irancell-internet-balance

استعلام مانده اینترنت ایرانسل برای خطوط دائمی و ‌اعتباری با روش های تضمینی

استعلام مانده اینترنت ایرانسل با روش های مختلفی انجام می شود که این روش ها هم برای سیم کارت های دائمی و هم برای سیم کارت های اعتباری بکار می روند.

ایرانسل یکی از شرکت های ارائه دهنده سیم کارت های تلفن همراه در ایران است که مشترکین آن می توانند با خرید بسته های اینترنت همراه به اینترنت همراه این اپراتور دسترسی داشته باشند. اما بسته های اینترنت ایرانسل، محدویت حجمی و زمانی دارند، بنابراین با استفاده از روش های مختلفی می توان از حجم باقی مانده آنها استعلام گرفت و آنها را مدیریت کرد.

اگر تمایل دارید تا از نحوه استعلام باقیمانده بسته اینترنت ایرانسل باخبر شوید و از آن استفاده کنید، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

استعلام باقی مانده حجم اینترنت ایرانسل

از آنجایی که استعلام از حجم مانده اینترنت ایرانسل در مدیریت مالی حساب مشترکین آن نقش اساسی را ایفا می کند، اپراتور ایرانسل 4 روش استعلام گیری از حجم مانده اینترنت را برای مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری خود ارائه داده است که مشترکین آن می توانند با استفاده از این روش ها حساب مالی خود را مدیریت کنند.

این روش های استعلام گیری برای سیم کارت های ایرانسل به صورت کد دستوری، اپلیکیشن ایرانسل من، تلفن گویا و نسخه وب ایرانسل من هستند که در ادامه به معرفی هریک از آنها پرداخته می شود.


بیشتر بخوانید: فهرست تمامی کدهای دستوری ایرانسل که احتمالا نمی دانید


استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل از طریق کد دستوری

برای استفاده از کد USSD برای سیم کارت های اعتباری و دائمی باید کد دستوری #4*1*555* را شماره گیری کنید تا از حجم و مدت زمان باقی مانده اینترنت همراه ایرانسل خود مطلع شوید. چنانچه از بسته های افزایشی و ترکیبی اینترنت همراه سیم کارت های اعتباری ایرانسل استفاده می کنید، می توانید برای اطلاع از حجم باقی مانده اینترنت خود از کد دستوری #10*141* استفاده کنید.

استفاده از کدهای دستوری برای استعلام از مانده اینترنت ایرانسل
کد دستوری نوع سیم کارت ایرانسل
#4*1*555*دائمی و اعتباری
10#*141*اعتباری

برای استفاده از کد دستوری #4*1*555* باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. در گوشی خود کد دستوری #4*1*555* را شماره گیری کنید و سپس گزینه تماس را انتخاب نمایید.
  2. در این مرحله جزئیات بسته ها را مشاهده می کنید که شامل سه گزینه است؛ عدد 1 مربوط به اینترنت، عدد 2 مربوط به مکالمه و پیامک و عدد 00 مربوط به مرحله بعدی است. شما باید برای اطلاع از مانده اینترنت خود، عدد 1 را انتخاب کنید و گزینه ارسال را انتخاب نمایید.
  3. حال پیغامی برای شما ارسال می شود که به شما حجم و مهلت باقی مانده اینترنت ایرانسل را اطلاع می دهد.

برای استفاده از کد دستوری #10*141* باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. کد دستوری #10*141* را شماره گیری کنید و سپس گزینه تماس را انتخاب نمایید.
  2. حال پیامی حاوی حجم و مدت زمان باقی مانده اینترنت ایرانسل شما برای شما ارسال می شود.
استعلام مانده اینترنت ایرانسل
استعلام مانده اینترنت ایرانسل

استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل از طریق اپلیکیشن ایرانسل من

اپلیکیشن ایرانسل من برای ارائه خدمات مختلفی برای مشترکین خود طراحی شده است. شما می توانید با نصب این اپلیکیشن، از حجم باقی مانده اینترنت همراه خود استعلام بگیرید.


بیشتر بخوانید: خرید بسته های اینترنت همراه اول و فعال کردن آنها


استعلام مانده اینترنت ایرانسل از طریق تلفن گویا ایرانسل

شما می توانید شماره 700 را شماره گیری کنید تا از مانده بسته اینترنت همراه سیم کارت ایرانسل خود استعلام بگیرید. لازم به ذکر است که تلفن گویا ایرانسل برای موارد دیگری مانند انتقال شارژ، ثبت نام مودم و … نیز کاربرد دارد.

استعلام باقیمانده بسته اینترنت ایرانسل از طریق تلفن گویا ایرانسل
استعلام باقیمانده بسته اینترنت ایرانسل از طریق تلفن گویا ایرانسل

بیشتر بخوانید: قطع شدن اینترنت گوشی چه علت هایی دارد و روش های برطرف کردن آن کدام است؟


اطلاع از مانده اینترنت ایرانسل با استفاده از نسخه وب ایرانسل من

یکی دیگر از این روش ها استفاده از نسخه وب ایرانسل من است. برای استفاده از این روش از مراحل زیر پیروی کنید:

  1. به سایت ایرانسل مراجعه کنید و در قسمت نسخه وب ایرانسل من عضو شوید.
  2. گزینه ورود را انتخاب نمایید تا یک کد 4 رقمی برای سیم کارت شما ارسال شود. با دریافت این کد می توانید وارد شوید و از خدمات آن استفاده کنید. همچنین درصورتیکه به گوشی خود دسترسی ندارید، می توانید گزینه ورود با رمز عبور را انتخاب کنید.
  3. حال شما وارد شده اید و می توانید بسته اینترنت، میزان حجم مصرف شده و میزان حجم باقی مانده اینترنت سیم کارت خود را مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید: فهرست تمامی کدهای دستوری همراه اول که احتمالا نمی دانید


در این مقاله به روش های مختلفی برای استعلام مقدار حجم و مدت زمان بسته اینترنت ایرانسل پرداختیم. شما می توانید با استفاده از هریک از این روش ها، به آسانی از حجم بسته اینترنت ایرانسل خود استعلام بگیرید. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.