ثبت فروشگاه

این ترکیب از فیلتر‌ها با هیچ کالایی هم‌خوانی نداشت.

هیدرولیک

هیدرولیک صنعتی است که در آن انجام فرآیندهای مختلف با استفاده از سیالات و تحت فشار صورت می گیرد. هیدرولیک و پنوماتیک از صنعت های نوپا و به روزی هستند که امروزه در اغلب کارخانه ها از آن استفاده می شود. در گذشته از آب به عنوان سیال در این فرآیندها استفاده می شد اما امروزه سیال در سیستم هیدرو معنای گسترده تری داشته و بسیاری از روغن ها را نیز شامل می شود.
مدار هیدرولیک به کمک پمپ، انرژی مکانیکی را به قدرت سیال تبدیل می کند و آن را تا نقاط مربوطه و مورد نظر در لوله ها و .... انتقال می دهد. این سیستم جهت حرکت سیال، فشار و عملکرد آن را به کمک شیرها کنترل کرده و در نهایت به وسیله ی عملگرها (موتورها و سیلندهای هیدرولیکی) کار نهایی صورت می گیرد. 

کاربرد هیدرولیک

 • صنایع فولادسازی و نورد: در این صنعت عملیات بسیاری مانند جابه جایی، تنظیمات مربوط به غلتک ها، چرخش، تغییر زاویه مکانیزم ها و ... با کمک سیستم های هیدرولیک انجام می شود. 
 • پرس ها: جابه جایی صفحه ها و تغییر مکان آن ها، هم چنین افزایش سطح ایمنی در هنگام پرس کاری بر عهده سیستم هیدرولیک است.
 • قیچی های صنعتی: هیدرولیک در این صنعت، قابلیت کار در ظرفیت های بالا را افزایش داده و موجب کاهش هزینه ها می شود.
 • ماشین های ابزار: استفاده از صنعت جدید هیدرولیک، دقت، قدرت و نظارت بر روی ماشین های ابزار را ساده تر می کند. 

مزایای استفاده از صنعت هیدرولیک

 • قابلیت افزایش نیرو: امکان افزایش نیرو در این سیستم، یکی از مهم ترین ویژگی های آن است. در این صنعت در صورت لزوم می توان میزان نیروها را چند صد برابر کرد. 
 • سادگی طرح: این سیستم نسبت به سیستم هایی مانند مکانیکی که عملکرد مشابهی دارند، قطعات کمتر و ساده تری دارد. علاوه بر این به راحتی می توان به حرکت های خطی و دورانی سیستم دسترسی داشته و آن ها را کنترل کرد.
 • سادگی و دقت کنترل: در هیدرولیک، قابلیت دسترسی به گشتاور در سرعت های متفاوت وجود دارد. 
 • قابلیت اطمینان: در این صنعت، از شیرهای اطمینان و کلیدهای حرارتی و فشاری استفاده شده است که هرکدام از آن ها نسبت به تغییر بار (کاهش و افزایش) عکس العمل نشان می دهند.
 • بازده بالا: راندمان کاری این سیستم ها بسیار بالا بوده و تلفات اصطکاکی کمی دارند. 
 • انعطاف پذیری: تمامی اجزای تشکیل دهنده سیستم های هیدرولیک از نطر موقعیت، دارای انعطاف می باشند. استفاده از شیلنگ، لوله و سایر تجهیزات موجب افزایش محدوده مکانی می شودو

قطعات تشکیل دهنده 

قطعات تشکیل دهنده این سیستم به طور کلی به 4 دسته تقسیم می شود؛

 1. پمپ ها که وظیفه حرکت سیال را برعهده دارند.
 2.  مخزن که محلی جهت نگهداری سیال است. 
 3.  شیربرقی هیدرولیک که جریان و فشار سیال را کنترل می کند.
 4.  عملگرها که کار نهایی را انجام می دهند.

از دیگر قطعات یک سیستم هیدرولیک می توان به آب بندها، اتصالات و شیلنگ های هیدرولیک، اندازه گیر ها و مبدل ها، فیلتراسیون، انبارها (آکومولاتور) و ... اشاره کرد. 
برای مشاهده و خرید قطعات هیدرولیک، سایت راندنو یک مرجع بسیار مناسب است که شما می توانید با مراجعه به آن با تمامی نمایندگان فروش و تولیدکنندگان آن در ارتباط باشید. 

لیست مقایسه