ثبت فروشگاه

پولیفت 1.6 تن ویتال

از ۱۳,۴۲۰,۰۰۰ تا ۱۳,۴۲۰,۰۰۰ تومان

پولیفت و جرثقیل زنجیری

جرثقیل زنجیری دستگاهی است که با استفاده از نیروی چرخشی چرخ دنده ها و انتقال آن به زنجیر، اجسام را تا حدود وزن 20 تن و یا بیشتر جا به جا می کند. جرثقیل معمولاً در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه اجسام مختلف به کار می رود. جرثقیل زنجیری سیستم ساده ای دارد و مانند یک اهرم عمل می کند. جرثقیل زنجیری از فولادهای با دوام و گرید بالا تهیه شده است. این ماشین به همراه یک زنجیر فولادی اجسام را در راستای عمودی جابه جا می کند. این دستگاه توسط یک زنجیر که به اصطلاح زنجیر دست گفته می شود کار می کند که کاربر با چرخاندن زنجیر باعث چرخش چرخ دنده های داخل جرثقیل شده و عمل جابه جایی رخ می دهد. پولیفت و این نوع بالابر به صورت دستی عمل می کند. مدل برقی این محصول نیز تولید و عرضه می شود.

پولیفت

وسیله ای شبیه به جرثقیل زنجیری است و سیستم عملکردی مشابهی با جرثقیل زنجیری دارد با این تفاوت که جرثقیل زنجیری بار را در راستای عمودی جابه جا می کند و لی پولیفت معمولاً اجسام را در جهت افقی و یا مورب جا به جا می کند. پولیفت وزن کم و کارایی بالایی دارد به همین علت در جابه جایی اجسام مختلف کاربرد دارد و بسیار پر طرفدار است. مکانیسم عمل این دستگاه نیز به این صورت است که بار مورد نظر را به قلاب متصل کرده و در راستای مورد نظر جابه جا می کنیم . زنجیر فولادی متصل به قلاب پولیفت از فولاد مقاوم با گرید بالای G80 تهیه شده است. طول زنجیر پولیفت از 1 تا 3 متر و یا بیشتر می باشد.

قیمت جرثقیل بالابر دستی

با توجه به انواع کلی این محصول( برقی و دستی)، قیمت های متنوعی برای خریداران وجود دارد. معمولا نوع دستی این جرثقیل به صرفه تر بوده و کاربران با مراجعه به سایت راندنو می توانند کالای خود را از فروشنده و نماینده اصلی در سایت ، خریداری نمایند.

اجزای تشکیل دهنده یک جرثقیل زنجیری دستی

 1.  فنر گیربکس
 2. چرخ دنده ها
 3.  دسته متحرک
 4.  بدنه
 5. گیره ضامن
 6.  محافظ زنجیر
 7. قرقره آویز
 8.  قلاب ثابت و قلاب متحرک

اجزای تشکیل دهنده پولیفت

 • دسته فولادی
 •  دنده اسپراکت
 •  دسته لاستیکی
 • زنجیر فولادی قلاب دار

کاربرد پولیفت

 1. حمل و نگهداری بار
 2.  نقش اتصال و نزدیک کردن سطوح
 3. ساخت و نصب سازه های فلزی و ساختمانی
 4. فیکس کردن ستون
 5. کشیدن شاسی اتومبیل در صافکاری

نکات ایمنی در رابطه با جرثقیل زنجیری و پولیفت

 • هنگام جابه جایی اشیاء با جرثقیل زنجیری می بایست از محکم بودن قلاب ها اطمینان حاصل کرد زیرا صورت در رفتن هریک از قلاب های جرثقیل حوادث جبران ناپذیری رخ می دهد.
 • گیره ضامن چرخ دنده در جرثقیل زنجیری  می بایست حتما چک شود. این گیره به بدنه متصل شده و به وسیله فنر چرخ دنده کنترل می شود. این فنر گیره ضامن توسط دنده های چرخ دنده درگیر یا آزاد می شود و می تواند در کنترل دستگاه موثر باشد.
 • هر پولیفت زنجیری دارای گواهی حمل بار با ظرفیت مشخصی می باشد و مجموع باری که جابه جا می شود نباید از ظرفیت حمل بار بیشتر باشد. می بایست توجه داشت ظرفیت حمل بار روی بدنه پولیفت هک می شود.
 • قبل از استفاده از پولیفت زنجیری زنجیر بار می بایست گریس کاری شود.
 • پولیفت باید به طور مرتب بازرسی شود تا عملکرد غیر معمول نظیر شل شدن قلاب نداشته باشد.
 • هیچ گاه نباید افراد با جرثقیل و پولیفت جا به جا شوند. در نزدیکی افراد نیز هیچ گاه نباید بار و وسایل جا به جا شود.

قیمت و نکات خرید پولیفت و جرثقیل زنجیری


پولیفت توسط برند های مختلفی تولید شده است که از برترین برندهای پولیفت می توان به VITAL ژاپن، رونیکس، توسن و ... اشاره کرد. نکته دیگری که هنگام خرید می بایست به آن توجه داشت وزن و تناژهای دستگاه است. به طور معمول پولیفت های دستی زنجیری در تناژهای 0.5 تن، 1.6 تن، 3.2 تن، 9 تن، 800 کیلوگرم به بازار عرضه می شود. در برخی انواع پولیفت ها نوعی سیستم ترمز وجود دارد که از سرخوردن محموله های معلق جلوگیری می کند با توجه به کاربرد می توان این نوع را نیز تهیه کرد. جرثقیل های زنجیری برای جابه جایی بار در ارتفاع نصب می شوند و در ظرفیت های 0.5 تن، 2 تن، 3 تن، 5 تن، 7.5 تن، 20 تن به بازار عرضه شده است و دارای زنجیر 3 تا 6 متر می باشند. جرثقیل زنجیری در مقایسه با پولیفت به نیروی کششی کمتری نیاز دارد ولی از نظر استحکام فولاد باهم برابری می کنند.

 

لیست مقایسه

برند


نوع


ظرفیت جرثقیل