ثبت فروشگاه

یراق آلات

یراق آلات گستره وسیعی از قطعات پر کاربرد هستند که جهت ساخت و تکمیل انواع وسایل منزل، محیط کار و ... مورد استفاده قرار می گیرند. انواع یراق آلات جهت انجام آسان تر کارهای روزمره تهیه و تولید می شوند. از کاربردی ترین انواع یراق آلات می توان به دستگیره کابینت، ریل کابینت، لولاهای درب و پنجره، چرخ صندلی و ... اشاره کرد که در ادامه به مختصری از آنها می پردازیم.

در طول روز همه ی ما  با طیف وسیعی از یراق آلات سرو کار داریم. به عنوان مثال می توان به انواع دستگیره ی درب اشاره کرد که تمامی افراد در طول روز بدون این که به این وسیله توجه داشته باشند، از آنها برای انجام سریع تر کارها استفاده می نمایند.

یراق آلات

تاریخچه یراق آلات

تهیه ی یراق آلات به زمانی بر می گردد که انسان توانست با ذوب فلزات و قرار دادن آن ها در قالب های مختلف آن را به شکل مورد نظر خود در آورد. زمان های بسیار دور منظور از یراق آلات، افسار و زین اسب به شمار می رفت و بعد ها با گذشت زمان و ظهور سلاح و ابزار جنگی و شمشیر، یراق به گونه ای از سلاح نیز گفته می شد. اما امروزه به تمام ابزار آلات فلزی و آبکاری شده که دارای قالب های خاصی هستند یراق گفته می شود.

انواع یراق آلات

همانطور که گفته شد انواع یراق الات از دسته بندی های متفاوتی برخوردار هستند و جهت انجام پذیری آسان کارها تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به انواع یراق آلات و کاربرد آنها می پردازیم.

لولا

لولا یکی از مهم ترین انواع یراق آلات بوده و جهت باز و بسته نمودن کابینت ها، درب ها، کمدها و ... مورد استفاده قرار می گیرند. این یراق قطعه ای مفصل دار بوده و جهت اتصال دو قسمت، در صورتی که یکی از آنها متحرک باشد کاربرد دارد.  هر یک از انواع لولا از ویژگی ها و کاربردهای منحصر به فردی برخوردار هستند و باتوجه به نوع کابینت موردنظر باید از آنها استفاده شود. لولا ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند و از کاربردی ترین انواع لولا می توان از لولای کابینت، درب و ... نام برد. در ادامه به انواع لولاها و کاربرد آنها اشاره خواهیم کرد.

لولای گازور

لولای گازور یا لولای کابینت از رایج ترین انواع لولاها بوده و جهت نصب درب کابینت به بدنه مورد استفاده قرار می گیرند. این لولاها در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. جنس این نوع از لولاها معمولاً استیل بوده و نوع آرام بند آنها بسیار کاربردی هستند.

لولای گازور

لولای مخفی

لولا مخفی از دیگر انواع این کالا بوده و همانطور که از نامش پیداست به گونه ای نصب می شود که نه از داخل و نه از بیرون مشخص نمی شود. جهت نصب این لولا سوراخی به اندازه مته ایجاد کرده و سپس لولا درون سوراخ قرار می گیرد. در نتیجه پس از بسته شدن درب، به هیچ عنوان لولا مشخص نمی شود.

لولای مخفی

لولای زاویه دار

  لولا گازور زاویه دار از انواع کاربردی لولاها بوده و این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا در زاویه مورد نیاز بتوان رب کابینت را باز و بسته کرد. این وسیله مناسب برای آشپزخانه هایی است که با کمبود فضا مواجه هستند و نمی توان درب کابینت ها را به اندازه 90 درجه باز و بسته کرد.

لولای زاویه دار

لولای آرام بند

این نوع از لولا از دو بخش اساسی تشکیل شده است. یک بخش این قطعه بر روی بدنه کابینت و دیگری بر روی حفره ای دایره ای شکل نصب می شود. درون این لولا یک پمپ قرار گرفته است که از بسته شدن ناگهانی درب کابینت و همچنین ایجاد صدا نیز جلوگیری می کند.

لولای آرام بند

لولای گازور ساده

لولای ساده از مهم ترین قطعات کابینت بوده و جهت باز و بسته کردن درب کابینت ها کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع این محصول می توان به لولا گازور ساده که از انواع ابتدایی این محصول بوده و در دو نوع دو پیچ و چهار پیچ به بازار ارائه می شود، اشاره کرد. این نوع از لولا از ویژگی هایی مانند ریگلاژ بلند، قدرت جذب بالای درب و جنس مقاومی برخوردار است.

لولای گازور ساده

دستگیره

دستگیره از اساسی ترین انواع یراق آلات بوده و در ساخت کابینت ها، کمدها و درب ها از آن استفاده می شود. با استفاده از این ابزارکاربردی می توان به آسانی انواع درب را باز و بسته کرد. جنس این یراق کاربردی معمولاً از برنج و آلومینیوم بوده و روکش آنها به روش الکترولیز آبکاری می شود. از بهترین روکش های این محصول می توان به روکش تیتانیوم اشاره کرد. روکش های با جنس تیتانیوم از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند. انواع دستگیره ها در رنگ هاتی گوناگونی تولید و به بازار ارائه می شوند. لازم به ذکر است که هرچه دستگیره وزن بیشتری داشته باشد، آلیاژ مناسب تری در آن به کارگیری شده است و اصولاً کارآمدتر خواهد بود. از انواع دستگیره می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دستگیره درب پلاک

این نوع از دستگیره ها جهت نصب بر روی درب های چوبی مناسب بوده و از ساختاری یک تکه برخوردار هستند. دستگیره پلاک برای درب اتاق خواب ها، ورودی آپارتمان ها، دفاتر اداری و ... گزینه مناسب و کاربردی هستند. این محصول معمولاً از جنس برنج، زاماک، آلومینیوم و ... تولید می شود. لازم به ذکر است که برروی سطح این محصول آبکاری های کرومی، طلایی و نقره ای ایجاد شده و تأثیر به سزایی در زیببایی این محصول به ارمغان می آورد. همچنین با به کارگیری از این روش طول عمر این محصول بیشتر می شود.

دستگیره درب پلاک

دستگیره حیاطی دو پیچ

این نوع از انواع دستگیره ساختار ثابتی داشته و از یک دسته و دو پایه تشکیل شده است. جنس این دستگیره نیز می تواند از آلیاژ های آهن، استیل، برنج و ... باشد. دستگیره دو پیچ یا حیاطی گزینه مناسب برای استفاده بر روی درب هایی از جنس چوب یا آهن هستند. این دستگیره در زاویه های متفاوتی نصب می شود از این رو طرفدارن زیادی را مجذوب خود کرده است.

دستگیره حیاطی دو پیچ

دستگیره رزتی

دستگیره درب رزتی یا دو تکه انواع دیگر این محصول به شمار می آید و زیبایی خاصی به درب چوبی می بخشد. از این دستگیره می توان بر روی درب های چوبی آپارتمان ها، درب های ورودی، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، دفاتر کار و ... بهره گیری کرد. این محصول شامل دو تکه یعنی دسته و کلیدخور یا قفل است. به طوریکه دستگیره به صورت جداگانه بر روی درب نصب می شود. جنس این دستگیره ها نیز مانند دستگیره پلاک بوده و از روکش آبکاری شده در ساخت آنها بهره گیری می شود. همچنین لازم به ذکر است که دستگیره های رزتی به دقت بالایی جهت نصب نیاز دارند.

دستگیره رزتی

دستگیره مچی

از انواع دیگر دستگیره ها می توان به دستگیره درب مچی اشاره کرد. این دستگیره ها برای نصب بر روی درب های اتاق، سرویس های بهداشتی، حمام و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگیره ها از نظر امنیتی ضعیف بوده و برای آپارتمان ها یا دفاتر کار مناسب نیستند. دستگیره مچی نیز در رنگ ها و متریال های گوناگون تولید و به بازار ارائه می شود.

دستگیره مچی

ریل کابینت

ریل از کاربردی ترین انواع یراق آلات محسوب می شود. انواع ریل به منظور باز و بسته شدن آسان تر کشوها، کمدها، درب ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند. لازم است که بدانید در گذشته یک زهوار متصل به بدنه توسط شیاری که ایجاد می کرد، عملکرد ریل را انجام می داده است. اما امروزه انواع ریل هایی که جهت آسان تر بیرون کشیدن کشوها و کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرند، به صورت برقی، ریلی، غلطکی و ساچمه ای تولید و به بازار ارائه می شوند. از انواع ریل ها می توان به ریل تاندم باکس، ریل غلطکی کشو، ریل تاندم، ریل کشو ساچمه ای، ریل ساده، ریل مخفی و ... اشاره کرد.

ریل کابینت

پایه کابینت

پایه کابینت از دیگر  یراق آلات کاربدی کابینت بوده و موجب نگهداری و افزایش ارتفاع کابینت ها می شود. از ویژگی های مهم این یراق می توان به برخورداری از قابلیت رگلاژ اشاره کرد. انواع پایه کابینت در جنس های مختلفی مانند آلومینیومی، پلاستیکی، فلزی و ... طراحی و تولید می شوند.

پایه کابینت

دستگیره کابینت

از دیگر انواع یراق آلات می توان به دستگیره کابینت اشاره نمود. این قطعه علاوه بر کاربردی که دارد، موجب زیبایی ظاهری کابینت ها نیز می شود. از انواع دستگیره کابینت نیز می توان از دستگیره دکمه ای و خطی، دستگیره مستطیلی و منحنی نام برد. هر یک از این دستگیره ها جهت کاربردهای گوناگون و دکوراسیون های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگیره کابینت

جک کابینت

جک کابینت یراقی است که معمولاً برای باز و بسته کردن درب های کابینت عمودی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. این یراق با تحمل کردن وزن درب کابینت ها، موجب ثابت ماندن آن می شود. جک کابینت نیز در انواع مختلفی در بازار موجود است. از انواع این یراق می توان به جک اتوبوسی و جک پمپی اشاره کرد. جک های کابیت معمولاً از فولاد ضد زنگ، برنج و پلاستیک ساخته می شوند.

جک کابینت

مگنت

مگنت ها دسته ای دیگر از انواع یراق آلات هستند که جهت بااز و بسته شدن درب کمدها و کابینت ها مود استفاده قرار می گیرند. نحوه عملکرد این ابزار بسیار راحت است و با فشردن به سمت داخل باز می شود. سپس پس از باز شدن مگنت 2 الی 3 سانتی متر بین درب و بدنه فاصله ایجاد شده و به راحتی می توان درب را از آنجا باز کرد. همچنین مگنت ها از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند و استفاده از آها ظاهری یک دست را ایجاد می کند.

مگنت

مکانیزم

مکانیزم از دیگر مجموعه یراق آلاتی به شمار می آید که جهت تسهیل حرکت درب کمد و کابینت کاربرد دارد. این یراق در دو دسته توکار و روکار و در دو نوع شیارخور و بدون شیار تولید و به بازار عرضه می شود. پروفیل باد، قرقره، پروفیل پایین، نگهدارنده درب، استوپر و ... از انواع مکانیزم به شمار می آیند.

مکانیزم

قفل

همانطور که می دانید قفل یکی از مهمترین اجزای درب ها بوده و جهت افزایش امنیت محل کار یا محل سکونت مورد استفاده قرار می گیرد. این یراق به طور کلی از سیلندر و مغزی تشکیل شده است. قفل ها به چند دسته قفل درب حیاط، ورودی آپارتمان، قفل ساختمان و قفل درب آهنی، قفل کتابی و آویز، قفل فرمان و ... تقسیم می شوند. هر کدام از انواع قفل از ویژگی ها و کاربردهای مختلفی برخوردار بوده و تنها به وسیل کلید مخصوص به خود باز می شوند.

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی قفل هایی به بازار عرضه شده اند که می توان آنها را توسط کد، تشخیص چهره و یا اثر انگشت باز نمود. قفل های دیجیتال یا الکترونیکی نمونه بارز این قفل ها به شمار می آیند. لازم به ذکر است که قفل ها معمولاً از جنس فولاد و یا آلیاژهای فولاد تولید می شوند.

قفل

چرخ گردان

از این یراق در پایه صندلی ها و میزهای اداری استفاده می شود. چرخ گردان موجب حرکت میز، صندلی، کابینت و هر وسیله دیگری می شود. از انواع این یراق می توان به ترمز دار، ساده و ... اشاره کرد.

چرخ گردان

بهترین برندهای یراق آلات

شرکت های گوناگونی به تولید انواع یزاق آلات پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین برندهای تولیدکننده این محصول اشااره خواهیم کرد.

یراق آلات ملونی

برند ملونی یک شرکت ایرانی است که از سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را در حوزه واردات دستگیره کابینت شروع کرد. محصولات تولیدشده شرکت ملونی از لحاظ کیفیت با برندهای خارجی درحال رقابت است. این شرکت یکی از برندهای معتبر تولیدکننده دستگیره سرامیکی به شمار می آید. اگر به دنبال دستگیره کابینتی هستید که از جلوه ظاهری زیبایی برخوردار باشد، دستگیره های پتینه شده این برند گزینه مناسبی هستند.

یراق آلات بلوم

برند بلوم یک شرکت بین المللی اتریشی است و در حوزه انواع یراق الات کابینت فعالیت می کند. محصولات شرکت بلوم از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و برند شناخته شده ای است. از محصولات تولیدی این شرکت می توان از دستگیره، لولا، جک کابینت و ... نام برد.

یراق آلات هافله

برند هافله در سال 1973 توسط آدولف هوفل و هرمان فانک تأسیس شد. فعالیت اصلی این شرکت در ابتدا به صورت کاملاً حرفه ای در حوزه ابزار یراق شروع شد. اینن برند با برخورداری از کارشناسان ماهر در طراحی به عنوان برندی با کیفیت و مشهور در جهان ساخته شده است. شرکت هافله از موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001 است. همچنین لازم به ذکر است که محصولات تولیدشده این شرکت باتوجه به کیفیت مطلوبی که از آن برخوردار هستند، قیمت بالاتری نسبت به دیگر برندهای یراق آلات دارند.

برندهای دیگری در حوزه تولید انواع یراق آلات به فعالیت مشغول هستند. از دیگر برندهای محبوب و معتبر انواع یراق آلات می توان به شرکت مپا، اسپیو، کاتیا، لولا Reze  و ... اشاره کرد.

نکات مهم در خرید یراق آلات

هنگام خرید انواع یراق آلات به موارد زیر توجه داشته باشید.

  1. هنگام انتخاب و خرید یراق آلات کابینت به کاربرد و کیفیت آنها توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که برای درب های سبک و کوچک تر، دستگیره های دکمه ای گزینه مناسبی هستند.
  2. هنگام خرید جک کابینت به اندازه و وزن درب کابینت توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که هرچه عرض و وزن درب کابینت کمتر باشد به جک کابینتی که از قدرت پایین تری برخوردار باشد، نیاز دارید.
  3. هنگام انتخاب قفل مناسب با توجه به نوع دستگیره خود، این یراق کاربردی را خریداری نمایید. همچنین جنس بدنه قفل باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

قیمت یراق آلات

انواع یراق آلات باتوجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، از قیمت متنوعی در بازار برخوردار هستند. برند تولیدکننده انواع ابزار یراق بر قیمت انواع این محصولات تأثیرگذار هستند. در سایت راندنو فروشندگان انواع یراق آلات کالاهای خود را قیمت گذاری کرده اند. خریداران می توانند با انتخاب یزاق مورد نظر، به صورت مستقیم با فروشندگان این محصولات در ارتباط باشند.

خرید یراق آلات

برای خرید یراق آلات می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار یراق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند