افزایش بازدید یوتیوب به صورت رایگان و تضمینی

افزایش بازدید یوتیوب به صورت رایگان و تضمینی

افزایش بازدید یوتیوب برای کاربرانی که از یوتیوب استفاده می کنند، بسیار مهم است. گوگل درآمد بسیار زیادی از طریق تبلیغاتی که در یوتیوب انجام می شود بدست می آورد. بنابراین یوتیوب تمایل دارد تا کاربران ساعت های زیادی را به دیدن ویدیوها اختصاص دهند.

یوتیوب برحسب میزان این بازدیدها به کاربران خود پول می پردازد. در این مقاله به روش های افزایش بازدید یوتیوب پرداخته می شود. اگر قصد دارید میزان بازدیدهای ویدیوهای خود را در یوتیوب افزایش دهید، با مجله راندنو همراه باشید تا روش های مختلفی را برای افزایش بازدید یوتیوب معرفی کنیم.

آنچه در ادامه می خوانیم:

در ادامه به روش های مختلف افزایش بازدید یوتیوب می پردازیم.

عنوان ویدیو

سعی کنید همیشه کلید واژه هایی را انتخاب کنید که مردم آنها را بیشتر جست و جو کرده باشند و با استفاده از آنها عنوان ویدیو خود را انتخاب نمایید. همچنین باید در انتخاب عنوان ویدیو نکات دیگری را نیز رعایت کنید که در ادامه به آنها می پردازیم:

 1. عنوان ویدیو را به صورت مختصر انتخاب کنید، به گونه ای که مفهوم را سریع تر منتقل کند.
 2. می توانید سال جاری که در آن فعالیت می کنید را در عنوان اضافه کنید.
 3. عنوانی را انتخاب کنید که جلب توجه کند.
 4. در صورت امکان کلیدواژه ها را در ابتدای عنوان ویدیو بگنجانید.
 5. از کلمات قدرتمند استفاده کنید.
 6. می توانید از کلمات احساسی استفاده کنید.
 7. در صورتی که عنوان ویدیو شما انگلیسی باشد، بهتر است آن را با حروف بزرگ بنویسید.
افزایش بازدید یوتیوب
افزایش بازدید یوتیوب

برچسب های ویدیو

در انتخاب برچسب ویدیو خود دقت داشته باشید چرا که استفاده از تگ یا برچسب نادرست از افزایش بازدید یوتیوب شما جلوگیری می کند. برای انتخاب برچسب ویدیو در یوتیوب موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • همیشه در برچسب های ویدیوهای خود از تگ منحصر به فردی استفاده کنید تا باعث شود که ویدیو جدید شما در بخش ویدیوهای مرتبط با سایر ویدیوهای شما نمایش داده شود.
 • حتماً باید از کلید واژه های اصلی برای برچسب ویدیو خود استفاده کنید.
 • می توانید برچسب هایی که توسط ویدیوهای پربازدید استفاده شده است را پیدا کنید و از آنها استفاده نمایید.

کاور ویدیو سفارشی (Thumbnail)

حساب هایی که توسط یوتیوب تأیید شده باشند، می توانند از قابلیت کاور ویدیو (Thumbnail) سفارشی استفاده کنند. این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد تا ویدیوی او در بین ویدیوهای مرتبط و پیشنهادی مورد توجه قرار بگیرد.

برای کاور ویدیو باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • باید رزولوشن کاور 720*1280 باشد و حداقل عرض آن 640 پیکسل باشد.
 • در فرمت های نظیر JPG ،GIF ،BMP یا PNG آن را آپلود کنید.
 • حجم آن باید کمتر از 2 مگابایت باشد.
 • از نسبت تصویر 16:9 استفاده شود زیرا بیشتر پخش کننده های ویدیو در یوتیوب از این نسبت استفاده می کنند.

می توانید برای ساخت کاور ویدیو خود از Canva یا YouZign استفاده کنید.

تمرکز بر نشان یا برندگذاری

برای برندسازی در یوتیوب باید چند نکته را در نظر داشته باشید تا به شما این اطمینان داده شود که ویدیو شما رتبه خوبی دریافت می کند. این نکات عبارتند از معرفی ابتدایی و معرفی انتهایی که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

معرفی ابتدایی

برای نمایش برند از یک ویدیو 3 تا 5 ثانیه ای در ابتدای ویدیو مدنظر خود استفاده کنید.

معرفی انتهایی

در انتهای ویدیو نیز یک ویدیو باید اجرا شود که می تواند سایر ویدیوهای شما یا در خواست برای عضو شدن کاربران در کانال شما را معرفی کند.

تمرکز بر نشان یا برندگذاری
تمرکز بر نشان یا برندگذاری

اشتراک گذاری ویدیو در کانال های شبکه اجتماعی

برای ویدیوهای خود در یوتیوب بهتر است که تعدادی کانال در شبکه های اجتماعی ( فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، پینترست و …) در نظر داشته باشید. این امر موجب می شود تا کاربران را از سایر کانال های شبکه اجتماعی به سمت یوتیوب خود هدایت کنید.

شما می توانید به منظور اشتراک گذاری خودکار ویدیوهای خود در شبکه های اجتماعی از ترکیب IFTT+Buffer استفاده کنید.

همچنین باید بدانید که به هنگام اشتراک گذاری بهتر است از هشتگ ها استفاده کنید تا ویدیو شما توسط سایرین پیدا شود.


بیشتر بخوانید: آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام


ایجاد وبسایت برای یوتیوب خود

می توانید برای ویدیوهای یوتیوب خود، وب سایت بسازید. برای ایجاد وب سایت می توانید از ابزارهای زیر استفاده کنید:

 • wordpress
 • Medium
 • Tumblr
 • BlogSpot

ایجاد یک playlist

هنگامی که یک ویدیو جدید آپلود می کنید، می توانید آن را به یک playlist اضافه کنید. playlistهای یوتیوب در قسمت جست و جو برای کاربران نمایش داده می شوند.

برای ایجاد playlist باید موارد زیر را انجام دهید:

 • برای playlist خود یک نام انتخاب کنید و در عنوان آن کلمه مدنظر خود را وارد نمایید.
 • توضیح دقیق و واضحی را به playlist خود اضافه کنید و کلمات کلیدی خود را در آن وارد نمایید.
 • سعی کنید تمامی ویدیوهای مشابه خود را در یک playlist قرار دهید.
 • در نظر داشته باشید که یک ویدیو می تواند در بیش از یک playlist قرار بگیرد.
ایجاد یک playlist
ایجاد یک playlist

استفاده از CTA

CTA یعنی از کاربران درخواست کنید تا کاری را برای شما انجام دهند. می توانید از بازدیدکنندگان بخواهید که کانال شما را لایک کنند، به عضویت آن درآیند و یا از آنها درخواست کنید تا ویدیو شما را برای افراد دیگر به اشتراک بگذارند.


بیشتر بخوانید: هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن


استفاده از آکادمی خلاقیت یوتیوب

با استفاده از آکادمی خلاقیت یوتیوب می توانید نکات بسیار زیادی را برای ویدیوهای یوتیوب خود یاد بگیرید.

انتشار ویدیو در انجمن های یوتیوب

با انتشار ویدیو در انجمن های یوتیوب می توانید به افزایش بازدیدهای ویدیوهای خود کمک کنید. برای انتشار ویدیوهای خود در انجمن های یوتیوب باید روی آیکن + کلیک کنید و گزینه Create Post را انتخاب نمایید. حال یک متن بنویسید و لینک ویدیو خود را در آن قرار دهید. اعضای انجمن پست شما را لایک می کنند و کامنت می گذارند.

استفاده از Card در ویدیو

استفاده از Card در ویدیو به این معنا است که در ویدیوهای خود، ویدیوی مرتبط دیگری را به کاربران خود پیشنهاد دهید که باید آن ویدیو را در سمت راست بالا در قسمت Card قرار دهید که موجب می شود کاربران پس از مشاهده ویدیو شما، به دیدن ویدیوهای بعدی شما نیز مراجعه کنند.

انتشار ویدیو در زمان مناسب

اگر ویدیو خود را در ساعتی مناسب انتشار ندهید، ممکن است که بسیاری از کاربران شما در آن ساعت آنلاین نباشند و بازدید ویدیو شما کم شود. اگر نتوانید در ساعات اولیه انتشار ویدیو خود، بازدید بالایی دریافت کنید، شانس شما برای اینکه یوتیوب آن ویدیو را به افراد زیادی پیشنهاد دهد بسیار کم می شود.

برای دانستن بهترین زمان برای انتشار ویدیو خود باید در یوتیوب خود وارد قسمت Analytics شوید و گزینه Audience را انتخاب کنید. حال در بخش های پررنگ، زمان بازدید بیشتر کاربران منطقه‌ جغرافیایی مورد نظر شما نشان داده می شود و آن ساعات، ساعات پربازدید برای انتشار ویدیو شما خواهد بود.

توجه داشته باشید که ویدیو خود را 2 تا 3 ساعت زودتر از زمان اوج بازدید کاربران منتشر کنید زیرا ارسال نوتیفیکیشن برای کاربران زمان بر است. همچنین ممکن است بسیاری از کاربران مانند شما در ساعت اوج بازدید بخواهند ویدیو را منتشر کنند و در این صورت نوتیفیکیشن های زیادی برای کاربران ارسال می شوند که باعث می شود از اولیت برای دیده شدن ویدیو توسط کاربران خارج شوید.

انتشار ویدیو در زمان مناسب
انتشار ویدیو در زمان مناسب

حال که روش های مختلف را برای افزایش بازدید یوتیوب دانستید، شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که این بازدیدها چگونه محاسبه می شوند؟

بازدید یوتیوب چگونه محاسبه می شود؟

هر دفعه ای که مخاطب یکی از ویدیوهای شما را باز و به مدت 30 ثانیه آن را مشاهده کند، به عنوان یک بازدید برای ویدیو شما محاسبه می شود. یک مخاطب می تواند بارها یک ویدیو شما را مشاهده کند اما مشکلی پیش نمی آید و  تعداد دفعات مشاهده او به عنوان یک بازدید جدید در نظر گرفته می شود.

شما می توانید ویدیوهای خود را باز و مشاهده کنید تا به عنوان یک بازدید محاسبه شود. بخاطر داشته باشید که یوتیوب تمامی بازدیدهایی که به صورت خودکار بنظر برسد و توسط ربات انجام شود را نادیده می گیرد و تنها بازدیدهایی که توسط یک کاربر واقعی انجام شده باشد را در نظر می گیرد.


بیشتر بخوانید: آموزش دانلود از یوتیوب


در مقاله افزایش بازدید یوتیوب سعی کردیم به روش های مختلفی برای افزایش بازدید در این پلتفرم بپردازیم. شما می توانید با انجام این روش ها، نه تنها بازدیدهای ویدیوهای خود را افزایش دهید، بلکه از یوتیوب نیز کسب درآمد کنید.