آموزش دانلود از یوتیوب

آموزش دانلود از یوتیوب

آموزش دانلود از یوتیوب یک فعالیت ساده و آسان به حساب می آید. این فعالیت باعث می شود تا شما فیلم های موجود در سرور یوتیوب را بر روی کامپیوتر یا گوشی خود ذخیره کنید. متاأسفانه یوتیوب به صورت مستقیم به شما اجازه دانلود فیلم ها را نمی دهد. در نتیجه، اگر شما هم دوست دارید تا یک فیلم را از یوتیوب دانلود کنید و به دنبال یک راه حل خوب هستید، ادامه مقاله امروز در مجله راندنو را از دست ندهید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

یوتیوب چیست؟

قبل از شروع کار، بیایید با خود یوتیوب (YouTube) کمی آشنا شویم. یوتیوب جامع ترین، مشهورترین و بهترین سرویس اشتراک ویدئو است. این شرکت رتبه 2 الکسا را دارد و بازدید هفتگی آن تا چند میلیارد نفر نیز می رسد. از همین اعداد و ارقام می توانیم میزان محبوبیت این وب سایت را مشاهده کنیم.

یوتیوب خیلی راحت تمام امکاناتش را در اختیار کاربران بصورت رایگان قرار نمی دهد. یکی از همین امکاناتی که در اختیار کاربران قرار نگرفته است، امکان دانلود از یوتیوب است. شما به صورت مستقیم از خود یوتیوب نمی توانید یک فیلم را دانلود کنید. شما باید به دنبال دیگر راه ها و روش های موجود باشید تا بتوانید این کار را در بهترین حالت و شرایط ممکن انجام دهید.

دانلود از این سایت به صورت مستقیم غیر ممکن نیست. خود شرکت گوگل و تیم یوتیوب، اجازه دانلود فیلم ها را به کاربران خود می دهند. ولی نه به همه کاربران!

دانلود از این پلتفرم، فقط مخصوص کاربران پرمیوم یا پولی است. با تهیه اشتراک پرمیوم شما می توانید به این قابلیت ها دسترسی داشته باشید. ولی هیچکس دلش نمیخواهد برای یک فیلم ساده اشتراک پرمیوم تهیه کند و یا اینکه هزینه اضافی پرداخت نماید. در نتیجه، افراد باید به دنبال یک راه حل باشند. امروز ما چهار راه اصلی برای دانلود از یوتیوب را به شما آموزش می دهیم.

دانلود از یوتیوب
دانلود از یوتیوب

بیشتر بخوانید: دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام برای همه دستگاه ها (آپدیت ۲۰۲۱)


دانلود فیلم با کامپیوتر

اکثر کاربران اینترنتی با استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ خود نسبت به دانلود ویدیو از یوتیوب اقدام می کنند. یعنی کاربران اندرویدی کمتر نسبت به این موضوع علاقه نشان می دهند. از همین رو، افراد باید به دنبال ابزارهایی در کامپیوتر خود باشند تا با استفاده از آن بتوانند دانلود از یوتیوب را تکمیل کنند. شما می توانید از چند راه برای انجام این کار استفاده نمایید:

 • اولین راه استفاده از نرم افزارهای خاص این کار است. شما می توانید با نرم افزارهایی همچون VDownloader فیلم های مورد نظر خود را از یوتیوب دانلود کنید. برای کار با این نرم افزار، باید لینک را در اختیار آن قرار دهید و بر روی گزینه Download کلیک کنید.
 • دومین راه استفاده از تلگرام کامپیوتر است. شما می توانید از ربات های تلگرامی همچون ربات youtubednbot@ فیلم های مورد نظر خود را دانلود کنید. برای انجام این کار فقط کافی است که لینک ویدئو را به ربات بدهید.
 • سومین راه استفاده از افزونه است. IDM Integration Module یکی از افزونه هایی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. با استفاده از این افزونه، در کنار فیلم مورد نظر شما یک علامت برای دانلود ظاهر می شود. شما می توانید کیفیت مناسب را انتخاب کنید و سپس نسبت به دانلود اقدام نمایید.
 • آخرین روش که محبوب تر هم است، استفاده از تغییر آدرس است. اگر شما در ابتدای آدرس یوتیوب کلماتی همچون SS یا PWN یا vd را قرار دهید، به صفحه دانلود منتقل می شوید. در این روش لینک شما باید به یکی از فرم های زیر باشد:
 • SSyoutube.com/youraddress
 • pwnyoutube.com/youraddress
 • vdyoutube.com/youraddress
دانلود فیلم با کامپیوتر
دانلود فیلم با کامپیوتر

دانلود با استفاده از گوشی اندروید

دومین راهی که شما می توانید از آن نسبت به دانلود از یوتیوب استفاده کنید، دانلود با استفاده از یک گوشی موبایل اندرویدی است. موبایل های اندرویدی قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران قرار داده اند. برای دانلود از این سایت با استفاده از گوشی موبایل نیز راه های زیادی در جلوی پای شما قرار گرفته است. اما در آموزش دانلود فیلم از یوتیوب، ما به شما توصیه می کنیم تا از نرم افزارها استفاده کنید.

برای استفاده از نرم افزارها، تنها کافی است که یکی از نرم افزارهای زیر را بر روی گوشی خود نصب کنید و لینک ویدئو را به آن بدهید:

 • TubeMate
 • YouTube Downloader Plus
 • YouTube Go
 • Videoder
 • ADM
 • Newpipe android
دانلود با استفاده از گوشی اندروید
دانلود با استفاده از گوشی اندروید

بیشتر بخوانید: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام


دانلود با استفاده از آیفون

کاربرانی که قصد دانلود از یوتیوب را دارند، ممکن است که با گوشی آیفون قصد انجام این کار را داشته باشند. شاید اپل یک کمپانی محدود و نسبتاً پیچیده باشد. اما باز هم شما با خیال راحت می توانید این کار را انجام دهید. شما می توانید یک نرم افزار کامل همچون Documents by Readdle را نصب کنید تا بتوانید دانلود فیلم را به اتمام برسانید.

با این حال اگر شما به نصب نرم افزارهای اضافی علاقه ای ندارید، باید به دنبال راه های دیگری همچون دانلود از تلگرام باشید. فقط کافی است که یکی از ربات های موجود در لیست زیر را استارت کنید و لینک مورد نظر خود را به او بدهید:

 • youtubednbot
 • remoteyoutubedl_bot

این ربات ها پس از بررسی لینک، از شما می خواهند تا کیفیت را انتخاب کنید و در نهایت فایل را در اختیار شما قرار می دهند. البته، شما می توانید از راه های مربوط به تغییر آدرس در آی او اس و اندروید نیز استفاده کنید.

دانلود با استفاده از آیفون
دانلود با استفاده از آیفون

بیشتر بخوانید: افزایش بازدید یوتیوب به صورت رایگان و تضمینی


آموزش دانلود با استفاده از وب سایت ها

یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید از آن برای دانلود از یوتیوب استفاده کنید، استفاده از سایت های دانلودی است. این سایت ها می توانند بر روی همه دستگاه ها موجود باشند و شما خیلی راحت می توانید فعالیت های دانلود را از طریق آنها انجام دهید.

لیست زیر حاوی رایج ترین وب سایت هایی است که در این زمینه فعالیت می کنند. شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و نسبت به دانلود با استفاده از آنها، اقدام نمایید. فقط کافی است که لینک را به آنها بدهید و بر روی دانلود کلیک کنید. برخی از این سایت ها عبارتند از:

آموزش دانلود با استفاده از وب سایت ها
آموزش دانلود با استفاده از وب سایت ها