ثبت فروشگاه

لولا

لولا یکی از مهم ترین یراق آلاتی است که در کابینت سازی، باز و بسته کردن درب ها، کمدها، و ... مورد استفاده قرار می گیرد. لولا وسیله مفصل داری است که جهت اتصال دو قسمت که یکی از آن ها متحرک است، کاربرد دارد. لولاها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک در جای منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می گیرد. از رایج ترین لولاها می توان به لولای درب، لولای کابینت، لولای گازور شیشه و لولای آرام بند اشاره کرد. جنس لولاها معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ . یا پلاستیک فشرده می باشد. لولای درب آهنی و لولای پلاستیکی از پرطرفدارین این کالا می باشند.

انواع لولا

 1. لولای تخت: لولای تخت رایج ترین لولای درب است که برای درب های چوبی بسیار پرکاربرد می باشد. برای انواع باکس از لولای تخت استفاده می شود.
 2. لولای قابلمه ای: لولاهای قابلمه ای نوعی دیگر از لولاهای درب هستند که برای کمد و لنگه درب های دارای لبه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این لولا برای درب های دو راهه استفاده می شود.
 3. لولای پاشنه ای: این لولا در بالا و پایین درب ها نصب می شود. این لولا می بایست از جنس مستحکم تری برخوردار باشد.
 4. لولای مخفی: مزیت اصلی این لولا این است که طوری نصب می شود که قابل دیدن نمی باشد. این لولا تا 180 درجه باز می شود، در برابر رطوبت مقاوم است، نیاز به روغن کاری ندارد و به سمت داخل درب نصب می شود. لولا مخفی از عمر مفید بالایی برخوردار است. معمولا در کابینت های زینتی از این لولا استفاده می شود.
 5. لولای استوانه ای: این لولا از باز شدن بیش از حد  درب جلوگیری می کند و بیشتر جهت حفظ زیبایی استفاده می شود.
 6. لولای فانتزی: این لولاها در رنگ ها و طرح های مختلف برای زیبایی استفاده می شوند. لولای کوتاه بر روی چهارچوب نصب می شود و لولای بزرگ بر روی درب قرار می گیرد.
 7. لولای بادبزنی: این لولا بر روی درب هایی که از دو طرف باز می شوند کاربرد دارد. این لولا معمولاً بر روی درب های رستوران ها، کافه ها و بیمارستان ها نصب می شود.
 8. لولای لب به لب: این لولا برای نصب بر روی انواع درب و جعبه های کوچک و ظریف کاربرد دارد.
 9. لولای متری: این لولا بیشتر برای درب های سراسری استفاده می شود. فاصله ای که بین درب و بدنه ایجاد می شود، بسیار کم است. این لولا بسیار باریک بوده و به صورت متری تولید می شود. این لولا را می توان در هر اندازه مورد نیاز، با کمان اره برش داد.
 10. لولای ساده: این لولا از یک دو برگ و یک پین تشکیل شده است. لولای جداشدنی و لولای جدانشدنی از انواع لولای ساده می باشند. این لولا در صنعت نجاری و مبلمان سازی کاربرد دارد.

لولیا کابینت خود به دو دسته ساده و آرام بند دسته بندی می شود:

 • لولا ساده: این لولا دارای پیچ رگلاژ بلند، ضخامت بدنه و صلیب لولا قوی و فنریت قدرتمند است. نام دیگر این لولا، لولا فنری می باشد. این لولا به صورت 2 پیچ و 4 پیچ موجود است. لولاهای کابینت از جنس لترون هستند.
 • لولا آرام بند: در این لولا، به وسیله مکانیزم پمپی، درب به صورت آرام بند بسته می شود. این لولا به صورت 2 پیچ و 4 پیچ موجود است و قابلیت نصب پمپ به صورت جداگانه نیز وجود دارد. لولاهای آرام بند نیز نوع دیگری از لولاها هستند که به لولای پمپی نیز شهرت دارند و از بسته شدن با شدت درب و ایجاد ضربه در هنگام بسته شدن جلوگیری می کنند. این عمل توسط فنر انجام می شود و عمل باز و بسته شدن درب را برای ما آسان تر می کند. داخل پمپ این لولا گاز در جریان می باشد که وظیفه کنترل باز و بسته شدن درب را می دهد.
 • لولا گازور شیشه: لولای گازور شیشه نیز از جمله لولاهای پرکاربرد است که در دو نوع ساده و آرام بند به بازار عرضه می شود. به طور معمول، برای نصب این مدل لولا بر روی شیشه، نیاز به سوراخ کردن شیشه می باشد که این ویژگی باعث ایجاد اختلال در زیبایی آن می شود. به همین دلیل، لولاهای گازور شیشه به گونه ای طراحی شده اند که می توان آنها را به وسیله چسب یووی به شیشه چسباند. این لولاها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. این لولاها قابلیت نصب پمپ به صورت جداگانه نیز دارند.

خرید لولا و لیست قیمت

در هنگام خرید لولا باید آن را متناسب با سایز و ابعاد درب در نظر گرفت و به این نکته توجه داشت که در صورتی که لولا تحمل نگه داشتن وزن درب را نداشته باشد، موجب بروز لنگی درب و خرابی آن می شود. امروزه در سطح جهان تولیدات داخلی و خارجی بسیاری به تولید این کالا می پردازند. قیمت لولا با توجه به ابعاد و جنس آن متفاوت می باشد. در سایت راندنو کاربران و خریداران می توانند قیمت انواع لولا و دیگر یراق آلات را در صفحه ده ها فروشگاه دیده و سفارش خود را ثبت نمایند.

لیست مقایسه

برند