ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

ال ای دی سامسونگ

کمپانی سامسونگ در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ-چول به عنوان یک شرکت بازرگانی، پایه گذاری و تأسیس شد و بیشترین حجم کاری خود را نیز بر روی صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین متمرکز کرد. طی یک دهه، با رشدی بسیار سریع، سامسونگ به یکی از ده شرکت بزرگ کره تبدیل شد. در سال ۱۹۶۹، شرکت سامسونگ الکترونیک به عنوان یک شرکت تابعه در گروه سامسونگ متولد شد. این شرکت در دهه ۱۹۷۰ با سرمایه‌گذاری در صنایع سنگین، صنایع شیمیایی، پتروشیمی و کشتی‌سازی، به سوی صنعتی شدن گام برداشت. در سال ۱۹۷۳، دومین برنامه ۵ ساله مدیریت این شرکت اعلام و گذار از مرحله تولید و تجارت مواد اولیه به ساخت محصول نهایی، هدف اصلی این گروه اعلام شد. در دهه ۱۹۷۰، شرکت سامسونگ آنچنان توسعه پیدا کرد که شرکت‌های صنایع سنگین، پتروشیمی، کشتی‌سازی و ابزارهای دقیق سامسونگ یکی پس از دیگری تأسیس گردید و اولین صادرات صنایع الکترونیک این گروه نیز از سوی سامسونگ الکترونیک صورت گرفت. بدین ترتیب، محصولات این شرکت در دهه ۱۹۸۰ توانستند به بازارهای جهانی راه یابند. اوایل دهه 1990 را می توان دوران مدیریت و تحول نوین در سامسونگ دانست و عبارت اول کیفیت به عنوان شعار این شرکت، انتخاب و تبلیغ شد. در این دوران، 17 محصول مانند نیم رساناها، نمایشگرهای رایانه و غیره از طرف این شرکت تولید و وارد بازار جهانی شدند و برخی از آنها نظیر نمایشگرهای ال سی دی نیز به رتبه نخست جهانی دست یافتند. شاخه سامسونگ الکترونیکس (Samsung electronics) در سال 1969 راه اندازی شد. شاخه ‌ای که بیش از هر محصولی به تولید تلویزیون می‌پرداخت. فروش اولین تلویزیون سیاه و سفید سامسونگ نیز در سال ۱۹۷۰ آغاز شد.

 در دهه 1980، سامسونگ تمرکز بیشتری را بر روی صنایع الکترونیک قرار داد و تولید تلویزیون های رنگی را آغاز نمود و در سال 1998 موفق به اولین تولید انبوه تلویزیون دیجیتال شد و تا سال 1399، تولید گسترده ای از این نوع تلویزیون ها را وارد بازار کرد. در ابتدای قرن 20، کمپانی سامسونگ شروع به تولید تلویزیون های HD و برنامه ریزی برای تولید سیستم های پخش کننده Blue Ray و سایر تجهیزات سینمای خانگی کرد. تلویزیون های LCD، نمایشگرهایی از جنس کریستال مایع هستند که ظاهر مایع داشته اما مولکول های آن آرایش خاصی دارند و به دما نیز حساس می باشند. نمایشگرهای ال سی دی قدیمی از سرعت و زاویه دید پایینی برخوردار بودند. نکته قابل تأمل این است که تلویزیون LED مدل پیشرفته ای از تلوزیون های LCD است که در آن از پنل و سیستم ال سی دی و به جای لامپ فلورسنت نیز از سیستم نورافشانی ال ای دی استفاده می شود. همچنین در این نوع نمایشگر به جای جیوه از گالیوم و آرسنیک استفاده شده است. وجود دیود نوری در این نوع تلویزیون سبب سرعت بالا در خاموش و روشن شدن و به بیان علمی موجب کنتراست بالا می می شود. این دیودها می توانند در هنگام خاموشی محصول، یک رنگ مشکی عمیق و در هنگام روشن بودن نیز روشنایی بالای ایجاد کنند. از دیگر مزیت های این نوع تلویزیون رزولوشن بالا، وضوح تصویر، طیف گسترده رنگ ها، فرکانس تغییر تصویر بالا و یکی از مهم ترین مزیت آن، برگشت پذیری به طبیعت و حفظ و کمک به محیط زیست می باشد.

 تلویزیون های ال ای دی به 4 دسته تقسیم می شوند:

Full-array یا Full LED بدون تاریکی موضعی

تعداد بسیار کمی از تلویزیون های ال ای دی از این نوع می باشند. وجه تمایز این نوع نمایشگرها با ال سی دی ها در این است که نور پس زمینه توسط چراغ های ال ای دی تأمین می شود. در واقع این نوع تلویزیون های ال ای دی، تفاوت چندانی با ال سی دی ندارند.

Edge-lit یا Edge-LED بدون تاریکی موضعی

اکثر تلویزیون های ال ای دی امروزی از این نوع هستند که اولین مدل سامسونگ آن نیز در سال 2009 وارد بازار شد. شاخصه اصلی این نوع تلویزیون ها باریک بودن و وزن کم آنهاست که این نوع محصولات را برای نصب بر روی دیوار مناسب می کند. برخلاف Full LED در این نوع نمایشگرها، ال ای دی ها در لبه های تلویزیون قرار گرفته و در پشت تلوزیون پخش نشده اند که این موضوع باعث عدم نمایش  یکسان نور بر روی صفحه می شود. این نوع ال ای دی ها برتری زیادی نسبت به ال سی دی ها دارند.

Full-array یا Full LED با تاریکی موضعی

بهترین نوع ال ای دی های موجود در بازار از این نوع می باشند. ال ای دی ها در تمام پشت پنل به صورت یکسان پخش شده اند. هرچند شدت و میزان تغییر روشنایی یا تاریکی هر نقطه از صفحه توسط ال ای دی ها نیز قابل کنترل است. میزان کیفیت تصویر و رنگ ها و نقاط مشکی در این نوع بسیار بالاتر از ال سی دی ها می باشد ولی در بعضی نقاط ممکن است شدت تابش نور زیاد باشد که موجب اثرگذاری بر روی رنگ های دیگر مخصوصاً رنگ مشکی می شود. لازم به ذکر است که این تغییر آنقدر جزئی و کم است که قابل شناسایی و مشاهده نیست.

Edge-lit یا Edge-LED با تاریکی موضعی

این نوع ال ای دی ها در سال 2010 به بازار ارائه شدند. برخی مدل های سامسونگ نیز با پنل Edge-lit یا Local Dimming تولید شدند. امکان خاموش کردن برخی قسمت های صفحه به طور مستقل و جداگانه و مجزا، ایده و فکر به کار رفته در تولید این نوع ال ای دی ها بدون استفاده از ال ای دی در پشت آنها است. در مدل های Edge-lit یا Edge-LED ال ای دی ها فقط در لبه ها قرار دارند. در این نوع نمایشگرها نیز یکسان نبودن روشنایی و شدت نور وجود دارد اما در Edge-LEDها به طور قابل توجهی بهبود یافته و قابل تشخیص و مشاهده نیست. کیفیت تصویر و تاریکی موضعی در این نوع ال ای دی ها به خوبی Full-LED ها نمی باشد.

به طور کلی نمایشگرهای ال ای دی همانطور که گفتیم نسل جدیدی از ال سی دی ها هستند. نمایشگرهایی بسیار نازک و سبک و سازگار با محیط زیست هستند اما هزینه بیشتر و  مصرف برق و انرژی کمتری دارند.

 ما در راندنو سعی بر معرفی انواع تلویزیون ها و نمایشگرهای ال ای دی سامسونگ با جدید ترین تکنولوژی داریم تا خریداران بتوانند تمامی محصولات را یک جا مشاهده و قیمت ها را  با یکدیگر مقایسه  کنند.