ثبت فروشگاه

مخزن 500 گالنی گاز مایع LPG

از ۴۷,۵۲۰,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1500 گالنی گاز مایع LPG

از ۸۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1000 گالنی گاز مایع LPG

از ۷۱,۲۸۰,۰۰۰ تا ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 3000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۶۹,۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

شیر مرکب LPG رگو

از ۱,۷۰۰,۰۰۰ تا ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 2000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

پرکن مخزن گاز رگو

از ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان

مخزن 6000 گالنی گاز مایع LPG

از ۴۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 20000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۸۶۰,۶۷۵,۰۰۰ تومان

مخزن 3 تنی آمونیاک

از ۸۸,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 10 تنی گازکربنیک CO2

از ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

گاز و کپسول گاز

گازها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد های مختلفی دارند. برای مثال گاز متان ساده ترین هیدرو کربن اشباع می باشد که به گاز مرداب نیز معروف است. این گاز به صورت سوزاندن مواد سوختنی و پرورش دام به دست می آید. و به صورت پروپان در صنایع پتروشیمی، برای تولید برق و توربین و در سنتز بیشتر حشره کش ها کاربرد دارد. از دیگر گاز های پرکاربرد گاز نیتروژن را می توان نام برد که در فرآیند هابر به ساخت و تولید آمونیاک کمک می کند. همچنین در تولید اسید نیتریک، ساخت فلزات ضد زنگ، شستن خطوط انتقال گاز و پر کردن تایر خودروها کاربرد دارد.بیشتر گازهای مصرفی مانند هیدروژن و اکسیژن از هوایی که تنفس می شود. استخراج می شود. و هلیوم و استیلن نیز به صورت صنعتی تهیه می شود. 

انواع کپسول گاز بر اساس نوع گاز

 1. کپسول هلیوم: این کپسول ها برای پر کردن بادکنک مورد استفاده قرار می گیرد. این گاز غیر آتش زا بوده و قابلیت شارژ شدن را دارد. 
 2. کپسول بوتان: کپسول بوتان یا همان گاز مایع از سرد کردن و تقطیر طی مراحل مختلفی به دست می آید. و میتواند در اجاق گازهای خانگی، کارخانه ها، آشپزخانه های تجاری، و به عنوان سوخت دوم برای خودروها کاربرد داشته باشد. 
 3. کپسول گاز CNG: گاز سی ان جی عمدتاً از گاز طبیعی تهیه شده و به عنوان سوخت به جای بنزین و گازوئیل کاربرد دارد. کپسول های سی ان جی به صورت استوانه ای و عدسی های کروی طراحی می شود. این مخازن به صورت یکپارچه و بدون درز از جنس فولاد کروم تهیه می شود. 
 4. کپسول گاز اکسیژن: این کپسول برای مصارف طبی و جوشکاری استفاده می شود. در کپسول های 5، 10، 20 ، 40، 50 لیتری موجود است. فشار معمول  برای این کپسول ها 150 تا 200 بار می باشد. سیلندرهای گاز اکسیژن خلوص بالا  دارای بدنه طوسی و گلوئی سفید هستند. در حالیکه سیلندرهای گاز اکسیژن صنعتی مشکی می باشند . شیرهای اکسیژن دارای شیز راست گرد می باشد. 
 5. از گونه های دیگر مخزن گاز می توان به مخزن های گاز پیدک نیک، یکبار مصرف، بوتان و مخزن گاز کولر اشاره کرد که بیشتر جهت مصارف خانگی و کوچک استفاده می شوند. 

خرید کپسول گاز و مخزن گاز مایع

کاربران برای خرید انواع کپسول گاز با مراجعه به سایت راندنو می توانند سفارش خود را به نمایندگان و فروشندگان اصلی این محصول ارائه دهند. کپسول گاز و انواع مخزن گاز دارای انواع گوناگونی هستند که معمولا با ظرفیت آن متفاوت باشند.

مخزن گاز مایع 

مخزن گاز به منظور ذخیره سازی و فشرده سازی گاز طبیعی و گاز مایع مورد استفاده قرار می گیرد. این مخازن از جنس فولاد و آلومینیوم ساخته شده است. فشار گاز مصرفی در کارخانجات پائین می باشد. از این مخزن ها برای خانه ها، ویلاها و باغ ها و اماکنی که امکاان دسترسی به گاز طبیعی را ندارند استفاده می شود. کاربرد دیگر اسن محصول در ماشین ها جهت سوخت جایگزین بنزین می باشد. 

انواع کپسول گاز

 1. کپسول بدون درز یا یکپارچه: این سیلندر گازی از یک قطعه ورق یک تکه تشکیل شده است. که هیچ جوش و برشی در آن مشاهده نمی شود. از این سیلندر معمولاً برای گازهای هیدوژن، اکسیژن، نیتروژن، متان، کربن مونو اکسید که فشار بالایی دارند. استفاده می شود. این نوع سیلندر گنجایش 200 بار و تست 300 بار را دارد. 
 2. کپسول درز دار یا دوپارچه: این کپسول از دو قطعه فلزی یا بیشتر تشکیل شده است. و قابلیت تحمل فشار بالایی ندارد و برای گازهایی مایع شونده با فشار پایین مناسب است. از جمله این گازها می توان به دی اکسید کربن، فریون ها و دی اکسید گوگرد اشاره کرد.
 3. کپسول آلومینیوم: این کپسول ها پایداری بسیاز بالایی در مقابل زنگ زدگی دارد و به دلیل وزن سبک بسیار پر طرفدار است. 
 4. کپسول کربن استیل: برای گازهای بی اثری مانند نیتروژن مورد استفاده قرار می گیرد این نوع کپسول قیمت پایینی دارد و بسیار پر طرفدار است. 

تفاوت گاز شهری و گاز کپسول

اگر گاز طبیعی را در فشار معمول با دمای منفی 160 درجه سلسیوس خنک شود، گاز مایع با حجم بسیار کمتر تولید می شود.

اجزای کپسول گاز

 • کلاهک کپسول: کلاهک نقش حفاظتی از شیر کپسول و جلوگیری از نشت و ایجاد خطرات احتمالی دارد. 
 • شیر کپسول: دارای دونوع راست گرد و چپ گرد می باشد. که شیر راست گرد برای گازهای خنثی و شیر چپ گرد برای گازهای خطرناک و آتش زا استفاده می شود.

نکات ایمنی نگهداری از کپسول گاز

 • بهتر است کپسول های گاز را به صورت ایستاده و یا زنجیر شده به دیوار نگهداری شود. زیرا خطر کمتری نسبت به حالت خوابیده دارد. 
 • کپسول های گاز نباید روی زمین کشیده شوند. ونباید تحت فشار و مجاورت کوره ها قرار بگیرند. 
 • کپسول های گاز پرو خالی باید به طور جداگانه تفکیک شوند و در معرض یخ، برف، زنگ زدگی و خوردگی قرار نگیرند.
 • از جوشکاری کپسول ترک خورده پرهیز کنید. و کپسول را از ارتفاع رها نکنید. 
 • در زمان استفاده نکردن کپسول شیر آن را ببندید و از تحت فشار قرار دادن کپسول پرهیز کنید. 

قیمت گاز و کپسول گاز 

کاربران می توانند در سایت راندنو از فروشندگان مختلف گازهای صنعتی و کپسول گازهای مختلف استعلام قیمت گرفته و از آن ها خرید نمایند. 

لیست مقایسه

برند