بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام به یکی از دغدغه های مهم کاربران این شبکه اجتماعی تبدیل شده است. بسیاری از افراد رمز عبور خود را فراموش کرده اند و می خواهند رمز اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنند. فراموش کردن رمز شبکه های اجتماعی اتفاق ناگواری است اما تمامی شبکه های اجتماعی راهی را برای کاربرانی که رمز عبور خود را فراموش می کنند، در نظر گرفته اند.

به طور کلی طریقه بازیابی رمز اینستا کار ساده ای است و با چند مرحله و به سادگی انجام می شود. اگر شما هم قصد دارید رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

بازیابی رمز برنامه اینستاگرام اپدیت جدید

اولین و ساده ترین راه جهت بازیابی رمز فراموش شده اینستاگرام، استفاده از خود اپلیکیشن اینستاگرام است. در این روش می توانید از طریق ایمیل و یا شماره تلفنی که برای نصب برنامه اینستاگرام در نظر گرفته اید، رمز خود را بازیابی کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام در آیفون و اندروید به یک شکل مشابه صورت می گیرد.

یکی از حسن های این روش این است که حتی اگر نام کاربری خود را هم ندانید، می توانید حساب کاربری خود را بازگردانی کنید. برای این کار تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا باید برنامه اینستاگرام را در گوشی موبایل خود باز کنید.
  2. در این صفحه باید گزینه Get Help Logging in یا Forgot password را انتخاب کنید.
  3. در صفحه بعدی از شما می خواهد که اطلاعات حساب کاربری خودتان را کامل کنید. اگر نام کاربری یا به اصطلاح Username خود را به یاد دارید وارد کنید. در غیر این صورت اگر شماره تماس یا ایمیلی که به کمک آن در اینستاگرام ثبت نام کرده اید را وارد کنید، می توانید این مرحله را پشت سر بگذارید. پس از این که اطلاعات را وارد کردید، سه راه جهت بازیابی رمز وجود دارد.
بازیابی رمز اینستاگرام
بازیابی رمز اینستاگرام

بیشتر بخوانید: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام


بازیابی پسورد از طریق ایمیل

یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید رمز خود را بازیابی کنید،

بازیابی رمز از طریق ایمیل است. در این بخش باید گزینه Send an Email را انتخاب کنید. حال باید به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید. لینک بازیابی رمز یا همان ریست کردن پسورد اینستاگرام برای شما ارسال می شود. اگر همچین ایمیلی در صندوق شما وجود ندارد به بخش Spamها مراجعه کنید.

حال باید روی لینک کلیک کنید و در این صفحه یک رمز عبور جدید (New password) برای حساب کاربری خود در اینستاگرام انتخاب کنید و آن را برای بار دوم تأیید (New password, again) کنید.

با این کار پسورد شما تغییر پیدا می کند و با کلیک بر روی گزینه Save Password رمز بر روی تلفن همراه شما ذخیره می شود.


بیشتر بخوانید: آموزش تصویری دی اکتیو کردن اینستاگرام و برگرداندن پیج دی اکتیو شده


بازیابی پسورد از طریق پیامک

بازیابی رمز عبور این برنامه از طریق پیامک نیز امکان پذیر است. این روش دقیقاً مشابه روش قبلی است با این تفاوت که لینک بازیابی رمز اینستا به جای ایمیل برای شما پیامک می شود. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. گرینه Send an SMS را انتخاب کنید.
  2. سپس برروی گزینه Send کلیک کنید تا پیامک حاوی لینک بازنشانی پسورد برای شما ارسال شود.
  3. در این بخش باید روی لینک ارسال شده کلیک کنید تا صفحه مربوط به تغییر رمز برای شما باز شود. در این صفحه همانند روش قبلی باید دو بار پسورد خود را وارد کنید. حال می توانید با پسورد جدید وارد اینستاگرام خود شوید.

بیشتر بخوانید: هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن


بازیابی پسورد از طریق فیسبوک

بازیابی رمز از طریق فیسبوک نیز امکان پذیر است. لازمه این کار این است که از پیش حساب کاربری خود در اینستاگرام را به فیسبوک متصل کرده باشید. اگر این اقدام را از پیش انجام داده اید، حال می توانید به راحتی رمز خود را بازیابی کنید.

برای این کار باید Log in Facebook را انتخاب کنید و سپس وارد اکانت فیسبوک خود شوید. در این بخش باید اطلاعات کامل خود را وارد کنید. اگر پس از وارد کردن اطلاعات، با این ارور مواجه شدید که ایمیل شما اشتباه است، احتمالاً بنا به دلایلی ارتباط اکانت شما با فیس بوک قطع شده است.


بیشتر بخوانید: دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام برای همه دستگاه ها (آپدیت ۲۰۲۱)


بازیابی رمز برنامه اینستاگرام از طریق سایت

یک راه دیگر جهت بازیابی رمز عبور این برنامه وجود دارد و آن همه مراجعه به سایت اینستاگرام است. تنها کافی است روی گزینه Forget Password کلیک کنید.

یک کادر سفید رنگ برای شما باز می شود که می توانید در آن نام کاربری، ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد کنید و سپس روی گزینه Send Link بزنید.

اینستاگرام از طریق راهی که خودتان انتخاب کرده اید، لینک بازیابی رمز را برای شما ارسال می کند. همانند سایر مرحله ها باید دوبار رمز خود را وارد و سپس دکمه ثبت را کلیک کنید. با انجام مراحل بالا، بازنشانی رمز اینستا به درستی صورت می گیرد.

بازیابی رمز برنامه اینستاگرام از طریق سایت
بازیابی رمز برنامه اینستاگرام از طریق سایت

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام یا حذف دائمی آن


نکات مهم درباره پسورد اینستاگرام

  1. یکی از مهمترین نکات در اینستاگرام، استفاده از ایمیل معتبر است زیرا لینک بازیابی برای آن ایمیل ارسال می شود. پس توجه کنید که از ایمیل معتبر و قابل دسترس در ساخت اکانت اینستاگرام استفاده کنید.
  2. ثبت شماره همراه مطمئن را فراموش نکنید. در بسیاری از مواقع ممکن است رمز ایمیل خود را هم فراموش کرده باشید. با وجود شماره موبایل، باز هم می توانید پسورد خود را بازیابی کنید.
  3. از رمزهای عبور قوی استفاده کنید. این رمزها کمتر شکسته می شوند و مورد سوء استفاده قرار نمی گیرند.
  4. فعال کردن ورود دو مرحله ای نیز کار بسیار خوبی است. Two step verification سبب می شود تا امنیت پیج شما بیشتر شود.

در این مقاله از سایت راندنو به روش هایی جهت بازگردانی رمز اینستا پرداختیم. کاربران می توانند سؤالات، نظرات و پیشنهادات خود را جهت آگاهی خود و کاربران دیگر در زیر این مقاله درج نمایند.


بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام