آموزش استفاده از استاتوس واتساپ

آموزش استفاده از استاتوس واتساپ

آموزش استفاده از استاتوس واتساپ برای کابرانی که از شبکه اجتماعی واتس اپ استفاده می کنند حائز اهمیت است. واتس اپ از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است. واتس اپ امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که یکی از آنها استاتوس یا وضعیت است. با استفاده از استاتوس، کاربران می توانند لحظات خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. کابران می توانند تصاویر، ویدیوها و متن های خود را به مدت 24 ساعت در قسمت استاتوس خود قرار دهند و آنها را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.

در مقاله آموزش استفاده از استاتوس واتساپ از مجله راندنو قصد داریم تا به طور مفصل به بررسی این قابلیت واتس اپ بپردازیم پس با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

استاتوس در واتساپ

واتس اپ این امکان را به کاربر خود می دهد که وضعیت خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد. کاربران می توانند با استفاده از این قابلیت واتس اپ، متن، تصاویر یا ویدیوهای خود را در وضعیت (استاتوس) واتساپ خود قرار دهند تا مخاطبینشان آنها را مشاهده کنند. استاتوس واتساپ فقط برای 24 ساعت قابل مشاهده است و پس از این بازه زمانی به صورت خودکار حذف می شود.

آموزش استفاده از استاتوس واتساپ
آموزش استفاده از استاتوس واتساپ

تاریخچه استاتوس واتس اپ

در سال 2017 استاتوس واتساپ در اختیار کاربران واتس اپی قرار گرفت. در دنیا از این قابلیت واتس اپ استقبال خوبی شد و یکی از بهترین روش های اشتراک گذاری تصاویر، ویدیو و متن ها محسوب شد.

در ادامه مقاله آموزش استفاده از استاتوس واتساپ به نحوه استفاده و قرار دادن استاتوس در واتس اپ می پردازیم.


بیشتر بخوانید: تماس تصویری واتساپ در ویندوز


نحوه قرار دادن استاتوس در واتس اپ

اگر تمایل دارید تا از این قابلیت واتس اپ استفاده کنید در این قسمت قصد داریم تا به آموزش استفاده از استاتوس واتساپ بپردازیم پس مراحل زیر را جهت گذاشتن استاتوس در واتس اپ دنبال کنید.

ورود به واتس اپ

ابتدا وارد برنامه Whatsapp خود شوید.

گفت و گو ها، وضعیت، تماس ها

در صفحه برنامه واتساپ سه زبانه گفت و گو ها، وضعیت، تماس ها (CHATS -STATUS- CALLS) وجود دارد که باید گزینه Status را انتخاب کنید. (اگر تمایل دارید که فقط افراد خاصی استاتوس شما را مشاهده کنند، باید پیش از گذاشتن استاتوس به بخش Status privacy مراجعه کنید و تعیین کنید که می خواهید چه کسانی استاتوس شما را مشاهده کنند.)

اشتراک گذاری تصاویر، ویدیو و متن

در صفحه مربوط به وضعیت واتساپ به روش های مختلفی می توانید استاتوس خود را قرار دهید که عبارتند از :

قرار دادن تصویر یا ویدیو از گالری

برای قرار دادن تصاویر یا ویدیوهای خود با استفاده از گالری گوشی در استاتوس واتس اپ باید از بخش My status یا علامت دوربین استفاده کنید. حال فلش موجود در پایین صفحه را به طرف بالا بکشید تا تصاویر گالری خود را مشاهده و انتخاب نمایید.

گرفتن تصویر جدید با استفاده دوربین

به بخش My status یا علامت دوربین مراجعه کنید (hold for video, tap for photo)، تصویر یا ویدیو جدید تهیه کنید و به صورت مستقیم در استاتوس واتس اپ قرار دهید.

قرار دادن دست نوشته

برای قرار دادن متن در استاتوس واتساپ باید علامت مداد که در سمت راست صفحه است را انتخاب کنید و سپس متن خود را یادداشت کنید و به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید با استفاده از قابلیت هایی که در پایین صفحه متنی است، ایموجی بگذارید، فونت و همچنین بک گراند نوشته را تغییر دهید.

اشتراک گذاری نهایی

پس از قرار دادن تصویر، متن یا ویدیو مورد نظر خود، با استفاده از علامت فلش موجود در پایین صفحه آن را منتشر کنید. بخاطر داشته باشید که می توانید با استفاده از گزینه هایی که در بالای صفحه وجود دارد تغییراتی مانند برش تصویر، گذاشتن ایموجی را روی استاتوس خود انجام دهید. شما می توانید به صورت همزمان چندین عکس یا ویدیو را در استاتوس خود قرار دهید. برای این منظور باید علامت عکس که در پایین صفحه است را لمس کنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود. در صفحه جدید می توانید تصویر جدیدی با استفاده از تصاویر موجود در گالری به همان روشی که گفته شد انتخاب کنید و نهایتاً علامت تیک را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

آموزش استفاده از استاتوس واتساپ
آموزش استفاده از استاتوس واتساپ

بیشتر بخوانید: واتساپ جی بی چیست | همه چیز درباره GB WhatsApp


انتخاب مخاطبین برای مشاهده استاتوس واتس اپ

در ادامه مقاله آموزش استفاده از استاتوس واتساپ به انتخاب مخاطبین جهت مشاهده استاتوس واتس اپ می پردازیم.  اگر تمایل دارید تا افراد خاصی استاتوس واتس اپ شما را مشاهده کنند باید مراحل زیر را دنبال کنید:

ورود به استاتوس واتس اپ

ابتدا باید به بخش استاتوس واتساپ (status) مراجعه کنید و در سمت راست گزینه menu را انتخاب کنید، اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید باید گزینه Status Privacy (حریم خصوصی وضعیت) را انتخاب کنید و اگر از سیستم ios استفاده می کنید، باید در سمت چپ گزینه Privacy (حریم خصوصی) را انتخاب کنید.

انتخاب مخاطبین استاتوس واتس اپ

برای انتخاب مخاطبین استاتوس واتس اپ خود سه گزینه دارید:

My contacts (مخاطبین من):

اگر گزینه my contacts (مخاطبین من) را انتخاب کنید، تمامی مخاطبین واتس اپ شما قادر به مشاهده استاتوس واتس اپ شما هستند.

My contacts except (مخاطبین من به جز):

با انتخاب گزینه مخاطبین من به جز …(my contacts except) به لیست مخاطبین خود در واتس اپ وارد می شوید که می توانید با انتخاب مخاطبین، استاتوس واتساپ خود را از آنها پنهان کنید.

Only share with (فقط اشتراک گذاری با):

با انتخاب گزینه فقط با آن به اشتراک بگذارید (Only share whith)، می توانید برای یک مخاطب یا گروهی از مخاطبین خود اشتراک گذاری استاتوس واتس اپ را انجام دهید.

انتخاب مخاطبین برای مشاهده استاتوس واتس اپ
انتخاب مخاطبین برای مشاهده استاتوس واتس اپ

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از واتساپ وب به صورت تصویری


آموزش تقسیم فیلم ها به 30 ثانیه

استاتوس واتس اپ برای ویدیو ها محدودیت زمانی 30 ثانیه ای دارد. می توانید با استفاده از برنامه هایی ویدیوهای طولانی خود را به چند قسمت 30 ثانیه ای تقسیم کنید یا اجازه دهید تا واتس اپ به صورت خودکار ویدیو شما را به 30 ثانیه تقسیم کند.

تقسیم کردن ویدیو طولانی با استفاده از واتس اپ

ابتدا وارد واتس اپ شوید و Status را انتخاب کنید. سپس آیکون دوربین که در پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کنید و ویدیوی مورد نظر را به عنوان وضعیت واتس اپ ارسال کنید. هنگامی که فیلم را انتخاب می کنید، یک نوار در بالای صفحه مشاهده می کنید که این قابلیت را به شما می دهد تا 30 ثانیه اول (0 تا 30 ثانیه) ویدیو خود را در استاتوس قرار دهید و بعد مجدداً همین مرحله را تکرار کنید، تا ویدیوی 30 ثانیه بعدی و 30 ثانیه های بعدتر را انتخاب و ارسال کنید.

حذف استاتوس واتس اپ

در این قسمت از آموزش استفاده از استاتوس واتساپ به حذف استاتوس واتس اپ می پردازیم. همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، استاتوس واتساپ فقط برای 24 ساعت قابل مشاهده است و پس از این بازه زمانی به صورت خودکار حذف می شود. اما ممکن است کاربر قصد داشته باشد زودتر از این بازه زمانی استاتوس خود را پاک کند در این صورت باید به گزینه ای که در کنار استاتوس وجود دارد و به صورت سه نقطه است مراجعه کند و گزینه حذف (Delete) را انتخاب کند تا استوری واتساپ حذف شود.

حذف استاتوس واتس اپ
حذف استاتوس واتس اپ

مشاهده استاتوس دیگران در واتساپ

برای مشاهده استاتوس واتساپ مخاطبین خود باید به بخش Status مراجعه کنید. بخاطر داشته باشید که اگر مخاطبی را میوت کرده اید، می توانید استاتوس های او را در بخش Muted updates مشاهده کنید.


بیشتر بخوانید: تغییر زبان واتساپ در آیفون


در مقاله آموزش استفاده از استاتوس واتساپ به بررسی استاتوس واتس اپ پرداختیم. واتس اپ یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود که امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد و یکی از این امکانات، استاتوس است. کاربران می توانند با استفاده از استاتوس، تصاویر، ویدیو ها و متن های خود را به مدت 24 ساعت با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.