ثبت فروشگاه

لولا

لولا یکی از مهم ترین یراق آلاتی است که جهت باز و بسته کردن درب کابینت ها، کمدها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. لولا وسیله مفصل داری است که جهت اتصال دو قسمت که یکی از آنها متحرک است، مورد استفاده قرار می گیرد. لولاها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک در جای منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می گیرد. از رایج ترین لولاها می توان به لولای درب، لولای کابینت، لولای گازور شیشه و لولای آرام بند اشاره نمود. لولاها معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ یا پلاستیک فشرده ساخته می شوند. لولای درب آهنی و لولای پلاستیکی از پرطرفدارین انواع این محصول است.

لولا

انواع لولا

لولاها باتوجه به کاربردهایی که دارند، به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی انواع لولا و کاربردهایی که دارند، می پردازیم.

لولا درب ساختمان

لولای درب ساختمان از دیگر انواع لولا است که باتوجه به تناسب جنس درب با لولا باید آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر میان درب و لولا تناسب وجود نداشته باشد، درب به مرور زمان دچار ساییدگی می شود و در نتیجه عمر آن کاهش می یابد.

لولا تخت

لولای تخت رایج ترین لولای درب است که آن را با نام لولا درب چوبی نیز می شناسند. همچنین برای کارگذاری درب انواع باکس ها نیز می توان از لولا تخت استفاده نمود. این لولا از متداول ترین انواع این محصول است که دو برگ فلزی آن درون درب و چهارچوب درب قرار می گیرد. این لولا باعث می شود تا هر دو لبه به یکدیگر ختم شوند و فاصله ای میان آنها وجود نداشته باشد. این لولا همانطور که از نامش مشخص است ظاهری تخت دارد و هیچ برآمدگی بر روی آن وجود ندارد. لولا تخت ساده، بلبرینگ و فنردار از انواع این لولا به شمار می آیند. در اد امه به کاربردهای انواع لولا تخت می پردازیم:

 • لولای بلبرینگ: لولا بلبرینگ از دوام بالایی برخوردار است و برای درب های ورودی سنگین و درب هایی که به صورت مداوم استفاده می شوند، کاربرد دارد.
 • لولای لب به لب (فنردار): این لولا به طور معمول برای درب های فلزی و چوبی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین برای اطمینان از بسته شدن درب، می توانید از این نوع لولای تخت استفاده نمایید. همچنین باید این لولا را مطابق با نوع درب مورد نظر خود استفاده نمایید تا با درجه های مختلفی باز و بسته شود. استفاده از این نوع لولا برای نصب بر روی انواع درب و جعبه های کوچک و ظریف نیز کاربرد دارد.

لولا تخت

لولا ساده

لولا معمولی یا ساده از رایج ترین و پرکاربردترین انواع لولا است که در صنایع چوب و مبلمان سازی، کاربردهای ویژه ای دارد. این نوع لولا در انواع پین دار، دکمه دار، جدا شدنی و جدا نشدنی تولید می شود. همچنین از دو برگ و یک پین تشکیل شده است.

لولا آرام بند

این لولا به وسیله مکانیزم پمپی، درب را به صورت کامل آهسته ای می بندد. لولا آرام بند به صورت 2 پیچ و 4 پیچ تولید می شود و از قابلیت نصب پمپ به صورت جداگانه نیز برخوردار است. لولاهای آرام بند نیز نوع دیگری از لولاها هستند که به لولای پمپی نیز شهرت دارند و از بسته شدن با شدت درب و ایجاد ضربه در هنگام بسته شدن جلوگیری می کنند. این عمل توسط فنر انجام می شود و عمل باز و بسته شدن درب را برای شما آسان تر می کند. داخل پمپ این لولا گاز در جریان است که عمل کنترل باز و بسته شدن درب را انجام می دهد.

لولا آرام بند

لولا گازور

انواع لولا گازور و کاربرد آنها را می توان در گستره وسیعی قرار داد. لولا گازور نوع متداول این یراق است که مختص کابینت های آشپزخانه طراحی و تولید شده اند. این نوع لولا به سمت عقب جمع می شود و موجب می شود تا درب به صورت صحیحی قرار بگیرد. این نوع لولا عملکرد مطلوب ترین نسبت به دیگر انواع این یراق دارد و معمولاً کابینت سازان از این نوع لولا استفاده می کنند. لازم به ذکر است که این محصول را با نام لولا کابینت نیز می شناسند.

لولا گازور

لولا مخفی

مزیت اصلی لولای مخفی این است که طوری نصب می شود که قابل دیدن نیست. این لولا تا 180 درجه باز می شود و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. همچنین این لولا نیازی به روغن کاری ندارد و به سمت داخل درب نصب می شود. لازم به ذکر است که لولا مخفی از عمر مفید بالایی برخوردار است. این لولا معمولاً برای استفاده در کابینت های زینتی کاربرد دارد. همانطور که گفته شد، این لولا قابلیت مشاهده ندارد و در نتیجه امنیت بالایی را برای درب مورد نظر ایجاد می کند.

لولا مخفی

لولا پیانو

دلیل نام گذاری لولا پیوسته یا پیانو این است که به منظور محکم نگه داشتن درپوش پیانو مورد استفاده قرار می گیرد. این لولا در اندازه های مختلفی تولید می شود و با جنس های استیل و برنج تولید و عرضه می شوند. از این لولا در شرایطی که اتصالات بلند باشند، مانند بالای میز یا درب کمدها می توان از این لولا استفاده نمود.

لولا پیانو

لولا قابلمه ای

لولای قابلمه ای نوعی دیگر از لولاهای درب است که برای کمد و لنگه درب هایی که لبه دارند، استفاده می شود. در طراحی این لولا یک خمیدگی ایجاد شده است تا از ورود نور و گردوغبار به فضای مورد نظر  جلوگیری شود. لازم به ذکر است که از این لولا برای درب های دو راهه نیز می توان استفاده نمود.

لولا بشکه ای

استفاده از لولای بشکه ای برای انجام اتصالات پروژه های خاصی مانند نجاری، کاربرد دارد. این لولا ابعاد کوچکی دارد و در مواردی که می خواهید لولا از دید شما پنهان بماند، گزینه مناسبی به شمار می آید. برای نصب این لولا باید سوراخ هایی متناسب را بر روی قطعه مورد نظر ایجاد نمایید تا بشکه ها درون آن قرار بگیرند و لولا را وارد نمایید. لوله های بشکه این لولا از جنس برنج ساخته می شوند و و تحمل فشار بالا را ندارند.

لولا محوری

لولا چاقو یا محوری مناسب برای استفاده در کابینت ها هستند. دلیل نام گذاری این لولا این است که شبیه تیغه های قیچی هستند که در یک نقطه محوری، به یکدیگر متصل شده اند. نصب لولا محوری به گونه ای است که یک برگ از لولا را انتهای درب کابینت و برگ دیگر را داخل کابینت قرار می دهید.

لولا پاشنه ای

لولای پاشنه ای نسبت به دیگر انواع لولاها از تفاوت های زیادی برخوردار است. این نوع لولا در بالا و پایین درب ها نصب می شود و پس از قرارگیری، مشخص نمی شود. توجه داشته باشید که این لولا باید از جنس مستحکمی برخوردار باشد.

لولا استوانه ای

لولای استوانه ای از باز شدن بیش از حد درب جلوگیری می کند. این لولا در بیشتر موارد، جهت حفظ زیبایی محیط، مورد استفاده قرار می گیرد.

لولا فانتزی

لولای تزئینی یا فانتزی در رنگ ها و طرح های مختلف، به منظور زیبایی کار مورد نظر استفاده می شوند. این لولا از دو برگ با اندازه های مختلف ساخته شده است. نحوه نصب این لولا به گونه ای است که لولای کوتاه بر روی چهارچوب نصب می شود و لولای بزرگ بر روی درب قرار می گیرد.

لولا بادبزنی

لولا دو طرفه یا بادبزنی بر روی درب هایی که از دو طرف باز می شوند نصب می شود. لولای بادبزنی به دلیل برخورداری از دو محور، مرکز گردش را به وجود می آورد. از این لولا معمولاً برای اتصال درب های رستوران ها، کافه ها و بیمارستان ها و ... به چارچوب استفاده می شود.

لولا متری

لولای متری را همانطور که از نامش مشخص است، در هر اندازه ای که نیاز دارید می توانید تهیه نمایید. این لولا به صورت متری تولید می شود که شما در اندازه دلخواه خود می توانید آن را با کمان اره برش بزنید. این لولا مناسب استفاده برای درب های سراسری است. فاصله ای که میان درب و بدنه ایجاد می شود، بسیار کم است. در نتیجه این لولا بسیار باریک بوده و انتخاب مناسبی برای درب های سراسری به شمار می آید.

لولا گازور شیشه

لولای گازور شیشه نوعی از لولاهای گازور است. این لولا از جمله لولاهای پرکاربرد است که در دو نوع ساده و آرام بند به بازار عرضه می شود. به طور معمول، برای نصب این مدل لولا بر روی شیشه، نیاز به سوراخ کردن شیشه نیست. از این رو لولاهای گازور شیشه به گونه ای طراحی شده اند که می توان آنها را به وسیله چسب یووی به شیشه چسباند. این لولاها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین این لولا گازور شیشه از قابلیت نصب پمپ به صورت جداگانه نیز برخوردار است.

لولا خرچنگی

لولا گوشه یا خرچنگی برای کابینت هایی که در کنج محیط قرار گرفته اند، مورد استفاده قرار می گیرد. از لولای خرچنگی یا 180 درجه با لولای مکمل استفاده می شود. زیرا اصلی ترین کاربرد لولا مکمل این است که دو درب را به یکدیگر متصل کند.

لولا پروانه

لولاهای پروانه نوعی لولای تسمه ای هستند که برگ های آن از نظر ظاهری شبیه به بال های پروانه هستند. جنس این نوع لولاها معمولاً از برنج یا فلز دیگری ساخته می شود و برای جعبه ها و کابینت های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند.

لولا پروانه

وسایل جانبی لولا

برخی از انواع لولاها از لوازم جانبی برخوردار هستند. به طور معمول این لوازم برای ایجاد نمای بهتر لولاها استفاده می شوند. همچنین برخی از وسایل جانبی لولاها به منظور استفاده آسان تر، به بازار عرضه می شوند. در لیست زیر به مهم ترین و اصلی ترین وسایل جانبی لولا پرداخته شده است:

 • چراغ
 • کاور
 • پایه
 • کاور در پیچ

توجه داشته باشید که در برخی از شرایط ممکن است پس از نصب لولای مورد نظر، پایه یا کاور آن دچار آسیب دیدگی شود. همچنین می تواند با گذشت زمان کیفیت اولیه خود را از دست بدهد. در چنین حالتی می توان از لوازم یدکی لولا استفاده نمود.

نکات مهم در خرید لولا

همانطور که می دانید لولاها از دو برگ و یک پین یا میله تشکیل شده اند. همچنین لولاها یکی از انواع رایج یراق آلات هستند که هنگام خرید انواع آن باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این یراق باید به آنها توجه داشته باشید، می پردازیم.

 • تناسب جنس چهارچوب و لولا یکی از مهم ترین عواملی است که باید آن را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که اگر جنس درب مورد نظر شما شیشه ای است، بهترین گزینه برای شما انتخاب لولا گازور شیشه است.  همچنین اگر جنس درب شما چوبی است، بهتر است از نوع روکار و توکار این یراق استفاده نمایید.
 • توجه به جنس لولا از دیگر فاکتورهای مهم در خرید این یراق است. پیشنهاد ما به شما این است که لولایی را انتخاب کنید که از جنس فولاد یا استیل ساخته شده باشند.
 • اجزای تشکیل دهنده لولا، پمپ و پیچ های آن را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل نمایید که سالم هستند.
 • وزن درب کابینت و توجه به قدرت لولا از دیگر پارامترهای مهم در خرید این یراق هستند. از این رو لولایی را انتخاب نمایید که متناسب با وزن درب باشد تا درب مورد نظر به آسانی باز و بسته شود.
 • رگلاژ لولا کابینت از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این یراق باید به آن توجه داشته باشید. پیش از خرید رگلاژ را چک کنید و سپس به خرید این یراق اقدام نمایید.

بهترین برند لولا

برندهای متعددی به تولید انواع لولا پرداخته اند. در ادامه به معرفی برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع لولا می پردازیم.

لولا امیت

برند امیت یکی از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع لولا در ایران است. این شرکت در سال 1383 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع لولا گازور و ریل آغاز نمود. امروزه این شرکت پیشرفت چشمگیری در تولید انواع ریل و لولا داشته است که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. لولا آرام بند امیت مدل EM-2 از برترین لولای امیت محسوب می شود که به بازار عرضه شده است.

لولا کابینت فاین

برند فاین با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید انواع یراق آلات توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار یراق به دست آورد. این شرکت به تولید انواع لولا با ابعاد مختلف نیز پرداخته است و مناسب ترین تأمین کننده انواع لولا در ایران است. از برترین لولاهای تولیدشده توسط این برند می توان به لولا گازور فاین مدل 004، لولا آرام بند فاین و ... اشاره نمود.

لولا ملونی

شرکت ملونی از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع یراق آلات، از جمله لولا در ایران است. این شرکت در سال 1390 فعالیت خود را در زمینه تولید یراق آلات و تجهیزات دکوراسیون آغاز نمود. این شرکت علاوه بر تولید محصولات خود، به عنوان نماینده انحصاری محصولات یونی هوپر لهستان در ایران است. از محصولات این کمپانی می توان به انواع لولا، دستگیره، ریل، پروفیل، انواع تجهیزات و موارد دیگر اشاره نمود.

لولا 4006 ملونی، لولا آرام بند 4018، 4010، لولا آرام بند سه بعدی 4022، لولا 180 درجه کلیپس دار ملونی مدل 4017 و ... از پرمصرف ترین لولاهای ارائه شده توسط این برند هستند.

لولا کابینت فانتونی

برند فانتونی یکی از برترین و معتبرترین تولیدکنندگان انواع لولا در ایران است. این شرکت نیز به تولید لولا های خاص با ابعاد مختلف نیز پرداخته است. محصولات فانتونی از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و با 5 سال گارانتی به مصرف کنندگان ارائه می شوند. محصولات این شرکت توسط نمایندگان رسمی، در سراسر ایران قابل عرضه هستند. لولا آرام بند کلیپسی فانتونی مدل A001 ،A061 ،A021 و ... از برترین لولاهای تولیدشده توسط این شرکت هستند.

لولا کابینت بلوم، اچ تی ان، بهسازان، گماک، کینگ اسلاید و ... از دیگر تولیدکنندگان معتبر انواع این یراق به شمار می آیند.

قیمت لولا

قیمت لولا باتوجه به عواملی مانند نوع لولا، جنس لولا و متریال های استفاده شده در ساختار آن، می تواند متغیر باشد. برند تولیدکننده لولا نیز از دیگر فاکتورهایی است که بر قیمت انواع لولا تأثیرگذار هستند. جهت استعلام قیمت لولا گازور و لولا آرام بند با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این یراق در ارتباط باشید.

خرید لولا

برای خرید لولا می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لولا و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند