هات اسپات آیفون

هات اسپات آیفون | iPhone Hotspot

نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون یکی از فعالیت هایی است که تمام کاربرانی که با ios سروکار دارند، باید با آن آشنا باشند. گوشی های آیفون همچون سایر گوشی های هوشمند از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. هات اسپات (Hotspot) گوشی های آیفون یکی از این ویژگی های مهم و کاربردی محسوب می شود.

در شرایطی که به اینترنت نیاز دارید، با استفاده از هات اسپات آی او اس می توانید گوشی موبایل خود را به یک منبع اینترنت تبدیل نمایید. به طور کلی، هات اسپات آیفون قابلیت های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد. فعال کردن هات اسپات گوشی های آیفون برای کسانی که به تازگی آیفون خریده اند، شاید کمی دشوار باشد.

در نتیجه اگر شما هم قصد استفاده از این سرویس موجود در گوشی آیفون را دارید، مقاله امروز ما را از دست ندهید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

هات اسپات چیست؟

در ابتدای این بخش از مقاله لازم است تا به معنی هات اسپات بپردازیم. انتشار اینترنت دستگاه موبایل، لپ تاپ و … با دیگر دستگاه ها، هات اسپات (Hotspot) گفته می شود. با استفاده از این سرویس شما می توانید اینترنت گوشی خود را در اختیار دیگر افراد قرار دهید. هنگامی که هات اسپات گوشی روشن شود، دیگر دستگاه ها آن را به عنوان وای فای (Wi-Fi) شناسایی می کنند و به اینترنت شما متصل می شوند.

به عبارتی این تکنولوژی با استفاده از وای فای و از طریق اتصال به یک شبکه وایرلس محلی توسط یک روتر متصل به شبکه اینترنت، این فرآیند را انجام می دهد. همچنین روشن کردن هات اسپات می تواند گوشی شما را به یک مودم واقعی تبدیل نماید.

امروزه قابلیت های زیادی برای هات اسپات ها تعریف شده است. استفاده از رمزهای پیچیده و خاص برای هات اسپات، استفاده از یو اس بی و میانبر هات اسپات از جمله این امکانات محسوب می شوند. همچنین شما می توانید رمز های پیچیده ای را برای هات اسپات خود تعریف نمایید و در اختیار هر فردی که می خواهید، قرار دهید.

در حال حاضر این قابلیت درون همه گوشی های آیفون و اندروید وجود دارد. لازم به ذکر است که جدا از فعال سازی هات اسپات، بهتر است که مسائل امنیتی را نیز مد نظر خود قرار دهید.


بیشتر بخوانید: دانگل رسیور چیست و چه عملکردی دارد؟ آشنایی با دانگل وای فای و نحوه نصب آن


نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون

همانطور که پیش از این گفته شد، به صورت پیش فرض هات اسپات آیفون غیر فعال است و شما باید آن را به صورت دستی فعال نمایید. اگر شما هم قصد فعال سازی هات اسپات گوشی آیفون را دارید، طبق مراحل زیر عمل کنید. این مراحل باعث می شوند تا هات اسپات گوشی شما روشن شود.

لازم به ذکر است که این مراحل برای گوشی های جدیدتر آیفون کاربردی هستند. همچنین افرادی که از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنند، باید از مراحل دیگر استفاده نمایند.

 • ابتدا تنظیمات آیفون را باز نمایید و به بخش Cellular بروید.
 • گزینه Cellular Data Network را انتخاب نمایید.
 • حال که اینترنت همراه شما روشن شد، گزینه Personal Hotspot انتخاب نمایید و آن را روشن کنید.
 • حال شما پیامی را دریافت می کنید که از شما درخواست دارد تا تنظیمات وای فای را اصلاح نمایید. بر روی گزینه اول کلیک کنید.
 • در این قسمت عناوین Password ،username ،APN برای شما نمایش داده می شود. همچنین در هر سه عنوان نام اپراتور خود را وارد نمایید.
 • حال شما باید رمز عبوری که در عکس نمایش داده شده است را به خاطر داشته باشید. توجه نمایید که این رمز عبور در هر گوشی متفاوت است و شما می توانید آن را تغییر دهید.
 • در نتیجه دسترسی مورد نیاز شما فعال شده است و دیگر دستگاه ها می توانند از اینترنت شما استفاده کنند.
نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون
نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون

نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون دو سیم کارت

اگر گوشی آیفون شما از نوع دو سیم کارت است، نحوه فعال سازی هات اسپات آن متفاوت است. در ادامه این بخش از مقاله به نحوه فعال سازی هات اسپات آیفون دو سیم کارت خواهیم پرداخت:

 • ابتدا وارد Setting گوشی آیفون خود شوید و مانند مراحل قبلی، گزینه Cellular را انتخاب نمایید.
 • سپس گزینه Cellular Data Network را انتخاب نموده و مانند مراحل قبلی، تنظیمات مورد نیاز را با توجه به اپراتور خود انجام دهید.
 • اگر پس از وارد شدن به تنظیمات، گزینه Cellular Data Network را پیدا نکردید، در وسط صفحه هر دو سیم کارت فعال بر روی گوشی را ببندید. لازم است که در این مرحله سیم کارتی را انتخاب نمایید که بسته اینترنت فعال داشته باشد.
 • در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، گزینه Cellular Data Network را مشاهده خواهید کرد. در نتیجه با کلیک بر روی این گزینه، به صفحه تنظیمات اپراتور خود وارد می شوید.

لازم به ذکر است که نحوه فعال کردن هات اسپات در iOS 15 به همین صورت است. همچنین نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون 12 دو سیم کارت نیز به همین روش، انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: آموزش ریست کردن مودم


هات اسپات آیفون 11 و 12

همانطور که گفته شد، جهت اشتراک گذاری اینترنت گوشی آیفون،ابتدا باید Personal Hotspot آیفون را روشن نمایید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون 11 و هات اسپات آیفون 12 بپردازیم. ابتدا مانند مراحل قبلی که گفته شد، به تنظیمات گوشی خود وارد شوید.

پس از وارد کردن نام اپراتورهای خود، Username و Password دلخواه را انتخاب نمایید. سپس با بازگشت به Setting گزینه Personal Hotspot برای شما نمایش داده می شود. حال گزینه Allow Others To Join را روشن نمایید. در نتیجه با روشن بودن وای فای شما، اینترنت به صورت بی سیم به اشتراک گذاشته می شود.

لازم به ذکر است که اگر قصد دارید اینترنت خود را توسط سیم کارت به اشتراک بگذارید، باید گزینه USB Only را انتخاب نمایید.

هات اسپات آیفون 11 و 12
هات اسپات آیفون 11 و 12

فعال کردن هات اسپات گوشی آیفون 7 و 8

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون 7 و 8 بپردازیم. این مراحل نیز مانند مراحل ذکرشده قبلی انجام می گیرد. توجه داشته باشید که پس از فعال نمودن گزینه Allow Others To Join گزینه Turn on WiFi را از پنجره جدید انتخاب نمایید. همچنین توسط گزینه Wifi Password یک رمز برای شبکه خود انتخاب نمایید تا امنیت هات اسپات شما تأمین گردد.

در نتیجه این فعالیت، دستگاه های نزدیک به شما که از شبکه وایرلس برخوردار هستند، نام هات اسپات دستگاه شما را در لیست وای فای خود مشاهده می کنند. همچنین با وارد کردن رمز عبور شما می توانند به هات اسپات گوشی شما متصل شوند.


بیشتر بخوانید: تغییر زبان واتساپ در آیفون


چگونه گوشی را به هات اسپات متصل کنیم؟

در مراحل پیشین مقاله هات اسپات آیفون به نحوه فعال کردن هریک از انواع گوشی های آیفون اشاره کردیم. اگر قصد اتصال دستگاهی را به هات اسپات گوشی آیفون خود دارید، ابتدا وارد منوی Wi-Fi آن بشوید. اگر دستگاه مورد نظر آی پد یا گوشی آیفون است، می توانید این گزینه را در منوی تنظیمات پیدا نمایید. لازم به ذکر است که در انواع کامپیوتر مک این گزینه در قسمت راست نوار منو و بالای صفحه نمایش قرار دارد.

سپس با پیدا کردن نام دستگاه آیفون خود آن را انتخاب نموده و رمز عبور را وارد نمایید. در نتیجه چند لحظه تأمل نمایید تا عملیات اتصال انجام شود و دستگاه شما آنلاین شود.

نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون از طریق میانبر

میانبر هات اسپات یکی از قسمت هایی است که با استفاده از آن شما می توانید فعالیت های مربوط به انتشار اینترنت را کامل نمایید. برای استفاده از این سرویس طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • در ابتدا کنترل سنتر آیفون را باز کنید.
 • در کنترل سنتر قسمتی وجود دارد که آیکون های اصلی همچون حالت هواپیما و … نمایش داده می شوند.
 • انگشتتان را برای چند لحظه بر روی قسمت آیفون ها قرار دهید تا منوی گسترش یافته نمایان شود.
 • آیکون هات اسپات شخصی را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید تا روشن شود.

لازم به ذکر است که برای خاموش کردن نیز، دوباره می توانید این مراحل را دنبال نمایید.

نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون از طریق میانبر
نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون از طریق میانبر

نحوه تغییر نام هات اسپات در گوشی آیفون

تغییر نام هات اسپات آیفون جهت انتشار اینترنت بسیار ساده است. تنها کافی است که طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • در ابتدا وارد تنظیمات iphone خود بشوید و گزینه General را انتخاب نمایید.
 • در صفحه بازشده گزینه About را پیدا کنید و بر روی آن کلیک نمایید.
 • سپس در صفحه بازشده بر روی گزینه Name ضربه بزنید.
 • در این قسمت بر روی گزینه tab کلیک نمایید و نام هات اسپات را تغییر دهید.

هنگامی که Personal Hotspot در گوشی آیفون روشن باشد، دستگاه هایی که در اطراف شما قرار دارند، می توانند نام جدید هات اسپات شما را مشاهده نمایند. همچنین تنها کاربرانی که پسورد هات اسپات شما را داشته باشند، می توانند از هات اسپات شما استفاده نمایند.

همچنین برخی از کاربران Hotspot خود را در حالت عمومی یا Public قرار می دهند. این حالت به این معنی است که هر دستگاهی بدون وارد کردن پسورد هات اسپات می تواند به اینترنت گوشی شما، متصل شود. از این رو با انتخاب پسورد مناسب برای هات اسپات خود در برابر هکرها می توانید محافظت نمایید.


بیشتر بخوانید: معرفی بهترین روش‌ های تست سرعت اینترنت


نحوه تغییر پسورد هات اسپات در گوشی های آیفون

شاید برای شما هم سؤال پیش بیاید که چگونه رمز عبور هات اسپات آیفون خود را تغییر دهیم؟ بالاخره شما باید امنیت اینترنت خود را حفظ کنید. هیچکس دوست ندارد تا فردی بدون اجازه به اینترنتش متصل شود و از آن استفاده نماید. برای تغییر رمز عبور، خیلی راحت می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا وارد تنظیمات شوید و گزینه Personal Hotspot را باز کنید.
 • سپس بر روی گزینه Wi-Fi Password کلیک نمایید.
 • در این مرحله رمزی که سیستم در اختیار شما قرار داده ست را مشاهده خواهید کرد. اکنون رمز سیستم را پاک نمایید و رمز شخصی و دلخواه خود را واردد نمایید.
 • پس از وارد نمودن رمز مورد نظر، بر روی گزینه Done کلیک نمایید.

توجه داشته باشید که رمز عبور مورد نظر شما حداقل باید 8 حرف باشد تا مشکل خاصی به وجود نیاید. در صورت غیر فعال بودن گزینه Personal Hotspot، باتوجه به مسیر گفته شده از طریق تنظیمات، می تونید آن را فعال نمایید.

همچنین دستگاه هایی که قبلاً به هات اسپات گوشی شما متصل بوده اند، با تغییر رمز هات اسپات شما، نمی توانند به اینترنت شما متصل شوند.

مشکل limited access در هات اسپات گوشی آیفون

مشکل دسترسی محدود که در هات اسپات گوشی های آیفون موجب می شود تا شما فعالیت های مورد نظر خود را با محدودیت انجام دهید، برای اکثر افراد به وجود می آید. برای حل مشکل هات اسپات آیفون باید محدودیت افراد متصل را افزایش دهید. برای انجام این کار می توانید از تنظیمات هات اسپات نیز استفاده نمایید.

هات اسپات آیفون
هات اسپات آیفون

بیشتر بخوانید: نصب برنامه در آیفون بدون اپ استور


سؤالات متداول

 • آیا نحوه هات اسپات گوشی آیفون در اپرتورهای مختلف متفاوت است؟ 

فعال سازی هات اسپات آیفون به اپراتور شما مرتبط نیست. تنها لازم است در قسمت هایی از تنظیمات که گفته شد، نام اپراتور خود را وارد نمایید.

 • چرا هات اسپات گوشی های آیفون به صورت پیش فرض فعال نیست؟

شرکت اپل با توجه به عدم پشتیبانی برخی از سرویس ها از هات اسپات، تصمیم گرفته است که کاربران هات اسپات گوشی های خود را فعال نماید.

 • استفاده های هات اسپات در گوشی آیفون چیست؟

همانطور که در این مقاله به این موضوع پرداختیم، هات اسپات از یک قابلیت نرم افزاری بر پایه Wi-Fi برخوردار است. همچنین این سرویس جهت اشتراک گذاری اینترنت دیتا مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. همچنین برنامه های متعددی وجود دارن=د که از طریق هات اسپات، انتقال فایل ها را برعهده دارد.

 • چگونه هات اسپات را در آیفون های قدیمی فعال کنیم؟

لازم به ذکر است که نحوه فعال کردن هات اسپات در انواع مدل های آیفون یکسان است.

 • نحوه فعال کردن هات اسپات آیفون 13 چگونه است؟

همانطور که در مراحل ذکرشده گفته شد، وارد تنظیمات گوشی خود شوید و به قسمت Personal Hotspot بروید. سپس در قسمت Wi-Fi Password رمز عبور را وارد نمایید.

 • چگونه هات اسپات را در گوشی آیفون se را فعال کنیم؟

برای فعال کردن هات اسپات آیفون se به قسمت تنظیمات بروید و پس از انتخاب Personal Hotspot، رمز عبور را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه Done کلیک نمایید و گزینه Allow Others To Join را فعال نمایید.