آنها را از اپ استور دانلود کرد.

نحوه دانلود از توییتر در آیفون (iOS)
نحوه دانلود از توییتر در آیفون (iOS)

استفاده از نرم افزار  Shortcuts

پس از دانلود این نرم افزار، به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و بخش Shortcuts را پیدا کنید و وارد آن شوید. سپس گزینه Allow Untrusted Shortcuts را فعال کنید.

روی این لینک کلیک کنید و بعد در صفحه بازشده، Get Shortcut را انتخاب کنید. سپس برنامه Shortcuts را باز کنید و به پایین صفحه بروید و گزینه Add Untrusted Shortcut را انتخاب نمایید. حال برنامه توییتر را باز کنید و ویدیو مورد نظر خود که قصد دانلود آن را دارید، انتخاب نمایید. سپس گزینه اشتراک گذاری آن را بزنید و از بین گزینه های نشان داده شده، گزینه Twitter Video Downloader را انتخاب کنید.

در این حالت پیامی برای شما نمایش داده می شود تا کیفیت دانلود ویدیو مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کیفیت آن، دانلود انجام می شود.

در ادامه مقاله آموزش دانلود ویدیو از توییتر به استفاده از برنامه My Media می پردازیم.


بیشتر بخوانید: ریکاوری عکس های حذف شده از گوشی


استفاده از برنامه MyMedia

برنامه MyMedia را دانلود کنید. سپس به برنامه توییتر بروید و ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه Share را انتخاب کنید و Share Tweet via را انتخاب نمایید. بخاطر داشته باشید که در بعضی از نسخه های این برنامه، با انتخاب آیکون فلش که کنار ویدئو است، گزینه Share Tweet via ظاهر می شود.

حال، در پنجره بازشده، گزینه Copy Link to Tweet را انتخاب کنید. سپس به برنامه MyMedia بروید و گزینه Browser که در پایین صفحه است را انتخاب نمایید. سایت دانلود twittervideodownloader.com را در مرورگر داخلی بازکنید. یعد از بازشدن این سایت، لینک ذکرشده را کپی و در کادر مشخص شده آن، Paste کنید. سپس گزینه Download را انتخاب نمایید.

اگر به مشکلی برخورد کردید، می توانید از وبسایت www.twdown.net استفاده کنید که دستور العمل مشابهی دارد.

حال کیفیت مورد نظر ویدیو را انتخاب کنید و گزینه Download Video را انتخاب نمایید. سپس گزینه Download the File را کلیک کنید. گزینه Back در گوشه صفحه و سپس گزینه Media در پایین صفحه را انتخاب کنید. در این صفحه ویدیوهای دانلودشده را مشاهده خواهید کرد. ویدیو مورد نظر را انتخاب کنید و  انگشت خود را روی آن نگه دارید تا منوی جدید باز شود. در این منو گزینه Save to Camera Roll را انتخاب نمایید.

در این حالت، ویدیو در Camera roll آیفون شما ذخیره می شود و می توانید آن را مشاهده کنید.

نحوه دانلود از توییتر در اندروید

برای آموزش دانلود ویدیو از توییتر در گوشی های اندروید مراحل زیر را انجام دهید:

نرم افزارهای زیادی برای دانلود از Twitterدر گوشی های اندروید وجود دارد اما بهترین آن، برنامه Download Twitter Videos است.

نحوه دانلود از توییتر در اندروید
نحوه دانلود از توییتر در اندروید

بیشتر بخوانید: دیلیت اکانت تلگرام | حذف دائمی اکانت Telegram


Download Twitter Videos

با استفاده از این برنامه می توانید عکس، ویدیو و GIF را ذخیره کنید. این برنامه را در گوشی خود دانلود کنید. حال وارد برنامه توییتر شوید و روی گزینه اشتراک گذاری که در پایین ویدیو قرار دارد، کلیک کنید. گزینه Share Tweet Via را انتخاب نمایید.

برنامه Download Twitter Videos را انتخاب کنید. از داخل برنامه، گزینه دانلود (Download) را انتخاب کنید. سپس گزینه کیفیت ویدیو را انتخاب نمایید و نهایتاً برای ذخیره کردن ویدیو، بر روی گزینه Save کلیک کنید.

Download Twitter Videos
Download Twitter Videos

نحوه دانلود از توییتر در کامپیوتر (PC)

برای آموزش دانلود ویدیو از توییتر در کامپیوتر، مراحل زیر را انجام دهید:

از بهترین برنامه ها برای ذخیره ویدیو از شبکه اجتماعی Twitter، سرویس SaveTweetVide و TwitterVideoDownloader است.

نحوه دانلود از توییتر در کامپیوتر (PC)
نحوه دانلود از توییتر در کامپیوتر (PC)

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود از یوتیوب


TwitterVideoDownloader و SaveTweetVide

نحوه استفاده از این دو سرویس مشابه یکدیگر است. برای استفاده از این دو سرویس باید لینک ویدیو مورد نظر را کپی کنید. سپس وارد این سرویس ها شوید. در کادر  Enter Twitter URL لینکی که کپی کرده بودید را Paste کنید. سپس روی Download کلیک کنید و کیفیت ویدیو موردنظر را انتخاب نمایید.

در نهایت گزینه “دانلود” را انتخاب کنید تا فایل را دریافت نمایید. حتی می توانید به کمک اسکن کد QR که در پایین صفحه قرار دارد، ویدیو مورد نظر را روی گوشی و تبلت خود ذخیره کنید. این دو سایت با هر مرورگری باز می شوند و قابل اجرا هستند.


بیشتر بخوانید: حذف اکانت توییتر | دیلیت اکانت Twitter به صورت موقت و دائمی