آموزش ساخت اکانت PS5 به صورت گام به گام و تصویری

آموزش ساخت اکانت PS5 به صورت گام به گام و تصویری

آموزش ساخت اکانت PS5 برای کسانی که به تازگی کنسول بازی پلی استیشن 5 یا ps5 خریداری کرده اند لازم است. بدلیل آنکه شرکت سونی محصولات خود را به صورت مستقیم به ایران ارسال نمی کند بنابراین باید برای ثبت نام و پرکردن مشخصات از نام کشور دیگری استفاده کنید و این مسئله احتمال دارد شما را به چالش بکشد. این چالش سبب شده است تا کاربران فرض کنند که ساخت حساب کاربری ps5 دشوار است اما در واقعیت اینطور نیست. ما در این مقاله قصد داریم تا ساخت آن را به صورت رایگان به شما آموزش دهیم بنابراین اگر تمایل دارید تا از آموزش ساخت اکانت PS5 برای ساخت اکانت رایگان ps5 خود استفاده کنید پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

در ادامه به ساخت اکانت PS5 می پردازیم.

گام اول: تنظیمات

  • وارد محیط کنسول بازی خود شوید.
  • از بخش بالای آن آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید.
  • در این بخش باید گزینه Users and Accounts را انتخاب کنید و در صورتی که از قبل اکانت دارید، می توانید در آخر گزینه Sign in را کلیک کنید. اما چون می خواهید اکانت بسازید پس باید بر روی گزینه Create an Account کلیک کنید.
گام اول: تنظیمات
گام اول: تنظیمات

گام دوم: ساخت اکانت

برای ساخت اکانت خود ابتدا باید تاریخ تولد خود را وارد کنید. زیرا برخی از بازی ها مناسب برای افرادی با محدوده سنی خاص و مشخصی هستند بنابراین اگر سن شما در آن محدوده سنی نباشد نمی توانید از آن بازی ها استفاده کنید. اگر تمایل ندارید که این محدودیت ها شامل شما شوند، باید سن خود را بالای 18 سال وارد کنید. پس از انتخاب تاریخ تولد، بر روی گزینه Next کلیک کنید.

گام دوم: ساخت اکانت
گام دوم: ساخت اکانت

گام سوم: تعیین کشور و زبان

حال باید کشور و زبان خود را مشخص کنید. بهتر است کشور خود را روی United States و همچنین زبان را بر روی English قرار دهید. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

گام سوم: تعیین کشور و زبان
گام سوم: تعیین کشور و زبان

گام چهارم: وارد کردن ایمیل

در این مرحله باید در صفحه مربوط به Sign-in ID and Password در بخش Sign-in ID ایمیلی که با استفاده از آن تمایل دارید تا اکانت ایجاد کنید را وارد کنید. دقت کنید تا ایمیلی را انتخاب کنید که به آن دسترسی دارید.

در بخش Password و Confirm Password رمز مورد نظر خود را برای اکانت خود انتخاب کنید و در هر دو قسمت ذکر شده آن را وارد نمایید. این رمز باید قوی باشد و حاوی اعداد، حروف بزرگ و کوچک باشد. در نهایت باید گزینه Next را انتخاب کنید.

گام چهارم: وارد کردن ایمیل
گام چهارم: وارد کردن ایمیل

گام پنجم: وارد کردن نام و نام خانوادگی

در این مرحله از آموزش ساخت اکانت PS5 باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. به این صورت که در قسمت Your Information در بخش First name و Last name به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی وارد می کنید. در قسمت پایین این دو بخش، توضیحاتی وجود دارد با این محتوا که سونی تمایل دارد تا ایمیل های مختلفی را برای شما ارسال کند. اگر تمایلی به دریافت آنها ندارید، باید این گزینه را غیرفعال کنید. در نهایت بر روی گزینه Next کلیک کنید.

گام پنجم: وارد کردن نام و نام خانوادگی
گام پنجم: وارد کردن نام و نام خانوادگی

بیشتر بخوانید: ساخت ایمیل یاهو | ایجاد و ساخت اکانت Yahoo


گام ششم: وارد کردن شهر و اطلاعات مربوط به آن

در این بخش از Your Information باید اطلاعات مربوط به محل سکونت خود را وارد کنید. اما بدلیل آنکه در بخش های قبلی پیشنهاد کردیم تا محل سکونت خود را بر روی ایالات متحده آمریکا بگذارید، پس باید آدرسی نیز مطابق با آن وارد کنید. اطلاعات مربوط به City ،State/Province full و Zip Code/Postal code را در پلی استیشن وارد کنید. لازم به ذکر است که با هربار رفرش کردن سایت، مشخصات جدیدی برای شما نمایش داده می شود. بنابراین اگر به هنگام وارد کردن اطلاعات دچار مشکل شدید، می توانید سایت را رفرش کنید و اطلاعات جدید را وارد کنید. در نهایت نیز گزینه Next را انتخاب کنید.

گام ششم: وارد کردن شهر و اطلاعات مربوط به آن
گام ششم: وارد کردن شهر و اطلاعات مربوط به آن

گام هفتم: انتخاب عکس

در این بخش باید عکس یا آواتاری را برای اکانت خود انتخاب کنید تا در بازی ها و هر جایی که شما حضور دارید، نمایش داده شود.

گام هفتم: انتخاب عکس
گام هفتم: انتخاب عکس

گام هشتم: انتخاب ID

در این بخش از Online ID باید یک ID برای اکانت خود انتخاب کنید. ID انتخابی شما نباید توسط هیچ فرد دیگری استفاده شده باشد، پس اگر ID شما قبلاً توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد، روبروی آن تیکی نمایان می شود و در غیر این صورت باید ID دیگری را انتخاب کنید. همچنین می توانید از پیشنهادات پلی استیشن که با عنوان Suggestions نمایش داده می شود، استفاده کنید. در نهایت گزینه Next را انتخاب کنید.

گام هشتم: انتخاب ID
گام هشتم: انتخاب ID

گام نهم: تنظیمات حریم شخصی

در این بخش از مقاله آموزش ساخت اکانت PS5 به تنظیمات حریم خصوصی می پردازیم. باید تنظیمات حریم خصوصی خود را وارد کنید تا میزان دسترسی دیگران به اطلاعات شما کنترل شود. در این بخش گزینه هایی وجود دارد که در ادامه آنها را توضیح می دهیم:

Social and Open

اگر تمایل دارید تا تمامی اطلاعات خود را به دیگران نمایش دهید باید این گزینه را انتخاب کنید.

Team Player

این گزینه برای زمانی است که به هنگام بازی تیمی تمایل دارید تا اطلاعات خود را فقط برای هم تیمی های خود نمایش دهید.

Friend Focused

اگر فعالیت اصلی شما بازی با دوستانتان است، از این گزینه استفاده کنید تا با دوستان خود تیم های مختلفی بسازید.

Solo and Focused

اگر تمایل ندارید تا اطلاعات شخصی‌ شما را کسی مشاهده کند و فقط می خواهید تنها برای خودتان نمایش داده شود از این گزینه استفاده کنید.

Customize Settings

اگر تنظیمات حریم خصوصی پیش فرض برای شما مناسب نباشد، می توانید با استفاده از این بخش اطلاعاتی که تمایل دارید تا برای سایر افراد نشان دهید را انتخاب کنید. در نهایت گزینه Apply را انتخاب نمایید.

گام نهم: تنظیمات حریم شخصی
گام نهم: تنظیمات حریم شخصی

گام دهم: جمع آوری داده

کنسول بازی PS5 اطلاعات جمع آوری می کند. این داده ها برای بهبود بازی و راضی نگهداشتن شما استفاده می شود. در بخش Personalization باید گزینه Confirm and Continue را انتخاب کنید. در این بخش سونی به شما بازی های دلخواه شما را توصیه می کند. برای این کار دو گزینه وجود دارد:

Personalized purchase Recommendations

با انتخاب این گزینه، داده های جمع آوری شده براساس سلیقه شما نمایش داده می شوند.

Personalized Advertising

با فعال کردن این گزینه، تبلیغات براساس سلیقه شما نمایش داده می شوند. در نهایت باید بر روی گزینه Confirm And Continue کلیک کنید.

گام دهم: جمع آوری داده
گام دهم: جمع آوری داده

حال در صفحه دیگری که که برای شما نمایش داده می شود باید تیک I Agree را بزنید و سپس گزینه Confirm را کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت PS5
آموزش ساخت اکانت PS5

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام ساخت جیمیل یا گوگل اکانت


گام یازدهم: تأیید ایمیل

در این بخش از آموزش ساخت اکانت PS5 باید ایمیل ارسال شده توسط سونی را تأیید کنید. در این قسمت از طرف شرکت Sony به ایمیلی که برای ساخت اکانت خود استفاده کرده بودید، پیامب بعنوان تأیید ارسال می شود . پس باید وارد اکانت ایمیل خود شوید و ایمیل ارسال شده را تأیید کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، تیک سبز رنگی برای شما نشان داده می شود.

حال باید در کنسول بازی خود بر روی گزینه Already Verified کلیک کنید.

گام یازدهم: تأیید ایمیل
گام یازدهم: تأیید ایمیل

گام دوازدهم: افزایش امنیت

در بخش Secure Your Account ابتدا در صفحه مشاهده شده باید گزینه Ok را کلیک کنید سپس با دو گزینه مواجه می شوید:

قرار دادن رمز برای کنسول

برای عدم ورود دیگران به کنسول بازی شما باید رمزی برای آن قرار دهید. برای این کار باید مراحل Settings> users and Accounts> Login Settings> Set a PS5 Login Passcode را انجام دهید.

قرار دادن رمز به هنگام خرید

برای عدم استفاده افراد از گیفت کارت PS5 شما، باید رمزی قرار دهید که مراحل آن Settings> users and Accounts> Account> Payment and Subscriptions> Purchase Settings است.
در پایان باید گزینه OK را انتخاب کنید.

گام دوازدهم: افزایش امنیت
گام دوازدهم: افزایش امنیت

گام سیزدهم: تأیید شماره تلفن

در بخش 2Step Verification سونی به شما پیشنهاد می دهد تا برای افزایش امنیت اکانت خود، از برنامه یا پیامک برای تأیید خود استفاده کنید. از آنجایی که پیشنهاد دادیم تا کشور را بر روی آمریکا تنظیم کنید، برای تکمیل این فرایند گزینه Do This Later را انتخاب کنید.

گام سیزدهم: تأیید شماره تلفن
گام سیزدهم: تأیید شماره تلفن

در ادامه نیز برای شما صفحه ای برای وارد کردن شماره تلفن نمایش داده می شود که باید مجدداً گزینه Do This Later را انتخاب کنید.

Do This Later
Do This Later

سپس صفحه ای با عنوان Account Creation Completed مشاهده خواهید کرد، که باید روی گزینه OK کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود دوباره بر روی گزینه OK کلیک کنید تا بازی دلخواه خود را انجام دهید.

Account Creation Completed
Account Creation Completed

تفاوت ریجن های PS5 با یکدیگر

در کنسول PS5 ریجن های مختلفی مانند آمریکا، ژاپن، اروپا و … وجود دارند. توجه داشته باشید که همه کنسول‌ های تولید شده PS5 نتنها از نظر سخت افزاری بلکه از نظر نرم‌ افزاری نیز بایکدیگر تفاوتی ندارند فقط ممکن است بسته بندی آنها از یکدیگر متمایز باشد. همچنین باید گفت که تفاوت ریجن ها در کنسول PS5 و در بازی‌ های آن مشکلی ایجاد نمی کند و اگر ریجن‌ های بازی‌ ها بایکدیگر متفاوت باشند، بازی بدون مشکلی اجرا می شود.

جدول کد ریجن های مختلف کنسول PS5
کدریجن
00ژاپن
02اقیانوسیه (استرالیا، نیوزلند)
08آسیای مرکزی، هندوستان، روسیه، اوکراین
14آمریکای لاتین، مکزیک، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی
15آمریکای شمالی (کانادا، ایالت متحده)
16اروپا، خاورمیانه، آفریقا
18کره جنوبی

از این کدها در پی اس فایو برای شناسایی موقعیت جغرافیایی استفاده می شود. این کدها ارزشی ندارند و هیچ یک بردیگری برتری ندارند.


بیشتر بخوانید: ساخت اکانت ویندوز ۱۰ | ساخت کاربر جدید (User) در ویندوز ۱۰


در مقاله آموزش ساخت اکانت PS5 به مراحل ساخت اکانت PS5 پرداختیم. ملاحظه کردید که ساخت آن آسان است و بدون نیاز به تسلط زبان می توانید این کار را انجام دهید.