واتساپ جی بی چیست | همه چیز درباره GB WhatsApp

واتساپ جی بی چیست | همه چیز درباره GB WhatsApp

واتساپ جی بی چیست و چه کاربردی دارد؟ واتساپ جی بی (GBWhatsApp) یک پیام رسان پرطرفدار است که در واقع نسخه مودشده و غیررسمی واتساپ است و از قابلیت های بیشتری نسبت به واتساپ برخوردار است. این برنامه 35.5 مگابایت حجم دارد و فضای آن نسبت به واتساپ کمی متفاوت است. شما می توانید با استفاده از واتساپ جی بی پیام ها را مخفی کنید، چندین اکانت داشته باشید، برنامه را قفل کنید و از سایر امکانات آن بهره ببرید.

اگر تمایل دارید بدانید واتساپ جی بی چیست و از امکانات آن استفاده کنید، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

واتساپ جی بی چیست (GBWhatsApp)

در این بخش از مقاله واتساپ جی بی چیست به معرفی واستاپ جی بی می پردازیم. واستاپ جی بی امکانات گسترده تری نسبت به نسخه رسمی WhatsApp دارد. این برنامه توسط شرکت GBWA ساخته شده است. در واقع واتساپ جی بی امکاناتی دارد که نمی توانید از آنها در واتساپ استفاده کنید.

تا به حال 8 نسخه از GBWhatsApp ارائه و بهینه سازی شده است که هر نسخه جدید آن، بهتر از نسخه قبلی است. ویژگی های وسیع و مختلف این برنامه سبب شده است تا این اپلیکیشن به یک برنامه محبوب تبدیل شود. از آنجایی که این برنامه نسخه غیررسمی واتساپ است، ممکن است گمان کنید که از امنیت خوبی برخودار نیست، درحالیکه به این صورت نیست و امنیت آن مشابه با نسخه اصلی واتس اپ است زیرا از سرورهای نسخه اصلی واتساپ استفاده می کند.

واتساپ جی بی چیست
واتساپ جی بی چیست

ویژگی ها و قابلیت های اصلی واتساپ جی بی عبارتند از:

استفاده از چند شماره تماس به صورت همزمان

واستاپ جی بی این امکان را به کاربر می دهد تا با چندین شماره تلفن اجازه دسترسی داشته باشد. درواقع برای هر شماره می توانید یک حساب کاربری ایجاد کنید و بین حساب های کابری خود جا به جا شوید.

ارسال پاسخ به صورت خودکار

یکی دیگر از قابلیت های واتساپ جی بی، ارسال پاسخ به صورت خودکار است. به این صورت که می توانید تعیین کنید تا با دریافت پیام مشخص شده ای، جواب تعیین شده شما به صورت خودکار ارسال شود.

مشاهده آنلاین بودن دیگران

شما می توانید به کمک واتساپ جی بی، از آنلاین یا آفلاین بودن دیگران مطلع شوید.


بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از واتساپ وب به صورت تصویری


قفل برنامه

در این بخش از مقاله واتساپ جی بی چیست به یکی دیگر از قابلیت های واتساپ جی بی می پردازیم. شما می توانید واتساپ جی بی خود را قفل کنید تا هیچ فردی به آن دسترسی نداشته باشد.

شخصی سازی تم برنامه

شما قادر هستید تا رنگ بخش های مختلف برنامه، فونت ها، تم و آیکون برنامه را تغییر دهید.

6.0 آیکون برنامه

در این بخش از واستاپ جی بی آیکون های مختلفی به صورت پیش فرض وجود دارد و شما قادر به انتخاب آیکون دلخواه خود برای برنامه واتس اپ جی بی هستید.

6.1 شکل رسید دو تیک

شما با ارسال پیام، تیک هایی را در کنار آن مشاهده می کنید که به شما اطلاع می دهد پیام شما ارسال شده یا توسط شخص مقابل دریافت و یا خوانده شده است. در این بخش می توانید شکل ظاهری این تیک ها را از طریق تیک ها و شکلک هایی که به صورت پیش فرض برای شما لیست شده است، انتخاب کنید.

6.2 پنهان کردن پیام های هشدار

شما می توانید هشداری که مربوط به دریافت پیام جدید است را ببندید تا دیگر هشداری برای دریافت پیام جدید دریافت نکنید. حتی می توانید گزینه های این بخش را نیز شخصی سازی کنید.

6.3 آیکون آگاه سازی

این امکان وجود دارد تا شما آیکون این برنامه را که در هنگام دریافت پیام در بالای صفحه نمایش داده می شود، از آیکون های پیش فرض موجود در آن انتخاب کنید.

6.4 نمایش تاریخ و اسم

شما می توانید متن یا پیامی که از مخاطب خود دریافت کرده اید را کپی کنید اما مشکل این است که پیام کپی شده به همراه تاریخ و اسم یا شماره فرد کپی می شود . واتساپ جی بی این مشکل را برای کاربران خود رفع کرده است. یعنی شما می توانید با فعال کردن گزینه نمایش تاریخ و اسم این مشکل را رفع کنید و فقط متن های انتخابی را کپی کنید.

6.5 همیشه آنلاین باشم

شما می توانید در زمانی که به اینترنت متصل می شوید، در واتساپ GB آنلاین باشید حتی اگر وارد آن نشوید. اما باید گفت که استفاده از این قابلیت، مصرف باتری شما را افزایش می دهد.

6.7 بکاپ گیری از داده ها

شما قادر به تهیه نسخه پشتیبان از تمامی داده های خود هستید.

6.8 نمایش لیست مخاطبین

در این بخش می توانید لیست مخاطبین خود را مشاهده کنید.

6.9 هشدارهای تمدید

این بخش مربوط به هشدار تمدید پاسخ به پیام ها است.

6.10 ایجاد میانبر برای برنامه ها

شما می توانید یک میانبر از برنامه واتساپ خود در صفحه اصلی گوشی ایجاد کنید.

6.11 غیرفعالسازی آگاه ساز پاپ آپ

با فعال کردن این گزینه می توانید به غیرفعالسازی آگاه ساز اعلان های پاپ آپ اقدام کنید تا پیغامی از این برنامه در بالای صفحه شما مشاهده نشود.

6.12 پس زمینه سیاه برای تنظیمات

شما می توانید بخش تنظیمات خود را سیاه کنید.

6.13 رنگ دایره هشدارها

با فعال کردن پس زمینه سیاه برای تنظیمات، این گزینه نیز برای شما فعال می شود که به کمک آن می توانید رنگ دایره هشدار پیام ها را انتخاب کنید.

6.14 عدم دریافت تماس صوتی

با فعال کردن این گزینه دیگر تماس صوتی دریافت نخواهید کرد.

6.15 تصویر مربعی

تصاویر موجود و حتی پروفایل را به صورت مربعی نشان می دهد.

6.16 زاویه های تصاویر

با فعال کردن گزینه تصویر مربعی، این گزینه نیز فعال می شود که می توانید به کمک آن زاویه گوشه های تصاویر را انتخاب کنید.

6.17 غیرفعال کردن شمارنده پیام های دریافتی

تعداد پیام های دریافتی شما در نوار اعلان و خود برنامه نمایش داده می شود که می توانید با غیرفعال کردن این گزینه، از نمایش تعداد پیام ها جلوگیری کنید.

6.18 موتور جست و جو تصاویر متحرک

شما می توانید در این بخش تصویر متحرک GIF را جست و جو کنید.

6.19 پخش کننده ویدیو

برای مشاهده ویدیوهای دریافتی در این برنامه باید از یک پخش کننده ویدیو استفاه کنید که این پخش کننده به صورت پیش فرض در این برنامه وجود دارد اما می توانید پخش کننده دیگری را نیز انتخاب کنید تا ویدیوها را برای شما نمایش دهد.

6.20 غیرفعالسازی اعلان های پیام های لغوشده یا پاک شده

شما می توانید با این گزینه اعلان های مربوط به حذف پیام های خود را غیرفعال کنید.


بیشتر بخوانید: آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ و بازگردانی آن


امکان ارسال ویدیو و صوت با حجم بالا

در برنامه واتساپ شما تنها قادر به ارسال صوت و ویدئو تا حداکثر 16 مگابایت هستید، در صورتیکه در GBWhatsApp قادر به ارسال صوت تا 30 مگابایت و ارسال ویدیو تا 100 مگابایت هستید.

پنهان کردن پیام ها

پنهان کردن پیام ها در واتساپ جی بی یکی دیگر از امکانات این برنامه است. شما می توانید پیام های افراد خاصی را از صفحه اصلی واتساپ جی بی خود پنهان کنید و به کمک رمزگذاری، آن پیام ها را به بخش دیگری انتقال دهید. البته باید گفت که این قابلیت در واتساپ نیز با آرشیو کردن وجود دارد، با این تفاوت که امکان رمزگذاری برای پیام های آرشیوشده وجود ندارد. همچنین امنیت واتساپ جی بی نسبت به واتساپ بالاتر است.

آگاهی از تغییرات مخاطبین

در واتساپ جی بی این امکان برای شما وجود دارد تا از تغییراتی که مخاطبین شما برای حساب کاربری خود انجام می دهند مطلع شوید. این تغییرات شامل تاریخ و ساعت، عکس پروفایل یا وضعیت و … است.

تغییر زبان برنامه

یکی دیگر از امکانات GBWhatsApp تغییر زبان است. شما در این بخش می توانید زبان برنامه را به 10 زبان مختلف تغییر دهید، حتی می توانید زبانی که در واتساپ وجود ندارد را در این نسخه پیدا کنید. لازم به ذکر است که در هر دو نسخه واتساپ و واتساپ جی بی زبان فارسی وجود دارد و این بخش برای کاربران فارسی کاربرد چندانی ندارد.

حذف فایل های موقت

فایل های موقت موجود در واتساپ جی بی حجم بسیار کمی دارند اما تعداد آنها بالا است و ممکن است به مرور زمان حجم این فایل ها افزایش یابد که در نتیجه فضای گوشی شما را اشغال می کند. واتساپ جی بی این امکان را به شما می دهد تا بتوانید این فایل ها را پاک کنید. حذف این فایل ها تغییری در واتس اپ جی بی شما ایجاد نمی کند و هیچ عکس، فیلم و پیامی پاک نمی شود.

حذف فایل های موقت
حذف فایل های موقت

تغییر صدا

شما می توانید با استفاده از گزینه voice changer، از لیست صداهای موجود، صدای مورد نظر خود را انتخاب و ضبط کنید.

ترجمه متن چت

این امکان وجود دارد تا پیام های داخل این برنامه را ترجمه کنید. برای انجام این کار کافی است از گزینه Translate استفاده کنید و از میان زبان های موجود، زبان موردنظر خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برای دسترسی به زبان های بیشتر باید اپلیکیشن Google Translate را بر روی گوشی خود نصب کنید.

ارسال پیام به شماره سیو نشده

در نسخه اصلی واتساپ باید شماره شخص موردنظر را سیو کنید تا بتوانید به او پیام دهید، درحالیکه در GBWhatsApp شما می توانید بدون ذخیره کردن شماره شخص موردنظر، به او پیام دهید.

حالت پرواز و قطع دسترسی به اینترنت

در این برنامه این امکان برای شما وجود دارد تا با فعال کردن حالت پرواز، دسترسی واتس اپ جی بی خود را به اینترنت قطع کنید. به این ترتیب اگر گوشی شما به اینترنت دسترسی داشته باشد، واتساپ جی بی به اینترنت متصل نمی شود و هیچ پیامی دریافت نخواهید کرد.


بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از استاتوس واتساپ


در مقاله واتساپ جی بی چیست بطور مفصل به این نسخه غیر رسمی واتساپ پرداختیم. باتوجه به ویژگی ها و امکانات فراوانی که برای این برنامه معرفی کردیم، امیدواریم بتوانید از تمامی امکانات آن استفاده کنید. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.