آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی

آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی

آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی ممکن است برای کاربرانی که از تلگرام استفاده می کنند لازم باشد. تلگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم ها در سراسر جهان است. ممکن است کاربران در تلگرام خود لیستی از مخاطبین خود داشته باشند که آنها را در حافظه گوشی یا سیم کارت خود ذخیره نکرده اند و فقط آنها را در داخل این پلتفرم دارند. شما می توانید به آسانی با چند روش مختلف مخاطبین تلگرام خود را به گوشی انتقال دهید.
اگر تمایل دارید تا از آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی برای انتقال مخاطبین خود استفاده کنید پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

فعال کردن همگام سازی مخاطبین در تلگرام

در این روش نتنها مخاطبین تلگرام به حساب کاربری گوگل، آی کلود یا حافظه گوشی انتقال داده می شوند بلکه مخاطبینی که قبلاً داخل لیست مخاطبین تلگرام نبوده اند نیز به این پیام رسان اضافه می شوند. بنابراین توجه داشته باشید که ممکن است شماره های جدیدی به صورت خودکار به لیست تلگرام شما اضافه شوند.

در این قسمت از آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی به مراحل فعال کردن همگام سازی مخاطبین در تلگرام می پردازیم:

 1. وارد برنامه تلگرام شوید. اگر قبلاً وارد حساب کاربری خود نشده اید، با وارد کردن شماره همراه خود می توانید وارد اکانت شوید. اگر به فعالسازی ورود دو مرحله ای اقدام کرده باشید، باید رمز عبوری که در گذشته برای تلگرام مشخص کرده اید را نیز وارد نمایید.
 2. حال آیکون سه خط موازی که در سمت چپ بالای صفحه وجود دارد را انتخاب کنید تا وارد منوی کلی تلگرام شوید.
 3. از بین گزینه های موجود، گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب نمایید تا وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید.
 4. حال باید گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.
 5. در صفحه مربوط به Privacy and Security به پایین صفحه بروید تا به بخش مخاطبان (Contacts) برسید. حال سه گزینه در اختیار شما قرار دارد که باید کلید مقابل همگام سازی مخاطبین (Sync Contacts) را به حالت روشن قرار دهید تا همگام سازی مخاطبین تلگرام با حافظه دستگاه و حساب کاربری گوگل یا آی‌کلود شما برقرار شود. اگر تمایل به حذف کلیه همگام‌ سازی های در گذشته را دارید، باید گزینه حدف مخاطبین همگام سازی شده (Delete Synced Contacts) را انتخاب کنید و سپس در پنجره باز شده گزینه حذف (Delete) را بزنید.
فعال کردن همگام سازی مخاطبین در تلگرام
فعال کردن همگام سازی مخاطبین در تلگرام

بیشتر بخوانید: دیلیت اکانت تلگرام | حذف دائمی اکانت Telegram


تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام

در این بخش از آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی به تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام می پردازیم.

در نسخه های قدیمی اپلیکیشن گوشی تلگرام قابلیت تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین وجود داشت اما این قابلیت در نسخه های جدید تلگرام حذف شده است و تنها روش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی، استفاده از قابلیت همگام سازی است که در بخش قبلی به فعالسازی آن پرداختیم.

لازم به ذکر است که در حال حاضر این قابلیت در نسخه دسکتاپ تلگرام وجود دارد که همچنان می توانید به تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام خود اقدام نمایید. البته نمی توان از این فایل برای انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی استفاده کرد زیرا با فرمت های HTML و JSON ذخیره می شود که برای جا به جایی مخاطبین در گوشی کاربرد ندارند.

برای تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام باید نسخه دسکتاپ تلگرام را بر روی کامپیوتر خود نصب و داشته باشید. این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس مناسب است. حال مراحل زیر را انجام دهید.

تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام
تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام

مراحل تهیه فایل خروجی از لیست مخاطبین تلگرام

در این بخش از آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی به مراحل تهیه فایل خروجی از لیست تلگرام مخاطبین تلگرام می پردازیم.

 1. وارد برنامه شوید. کد تأییدی که توسط شماره همراه خود دریافت می کنید را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. در صفحه ای که مشاهده می کنید بر روی آیکون سه خط موازی که در سمت راست بالای صفحه وجود دارد کلیک کنید تا وارد منوی کلی تلگرام شوید.
 3. از بین گزینه های موجود، گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب نمایید تا وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید.
 4. در بخش تنظیمات، روی گزینه Advanced کلیک نمایید.
 5. حال در صفحه مربوط به Advanced به پایین صفحه مراجعه کنید تا گزینه Export Telegram data را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 6. در بخش بالای صفحه مربوط به Export Your Data از تیک زده شدن گزینه Contacts List اطمینان حاصل کنید. همچنین در زیر Location and format که در پایین صفحه است از انتخاب شدن گزینه Human readable HTML اطمینان پیدا کنید. بر روی آدرسی که در مقابل Download path گرفته است می توانید کلیک کنید تا آدرس دلخواه خود را برای ذخیره کردن فایل خروجی مشخص کنید.
 7. در نهایت باید روی گزینه Export که در سمت راست پایین صفحه وجود دارد کلیک کنید.
 8. منتظر بمانید تا ذخیره سازی فایل خروجی انجام شود.
 9. سپس گزینه SHOW MY DATA که در پایین صفحه است را کلیک کنید تا به آدرس ذخیره شدن فایل خروجی هدایت شوید.
 10. در محلی که فایل خروجی ذخیره‌ می شود، می توانید با کلیک بر روی فایل export_results.html به اطلاعات حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید.

فایل خروجی اطلاعات تلگرام در مرورگر شما باز می شود که می توانید با کلیک بر روی گزینه Contacts در صفحه Exported Data به جزئیات مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید.

آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی
آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی

بیشتر بخوانید: هزینه اینترنت استارلینک


در مقاله آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی بطور مفصل درباره انتقال مخاطبین تلگرام به گوشی های اندرویدی نظیر سامسونگ، شیائومی و… پرداختیم. امیدواریم از این پس دغدغه ای برای انجام این کار نداشته باشید. همچنین خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.