انتقال پیامک از آیفون به اندروید

انتقال پیامک از آیفون به اندروید

انتقال پیامک از آیفون به اندروید کار دشواری نیست و شما می توانید به آسانی این انتقال را انجام دهید. ممکن است تصور کنید که با تغییر گوشی خود، دیگر به پیامک های خود دسترسی نخواهید داشت اما باید بدانید که روش های مختلفی برای انتقال پیامک ها از گوشی های آیفون به اندروید وجوو دارد که قصد داریم تا در این مقاله به نحوه استفاده از آنها بپردازیم.

از آنجایی که استفاده از اینترنت در زندگی روزمره امری ضروری است؛ بنابراین توصیه می شود تا برای بهره مندی از اینترنت پرسرعت از مودم مناسب و تجهیزات شبکه باکیفیت استفاده نمایید. اگر تمایل دارید تا با نحوه انتقال پیامک از آیفون به اندروید آشنا شوید، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

برای انتقال پیامک از آیفون به اندروید دو روش استفاده از برنامه های داخلی و استفاده از برنامه های جانبی وجود دارد که ابتدا به معرفی روش اول می پردازیم. برای استفاده از روش اول ابتدا لازم است تا گوشی آیفون را برای این انتقال آماده کنید که در ادامه به نحوه آماده سازی آن می پردازیم.

آماده سازی iphone برای انتقال Messages به اندروید

برای آماده سازی گوشی آیفون، باید اقدام به همگام سازی پیامک های خود با iCloud کنید. که برای انجام این کار باید از مراحل زیر پیروی کنید:

 1. ابتدا به بخش Settings (تنظیمات) گوشی آیفون خود مراجعه کنید.
 2. در بالای صفحه بر روی پروفایل خود ضربه بزنید.
 3. از بین گزینه ها باید گزینه iCloud را انتخاب نمایید.
 4. حال به انتهای صفحه مراجعه کنید و از فعال بودن گزینه Messages (پیامک ها) اطمینان حاصل کنید.
آماده سازی آیفون برای انتقال Messages به اندروید
آماده سازی آیفون برای انتقال Messages به اندروید

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری آیفون | بازگرداندن آیفون به تنظیمات کارخانه


انتقال Messages از iphone به سامسونگ

شما می توانید پیامک های خود را از آیفون به گوشی های سامسونگ به کمک برنامه Smart Switch و مبدل USB-C به USB انتقال دهید. برای انتقال پیامک از آیفون به اندروید در گوشی های سامسونگ از مراحل زیر پیروی کنید.

 • به برنامه Smart Switch در گوشی سامسونگ خود مراجعه و گزینه Recieve Data را انتخاب نمایید.
 • حال باید برای منبع انتقال اطلاعات گزینه iPhone/iPad را انتخاب نمایید.

 

انتقال پیامک از آیفون به اندروید
انتقال پیامک از آیفون به اندروید
 • مبدل USB-C به USB را به گوشی سامسونگ متصل کنید، سپس آن را با کابل مخصوص گوشی اپل که USB Lightning نام دارد به آیفون خود متصل نمایید.
 • در این مرحله، برنامه Smart Switch شروع به جست و جو اطلاعات می کند و با اتمام این فرایند، فهرستی از اطلاعاتی که می توانید از آیفون به گوشی سامسونگ خود انتقال دهید برای شما ارائه می شود.
 • شما می توانید از بین آنها گزینه Messages را انتخاب کنید و سپس گزینه Transfer را انتخاب کنید. برای جلوگیری از قطع شدن صفحه باید گزینه Keep Screen On را انتخاب کنید.
 • پس از اتمام فرایند انتقال پیامک ها، باید گزینه Next را انتخاب نمایید.

انتقال پیام ها از آیفون به پیکسل گوگل

برای گوشی های پیکسل گوگل نمی توان از برنامه Smart Switch استفاده کرد، بلکه می توان اطلاعات را از یک گوشی ثانویه به گوشی موردنظر منتقل کرد.

نحوه انتقال پیام ها از iphone به پیکسل گوگل

 • مراحل راه اندازی پیکسل را انجام دهید و به اینترنت تلفن همراه خود یا وای فای متصل شوید.
 • در صفحه مربوط به Copy apps & data باید گزینه Next را انتخاب کنید.
 • حال صفحه جدیدی را مشاهده می کنید که از شما درخواست روشن کردن گوشی آيفون خود و باز کردن قفل صفحه آن را می کند. این درخواست را انجام دهید و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 • باید مبدل USB-C به USB را به گوشی پیکسل متصل کنید و سپس با کابل لایتنینگ آن را به گوشی آیفون خود متصل کنید. درنهایت گزینه Next را انتخاب نمایید.
 • حال باید به حساب کاربری گوگل خود مراجعه نمایید.
نحوه انتقال پیام ها از آیفون به پیکسل گوگل
نحوه انتقال پیام ها از آیفون به پیکسل گوگل
 • در این مرحله از انتقال پیامک از آیفون به اندروید باید نوع اطلاعاتی که تمایل به انتقال آنها از آيفون به پیکسل دارید را انتخاب نمایید و سپس گزینه Copy را انتخاب نمایید.
 • در صفحه ای که مشاهده می کنید دو گزینه گزینه continue (برای ادامه فرایند) و گزینه Leave & get reminder (برای توقف فرایند و اتمام آن در زمانی دیگر) وجود دارد که شما باید گزینه Continue را انتخاب نمایید.
 • در ادامه با صفحه مربوط به Your Phone’s Almost Ready مواجه می شوید که برای اتمام فرایند انتقال اطلاعات باید گزینه Done را انتخاب نمایید.
 • در مرحله آخر نیز برای از دست ندادن پیامی به شما یادآوری می شود که باید در گوشی آیفون خود، iMessage را غیرفعال نمایید.
انتقال پیام ها به پیکسل گوگل
انتقال پیام ها به پیکسل گوگل

یکی دیگر از روش های انتقال پیامک از آیفون به اندروید استفاده از برنامه های جانبی است که در ادامه به نحوه استفاده از آنها می پردازیم.

انتقال Messages از آیفون به گوشی های android با برنامه های جانبی

شما می توانید با استفاده از برنامه رایگان iSMS2droid که برای کلیه گوشی های اندرویدی قابل استفاده است اقدام به انتقال پیامک ها از آیفون به گوشی های اندرویدی نمایید. البته برنامه های جانبی دیگری نیز برای انجام این کار مانند TransPhone یا iPhone Data Recovery وجود دارند اما این برنامه ها رایگان نیستند.

برای انتقال Messages از آیفون به اندروید با استفاده از برنامه iSMS2droid باید مراحل زیر را انجام دهید:

گرفتن بکاپ از گوشی آیفون

 1. باید گوشی آیفون را به کامپیوتر متصل کنید. به بخش File سپس Devices و درنهایت Back Up مراجعه نمایید.
 2. براساس نوع نسخه itune ممکن است لازم باشد تا برای گرفتن بکاپ از گوشی خود، نیاز به راست کلیک کردن بر روی دستگاه و انتخاب گزینه Backup Now باشد یا با انتخاب گزینه syncing the device with iTunes بکاپ گیری آیفون به صوت خودکار انجام می شود.

پیدا کردن فایل بکاپ

در ادامه مقاله انتقال پیامک از آیفون به اندروید باید فایل بکاپ پیام های آیفون را بر روی کامپیوتر پیدا کنید.

 • چنانچه سیستم عامل کامپیوتر شما ویندوز است احتمالاً فایل داخل پوشه C:\Users[YourUsername]\AppData\Roaming\AppleComputer\MobileSync\Backup\ باشد.
 • اگر سیستم عامل کامپیوتر شما مک است فایل داخل پوشه Library>Application Support>MobileSync>Backup است.

انتقال فایل بکاپ به گوشی اندروید

پس از پیدا کردن فایل باید آن را به گوشی اندرویدی موردنظر انتقال دهید که برای این کار باید گوشی اندرویدی را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنید. از این مرحله به بعد فقط با گوشی اندرویدی سر و کار دارید.

اجرای برنامه iSMS2droid

شما برای انتقال پیامک از آیفون به اندروید باید از برنامه iSMS2droid استفاده کنید. بنابراین باید این برنامه را نصب و سپس اجرا کنید. با مراجعه به این برنامه باید گزینه Import Messages را انتخاب نمایید. حال لازم است تا به برنامه مجوزهای لازم را بدهید تا انتقال انجام شود. در این مرحله کادری در بالای گوشی خود مشاهده می کنید که باید در آن آدرس فایل پیام های موردنظر خود را وارد نمایید تا فرایند انتقال شروع شود.


بیشتر بخوانید: روش های بازیابی اطلاعات آیفون


در مقاله انتقال پیامک از آیفون به اندروید سعی کردیم تا این دغدغه افرادی که تمایل به تغییر گوشی دارند را برطرف کنیم. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.