هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن

هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن

هک اینستاگرام به فعالیتی گفته می شود که در طی آن شما به یک اکانت دیگر و یا به اطلاعات یک اکانت دیگر دسترسی پیدا کنید. هک اکانت افراد در هر برنامه ای یک فعالیت مجرمانه و غیرقانونی است که می تواند افراد را با چالش های زیادی مواجه سازد.

متاسفأنه به علت وجود یک سری مشکلات در کشور عزیز ما ایران، برخی از اکانت های اینستاگرام به راحتی هک می شوند. شما باید با مقدمات هک اکانت اینستاگرام آشنا باشید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

یکی از بهترین پیشنهادات امنیتی ما به شما فعال کردن پسورد دو مرحله ای در تمامی اپلیکیشن ها است. با فعال کردن این گزینه هکر نمی تواند به آسانی به اکانت شما برسد.

در این مقاله از سایت راندنو قصد داریم در مورد هک و راه های جلوگیری از هک اینستاگرام با شما صحبت کنیم و یک سری اطلاعات مهم به شما ارائه کنیم.

آنچه در ادامه می خوانیم:

چرا دانستن روش های هک اینستاگرام اهمیت دارد؟

اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم های شبکه مجازی به حساب می آید. این شبکه اجتماعی محبوبیت زیادی دارد. به طوری که در حال حاضر اکثر افراد حداقل یک اکانت اینستاگرام دارند. هک اینستاگرام یکی از مهم ترین مشکلاتی است که ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

هک پیج اینستاگرام به صورت مستقیم و با استفاده از روش های تخصصی همچون اس کیو ال اینجکشن و اکسپلویت کاری به شدت سخت و تقریباً غیر ممکن است. چرا که شرکت متا بر روی امنیت اینستاگرام حساسیت زیادی نشان می دهد. امروزه راه های زیادی برای هک وجود دارد.

اگر شما با روش های هک اینستاگرام آشنا باشید، می توانید اکانت خود را ایمن کنید. اگر شما در مورد یک خطر همچون هک شدن اطلاعات کافی داشته باشید و نحوه مقابله با آن را بدانید، دیگر مشکل خاصی برای شما به وجود نمی آید. با اینکه اکثر کاربران و کارشناسان همواره در مورد روش های هک شدن به مردم هشدار می دهند، هنوز هم بسیاری از افراد از این روش ها اطلاعی ندارند.

در ادامه این مقاله به روش های هک اینستاگرام می پردازیم.

چرا دانستن روش های هک اینستاگرام اهمیت دارد؟
چرا دانستن روش های هک اینستاگرام اهمیت دارد؟

بیشتر بخوانید: بازیابی رمز اینستاگرام


کرک پسورد اینستاگرام

اولین روشی که هکرها برای هک اینستاگرام مورد استفاده قرار می دهند، کرک پسورد اینستاگرام است. کرک پسورد یک روش رایج است که برای هک اکانت اکثر سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید از ریپوزیتوری های گیت هاب، پروژه های اپن سورس زیادی را برای انجام این کار مورد استفاده قرار دهید. اما از جمله نرم افزارهای رایج برای کرک اکانت اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • InstaInsane
 • InstaShell
 • InstaHack
 • OpenBullet
 • Termux

نرم افزارهای دیگری نیز برای انجام این کار مورد استفاده قرار می گیرند. اما این برنامه ها برای هک اکانت و پیج اینستاگرام کاربردهای زیادی دارند. جالب است بدانید که این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که یک لیست پسورد را دریافت می کنند و آن را به صورت اتوماتیک بر روی اکانت مورد نظر شما تست می کنند. یعنی شما یک لیست طولانی از پسورد های احتمالی به این نرم افزار می دهید تا رمز عبور درست پیدا شود.

کرک اینستاگرام می تواند شامل چند میلیون رمز عبور و یوزرنیم مختلف باشد. در نتیجه، هکرها باید وقت زیادی را صرف کرک اکانت بکنند.

برای دریافت لیست رمز عبور نیز از روش های مختلفی استفاده می شود. برای مثال، آنها ترکیب اسم، فامیل، تاریخ تولد، شماره موبایل و … را تست می کنند. اغلب این رمز عبورها به صورت اتوماتیک توسط سیستم های مختلف طراحی شده و در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

بسته به سرعت سرور شما، این نرم افزارها قدرت های مختلفی دارند. برخی از آنها در هر دقیقه چند هزار پسورد را تست می کنند. برای حل این مشکل، شما باید یک رمز عبور خاص و قوی طراحی کنید.


بیشتر بخوانید: ورود به اینستا و رفع مشکلات مربوط به لاگین اینستاگرام


هک کردن اینستاگرام با فیشینگ

حملات فیشینگ تنها برای خالی کردن حساب بانکی افراد طراحی نشده است. هک اینستاگرام با استفاده از حملات فیشینگ نیز  صورت می گیرد. حتماً از خود می پرسید چگونه؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که هکرها یک صفحه دقیقاً همچون صفحه ورود اینستاگرام طراحی کرده و نام کاربری و رمز را از شما دریافت می کنند. سپس، آنها یک ارور بی ربط را به شما نمایش می دهند و شما را از ورود منصرف می کنند.

در نهایت آنها با استفاده از اطلاعات دریافت شده به اکانت شما ورود پیدا می کنند یا اینکه به طور کامل آن را از بین می برند. برای حل این مشکل و جلوگیری از هک پیج اینستاگرام خود، شما حتماً باید آدرس اینستاگرام را بررسی کنید. شما فقط باید از طریق وب سایت رسمی و برنامه رسمی اینستاگرام، اطلاعات خود را وارد کنید. فرقی ندارد که صفحه مورد نظر چه پیشنهادی را در اختیار شما قرار داده است.

هک کردن اینستاگرام با فیشینگ
هک کردن اینستاگرام با فیشینگ

بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام


مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی از دیگر روش های محبوب برای هک اینستاگرام به حساب می آید. در این روش، افراد از روش های روان شناسی و تحریک کردن افراد استفاده می کنند تا اطلاعات ورود را به دست آورند. برای مثال، گاهی اوقات آنها به افراد پیام می دهند و ادعا می کنند که از طرف تیم اینستاگرام به آنها پیام داده اند و بدین ترتیب اطلاعات ورودی را دریافت می کنند.

توجه داشته باشید که اینستاگرام هیچگاه به هیچکس پیامی ارسال نمی کند. مگر از طریق ایمیل و روش های کاملاً رسمی! هک اینستاگرام با داشتن شماره تلفن هم یک نوه مهندسی اجتماعی است. در این روش هکر یک پیام به شماره تلفن فرد ارسال می کند و فرد با تکمیل اطلاعات خواسته شده در آن پیام، به هکر کمک می کند.

هک از طریق اکسپلویت

Exploitها کدهایی هستند که سبب می شوند تا شما به سیستم عامل یا اکانتی دسترسی پیدا کنید. برخی از سایت های غیرمجاز کدهای اکسپلویت مناسب هک پیچ و اکانت اینستاگرام را می فروشند. البته صحت این کدها ثابت نشده است.

هک اینستاگرام
هک اینستاگرام

بیشتر بخوانید: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام


برنامه های کی لاگر

برنامه های Keylogger برنامه هایی هستند که روی دستگاه شما نصب می شوند و تمامی اطلاعاتی که در برنامه های خود وارد می کنید را ثبت می کنند. به همین دلیل هکرها اگر به دستگاه شما دسترسی داشته باشند، این برنامه را روی گوشی یا سیستم شما نصب می کنند و به رمز و نام کاربری شما دسترسی پیدا می کنند.

ویروس RAT نیز یک بدافزار است. RAT مخفف عبارت Remote Access Trojan است و به صورت کنترلی و از راه دور امکان دسترسی به اطلاعات شخص مقابل را برای شما فراهم می کند.

برنامه هک اینستاگرام

بسیاری از افراد فکر می کنند که برنامه ای برای هک اینستاگرام وجود دارد. این برنامه هیچگاه وجود نداشته و هیچگاه هم ساخته نمی شود! همه افرادی که به خود هکر می گویند، از روش های مربوط به کرک یا مهندسی اجتماعی استفاده می کنند. البته، راه های دیگری همچون ربات یا تروژان نیزوجود دارد. اما این روش ها بسیار راحت توسط آنتی ویروس های قوی شناسایی می شوند.

روش های دیگری برای هک وجود دارد. به عنوان مثال، هک اینستا با برنامه ترموکس و hydra، هک اینستاگرام با فیک پیج و … .


بیشتر بخوانید: آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام یا حذف دائمی آن


روش های جلوگیری از هک

 1. انتخاب پسورد قوی متشکل از حروف بزرگ، کوچک و اعداد
 2. تعویض پسورد به صورت دوره ای
 3. فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام
 4. قرار ندادن پسورد در اختیار اشخاص
 5. استفاده از نسخه اصلی برنامه اینستاگرام
 6. استفاده نکردن از برنامه های جانبی اینستافالو و …
 7. آپدیت به موقع برنامه اینستاگرام
 8. پرایویت کردن اکانت اینستاگرام
 9. ثبت ایمیل معتبر
 10. بررسی بخش Login in Activity به صورت مرتب
روش های جلوگیری از هک
روش های جلوگیری از هک

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری دی اکتیو کردن اینستاگرام و برگرداندن پیج دی اکتیو شده


چرا اینستاگرام را هک می کنند؟

بسیاری از هکرها به تبلیغاتی همچون هک اینستاگرام تضمینی و یا هک اینستاگرام آنلاین می پردازند. لازم به ذکر است که تمامی فعالیت های مربوط به هک جرم است و این کار غیرقانونی محسوب می شود. افراد برای هک اکانت خود دلایل مختلفی می توانند داشته باشند. در لیست زیر، شما می توانید یک سری از همین دلایل را مشاهده کنید:

 • رمز عبور خود را فراموش کرده اند و به دنبال بازیابی آن هستند.
 • هکرها قصد تخریب یک فرد با ورود به اکانت آن را دارند. این امر می تواند جرم باشد و برای هکر عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد.
 • هکرها قصد دزدی اطلاعات و دریافت اطلاعات حساس در مورد یک شخص را دارند. این دلیل هم در قانون جرم انگاری شده و عواقب بدی به همراه  دارد.
 • هک اکانت فرزندان جهت کنترل و نظارت روی اعمال آن ها

بیشتر بخوانید: هایلایت اینستاگرام چیست؟ آموزش فعال کردن هایلایت اینستا