پیدا کردن رمز وای فای با گوشی اندروید و iOS

پیدا کردن رمز وای فای با گوشی اندروید و iOS

پیدا کردن رمز وای فای با گوشی کار دشواری نیست و شما می توانید به راحتی از طریق گوشی به رمز عبور WiFi مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. در دنیای امروز استفاده از اینترنت با هر شیوه ای امری ضروری است که یکی از این راه ها استفاده از اینترنت از طریق وای فای است. شما بدلیل وجود هکرها و افراد سودجو ممکن است که یک رمز پیچیده برای پسورد وای فای خود انتخاب کنید. اما مشکل انتخاب رمز این است که ممکن است آن را فراموش کنید و برای پیدا کردن آن دچار سردرگمی شوید.

اگر تمایل دارید با نحوه مشاهده پسورد وای فای با گوشی آشنا شوید و از آن برای پیدا کردن رمز WiFi خود استفاده کنید، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

پیدا کردن رمز وای فای با گوشی اندروید

برای مشاهده رمز عبور WiFi ازطریق گوشی اندروید با اندروید زیر 10 حتماً باید دستگاه روت شود اما با گوشی های اندروید 10 به بالا به کمک استفاده از بخش Network & Internet به آسانی می توانید رمز وای فای را پیدا کنید.

پیدا کردن رمز WiFi با گوشی اندروید 10 به بالا

برای دیدن پسورد WiFi با گوشی اندروید 10 به بالا باید از مرحل زیر پیروی کنید:

 1. به بخش Settings گوشی خود مراجعه کنید و گزینه Connections را انتخاب نمایید.
 2. گزینه WiFi را انتخاب کنید.
 3. حال آیکون چرخ دنده را انتخاب نمایید.
 4. در بخش انتهایی صفحه، گزینه QR Code را انتخاب کنید.
 5. در انتهای صفحه مربوط به share network باید گزینه Nearby Share را انتخاب کنید.
 6. در نهایت می توانید رمز وای فای را مشاهده نمایید.
پیدا کردن رمز وای فای با گوشی
پیدا کردن رمز وای فای با گوشی

پیدا کردن رمز WiFi با گوشی اندروید قدیمی

برای پیدا کردن پسورد وای فای از طریق گوشی اندروید 9 یا نسخه های قدیمی تر باید گوشی خود را روت کنید. زیرا رمز وای فای در این نسخه های اندروید در قسمت محافظت شده ای در حافظه داخلی گوشی قرار دارد. مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. گوشی خود را روت کنید.
 2. برای مشاهده رمز WiFi از یک اپ فایل اکسپلورر که قابلیت پشتیبانی از روت را دارد استفاده کنید و به مسیر /data/misc/wifi مراجعه نمایید.
 3. باید wpa_supplicant.conf را باز کنید تا بتوانید به نام شبکه (ssid) و پسورد آن (psk) دسترسی پیدا کنید. (اگر این روش برای گوشی شما کاربردی نبود، می توانید از برنامه های مشاهده پسورد وای فای استفاده کنید.)

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری تغییر رمز وای فای به زبان ساده


پیدا کردن رمز وای فای با گوشی آیفون

در گوشی های آیفون که دارای سیستم عامل iOS 16 هستند، پیدا کردن رمز وای فای کار آسانی است. کافی است از مراحل زیر پیروی کنید:

 1. به بخش Settings گوشی خود مراجعه کنید و گزینه وای فای را انتخاب نمایید.
 2. شبکه مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس گزینه i موجود در کنار آن را انتخاب نمایید.
 3. حال باید گزینه Password را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که برای مشاهده پسورد، باید هویت خود را از طریق تاچ آیدی، فیس آیدی یا پسورد تأیید نمایید. پس از تأیید هویت خود، پسورد وای فای را مشاهده خواهید کرد.

اگر از سیستم عامل iOS 15 یا نسخه های قدیمی تر iOS استفاده می کنید، از روش بالا نمی توانید استفاده کنید اما می توانید پسورد وای فای را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای انجام این کار با گوشی iOS 11 تا iOS 15 می توانید از روش زیر استفاده کنید:

 1. باید هردو آیفون از سیستم عامل iOS 11 به بالا برخوردار باشند. اپل آیدی فرد موردنظر خود باید در اپ مخاطبین وجود داشته باشد و بلوتوث هردو گوشی نیز روشن باشد. همچنین باید دو گوشی را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید.
 2. فرد موردنظر شما باید به شبکه موردنظر شما متصل شود.
 3. حال باید در قسمت Share Your Wi-Fi، گزینه Share Password را انتخاب نمایید.
 4. در این مرحله رمز وای فای موردنظر شما به گوشی فرد موردنظر منتقل می شود و به شبکه وای فای موردنظر متصل می شود.
 5. لازم است تا در پایان در گوشی آیفون خود گزینه Done را انتخاب نمایید.
پیدا کردن رمز وای فای با گوشی آیفون
پیدا کردن رمز وای فای با گوشی آیفون

پیدا کردن رمز وای فای روتر با گوشی اندروید و آیفون

شما نه تنها می توانید رمز وای فای را با گوشی خود مشاهده کنید، بلکه به کمک گوشی می‌توانید به پسورد روتر نیز دسترسی داشته باشید.

برای پیدا کردن رمز WiFi روتر با گوشی اندروید و آیفون باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. از طریق مرورگر گوشی به آدرس روتر خود مراجعه کنید. (معمولاً آدرس پیش فرض روترها 192.168.1.1 است. چنانچه آدرس روتر شما چیز دیگری است، می توانید در اینترنت آن را جست و جو کنید یا به سراغ برچسب روی مودم خود بروید تا این آدرس را پیدا نمایید. همچنین می توانید در بخش اطلاعات مربوط به وای فای آیفون و اندروید نیز این آدرس را در بخش روتر مشاهده کنید.)
 2. پس از مراجعه به آدرس روتر یک پنجره را مشاهده می کنید که نام کاربری (Username) و رمز عبور (Password) را از شما می خواهد. معمولاً برای نام کاربری و رمز عبور باید کلمه admin را وارد کنید. اگر نام کاربری و پسورد دیگری را برای مودم خود انتخاب کرده اید اما آنها را فراموش کرده اید، باید دکمه Reset موجود بر روی روتر را برای چند ثانیه نگه دارید تا به تنظیمات کارخانه بازگردد.
 3. حال به بخش تنظیمات مودم مراجعه کنید و وارد WiFi یا Wireless یا WLAN شوید.
 4. در این مرحله می توانید رمز عبور وای فای خود را مشاهده کنید یا حتی آن را تغییر دهید.
پیدا کردن رمز وای فای روتر با گوشی اندروید و آیفون
پیدا کردن رمز وای فای روتر با گوشی اندروید و آیفون

بیشتر بخوانید: آیا هک وای فای امکان پذیر است؟ روش های جلوگیری از آن کدام است؟


در مقاله پیدا کردن رمز WiFi با گوشی به نحوه پیدا کردن رمز وای فای از طریق گوشی های اندروید و آیفون پرداختیم. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.