آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام امروزه برای بسیاری از کاربران اینستاگرامی حائز اهمیت است چرا که کاربران به آسانی با استفاده از این قابلیت اینستا می توانند اکانت رسمی یک برند یا شخص را از سایر اکانت های فیک و تقلبی شناسایی کنند.

اگر برای شما نیز این سؤال پیش آمده است که چگونه می توان تیک آبی در اینستاگرام را دریافت کرد و همچنین به دنبال رسمی کردن اکانت خود هستید، مطالعه این مقاله در مجله راندنو را از دست ندهید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

برای آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام ابتدا به معنا و مفهموم این قابلیت می پردازیم.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تیک آبی یا Verified Badge که در کنار نام پروفایل قرار می گیرد و نمایش داده می شود، نشان دهنده رسمی بودن یک اکانت در اینستاگرام است. اکانتی که یک تیک آبی رنگ داشته باشد، نشان دهنده آن است که آن اکانت برای رسمی کردن صفحه خود در اینستاگرام مواردی مانند نام، زمینه فعالیت، گواهینامه یا هر مدرک هویتی که نشان دهد اکانت آن رسمی است را انجام داده است.

سایر شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک نیز از این قابلیت برخوردار هستند که به کاربر این امکان را می دهند که رسمی بودن اکانت مورد نظر را شناسایی کند. بنابراین داشتن تیک آبی اینستاگرام نشان دهنده معتبر بودن، رسمی بودن و حقیقی بودن اکانت است که صاحب اکانت به صورت رسمی درخواستی را برای گرفتن تیک آبی پروفایل اینستاگرام برای پشتیبانی اینستا ارسال کرده است.

اگر شما هم قصد دارید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟
تیک آبی اینستاگرام چیست؟

بیشتر بخوانید: ورود به اینستا و رفع مشکلات مربوط به لاگین اینستاگرام


شرایط تیک آبی اینستا

شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام تقریباً سخت و دشوار است. بخاطر داشته باشید که اگر اکانت شما شرایط خواسته شده توسط اینستا را نداشته باشد، درخواست شما برای رسمی کردن اکانت و گرفتن تیک آبی رد می شود و به مدت یک ماه از رد آن، شما نمی توانید مجدداً اقدام کنید. بنابراین قبل از ارسال درخواست برای رسمی کردن اکانت خود، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

معتبر بودن و حقیقی بودن اکانت

اولین شرط این است که اکانت شما باید معتبر باشد. بنابراین دریافت تیک آبی اینستاگرام برای اکانت هایی که جنبه تفریحی دارند و از مطالب زرد استفاده می کنند، امکان پذیر نیست.

منحصر به فرد بودن اکانت

دومین شرط این است که اکانت شما باید منحصر به فرد باشد. یعنی اکانت مورد نظر شما متعلق به خودتان باشد. اگر چندین اکانت مختلف دارید، یکی از اکانت های شما تأیید می شود و تیک آبی اینستاگرام را دریافت می کند.

کامل بودن اطلاعات

شرط بعدی این است که اطلاعات اکانت شما باید کامل باشد. این اطلاعات شامل نام، بیوگرافی، تصویر پروفایل و … است که برای کاربران قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که برای دریافت تیک آبی اینستا باید حداقل یک پست در اکانت خود داشته باشید.

شناخته بودن اکانت

آخرین شرط نیز این است که اکانت شما شناخته شده باشد، کابران زیادی آن را جست و جو کرده باشند و همچنین باید فعالیت زیادی در اکانت خود داشته باشید.

اگر اکانت شما تمامی این شرایط را داشته باشد، حال می توانید درخواست خود را برای دریافت تیک آبی برای پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید تا درخواست شما بررسی شود و در صورت داشتن تمامی شرایط، اکانت شما تأیید شود.

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام
آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

بیشتر بخوانید: هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن


نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

برای آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید.

به قسمت تنظیمات (Settings) مراجعه کنید و گزینه Request Verification را برای ارسال درخواست خود به منظور Get Verified on Instagram in Bio and Story انتخاب نمایید.

حال صفحه ای برای شما باز می شود که باید اطلاعات اکانت خود را پر کنید. فیلدهایی که باید در این صفحه پر کنید به شرح زیر است:

 • فیلد Username: باید دقیقاً همان اسمی باشد که قصد گرفتن تیک آبی آن را دارید.
 • Full Name: باید نام کامل خود را در این بخش وارد کنید. این نام باید مطابق با همان چیزی باشد که در مدارک هویتی شما ذکر شده است.
 • Choose File: گزینه Choose File که روبروی گزینه Please attach a photo of your ID است را انتخاب کنید و تصویر شناسنامه، گذرنامه یا گواهینامه رانندگی خود را انتخاب کنید. کاربان ایرانی که در ایران زندگی می کنند، باید از پاسپورت برای این کار استفاده کنند.

در نهایت باید روی دکمه Send کلیک کنید و چند روز منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شود. بعد از اینکه درخواست شما بررسی شد، پیامی به صورت هشدار در صفحه نوتیفیکیشن برای شما ارسال می شود که به کاربر نتیجه درخواست را اطلاع می دهد.

در نظر داشته باشید که هیچ تضمینی برای تأیید درخواست شما وجود ندارد. زیرا تیک آبی اینستاگرام تنها به افراد معروف، برندهای جهانی یا اشخاصی که صاحب نام تجاری هستند، تعلق می گیرد. علاوه بر این، اکانت مورد نظر باید تعداد فالوور بالایی داشته باشد.

برای دریافت تیک آبی اینستاگرام نیاز به پرداخت هزینه ای نیست و فقط با داشتن شرایط لازم می توانید آن را دریافت نمایید.

نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام
نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

نکات مهم برای دریافت تیک آبی

حال که با آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام آشنا شدیم، نکات مهم زیر را حتما در نظر داشته باشید:

 1. از خرید تیک آبی خودداری کنید.
 2. فالوورهای واقعی پیج را افزایش دهید.
 3. از قراردادن لینک شبکه های اجتماعی در پروفایل خودداری کنید.
 4. سعی کنید اکانت خود را جزو پرجست و جو ترین اکانت ها قرار دهید.
 5. از تأثیرگذار بودن پروفایل و بیو اکانت خود مطمئن شوید.
 6. از توهین کردن و ارسال پست های نامناسب بپرهیزید.
 7. در پلتفرم های دیگر نیز فعالیت کنید.
 8. حقیقت را بگویید.
 9. زمانی که با عبارت کلیدی در گوگل مطرح شدید، اقدام به گرفتن تیک آبی کنید.

توجه داشته باشید که تأیید شدن اکانت شما به معنای پایان کار نیست، بلکه پس از تأیید شدن باید تلاش کنید تا تیک آبی خود را حفظ کنید.


بیشتر بخوانید: سایز پست اینستاگرام و ابعاد استوری


مزایای گرفتن تیک آبی

 1. با داشتن تیک آبی، اینستاگرام و کاربران آن به اکانت شما اطمینان و اعتماد خواهند کرد.
 2. آگاهی کاربران از اکانت شما زیاد می شود. مثلاً اگر صاحب برند هستید، به کاربران نشان می دهد که شما یک برند معروف و شناخته شده هستید.
 3. به تمامی امکانات این شبکه اجتماعی دسترسی دارید که یکی از این امکانات، قابلیت قرار دادن لینک در استوری (Swipe-Up) است. برای استفاده از این قابلیت باید حداقل 10000 دنبال کننده (فالوور) داشته باشید اما با داشتن تیک آبی هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد.
 4. مطمئن می شوید که هویت اکانت شما هک نمی شود و با خیال راحت می توانید در اینستاگرام فعالیت کنید. (بدون داشتن تیک آبی ممکن است شخص دیگری با نام اکانت شما حساب باز کند و با اعتبار شما فعالیت کند که این امر برای اعتبار شما بسیار مشکل ساز است.)
 5. برندها ترجیح می دهند تا با صفحاتی همکاری کنند که دارای نشان تأیید باشند.
مزایای گرفتن تیک آبی
مزایای گرفتن تیک آبی

بیشتر بخوانید: هایلایت اینستاگرام چیست؟ آموزش فعال کردن هایلایت اینستا


نکات مهم برای نگهداری تیک آبی اینستا

پس از آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام نکات زیر را برای حفظ و نگهداری آن در نظر بگیرید:

 • نشان تأیید شده خود را تبلیغ نکنید، انتقال ندهید و نفروشید.
 • از قرار دادن خدمات یا فعالیت هایی که قوانین اینستاگرام را نقض می کنند، در تصویر پروفایل، بیوگرافی یا نام خود استفاده نکنید.
 • حساب خود را از طریق شخص ثالث تأیید نکنید.
 • حساب خود را دائماً از عمومی به خصوصی تغییر ندهید.

بیشتر بخوانید: بازیابی رمز اینستاگرام


در مقاله آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام سعی کردیم تا به طور کامل و جامع به آموزش دریافت تیک آبی بپردازیم. شما می توانید با دریافت تیک آبی در اینستاگرام از امتیازهای زیادی بهره مند شوید.