ثبت فروشگاه

سیم و کابل چیست و چه انواعی دارد؟ این یکی از اساسی‌ترین سؤالات کاربران و متخصصان در حوزه تجهیزات برقی است. سیم‌ها و کابل‌ها انواع متنوعی دارند. سیم برق و کابل برق از اساسی‌ترین تجهیزات در صنعت برق هستند. این محصولات به عنوان ستون اصلی در شبکه‌های برق و ساختمان محسوب می‌شوند. درواقع بدون سیم و کابل انتقال انرژی الکتریکی، اطلاعات و دیگر موارد صورت نمی‌گیرد. کابل برق معمولاً از یک یا چند رشته سیم با دو عایق ساخته می‌شود. در صورتی که سیم برق دارای یک رشته با روکش یک لایه است. کابل و سیم برق وظیفه انتقال جریان الکتریکی به وسیله هادی را برعهده دارند.

انواع کابل برق براساس نوع هادی به دو دسته مسی و آلومینیومی تقسیم‌بندی می‌شود. همچنین براساس شکل هادی نیز اغلب افشان و مفتول هستند. عایق کابل‌های برق معمولاً PVC و XLPE و لاستیکی یا LSZH است. این محصولات براساس ولتاژ و سطح تحمل جریان به کار گرفته می‌شوند. کابل فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی از انواع کابل‌ها است. این محصولات با توجه به سیستم به کار گرفته می‌شوند. هر کابل کاربرد به خصوصی دارد. به عنوان مثال کابل کولر، کنترل، کواکسیال، آنتن، مخابرات، ابزار دقیق، اعلام حریق و کابل جوشکاری از پرکاربردترین کابل‌های موجود در صنعت هستند.

سیم‌های برق به صورت روکشدار و بدون روکش عرضه می‌شوند. عایق این محصولات می‌تواند پی وی سی، تی پی آر، پلاستیک و پلی اتیلن باشد. سیم ارت و سیم نایلونی از پرکاربردترین سیم‌های روکش‌دار در صنعت هستند.

سیم و کابل سیلیکونی از تجهیزاتی هستند که به نوعی روکش از جنس سیلیکون مجهز شده‌اند. از سیم و کابل نسوز سیلیکونی در مکان هایی که احتمال حریق وجود داشته باشد استفاده می شود. سیلیکون خاصیت نسوز بودن دارد.

قیمت سیم و کابل

قیمت روز سیم و کابل برق به عوامل زیادی همچون جنس هادی، تعداد رشته، سطح مقطع، متراژ سیم برق یا کابل برق، نوع کاربرد، جنس روکش و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید سیم و کابل از راندنو

برای خرید سیم و کابل برق می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش سیم و کابل را برای شما فراهم می سازد. در سایت راندنو امکان فروش آنلاین سیم و کابل نیز وجود دارد.

لیست مقایسه

برند