ثبت فروشگاه

مخزن 500 گالنی گاز مایع LPG

از ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۹۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1000 گالنی گاز مایع LPG

از ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1500 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۶۸۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 3000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تا ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

شیر مرکب LPG رگو

از ۱,۶۰۰,۰۰۰ تا ۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان

پرکن مخزن گاز رگو

از ۱,۳۰۰,۰۰۰ تا ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان

ابزار و انواع ابزارآلات

ابزار یا ابزارآلات صنعتی مجموعه ای از وسایل کاربردی بوده که از انواع آن، جهت تعمیر و تولید محصولات و انجام کارهای مختلف استفاده می شود. این دسته از محصولات پرکاربرد از گستره وسیع و تنوع بالایی برخوردار بوده و به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. استفاده از انواع این محصول موجب انجام آسان تر کارها، صرفه جویی در زمان انجام پروژه های گوناگون و رسیدن به هدف اصلی کاربر می شود.

ابزار و انواع ابزار آلات

انواع ابزار

ابزارآلات براساس کاربرد، منبع تغذیه و عوامل دیگر به انواع گوناگونی دسته بندی می شوند. در ادامه به انواع ابزارآلات و کارکردهای هر یک اشاره خواهیم کرد.

ابزارهای دستی

ابزارآلات دستی برای استفاده نیازی به انرژی الکتریکی یا فشار باد ندارند. این دسته از ابزارآلات همانطور که از نامشان پیداست، جهت استفاده آنها از نیروی محرکه دست به کارگیری می شود. این ابزارآلات جهت تعمیرات و انجام انواع کارها در منازل و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. هچنین این محصولات با طراحی ارگونومیک تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به انواع ابزارآلات و کاربرد هر کدام می پردازیم.

ابزارهای دستی

انبر

انبرها از جمله ابزارآلات دستی هستند که از آنها جهت باز و بسته کردن پیچ و مهره، بریدن انواع سیم، فرم دادن و برش فلزات نازک استفاده می شود. انبرها خود به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که عبارتند از انبردست، سیم چین، دم باریک، انبر پرچ، سیم لخت کن، انبر قفلی و گاز انبر و ... که هر کدام از آنها کاربردهای گوناگونی داشته و جهت انجام کارهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. انواع این ابزار نیز در صنایع کارگاهی، ساختمانی، تأسیسات و موارد خانگی نیز کاربرد داشته و مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. انبرها نیز مانند دیگر ابزارآلات از مدل های متفاتی در بازار برخوردار هستند. این وسیله از لحاظ ساختار مانند اهرم عمل کرده و در دو نوع فک ثابت و فک متحرک در بازار موجود هستند. از محبوب ترین برندای تولیدکننده این محصول نمی توان به نووا، واستر، نیپکس، رونیکس، ایران پتک و ... اشاره کرد.

انبر

اره دستی

اره ابزاری است که از یک تیغه، سیم و یا زنجیر تشکیل شده است. این ابزار جهت برش انواع مواد کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. اره از ابزارهای ابتدایی بشر بوده و در انواع مختلفی تولید و به بازارعرضه می شوند. از انواع اره ها می توان به اره مویی، کمان اره، اره باغبانی، تیغ اره، اره سرشاخه زن، اره آهن بر، اره منبت کاری، اره ژاپنی، اره نوکی، ریل بر دستی و ... اشاره کرد. هر یک از این اره ها نیز کاربردهای گوناگونی دارند و جهت انجام برش های مختص به خود مورد استفاده قرار می گیرند. از برترین برندهای تولیدکننده این محصول می توان از شرکت های توسن، آیرون مکس، پایا پرس، ایران پتک و ... نام برد.

اره دستی

انواع آچار

از دیگر ابزارهای دستی انواع آچار هستند که از آنها جهت باز و بسته کرد پیچ و مهره یا انواع اتصالات استفاده می شود. آچار از ابزارهای قدیمی بوده و زمان اختراع آن به قرن 15 میلادی برمی گردد. لازم به ذکر است که جنس اکثر آچارها از کروم وانادیوم بوده و به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، از طول عمر و دوامم بالایی برخوردار هستند.  آچارها به انواع گوناگونی تقسیم می شوند و همچنین کاربرد و مصرف بسیار متفاوتی دارند. از انواع آچار می توان از آچار فرانسه، آچار شلاقی، آچار بکس و ست بکس، آچار آلن و آچار ترکمتر، آچار چرخ، آچار رینگی، آچار تخت، آچار ترکیبی و ... نام برد. ویگور، هازت، آکاد، تگبولت، نوربار، رونیکس و ... از محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع این محصولات به شمار می آیند.

انواع آچار

قیچی

انواع قیچی در صنعت باغبانی، کشاورزی و ورق بری کاربردهای زیادی دارند. از انواع این محصول می توان به قیچی ورق بر، قیچی لوله بر، قیچی کابل بر و قیچی باغبانی اشاره کرد. نکستول، آیرون مکس، رونیکس، ایران پتک و ... از شرکت های معتبر تولیدکننده این محصول هستند.

قیچی

 پیچ گوشتی

انواع پیچ گوشتی از متداول ترین ابزارآلات کاربردی در صنعت و منازل به شمار می آیند. این ابزار در دسته های برقی و دستی نیز قرار گرفته و جهت باز و بسته کردن انواع پیچ مورد استفاده قرار می گیرند. این پیچ ها نیز از انواع گوناگونی باتوجه به کاربرد مختص به هر یک از پیچ ها برخوردار هستند. از انواع گوناگون پیچ گوشتی ها می توان به مدل های دوسو، چهارسو، تاشو جغجغه ای، ستاره ای، سه پره، ساعتی و ... اشاره کرد. آیرون مکس، نووا، توسن، رونیکس و ... از شرکت های محبوب تولیدکننده انواع این محصولات محسوب می شوند.

پیچ گوشتی

انواع فازمتر

فازمتر از رایج ترین انواع ابزارآلات در صنایع برق بوده و جهت تشخیص ولتاژ الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار ظاهری شبیه به پیچ گوشتی داشته و وجود آن در هر جعبه ابزاری لازم است. این ابزار مانند دیگر ابزارآلات از انواع گوناگونی باتوجه به کارکرد برخوردار است. فازمتر الکترونیکی و القایی از انواع این محصول محسوب می شوند.

انواع فازمتر

پمپ گریس

پمپ گریس از دیگر ابزارهای مهم در صنعت ماشین آلات، کارگاه ها و گاراژها به شمار می آید. از اینن ابزار جهت روانکاری بلبرینگ، چرخ دنده ها و ... استفاده می شود. این ابزار از توانایی کاهش نیروی اصطکاک و جلوگیری از ساییدگی اجزای یاتاقان ها، محافظت قطعه ها در برابر خوردگی و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.پمپ گریس دستی نیز علاوه بر نوع دستی در انواع برقی و بادی نیز در بازار موجود است. نکستول، گتس و ... از شرکت های معتبر و محبوب انواع این محصولات محسوب می شوند.

پمپ گریس

کاتر و تیغ کاتر

کاتر نوعی تیع بوده که از آن جهت برش و تراش انواع مواد مختلف مانند چوب، پلاستیک، موکت، مقوا و ... استفاده می شود. امروزه ساختار این ابزار به گونه ای طراحی شده است که یک تیغه تاشو درون یک دسته محافظ قرار گرفته و انجام کارها را آسان تر می نماید. همچنین تیغ های کاتر کوچک و سبک بوده و به راحتی قابلیت حمل و جابه جایی دارند. این کاترها باتوجه به کارکردهای گوناگون در انواع تیغ قابل تعویض، پله ای و معمولی تولید و به بازار ارائه می شوند. اسیست، ویگور، زنتن و برندهای دیگر از تولیدکنندگان محبوب این محصولات هستند.

کاتر و تیغ کاتر

منگنه کوب 

از دیگر انواع ابزارآلات دستی می توان به منگنه کوب اشاره کرد. اینن وسیله جهت اتصال و محکم کردن دو قطعه به یکدیگر کاربرد داشته و ممورد استفاده قرار می گیرد. منگنه کوب دستی از قیمت پایینی برخوردار بوده و جهت مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع منگنه کوب دستی می توان به منگنه چکشی، چند منظوره، منگنه کارتن و نصب سیم وکابل اشاره کرد. لازم به ذکر است که این ابزار علاوه بر نوع دستی از انواع پنوماتیک و برقی نیز برخوردار است. دامار، تینا فلز، نارکو، توسن، پارابست و شرکت های متعدد دیگر، از تولیدکننده این محصول کاربردی به شمار می آیند.

منگنه کوب

سنباده

سنباده ورقه ای از جنس کاغذ و با مقوا بوده و دانه های سخت ساینده بر روی آن توسط چسب مخصوص، چسبانده شده اند. این وسیله جهت ساییدن مواد گوناگون مانند چوب، فلز، گچ و در بعضی مواقع سرامیک ابزاری کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. ذرات سازنده این ابزار شامل سنگ چخماخ، ماسه، اکسید آلومینیوم، کربور سیلیسیوم و مواد دیگر است.  سنباده ها جهت سابیدن مواد مختلف از انواع گوناگونی مانند کاغذی، آهنی، پوستاب، اسفنجی، ته پوست و ... تولید و به بازار عرضه می شوند.

سنباده

چراغ قوه

چراغ قوه یک وسیله نورافکن قابل حمل بوده که توسط یک لامپ رشته ای یا چند لامپ LED نور را از خود ساطع می کنند. این وسیله جهت استفاده در مکان هایی که هیچ گونه منبع روشنایی وجود نداشته کاربرد به سزایی داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ قوه ها با توجه به کاربردهای متنوع، در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. چراغ قوه پیشانی، لیزری، فانوسی، پرتابل، اضطراری، آویز، پزشکی و ... از انواع این ابزار دستی محسوب می شوند. دی پی، ویداسی و ... از برندهای محبوب تولیدکننده این ابزار کاربردی  هستند.

چراغ قوه

فرچه سیمی

فرچه سیمی از ابزارهای مهم صنعتی و ساختمانی بوده و جهت سایش سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربردهای دیگر این محصول می توان به برطرف نمودن اکسیداسیون سطوح آهنی و ... اشاره کرد. این ابزار از دسته پلاستیکی وچوبی تولید و به بازر عرضه می شود. جنس سیم های آن نیز بسته به نوع کاربرد، از انواع سخت و نرم برخوردار هستند.

فرچه سیمی

ابزار کوبشی

ابزار کوبشی همانطور که از نامشان پیداست، جهت وارد کردن ضربه بر روی اشیاء و سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع ابزارهای کوبشی می توان از چکش، پتک، تبر، کلنگ و ... نام برد. هر یک از این ابزارآلات از کارایی های مختص به خود برخوردار هستند و برای انجام کارهای خاصه طراحی و تولید می شوند.

ابزار کوبشی

پولیفت و جرثقیل زنجیری

این ابزار دستی توسط نیروی چرخشی چرخ دنده ها و انتقال آن به زنجیر، اجسام را جا به جا می کند. جرثقیل زنجیری از فولاد بادوام و گرید بالا تشکیل شده است. لازم به ذکر است که این ابزار از قابلیت جا به جایی اجسام تا حدود 20 تن برخوردار است. این ابزار نیز در نمونه های برقی در بازار موجود است. ئیتال، توسن و ... از تولیدکنندگان این ابزار به شمار می آیند.

پولیفت و جرثقیل زنجیری

دستگاه پانچ دستی

از دیگر ابزارهای دستی کاربردی می توان به پانچ دستی اشاره کرد. این دستگاه عمدتاً جهت سوراخکاری برگه های کاغذی زونکن کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع این وسیله می توان به دستگاه پانچ دستی تک محوره، دو محوره و چند محوره اشاره کرد. هر یک از انواع این محصول جهت کاربردهای خاصی تولید می شوند. لازم به ذکر است که ااین ابزار توانایی سوراخ کردن حداکثر تا 50 برگه را دارند.

دستگاه پانچ دستی

بالانسر

این ابزار وسیله ای جهت معلق نگه داشتن و کاهش وزن قطعه کار، هنگام انجام فرآیند کار است. این وسیله از ظرفیت ای گوناگونی برخوردار بوده و معمولاً از جنس فلز و پلاستیک فشرده تولید و به بازار عرضه می شوند. بالانسرها در انواع فنری و بادی تولید و به بازار ارائه می شوند.

بالانسر

سوهان و مغار

سوهان از ابزارهای دستی و قدیمی بوده و جهت صاف نمودن و صیقلی کردن سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع سوهان می توان به سوهان نیم گرد، گرد، تخت، سه گوش و کاردی اشاره کرد. هریک از انواع سوهان ها نیز جهت استفاده برای اشیاء گوناگون مانند چوب، فلز و سایر متریال ها مورد استفاده قرار می گیرند.

سوهان

مغار نیز از دیگرابزارهای دستی بوده و جهت فرم دهی و کنده کاری سطح چوب مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای این محصول می توان به صنایع نجاری، منبت کاری و خراطی اشاره کرد. انواع سوهان باتوجه به کاربردهایی که دارند در دسته های مغار تخت، شفره، نیم باز، گلویی، چاقویی و ... تقسیم بندی می شوند.

مغار

تا این جای مطلب به انواع گوناگون ابزارهای دستی پر کاربرد پرداختیم. از دیگر ابزارهای دستی می توان به:

 • گیره
 • کلمپ
 • پیچ دستی
 • لوله بر
 • چاقو و ... اشاره کرد.

ابزار برقی

ابزارآلات برقی یا الکتریکی نمونه پیشرفته و تکامل یافته ابزارهای دستی به شمار می آیند. کار با ابزار برقی برای کاربران بسیار راحت تر بوده و به فرآیند کار سرعت عمل می بخشد. در ادامه به انواع ابزارهای برقی و کاربرد انها می پردازیم.

دریل

انواع دریل ابزاری جهت ایجاد حفره در اندازه های گوناگون و سوراخ کردن سطوح مختلف مانند چوب، فلز، بتن، سنگ و ... به شمار می آیند. دریل ها با توجه به کاربردهایی که دارند در انواع گوناگون تولید و به بازار ارائه می شوند. دریل شارژی، دریل ستونی، چکشی، سرکج، همزن، گیربکسی، پیچ گوشتی برقی، ساده و بتن کن از انواع این محصول هستند.

دریل

فرز

فرز ابزاری جهت برش کاری های مختلف بوده و در انواع صنایع کاربردهای به سزایی داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. فرزها در انواع فرز انگشتی، فرز مینیاتوری، اور فرز، فرز سنگبری، آهنگری، نجاری، سنگ رومیزی و غیره ارایه می شوند. تیز کردن، سایش، پولیش و صیقل دادن انواع مواد مختلف از دیگر کاربردهای این ابزار محسوب می شوند.

فرز

دستگاه جوش

اینورتر جوشکاری یا همان ترانس جوش از پرطرفدارترین ابزارالات الکتریکی بوده و جهت اتصال دو فلز به یکدیگر مورد استفاده قرار می  گیرد. دستگاه جوش ایران ترانس، صبا، محک، آراد، آیرون مکس، اینتیمکس، صبا الکتریک، هیوندا، فکس، فمی، یوز و غیره از جمله برندهای معتبر تولیدکننده این محصول هستند.

دستگاه جوش

اره برقی

کاربرد اره برقی نیز مانند اره های دستی، جهت برش انواع مواد بوده و تنها تفاوت این دو در نحوه کارکرد آنها است. همچنین با استفاده از این محصول از نیروی دست انسان کمتر به کارگیری شده و به انجام کارها سرعت می بخشند. اره هایی که به صورت برقی عمل می کنند عبارتند از اره برقی شارژی، اره عمود بر، اره فارسی بر، گرد بر، پروفیل بر، اره مویی برقی، شیارزن، نواری، میزی و ...

اره برقی

دستگاه پولیش

دستگاه پولیش یکی از ابزارآلات پرکاربرد صنعتی بوده و جهت جلا دادن به سطوح ماشین، کف پوش، سنگ و سرامیک و ... مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی از ابزارآلات مهم در زمینه نظافت و شستشو بوده و می توانند سوختگی رنگ را از بین ببرند. این وسیله به دو نوع تک دیسک و برنشیر دسته بندی می شود. از محبوب ترین برندهای تولید کننده این محصول می توان به آاگ، پوکا، توسن، رونیکس و ... اشاره کرد.

دستگاه پولیش

دستگاه سنباده زن

این دستگاه جهت صبقل دادن و هموارسازی سطوح چوبی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که برخی از این سنباده ها از یک کیسه برخوردار هستند که مانع از پخش شدن گرد و غبار به محیط می شود. سنباده لرزان گرد و تخت از انواع این محصول محسوب می شوند. از برترین برندهای تولیدکننده این محصول می توان به ادون، فکس، ماکیتا، توسن و ... اشاره کرد.

دستگاه سنباده زن

جاروبرقی صنعتی

جارئبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی جهت نظافت و پاک کردن گرد و غبار کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله در کارخانه ها، ممکان های عمومی و کارگاه های صنعتی استفاده می شود. این دستگاه ابزار مناسبی جهت صرفه جویی در زمان و بهبود فرآیند نظافت به شمار می آید. جاروبرقی صنعتی جهت جمع آوری خاک، مواد روغنی  و ... از انواع گسترده ای در بازار برخوردار است.

جارو برقی صنعتی

دمنده و مکنده 

دمنده و مکنده هوا یا بلوور از دیگر ابزارهای الکتریکی بوده و همانند جاروبرقی صنعتی جهت تمیز کردن گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرد. از تفاوت های این دو محصول می توان به نوع کارکرد و کاربرهایشان اشاره کرد. این ابزار جهت تمیز کردن کیس ها و رک های سرور مورد استفادهه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. این ابزار برقی از انواع روتس بلوور، سایدچنل، فن بلوور و اسکرو لبوور تولید و به بازر عرضه می شود. برند آروا، آیرون مکس، ادون و ... از شرکت های تولید کننده این محصول هستند.

دمنده و مکنده

پبستوله برقی

پیستوله برقی یا پیستولع رنگ از انواع دیگر ابزارهای برقی بوده و در صنایع خودروسازی، ساختمان و ... کاربردهای به سزایی دارند. از انواع این محصول کاربردی می توان به پیستوله کاسه زیر، کاسه رو، سایه پاش، گازوئیل پاش، ایر براش، قیرپاش و ... اشاره کرد.

پیستوله برقی

کارواش خانگی

واتر جت یا کارواش خانگی آب را با فشار بر روی سطح مورد نظر پاشیده و عملیات شستشو را به صورت مکانیزه انجام می دهد. از انواع این دستگاه می توان به کارواش آب سرد، آب گرم، دستی، سیار، دینامی، ذغالی و ... نام برد. هیوندای، کارشر، آیرون مکس و ... از محبوب ترین برندهای تولیدکننده این محصول به شمار می آیند.

کارواش خانگی

چکش تخریب (هیلتی)

پیکور از قدرتمندترین ابزارآلات برقی بوده و جهت تخریب سطوح غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار در صنایع ساختمان سازی از کاربردهای به سزایی برخوردار است. این ابزار باتوجه به کارایی های گوناگونی که دارد در انواع ساچمه ای، میخ دار، سرتیز، گوه ای و ... تولید و به بازار ارائه می شوند. از معتبرترین برندهای تولیدکنند هاین محصول می توان به آروا، آنکور، دی سی ای، فوجیتا، ماکیتا، رونیکس و ... اشاره کرد.

چکش تخریب (هیلتی)

آچاربکس برقی

این ابزار همانطور که از نانش پیداست جهت باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. آچار بکس برقی از قدرت بالایی برخوردار بوده و نسبت به آچار بکس های بادی از اندازه کوچکتری نیز برخوردار است. آچار بکس انواع مختلفی در بازار موجود دارد اما تمامی انها کارکردی شبیه به یکدیگر دارند.

آچار بکس برقی

ابزار بادی

امروزه ابزارهای بادی در برخی از موارد کاربردی، جایگزین مناسبی برای ابزار های الکتریکی هستند. این دسته از ابزارآلات نوع پیشرفته تر ابزارهای دستی هستند. انواع ابزارآلات بادی نوعی ابزار قدرت محسوب می شوند و توسط گاز فشرده بی اثر، جهت ایجاد نیروی مکانیکی در کمپرسور هوا مورد استفادهع قرار می گیرند. ابزار بادی آیرون مکس، آینهل، رونیکس، توسن، گتس، مفید و ادون از بهترین برندهای این حوزه به شمار می آیند. در ادامه این مطلب به انواع ابزارآلات بادی می پردازیم.

دریل بادی

دریل های بادی نیز کارکذدی شبیه به دریل های برقی داشته و از لحاظ منبع تغذیه از یکدیگر متمایز می شوند. معمولاً این نوع دریل ها کارکرد راحتی داشته و در دو نوع دریل ساده بادی و پیچ گوشتی بادی به بازار ارائه می شوند. رونیکس، کی کی مون، گتس و برندهای دیگر از محبوب ترین برندهای تولید کننده این محصولات به شمار می آیند.

دریل بادی

فرز بادی

فرزهای بادی نیز کارکردی شبیه به فرزهای برقی داشته و تنها تفاوت انها در منبع تغذیه آن دو است. همچنین  فرزهای بادی در بسیاری از مواقع جایگزین مناسبی برای فرزهای برقی محسوب می شوند. از انواع این فرزها می توانیم به فرز انگشتی بادی و سنگ فرز بادی اشاره نماییم.

فرز بادی

از ابزارهای دیگر بادی که کارکردهای مشابه و یکسان با ابزارآلات برقی دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمپرسور باد
 • سمپاش 
 • تلمبه
 • پیستوله بادی 
 • باد پاش
 • میخکوب بادی 
 • آچار بکس بادی 
 • پرچ کن بادی
 • پمپ گریس بادی
 • دستگاه پولیش بادی
 • چکش بادی و ... از محصولا بادی هستند.

ابزار یراق

از بهترین برندهای یراق می توان به دستگیره تیک، فیگارو، منیر، برادران، دلتا، بیرو، زانیس، کاویان، آیرون مکس و ایران اشاره کرد. یراق آلات در کنار ابزارها به صورت مکمل استفاده می شود. در صنعت ساخت مبل و کابینت و در برخی از صنایع برقی استفاده از یراق آلات اجتناب ناپذیر است. در ادامه به معرفی انواع ابزار یراق می پردازیم.

قفل

قفل از مهم ترین وسایلی بوده که کاربران جهت حفاظت و نگهداری از اموال خود از انواع آن استفاده می کنند. از انواع کاربردی قفل ها می توان از فرمان، قفل پدال، قفل درب حیاط، قفل سوییچی، قفل کمد و کشو، مغزی قفل، چفت و بست، قفل دیجیتال، قفل آویز و ... نام برد. شرکت های برادران، دلتا، رویان، شوآن، فایر، ویرو، کاویان، آیرون مکس و ... از معتبر ترین تولیدکنندگان این محصول محسوب می شوند.

قفل

دستگیره

دستگیره از مهم ترین و کاربردی ترین انواع یراق آلات در بازار است. این وسیله امروزه به شکل تولیدی و وارداتی در بازار ارائه می شود که از قیمت های مختلفی برخوردار است. دستگیره درب، دستگیره کابینت، دستگیره پزشکی و دستگیره ماشین، دستگیره رزوت یا دو تکه، دستگیره اهرمی و ... از انواع این محصول به شمارمی آیند.

دستگیره

لولا

انواع دیگری از یراق آلات موجود هستند که جهت باز و بسته کردن درب کمدها، کابینت ها و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع این محصول می توان به لولای تخت، قابلمه ای، پاشنه ای، مخفی، استوانه ای، فانتزی، بادبزنی، ساده و ... اشاره کرد. هر یک از انواع این محصول برای انواع درب ها ساخته شده و کاربردهای مختص به خود را  دارند.

لولا

یراق آلات نیز از گستره وسیع محصولات متنوع برخوردار هستند. از انواع دیگر یراق آلات می توان به محصولات زیر اشاره کرد:

 • ریل کابینت
 • پایه کابینت
 • درپوش پلاستیکی لوله ها
 • غلطک کابینت
 • انواع گیره
 • کلمپ ابزار
 • چرخ صندلی
 • پیچ دستی و ...

ابزار ایمنی

ابزار ایمنی امروزه کاربرد بسیار زیادی در میان کاربران دارند. انواع ماسک، شیلد و همچنین ضدعفونی کننده ها به دلیل وجود ویروس همه گیری کرونا، از وسایل اجباری و کاربردی محسوب می شوند. از بهترین برندهای ابزار ایمنی می توان به تری ام، دراگر، بوفالو، بلو ایگر، یووکس، یحیی، سیفی جاگر، تک پلاست، سبلان، نفیس، هترمن، هانیول و غیره اشاره کرد. در ادامه به انواع ابزارآلات ایمنی اشاره خواهیم کرد.

 • ماسک و فیلتر ماسک
 • لباس کار
 • کفش ایمنی
 • کلاه ایمنی
 • جلیقه ایمنی
 • دستکش ایمنی
 • عینک ایمنی
 • علائم ایمنی و نشانه ها
 • جعبه کمک های اولیه 
 • کمربند ایمنی
 • ضدعفونی کننده
 • تب سنج
 • شیلد محافظ صورت
 • محافظ گوش
 • برانکارد و ... از دسته ابزارآلات ایمنی پرکاربرد به شمار می آیند.

ابزار ایمنی

تجهیزات آتش نشانی

با توجه به حوادث زیادی که در خصوص آتش سوزی در پیرامونمان رخ می دهد، خرید تجهیزات آتش نشانی از جمله نیازهای بسیاری از کاربران در حوزه ابزار به شمار می آیند. شرکت های خزرسیلندر، دراگر، راد، رونیکس، ام اس ای، زیگورات پلاس، هارویک و ... از جمله برندهای تولیدکننده محبوب و معتبر انواع این محصولات هستند. تجهیزات آتش نشانی مهم و کاربردی عبارتند از:

 • کپسول آتش نشانی
 • کلاه آتش نشانی
 • پتو اطفاء حریق
 • شلنگ آتش نشانی
 • قرقره شیلنگ جمع کن آتش نشانی
 • کوپلینگ
 • نازل آتش نشانی 
 • کفش ایمنی آتش نشانی
 • دستکش آتش نشانی و ...

تجهیزات آتش نشانی

ابزار اندازه گیری

ابزارهای اندازه گیری در صنایع مختلف کاربردهای بی شماری دارند. در صنایع نفت و پتروشیمی، برق، ساختمان، صنایع شمیایی و غیره از ابزارالات اندازه گیری استفاده به سزایی می شود. ابزار اندازه گیری دیوالت، رونیکس، هیوندای، توسن، آیرون مکس، اینسایز، آکاد و کنزاکس از معتبرترین تولیدکنندگان این حوزه محسوب می شوند. ابزارآلاتی که در سایت توسط فروشندگان قیمت گذاری شده را در ادامه مشاهده می نمایید:

متر

از ابزارهای کاربردی جهت اندازه گیری انواع اشیاء و سطوح، انواع متر هستند. مترلیزری، متر دستی، متر مهندسی، متر پارچه ای و متر لوازم تحریر (فلزی و پاستیکی) از انواع مختلف این محصول به شمار می آیند. آیرون مکس، اسیست، اینسایز، آکاد، توان حجم، جی ای وی، کنزاکس و ... از برندهای معتبر تولیدکننده این محصولات به شمار می آیند.

متر

تراز

ترازها در دو نوع تراز لیزری و تراز دستی تولید وبه بازار عرضه می شوند. لازم به ذکر است که امروزه نوع دیجیتالی یا لیزری آن مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است.

تراز

انواع کولیس

از انواع دیگر ابزارآلات اندازه گیری می توان به کولیس ها اشاره کرد. انواع کولیس قطر، طول داخلی و خارجی اجسام را اندازه گیری می کنند. کولیس ها نیز در انواع عمق سنج، داخل سنج، ورنیه، عقربه ای  و ... تولید و به بازار عرضه می شوند.

انواع کولیس

از دیگر انواع ابزار اندازه گیری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مانومتر
 • مولتی متر
 • آمپرمتر و اهم متر
 • میکرومتر
 • ساعت اندیکاتور
 • گونیا نجاری
 • زاویه سنج
 • دستگاه های اندازه گیری الکترونیکی مانند اسیلسکوپ و ... تمامی از ابزارآلات اندازه گیری بوده و از کاربردهای متنوعی برخوردار هستند.

پیچ و مهره و متعلقات

پیچ و مهره نیز در دسته انواع ابزار یراق قرار گرفته و از انواع این محصولات به شمار می آیند. شرکت های پیچ دیاموند، یاسر، تک پلاست، دامار، کاسپین، تینا فلز و ... از بهترین شرکت های تولیدکننده این محصول هستند. پیچ و مهره های متفاوتی در بازار وجود دارند که در ادامه به انواع آن اشاره می کنیم:

پیچ و مهره و متعلقات

پیچ

پیچ ها دارای انواع گوناگونی هستند که می توان از انواع آن به پیچ سرمته، پیچ ام دی اف، پیچ کابینت، پیچ قلاب، پیچ استوانه ای، پیچ نصب، پیچ فیکس، پیچ فلکه و دیگر پیچ ها اشاره کرد. هریک از این پیچ ها باتوجه به حفره مورد نظر و کارکرد، کاربردهای گوناگونی داشته و در امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

از متعلقات دیگر این بخش که کاربران می توانند از فروشندگان سایت راندنو تهیه نمایند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انواع مهره
 • گونیا
 • رولپلاک
 • انواع میخ
 • واشر تخت
 • واشر فنری

گاز و کپسول گاز

این بخش از کالاهای ابزار از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند. از محبوب ترین برندهای تولید کننده انواع این محصول می توان به روچستر، رگو، زاگرس صنعت و ... اشاره کرد. همچنین از انواع این کالا که فروشندگان در سایت آن را به فروش می رسانند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کپسول گاز

کپسول گاز یا سیلندر گاز جهت ذخیره گازهای تحت فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرند. این کپسول ها به سه دسته کپسول گاز صنعتی، کپسول استیلن و کپسول آلومینیوم تقسیم می شوند و هریک از کاربردهای گوناگونی برخوردار هستند.

کپسول گاز

مخزن گاز

امروزه مخزن گاز در مناطقی که هنوز گازکشی نشده اند، مصرف زیادی دارد. این مخزن ها معمولاً از جنس فولاد و آلومینیوم ساخته می شوند. انواع مخزن گاز در اندازه های گوناگون و ظرفیت های لیتری متفاوت تولید شده و به بازار عرضه می شوند. این وسیله یکی از اجزای اصلی سیستم سوخت رسانی گازی بوده و سوخت گاز در آن ذخیره می شود. این ابزار از انواع مختلفی در بازار برخوردار بوده و از برترین برندهای تولیدکننده این محصول می توان به توسن، رونیکس، آروا و ... اشاره کرد.

مخزن گاز

چسب و رنگ

انواع چسب از دسته ابزارآلات کاربردی بوده و در انواع صنایع و منازل استفاده های بی شماری دارند. آلوپات، جلاسنج، میتر اپل، کاسپین و ... از شرکت های تولید این محصول پرکاربرد هستند.

انواع چسب

از انواع چسب ها می توان به چسب سنگ، چسب آهن، چسب 123، چسب آکواریوم و چسب قطره ای و ... اشاره کرد. از انواع رنگ ها نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع چسب

 • رنگ روغن
 • رنگ پلاستیک
 • رنگ اکرولیک
 • رنگ نقاشی
 • رنگ ترکیبی
 • رنگ کوره ای(ماشین) و ... از انواع رنگ های کاربردی به شمار می آیند. لازم به ذکر است که هر یک از این رنگ ها کاربردهای گوناگونی داشته و باتوجه به سطوح مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر ابزارآلات مرتبط با دسته بندی چسب و رنگ می توان از محصولات زیر نام برد:

 • نردبان فلزی
 • نردبان پلاستیکی 
 • چهارپایه 
 • انواع قلمو رنگ و ...

جوش و برش

از انواع دیگر ابزارآلات می توان به دسته بندی های جوش و برش اشاره کرد. در ادامه به انواع ابزارهای مرتبط با جوش و برش می پردازیم:

لوازم جوشکاری

از مهمترین لوازم جوشکاری می توانیم به انواع الکترود، انبر اتصال، انبر جوشکاری و نقطه جوش اشاره کنیم. برندهای آتا ترانس، بستیگ، میکا، کوارک و ... از تولیدکنندگان انواع این کالا به شمار می آیند. از دیگر موارد مهم این دسته که فروشندگاندر سایت راندنو قیمت گذاری کرده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوش مکانیکی
 • سرپیک جوش و برش
 • برش پلاسما

لوازم جوشکاری

ابزار خودرویی (تریلیر و کمپرسی)

ابزارآلات مرتبط با کاربردهای خودرو به انواع زیر تقسیم می شوند:

 • تریلر کمپرسی
 • تریلر حمل سوخت
 • تریلر بونکر
 • تریلر کفی
 • تریلر کمر شکن

از برندهای تولیدکننده این محصول می توان به توحید، رسام فرآیند و ... اشاره کرد.

ابزار خودرویی

هواکش

انواع هواکش جهت تهویه هوای تمیز در محیط به انواع متفاوتی تقسیم می شوند. هواکش های دمنده، پارت الکتریک، پارس و پارس خزر از بهترین برندهای ایرانی این حوزه محسوب می شوند. در ادامه به انواع هواکش ها براساس کارکرد اشاره خواهیم کرد.

 • هواکش خانگی
 • هواکش صنعتی
 • سانتریفیوژ
 • انواع فن

هواکش

قیمت ابزار

همانطور که در این دسته بندی به انواع ابزارآلات اشاره کردیم، انواع این محصولات از دسته وسیع و گسترده ای برخوردار هستند. انواع ابزارآلات باتوجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، از قیمت متنوعی در بازار برخوردار هستند. قیمت ابزارآلات دستی نیز طبق ویژگی ها، برندهای تولیدکننده وکیفیتی که از آن برخوردارند، متغیر است. قیمت ابزارآلات برقی و ابزارآلات بادی باتوجه به توان و قدرت دستگاه متغیر است. هرچه توان محصولات برقی بیشتر باشد، مسلماً قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. عوامل دیگری مانند گشتاور، دیمر، ولتاژ، طرفیت باتری و... بر قیمت انواع ابزار برقی و ابزار بادی تأثیرگذار هستند. همچنین قیمت انواع ابزارآلات باتوجه به ویژگی ها، گارانتی، خدمات پس از فروش و عوامل دیگری که از آنها برخوردارند، متغیر است. خریداران می توانند با مراجعه به سایت راندنو ابزار مورد نظر خود را انتخاب کرده و به صورت مستقیم با فروشندگان این محصولات در ارتباط باشند. جهت خرید ابزار ارزان قیمت با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصولات بدون واسطه ارتباط برقرار نمایید.

خرید ابزار

برای خرید ابزار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

خرید اینترنتی ابزار و فروشگاه ابزار

فروشگاه هایی که خود دارای یک وب سایت تخصصی فروش هستند، می توانند با مراجعه به سایت راندنو عضو این سایت شده و در هنگام قیمت گذاری در سایت، لینک کالاهای خود را برای فروش آنلاین قرار دهند. به این ترتیب، خریداران می توانند هم با فروشگاه های فیزیکی ابزارآلات و هم با فروشگاه های آنلاین این حوزه در ارتباط باشند.