ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

ماشین لباسشویی

با توجه به وجود مشغله های گوناگون زندگی امروزی، ماشین لباسشویی به یک عضو جدایی ناپذیر در لوازم خانگی تبدیل شده است. تنوع ماشین لباسشویی های موجود در بازار، انتخاب را برای خریداران مشکل تر کرده است. راندنو با معرفی انواع ماشین لباسشویی ها اعم از ماشین لباسشویی سامسونگ، ماشین لباسشویی بوش، ال جی، اسنوا، امرسان، دوو و غیره، راهنمای خرید ماشین لباسشویی برای خریداران خواهد بود. ماشین های لباس شویی از نظر ظرفیت، توان شستشو و امکاناتی همچون کنترل دما، نوع صفحه نمایش و ویژگی های دیگر با یکدیگر متفاوت هستند.

انواع ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک، دو درب جداگانه برای شستشوی لباس و خشک کردن لباس وجود دارد و پس از تکمیل فرایند شستشو، لازم است فرد به صورت دستی، لباس ها را از مخزن شستشو خارج کرده و وارد مخزن خشک کن نماید. اما در نوع تمام اتوماتیک، یک مخزن مشترک برای شستشو و خشک کردن لباس وجود داشته و فرایند خشک کردن لباس نیز به صورت کاملاً اتوماتیک صورت می گیرد. کار با لباسشویی های تمام اتوماتیک راحت تر بوده و موجب صرفه جویی بیشتر در زمان می شود اما در مقابل، قیمت ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک در مقایسه با تمام اتوماتیک، مقرون به صرفه تر می باشد. 
ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک، از نظر محل قرار گرفتن درب مربوط به وارد کردن و یا خارج کردن لباس، به دو دسته ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا تقسیم می شوند که هرکدام مزایا و معایبی دارد. در ماشین لباس شویی های درب از بالا، لباس ها باید از دربی که در قسمت بالای دستگاه تعبیه شده است، به دستگاه وارد شوند. کار با این نوع ماشین ها راحت تر بوده و از نظر قیمتی نیز معمولاً این دستگاه ها مقرون به صرفه تر هستند اما عموماً قابلیت های آنها نسبت به ماشین لباس شویی های درب از جلو کمتر است. در ماشین لباس شویی های درب از جلو، لباس ها از سمت جلوی ماشین به دستگاه وارد می شوند. این نوع لباسشویی ها پیشرفته تر از مدل قبل بوده و کاربرد بیشتری در خانه ها دارند. اغلب این مدل لباسشویی ها قابلیت های پیشرفته ای همچون تایمر، قفل کودک، کنترل دمای آب، برنامه های متفاوت شستشو و غیره را دارا هستند. پس این مدل ماشین لباسشویی نسبت به مدل قبل، کیفیت شستشوی بهتر و برنامه های بیشتری در اختیار افراد قرار می دهد اما با داشتن بودجه کمتر، ماشین لباسشویی درب از بالا با قابلیت های کمتر، انتخاب مناسب تری خواهد بود. فضای در اختیار جهت قرار دادن ماشین لباسشویی نیز نقش مهمی در انتخاب آن خواهد داشت. معمولاً ماشین لباس شویی های درب از جلو فضای کمتری را اشغال کرده و برای خانه هایی با متراژهای کمتر، انتخاب بهتری خواهند بود.

ظرفیت ماشین لباسشویی

اغلب، تعداد افرادی که در یک خانواده حضور دارند و از ماشین لباسشویی استفاده کنند، در انتخاب میزان ظرفیت لباسشویی تأثیرگذار خواهد بود. ظرفیت برحسب کیلوگرم و براساس وزن لباس هایی که در داخل ماشین قرار می گیرد، مطرح می شود که معمولاً پیشنهاد می شود برای کیفیت بالاتر شستشو، حداکثر هربار از یک سوم ظرفیت ماشین استفاده شود. چنانچه خانواده پرجمعیتی دارید، می توانید از ماشین لباسشویی هایی با ظرفیت بیشتر استفاده کنید و چنانچه ظرفیت ماشین پایین باشد، تعداد دفعات شستشو و درنتیجه زمان لازم برای شستشو بالاتر خواهد رفت.
علاوه بر تمامی این موارد، برخی از ماشین لباسشویی ها دارای برنامه های پیشرفته شستشو، دکمه تنظیم دما، برنامه شستشوی الیاف حساس، تایمر، قفل کودک و بسیاری از قابلیت های دیگر هستند که براساس نیاز انتخاب می شوند. برای مثال با قابلیت تنظیم دما، می توان لباس های کثیف تر را با دمای بالاتر آب شستشو داد. در برخی از لباسشویی ها نیز می توان از قابلیت شستشو با تأخیر استفاده کرد. به این معنا که لباس ها را وارد دستگاه کرده و با تأخیر دستگاه را روشن کنیم. در برخی از ماشین های لباسشویی جدید مانند لباسشویی های سامسونگ نیز ویژگی جدیدی به نام  ادواش اضافه شده است که اجازه وارد کردن لباس های جامانده در حین شستشو را برای افراد فراهم می سازد. نوع صفحه نمایش، جنس درام و بسیاری از ویژگی های دیگر نیز در انتخاب یک ماشین لباسشویی تأثیرگذار خواهند بود. 
در راندنو می توانید ماشین لباسشویی ها با برندهای متفاوت از تولیدکنندگان گوناگون را مشاهده کرده و با مقایسه مشخصات آنها، انتخابی مناسب داشته باشید.

 

برند


رنگ


صفحه نمایش


ظرفیت