ثبت فروشگاه

چرخ صندلی یکی از اجزای اصلی صندلی چرخ‌دار محسوب می‌شود. این محصول قطعه‌ای چرخ‌دار است که در قسمت پایه صندلی‌ها نصب می‌شود. انواع چرخ صندلی حرکت آسان صندلی را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین این قطعه وظیفه دارد تمامی وزن صندلی و فرد را متحمل شود. چرخ‌های صندلی از نظر شکل ظاهری به یکدیگر شباهت دارند اما از نظر جنس، کیفیت و شفتی که از چرخ خارج و وارد پایه صندلی می‌شود، با یکدیگر متفاوت هستند. توجه نمایید در صندلی‌های چرخ‌دار یک میله یا لوله اتصال بین چرخ و پایه را ایجاد می‌کند.

شفت برخی از چرخ صندلی‌ها پیمی هستند که به آن‌ها چرخ صندلی پیمی و برخی دیگر پیچی هسنند که به آن‌ها چرخ صندلی پیچی گفته می‌شود. در ادامه به بررسی انواع چرخ صندلی براساس نوع و ویژگی آن‌ها پرداخته شده است:

  • چرخ پیچی: نوع پیچی از پرکاربردترین انواع این متعلقات به شمار می‌آید. استفاده از این محصول بر روی صندلی‌های جدید استفاده می‌شود. این نوع چرخ نیز در سایزهای مختلف تولید می‌شوند و از مواد اولیه گوناگون در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. چرخ صندلی پیچی به آسانی بر روی پایه سوار می‌شود و تعویض ساده‌ای دارد.
  • چرخ پیمی: این چرخ در اثر فشار بر روی پایه جایگذاری می‌شود. چرخ صندلی پیمی بر روی صندلی‌های قدیمی دیده می‌شود.

لازم به ذکر است این یراق آلات براساس مواد اولیه استفاده شده در ساخت، به چند دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی مواد اولیه به کار رفته در تولید چرخ‌های صندلی پرداخته شده است:

  • نایلونی: چرخ‌های نایلونی کاملاً روان و نرم هستند و در برابر ضربه نیز مقاومت دارند. نمونه‌های نایلونی کمترین میزان صدا را ایجاد می‌کنند. استفاده از این نوع چرخ بر روی صندلی‌هایی که در محیط‌های بیمارستانی و کتابخانه‌ها استفاده می‌شوند، رایج است.
  • لاستیکی: چرخ صندلی لاستیکی برای سطوحی با حداقل میزان نویز کاربرد دارد و استفاده از این چرخ بر روی سطوح خشن، مناسب نیست. برخی از چرخ‌های لاستیکی از قابلیت قفل شوندگی برخوردار هستند.
  • پلی اورتان: چرخ PU بسیار نرم و روان است و از مقاومت بالایی در برابر ضربه‌های احتمالی برخوردار است. چرخ‌های پلی اورتان در رنگ‌‌بندی‌های متنوع تولید می‌شوند.
  • پلی پروپیلن: چرخ‌هایی از که جنس پلی پروپیلن تولید می‌شوند، مقاومت بالایی در برابر سایش دارند. همچنین پلی پروپیلن از مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و ضربه نیز برخوردار است.

قیمت چرخ صندلی

قیمت چرخ صندلی چرخدار براساس عوامل متعددی مانند نوع محصول، جنس چرخ، ابعاد چرخ و شرکت تولیدکننده تعیین می‌شود. لازم به ذکر است محبوب‌ترین چرخ‌های صندلی از نظر جنس، چرخ صندلی ژله‌ای و از نظر کارکرد، چرخ صندلی گردان هستند.

شما کاربران گرامی اگر قصد خرید از محل فروش چرخ صندلی را دارید، می‌توانید به راندنو مراجعه کنید و به صورت مستقیم با تأمین‌کنندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید چرخ صندلی از راندنو

نکات مهمی که پیش از خرید انواع چرخ صندلی اداری و چرخ صندلی گیمینگ باید به آن توجه داشته باشید، به شرح زیر است:

  • تطابق چرخ با پایه و نوع صندلی
  • توجه به جنس و کیفیت محصول
  • سایز چرخ
  • خرید از برند و شرکت‌های تولیدکننده معتبر

برای خرید چرخ صندلی اداری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چرخ صندلی گردان و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


قفل