ثبت فروشگاه

شستی امرجنسی

شستی امرجنسی یک نوع شستی تابلویی است که در تابلوهای برق مورد استفاده قرار می گیرد. کلید امرجنسی یا کلید قطع اضطراری یک دکمه اغلب به رنگ قرمز است که برروی یک پس زمینه زرد نصب شده است. این کلیدها نوعی کلید قارچی هستند و در سیستم های بزرگ مانند خطوط تولید، کارخانه ها، نوار نقاله و ... به کار گرفته می شوند. این محصولات را می توان با دست، پا یا دیگر اعصای بدن فشرد. در واقع برای افزایش ایمنی و سرعت عملکرد کلیدهای اضطراری به این شکل تعبیه شده اند. کلید امرجنسی کلیدهایی امنیتی هستند به همین دلیل خرید شستی امرجنسی از ملزومات است. قیمت شستی امرجنسی به کاربرد و عملکرد آن بستگی دارد.

کلید امرجنسی پس از فشرده شدن قفل می شود. این کلید می تواند بسته به سطح امینیت با کشیدن کلید قرمز، چرخاندن و بیرون آوردن دوباره به حالت اولیه خودش برگردد. این کلیدها به صورتی طراحی می شوند که اپراتور بتواند در مواقع اضطرای سریعاً از آن استفاده کند. به همراه کلید امرجنسی تجهیزات توقف اضطراری دیگری نیز ارائه می شود. در یک سیستم و خط تولید باید از تمامی تجهیزات کنار هم استفاده کرد. زیرا پوش باتن نمی تواند به تنهایی بعد از کشیده شدن یا فشرده شدن به حالت قطع و وصل در آید.

شستی امرجنسی در مکان هایی به کار می رود که امکان رخ دادن وضعیت اضطراری در آن ها وجود دارد. به عنوان مثال هنگام کار با دستگاه های خطرناک همچون پرس و یا دستگاه هایی گه امکان خارج شدن اجسام و پلیسه در آن ها وجود دارد، استفاده از این شستی ضرورت دارد. شستی امرجنسی سریعاً جریان برق مدار را قطع می کند.  شستی های اضطراری در مدل های تک رنگ، چند رنگ، فلاشر و ... عرضه می شوند. در مدل های ساده عملگر قارچی شفاف است و تنها یک لامپ رشته ای یا ال ای دی در زیر دکمه قرار گرفته است.

شستی امرجنسی

انواع کلید امرجنسی

  • شستی کلید دار
  • شستی ساده

کلیدها براساس نوع عملکرد به دو دسته بالا تقسیم بندی می شوند. هر دو مدل بالا می توانند در دو جنس فلزی و پلاستیکی عرضه شوند. اغلب کلیدهای اضطراری به صورت ضد آب عرضه می شوند زیرا در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین براساس شکل ظاهری نیز به چند دسته قارچی، بدون قاب، مسطح و ... عرضه می شوند. بهترین نوع شستی های اضطراری، شستی قارچی است. این شستی به سرعت وارد عمل می شود و بدون نیاز به دقت بالا تنها با پرتاب اشیا تحریک می شوند. در شستی های قارچی اغلب مکانیزم قفل شوندگی وجود ندارد و پس از برداشتن فشار کلید به حالت اولیه خودش برمی گردد. کلیدهای قفل دار باید به خارج کشیده شوند یا در حول محوری چرخانده شوند تا بتوان مجدد از آن ها استفاده کرد.

نحوه نصب کلید امرجنسی

کلیدهای اضطراری را می توان در مدل های زیر نصب کرد:

  1. نصب مستقیم شستی روی ماشین آلات
  2. نصب روی کنترل پنل یا تابلوهای اپراتوری
  3. قرار دادن شستی اضطراری در ریموت های جرثقیل
  4. قرار دادن شستی در یک جعبه پلاستیکی یا چدنی

نحوه نصب کلید امرجنسی

بهترین برند شستی امرجنسی

از پوش باتن امرجنسی در اغلب محیط های صنعتی استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت انواع پوش بوتن اضطراری می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شستی امرجنسی اشنایدر

اشنایدر نامی آشنا در زمینه تولید محصولات برق صنعتی و انواع پوش باتن است. این شرکت فرانسوی در حوزه مدیریت مصرف انرژی، ساختمان و ... فعالیت می کند. محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می شوند و پیش از ورود به بازار در آزمایشگاه های تخصصی مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به کلید امرجنسی آی اس بی اس، پارس فانال و ... اشاره کرد.

قیمت شستی امرجنسی

شستی و کلید امرجنسی بسته به نوع عملکرد، جنس بدنه، قفل شونده بودن، قارچی یا ساده بودن، برند و شرکت سازنده قیمت گذاری می شوند.

خرید شستی امرجنسی

برای خرید شستی امرجنسی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شستی امرجنسی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع