ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کابل آنتن

کابل آنتن یک نوع کابل کواکسیال، هم محور و چند رشته است. وظیفه اصلی این کابل، انتقال اطلاعاتی همچون تصویر و صوت می باشد. از این کابل در نصب دوربین های مدار بسته نیز استفاده می شود. جنس هادی و مغزی این کابل ها از مس و از نوع تک رشته مفتول است. یک لایه شیلد آلومینیومی و یا مسی نازک نیز در ساختمان آن ها به کار رفته است. به این نوع کابل، کابل فویل دار گفته می شود.

مشخصات کابل آنتن

روکش کابل تلویزیون، پی وی سی (PVC) و اغلب سفید رنگ است. البته در برخی از موارد، به رنگ مشکی نیز ساخته می شود. برخی از کابل های آنتن تلویزیون به فویل مجهز شده اند که به آن ها، کابل آنتن فویل دار نیز گفته می شود. شیلد به کار رفته در این نوع کابل ها، مانع دریافت نویز و اختلالات الکترومغناطیسی می شود. بنابراین دریافت و انتقال اطلاعات کاملاً حفاظت شده صورت می گیرد.

مغزی کابل آنتن، داخل BNC و در پشت گیرنده قرار می گیرد و نحوه نصب این کابل به گیرنده ها از این طریق انجام می شود. از طرف دیگر، کابل های آنتن به فرستنده هایی مانند آنتن های مرکزی متصل می شوند. کابل های آنتن براساس مقاومتشان در برابر جریان (امپدانس)، به دو دسته 50 اهمی و 75 اهمی تقسیم می شوند که انتخاب هر یک از این کابل ها به محل استفاده از آن ها بستگی دارد.

انواع کابل آنتن

  • نازک (Thinnet)
  • ضخیم (Thicknet)

نکات مهم در خرید کابل آنتن

در هنگام نصب این کابل باید به این نکته توجه کرد که در مسافت های بیشتر از 15 متر، کابل دچار افت سیگنال می شود. کابل هایی که در عنوان آن ها از پسوند 3C استفاده شده است، کابل معمولی و یا کابل ساده نامیده می شوند و برای مسافت های 15 متری بسیار مناسب هستند. کابل هایی که در پسوند آن ها از عبارت 4.5C استفاده شده است، به اصطلاح کابل صادراتی نامیده شده و برای مسافت هایی بیشتر از 15 متر بسیار مناسب خواهند بود. این کابل ها پهنای باند بیشتری را ارئه می دهند. کابل آنتن خوب دارای سرعت بالا در انتقال داده است و دچار افت سیگنال نمی شود.

کابل  کرمان صادراتی، سیمیا، سیمکو، تک سیم البرز، پین، رسانا اراک و ... از بهترین برندهای تولیدکننده کابل آنتن هستند.

برای اطلاع از قیمت کابل آنتن و سایر محصولات مخابراتی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و با ثبت استعلام و درخواست خرید، به ساده ترین روش ممکن از چندین فروشگاه معتبر پیش فاکتور دریافت نمایید.

جنس هادی


برند


فویل