ثبت فروشگاه

دستگاه XVR

دستگاه XVR برای ثبت تصاویر دوربین های مدار بسته استفاده می شود. این دستگاه از سری دستگاه های ضبط کننده تصاویر دوربین های مدار بسته است. این دستگاه نسخه پیشرفته تر دستگاه DVR است. امروزه با پیشرفت در زمینه دوربین های مدار بسته، سیستم های نظارت تصویری با کیفیتی بالاتر و قابلیت هایی هوشمندتر ارائه می شوند. دوربین های مدار بسته به دو دسته تحت شبکه و توربو اچ دی تقسیم می شوند. قیمت دستگاه XVR به دلیل قابلیت ها و فناوری های به روزتر از دستگاه های DVR و NVR گران تر است. به دلیل این قابلیت ها و فناوری ها کاربران اقدام به خرید دستگاه XVR می کنند.

دستگاه XVR

دستگاه XVR چیست

XVR نسخه پیشرفته تر، کامل تر و به روزتر دستگاه های ضبط کننده تصاویر است. این دستگاه قابلیت پشتیبانی از انواع دروبین های آنالوگ و تحت شبکه  را دارد. ایکس وی آر با انواع دوربین های CVBS ،AHD ،CVI ،TVI و دوربین های IP کار می کند. با داشتن یک دستگاه از نوع XVR می توانید دوربین های آنالوگ خود را به یک دوربین تحت شبکه به روز تبدیل کنید.

انواع دستگاه XVR

XVR براساس تعداد دوربین قابل پشتیبانی، کیفیت دوربین مدار بسته XVR و حجم هارد به انواع مختلقی دسته بندی می شوند. 

تعداد و کیفیت دوربین مدار بسته XVR

با توجه به مدل دستگاه، تعداد دوربین ها و کیفیت پشتیبانی از دوربین ها متفاوت است. دستگاه های XVR تعدادی کانال برای نصب دوربین های آنالوگ دارند. آن ها دارای یک پورت برای نصب دوربین های IP هستند. تعداد دوربین هایی که تحت شبکه هستند و در XVR نصب می شوند، به کیفیت تصاویر و پهنای باند بستگی دارند. دوربین های آنالوگ و IP کیفیت تصاویر متفاوتی دارند.

هارد دستگاه XVR

دستگاه های ضبط تصاویر برای ذخیره اطلاعات خود به هارد نیاز دارند. با توجه به کیفیت تصاویر دوربین های مدار بسته، حجم هارد ها نیز متفاوت است. هر چه دوربین مدار بسته کیفیت تصاویر بالاتری داشته باشند، نیاز به فضای بیشتری برای ذخیره اطلاعات دارد. دوربین های IP فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل باید با توجه به کیفیت تصاویر دوربین های آنالوگ و IP حجم هارد دیسک خود را انتخاب کنید. هر دستگاه XVR حجم هارد و پهنای باند متفاوتی را پشتیبانی می کند.

انواع دستگاه XVR

مزایای دستگاه ضبط XVR

  • کاهش هزینه ها در پروژه هایی که از دوربین های آنالوگ و تحت شبکه استفاده می شود.
  • کاهش هزینه در پروژه هایی که نیازمند ارتقا دوربین های آنالوگ به دوربین تحت شبکه هستند.

با توجه به نوع کاربری خود دوربین ها مداربسته را انتخاب کنید. از دوربین های مدار بسته آنالوگ در فضاهای کوچک تر استفاده می شود. زیرا به پهنای باند و هارد کمتری نیاز دارند. در فضاهای بزرگ تر از دوربین های تحت شبکه استفاده می شود. دوربین های تحت شبکه کیفیت تصاویر و قابلیت های بیشتری دارند. در بعضی از پروژه ها از هر دو دوربین آنالوگ و دوربین تحت شبکه استفاده می شود. در مکان های مهم از دوربین تحت شبکه و در مکان هایی که از اهمیت کمتری برخوردار هستند از دوربین آنالوگ استفاده می شود. البته با داشتن دستگاه XVR می توانید دو نوع دوربین را به یک دستگاه مشترک متصل کنید.

تفاوت دستگاه XVR با  NVR و DVR

در بازار سه نوع دستگاه ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته وجود دارد که شامل دستگاه DVR ،NVR ،XVR هستند. در دوربین های آنالوگ تصاویر به وسیله کابل کواکسیال به دستگاه منتقل می شود. دستگاه ضبط تصاویر دوربین آنالوگ DVR نام دارد. در دوربین های IP یا تحت شبکه تصاویر از طریق کابل شبکه به دستگاه منتقل می شوند. دستگاه ضبط تصاویر دوربین تحت شبکه NVR نام دارد. دستگاه XVR همزمان می تواند از دوربین آنالوگ و تحت شبکه پشتیبانی کند. در پشت XVR می توان از کابل شبکه و فیش های BNC استفاده کرد.

تفاوت دستگاه XVR با  NVR و DVR

بهترین برند دستگاه XVR

شرکت های بسیاری به تولید دستگاه XVR پرداخته اند که در ادامه به معرفی دو برند معروف می پردازیم.

دستگاه XVR داهوا

شرکت داهوا اولین شرکت تاسیس شده در چین است که در حوزه تولید دستگاه های ذخیره سازی تصاویر دیجیتال فعالیت می کند. از پرفروش ترین دستگاه های این شرکت می توان به دستگاه xvr داهوا dahua xvr5104hs-i3 اشاره کرد.

دستگاه XVR هایک ویژن

شرکت هایک ویژن در سال 2001 و در  کشور چین تاسیس شده است. هایک ویژن یک برند پیشتاز در زمینه تولید سیستم های امنیتی به خصوص دوربین های مدار بسته و تجهیزات مربوط به آن ها است.

قیمت دستگاه XVR

قیمت دستگاه XVR به عوامل مختلفی همچون برند، تعداد کانال، تعداد روبین قابل پشتیبانی، پهنای باند، ظرفیت هارد، کارایی و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید دستگاه XVR

برای خرید دستگاه XVR می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات دستگاه XVR خارجی و ایرانی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه XVR و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی و مراکز فروش آن را برای شما فراهم می سازد. 

لیست مقایسه

برند


تعداد کانال


دوربین های قابل پشتیبانی