تیک آبی توییتر چیست | تفاوت تیک آبی توییتر افراد معروف و تیک آبی پولی توییتر

تیک آبی توییتر چیست | تفاوت تیک آبی توییتر افراد معروف و تیک آبی پولی توییتر

تیک آبی توییتر چیست و چگونه می توان در توییتر تیک آبی گرفت؟ تیک آبی در توییتر نشان دهنده یک حساب تأییدشده توسط توییتر است. همچنین نشان می دهد که حساب کاربری فیک نیست و متعلق به همان کاربری است که آن را ایجاد کرده است. این نوع حساب ها معمولاً برای افراد مشهور و برجسته، برندها و … هستند.

با داشتن تیک آبی نه تنها حساب کاربری توییتر فرد از سایر حساب های کاربری فیک و فن پیج ها متمایز می شود، بلکه روشی برای محبوب شدن و تأیید شدن در سایر شبکه های مجازی محسوب می شود.

از آنجاییکه برای ورود به تمامی شبکه های اجتماعی نیاز به اینترنت پرسرعت است، بهتر است از مودم مناسب و تجهیزات شبکه باکیفیت استفاده نمایید.

اگر تمایل دارید پاسخ سؤال تیک آبی توییتر چیست را بدانید و با نحوه دریافت آن آشنا شوید، پس با ما در این مقاله از مجله راندنو همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

تیک آبی توییتر

توییتر یک شبکه اجتماعی محبوب در سراسر دنیا است و مانند سایر شبکه های اجتماعی دارای دو نوع اکانت Verified و Unverified است که به صورت پیش فرض برای ایجاد حساب کاربری بصورت Unverified است. بنابراین برای دریافت تیک آبی باید تأیید هویت را انجام دهید تا حساب کاربری خود را به Verified تغییر دهید. با داشتن تیک آبی می توانید از مزایای زیادی استفاده کنید، همچنین نسبت به سایر پیج های فیک و فن پیج ها نیز متمایز شوید.

تیک آبی توییتر چیست
تیک آبی توییتر چیست

شرایط لازم برای دریافت تیک آبی

در این بخش از مقاله تیک آبی توییتر چیست به شرایط لازم برای دریافت تیک آبی می پردازیم. برای دریافت تیک آبی تعداد فالوور اهمیتی ندارد، تنها باید حساب کاربری شما از 3 ویژگی زیر برخوردار باشد:

فعال بودن حساب توییتر

 • حساب کاربری فعال شما باید نام نمایه و تصویر نمایه داشته باشد.
 • باید حداقل در شش ماه گذشته یک بار وارد آن شده باشید.
 • آدرس ایمیل یا شماره موبایل تأییدشده در آن ثبت کرده باشید.
 • نباید در شش ماه گذشته قوانین توییتر را نقض کرده باشید.

قابل توجه بودن حساب توییتر

حساب شما باید با یک برند یا شخصیت برجسته ای مرتبط باشد. قابل توجه بودن برای تأیید صحت توییتر بسیار مهم است زیرا لازم است تا به توییتر نشان دهید که چه کسی هستید و چه فعالیتی انجام می دهید. در ادامه به معرفی انواع دسته ها برای انتخاب این ویژگی می پردازیم:

 1. دسته اول مربوط به دولت و مقامات دولتی است.
 2. دسته دوم مربوط به سازمان های غیردولتی، کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها است.
 3. دسته سوم مربوط به سازمان های خبری و روزنامه نگاران است.
 4. دسته چهارم به سازمان های صنعت سرگرمی نظیر شرکت های تولید موسیقی و …. اختصاص دارد.
 5. دسته پنجم مربوط به لیگ های رسمی ورزشی و سازمان های ورزشی است.
 6. دسته ششم به فعالان و افراد برجسته ای که از منافع عمومی بالایی برخوردار هستند و در دسته بندی های قبلی جایی نداشته اند اختصاص دارد.

لازم به ذکر است که برای قرارگرفتن در یکی از این ذسته بندی ها باید مدرکی را ارائه دهید تا نشان دهد که به آن دسته بندی تعلق دارید.

معتبر بودن حساب توییتر

برای معتبر بودن حساب توییتر خود باید یکی از سه راه زیر را انتخاب نمایید:

 • یک پیوند واضح را به وب سایت خود ارجاع دهید.
 • عکس کارت شناسایی رسمی که توسط دولت برای شما صادر شده است را ارائه دهید.
 • آدرس ایمیل رسمی با دامنه مربوطه ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود از توییتر


نحوه دریافت تیک آبی در توییتر

در این بخش از مقاله تیک آبی توییتر چیست به نحوه دریافت تیک آبی توییتر می پردازیم. برای دریافت تیک آبی در توییتر باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. از تطابق نمایه خود با استانداردهای مربوط به فعالیت توییتر اطمینان حاصل کنید.
 2. به بخش تنظیمات حساب کاربری خود مراجعه نمایید و گزینه request verification را انتخاب کنید تا روند تأیید آغاز شود.
 3. حال صفحه جدیدی را مشاهده می کنید که به شما اطلاعاتی درباره تأیید صحت توییتر ارائه می دهد. شما باید گزینه Start Now را انتخاب نمایید.
 4. شما با انتخاب دسته مناسب به توییتر، هویت خود را اعلام می کنید.
 5. حال باید مدرکی را ارائه کنید تا صحت انتخاب دسته بندی شما مشخص شود.
 6. هویت خود را با ارائه آدرس ایمیل رسمی، وب سایت و … تأیید کنید.
 7. گزینه Submit را انتخاب کنید تا توییتر این مرحله را تأیید کند.

مزایای دریافت تیک آبی توییتر

حال که دانستید تیک آبی توییتر چیست به مزایای داشتن تیک آبی می پردازیم. دریافت تیک آبی مزایای زیادی دارد که به شرح زیر هستند:

اعتبار بیشتر

داشتن تیک آبی در توییتر نشان دهنده اعتبار بیشتر است بنابراین اعتماد فالوورها را افزایش می دهد و می تواند سبب افزایش فالوور و دنبال کننده های شما شود.

کاهش جعل هویت

با داشتن تیک آبی احتمال جعل هویت کاهش می یابد و کاربران می توانند به آسانی با جست و جو حساب رسمی شما را پیدا کنند زیرا حساب های تأییدشده توییتر در نتایج جست و جو نمایش داده می شوند. همچنین کاربران می توانند متوجه شوند که هر حساب دیگری که با نام شما است، مربوط به شخص شما نیست.

فالوورهای بیشتر

با داشتن تیک آبی می توانید فالوورهای بیشتری را داشته باشید زیرا تیک آبی حساب کاربری شما را قابل اعتمادتر می کند.

افزایش مشارکت

با داشتن تیک آبی توییتر کاربران با توییت های شما بیشتر درگیر می شوند زیرا به کاربران نشان می دهد که توییت های شما از یک حساب تأیید شده است و ارزش تعامل و مشارکت را دارد.

دریافت پول برای توییت ها

با داشتن تیک آبی می توانید بخش قابل توجهی از درآمد خود را از توییت های حمایت شده توسط کاربران بدست آورید.

علامت اعتماد از توییتر

داشتن تیک آبی درواقع نشان دهنده اعتماد توییتر به شما است زیرا شما برای دریافت تیک آبی مراحل و دستورالعمل های توییتر را انجام داده اید.

تأیید در سایر شبکه های اجتماعی

داشتن تیک آبی در توییتر می تواند پیوندی برای تأیید شما در سایر شبکه های مجازی باشد. یکی از این شبکه های مجازی، تیک تاک (TikTok) است که با پیوند دادن حساب تأیید شده توییتر خود می توانید شانس تأیید شدن حساب تیک تاک خود را افزایش دهید.


بیشتر بخوانید: آموزش نصب توییتر | ثبت نام در Twitter


محدودیت DM در توییتر

محدودیت DM یعنی شما از 1000 پیام مستقیم ارسال شده در روز استفاده کرده اید. بنابراین دیگر نمی توانید برای آن روز پیام مستقیم بیشتری ارسال کنید. چنانچه تمایل دارید از این محدودیت خارج شوید و پیام مستقیم بیشتری را در روز ارسال کنید، باید شماره تماس خود را تأیید کنید.

خرید تیک آبی توییتر

در این بخش از مقاله تیک آبی توییتر چیست به خرید تیک آبی توییتر می پردازیم. هزینه دریافت تیک آبی در کشورهای مختلف براساس شرایط اقتصادی آنها تعیین می شود. کاربران در کشور آمریکا می توانند با پرداخت ماهیانه 8 دلار، تیک آبی دریافت کنند. شما می توانید برای خرید تیک آبی توییتر به سایت های فروش مربوط به آن مراجعه نمایید.

تفاوت تیک آبی توییتر افراد معروف و تیک آبی پولی توییتر

تیک آبی توییتر به دو صورت وجود دارد یعنی یک تیک آبی برای افراد معروف است و تیک آبی دیگر مربوط به سرویس هشت دلاری توییتر بلو است.

درحال حاضر در نسخه جدید توییتر این قابلیت وجود دارد تا با کلیک بر روی تیک آبی حساب کاربران، از جزئیات آن که مربوط به افراد معروف است یا مربوط به سرویس هشت دلاری توییتر بلو است، با خبر شوید. همچنین یکی از کاربران توییتر توانسته است تا با ایجاد افزونه Eight Dollars شناسایی دو نوع تیک آبی را آسان تر کند.

تیک آبی توییتر به کمک این افزونه با دو برچسب Actually Verified و Paid for Verification جایگزین می شود. بنابراین بدون داشتن این افزونه حتماً باید بر روی تیک آبی کلیک کنید تا متوجه نوع تیک آبی آن شوید. برای تهیه افزونه Eight Dollars باید از طریق گیت هاب اقدام نمایید و برای نصب آن نیز باید حالت توسعه دهنده مرورگر را فعال نمایید.

تفاوت تیک آبی توییتر افراد معروف و تیک آبی پولی توییتر
تفاوت تیک آبی توییتر افراد معروف و تیک آبی پولی توییتر

کارهایی که انجام آنها پس از دریافت تیم آبی ممنوع است:

 1. ارائه اخبار و اطلاعات نادرست
 2. اذیت کردن دیگران
 3. انجام هرگونه فعالیتی مغایر با قوانین توییتر
 4. خودآزاری یا تصاویر مربوط به خودکشی
 5. تشویق به فعالیت های تروریستی
 6. تصاویر خشونت آمیز و تکان دهنده
 7. تشویق به خشونت

بیشتر بخوانید: حذف اکانت توییتر | دیلیت اکانت Twitter به صورت موقت و دائمی


در مقاله تیک آبی توییتر چیست بطور مفصل به این موضوع پرداختیم. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید.