اسکایپ چیست و چه کاربردی دارد؟ آشنایی با نرم افزار Skype

اسکایپ چیست و چه کاربردی دارد؟ آشنایی با نرم افزار Skype

اسکایپ چیست و چه کاربردی دارد؟ اسکایپ یک سرویس برقراری ارتباط است که امکانات مختلفی مانند ارسال و دریافت پیام های متنی، مکالمات صوتی و تصویری با کیفیت را به کاربران ارائه می دهد. می توان از نرم افزار اسکایپ از طریق مرورگر، تلفن همراه، کامپیوتر و تبلت استفاده کرد همچنین اسکایپ بر روی تمامی سیستم عامل ها قابل اجرا است بنابراین هیچ محدودیتی در برقراری تماس با این نرم افزار وجود ندارد.

از آنجاییکه در حال حاضر برای استفاده از اینترنت نیاز به اینترنت پرسرعت است، بهتر است از مودم مناسب و تجهیزات شبکه باکیفیت استفاده نمایید.

اگر تمایل دارید تا بدانید اسکایپ چیست و چه کاربردی دارد، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

قابلیت های اسکایپ

اسکایپ قابلیت های مختلفی برای برقراری ارتباط دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

تماس اسکایپ به اسکایپ

کاربران تنها می توانند برای استفاده رایگان از این نرم افزار از تماس های داخل شبکه اسکایپ استفاده کنند که به این نوع تماس ها، تماس اسکایپ به اسکایپ می گویند. این قابلیت به کاربران امکان برقراری ارتباط با دیگران در سراسر دنیا را می دهد. اگر افرادی در حساب کاربری مایکروسافت شما وجود داشته باشند و از اسکایپ نیز استفاده کنند، در لیست دوستان خود می توانید آنها را مشاهده کنید. چنانچه لیست دوستان شما خالی باشد و تمایل به اضافه کردن فرد جدیدی به آن لیست دارید می توانید از گزینه Add people استفاده نمایید.

تماس اسکایپ به تلفن ثابت یا تلفن همراه

کاربران برای استفاده از این قابلیت اسکایپ باید اعتبار مالی داشته باشند برای این کار باید با پرداخت هزینه از طریق کارت های اعتباری بین المللی اقدام به شارژ حساب کاربری خود نمایند. چنانچه تمایل به استفاده از این قابلیت اسکایپ دارید و حساب خود را شارژ کرده اید با انتخاب آیکون تماس و شماره گیری شماره مقصد می توانید تماس برقرار کنید.

ارسال پیام کوتاه در اسکایپ

همانطور که در ابتدا مقاله اسکایپ چیست ذکر شد، کاربران می توانند از طریق اسکایپ پیام کوتاه نیز ارسال کنند. شما می توانید به صورت خصوصی برای هریک از مخاطبین خود پیام متنی ارسال کنید یا حتی مجموعه ای از مخاطبین خود را در یک گروه قرار دهید تا به صورت همزمان برای آنها پیام ارسال نمایید. برای این کار کافی است تا نام فرد موردنظر را انتخاب کنید و در کادر پیام متنی پیام موردنظر خود را بنویسید و آن را ارسال نمایید. همچنین برای ارسال پیام گروهی باید یک فرد را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب گزینه Add People سایر مخاطبین موردنظر خود را به گروه اضافه نمایید.

تماس ویدویی در اسکایپ

کاربران می توانند با استفاده از اینترنت پر سرعت از تماس های ویدیویی با کیفیت اسکایپ استفاده کنند. برای برقراری تماس ویدیویی در اسکایپ باید فرد موردنظر خود را انتخاب کنید سپس آیکون دوربین را انتخاب نمایید.

حریم خصوصی در اسکایپ

شما می توانید با انتخاب آیکون منو و انتخاب گزینه Settings به بخش تنظیمات مراجعه نمایید سپس با انتخاب گزینه های Allow IMs from و Receive calls from آنها را بر روی Contact only قرار دهید تا بجز مخاطبین موجود در لیست دوستان خود، کاربر دیگری مجاز به برقراری ارتباط با شما نباشد.

همچنین برای عدم نمایش سن و جنسیت کاربر کافی است تا گزینه Allow Microsoft targeted ads غیرفعال شود.

اسکایپ چیست
اسکایپ چیست

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود از توییتر


ویژگی های کاربردی اسکایپ

در این بخش از مقاله اسکایپ چیست به بررسی ویژگی های کاربردی و ویژه آن می پردازیم.

Skype translate

این ویژگی به کاربران کمک می کند تا با افراد مختلف در دنیا به زبان های مختلفی ارتباط برقرار کنند.

رمزنگاری End to End

کاربران می توانند بدون رهگیری تماس و مزاحمت افراد ناشناس با مخاطبین خود ارتباط برقرار نمایند.

اشتراک گذاری صفحه

کاربران به کمک این ویژگی قادر به اشتراک گذاری صفحه دستگاه خود با دیگران هستند.

زیر نویس همزمان

به کمک این ویژگی زیرنویس مکالمه به صورت real-time بر روی صفحه نمایش کاربر نمایش داده می شود.

ویژگی های کاربردی اسکایپ
ویژگی های کاربردی اسکایپ

سرویس های اسکایپ

حال که دانستید اسکایپ چیست به معرفی سرویس های موجود در آن می پردازیم. اسکایپ سرویس های متنوعی را برای کاربران خود فراهم کرده است که این سرویس ها به شرح زیر هستند:

Meet Now

این سرویس برای ساخت جلسه های مختلف و اشتراک گذاری آنها با سایر اعضای گروه کاربرد دارد.

Skype Manager

Skype Manager بعنوان ابزار مدیریتی برای تنظیم و مدیریت اسکایپ همچنین برای ارسال گزارش های استفاده از اسکایپ در گروه خود کاربرد دارد.

Skype With Alexa

دستیار صوتی Alexa برای برقراری تماس در اسکایپ کاربرد دارد.

Skype With Outlook

Skype With Outlook برای استفاده از اسکایپ بدون خروج از صندوق ورودی خود کاربرد دارد.

در ادامه مقاله اسکایپ چیست به مزایا و معایب اسکایپ می پردازیم.

مزایای اسکایپ

  • استفاده آسان
  • UI مناسب
  • قابلیت های کاربردی
  • برقراری ارتباط به صورت ارسال پیام، تماس صورتی و تصویری و …
مزایای اسکایپ
مزایای اسکایپ

معایب اسکایپ

  • نیاز به اینترنت و ورود به حساب کاربری
  • نیاز به نصب اسکایپ توسط مخاطبین شما و ورود به حساب های کاربری خود
  • عدم عملکرد صحیح برخی از قابلیت های آن

فضای خالی مورد نیاز برای اسکایپ

اسکایپ قابلیت انتقال به حافظه کمکی را ندارد بنابراین برای عملکرد مناسب اسکایپ به 50 مگابایت فضای خالی در حافظه داخلی نیاز است.


بیشتر بخوانید: روش های اتصال به اینترنت


در مقاله اسکایپ چیست بطور مفصل به ویژگی ها و قابلیت های اسکایپ پرداختیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله به تمامی ویژگی های اسکایپ پی برده باشید و بتوانید از این نرم افزار کاربردی برای برقراری ارتباط با دوستان خود استفاده کنید. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.