ثبت فروشگاه

چرخ صندلی

چرخ صندلی یکی از اجزای صندلی چرخدار محسوب می شود که وظیفه دارد تا تمامی وزن صندلی و کاربری که روی آن می نشیند را تحمل کند، همچنین در حرکت آسان صندلی نیز نقش مهمی دارد. چرخ های صندلی از نظر شکل ظاهری شبیه به یکدیگر هستند. اما از نظر جنس، کیفیت و شفتی که از چرخ خارج و وارد پایه صندلی می شود با یکدیگر متفاوت هستند. شفت برخی از چرخ های صندلی ها پیمی هستند که به آنها چرخ صندلی پیمی و برخی دیگر پیچی هسنند که به آنها چرخ صندلی پیچی می گویند. محبوب ترین چرخ های صندلی از نظر جنس و کارکرد در بین کاربران چرخ صندلی ژله ای و چرخ صندلی گردان هستند. چرخ های صندلی از نظر مدل به چهار مدل پلی آمید، پیمی، پایه ثابت و پیچی تقسیم می شوند.

چرخ صندلی

انواع چرخ صندلی از نظر جنس

چرخ صندلی ها را از نظر جنس می توان به چهار دسته: پلی پروپیلن، پلی یورتان، لاستیک و نایلون تقسیم بندی کرد.

پلی پروپیلن

این جنس از مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و ضربه برخوردار است. از دیگر ویژگی های این جنس، نرمی آن در چرخش و محافظت از سطوح است.

پلی یورتان

پلی یورتان در رنگ بندی های مختلفی وجود دارد و از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است. از دیگر ویژگی های آن می توان به نرمی آن در هنگام چرخش اشاره کرد.

لاستیک

چرخ از جنس لاستیک از مقاوت بالا در برابر ضربه برخوردار است، از دیگر ویژگی های آن نرمی و راحتی در چرخش است.

نایلون

چرخ ها با جنس نایلون دارای ویژگی هایی مانند مقاومت بالا در برابر ضربه، حفاظت از سطوح و نرمی در هنگام چرخش هستند.

به طور کلی می توان گفت که جنس چرخ هایی که روان و راحت هستند از نوع پی وی سی و معمولی هستند.

انواع چرخ صندلی از نظر جنس

انواع اتصالات چرخ صندلی

در صندلی های چرخ دار یک میله یا لوله اتصال بین چرخ و پایه را ایجاد می کند. این میله می تواند به صورت رزوه دار، دارای پین یا خار باشد. بنابراین اتصالات چرخ ها به شرح زیر هستند: 

  • پرچ پرسی
  • پرچ پیچی
  • صفحه زیر
  • هزار خاری

انواع اتصالات چرخ صندلی

نکات مهم در هنگام خرید چرخ صندلی

  • جنس چرخ صندلی
  • کیفیت چرخ صندلی
  • سایز چرخ صندلی
  • قیمت چرخ صندلی
  • برند و شرکت تولیدکننده

نکات مهم در هنگام خرید چرخ صندلی

برترین برندهای چرخ صندلی

امروزه شرکت ها و برندهای مختلفی به تولید چرخ های صندلی می پردازند که در ادامه به معرفی برترین آنها پرداخته می شود.

چرخ صندلی ارن چرخ

ارن چرخ به تولید انواع چرخ صندلی مانند چرخ صندلی ژله ای، چرخ صندلی نشکن، چرخ صندلی اداری و ... می پردازد. محصولات این برند از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. چرخ صندلی دوقرقره ژله ای قطر 55 میلی متر پیمی گردان بدون ترمز یکی از چرخ های صندلی این برند محسوب می شود.

از دیگر برندهای چرخ صندلی می توان به چرخ صندلی مارشال، چرخ صندلی ادریک، چرخ صندلی نیلپر و ... اشاره کرد.

قیمت چرخ صندلی

چرخ صندلی براساس عواملی مانند جنس چرخ، نوع چرخ، ابعاد چرخ، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. شما می توانید در سایت راندنو قیمت انواع چرخ صندلی از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین چرخ صندلی را انتخاب نمایید.

خرید چرخ صندلی

برای خرید چرخ صندلی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چرخ صندلی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


قفل