ثبت فروشگاه

نوار آپارات

نوار آپارات جهت ترمیم کابل های صدمه دیده، آب بندی، عایق بندی اتصالات و یا مفصل بندی مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات در برابر ترک خوردگی و آسیب دیدن بسیار مقاوم بوده و دارای خاصیت انعطاف پذیری بالایی هستند. البته لازم به ذکر است که در صنعت برق علاوه بر نوار آپارات از عایق های دیگری همچون نوار ماستیکی، نوار مسدود کننده موقت، نوار وینیل، نوار لاستیکی، کیت بی سیم ضد آب و .... استفاده می شود. نوار آپارات عایق می تواند برای رابرهای روغنی، رابرهای بوتیل، پلی اتیلن، PVC، EPR و یا سایر عایق ها مورد استفاده قرار گیرد. نوار آپارات برق انعطاف پذیری خود را حتی در دمای منفی 30 درجه سانتی گراد نیز حفظ کرده و با توجه به ساختاری که دارد به راحتی به مواد ژاکت کابل می چسبد.

کاربرد نوار آپارات

این تجهیزات در رنگ های مختلف به بازار عرضه می شود و هر نوع از این نوارها دارای عرض ها و ضخامت های منحصر به فردی هستند. هر نوع رنگ چسب، خواص مخصوص به خود دارد. نوار عایق آپارات اغلب از جنس پروپیلن و یا لاستیک اتیلن تشکیل شده است. برخی از این نوارها برای فلزات (آهن)، پارچه و چرم و یا پلاستیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  • مقاوم کردن تجهیزات در برابر اشعه
  • افزایش مقاومت در برابر سایش
  • حفاظت تجهیزات در مقابل افزایش گرما و گاهاً شعله مستقیم آتش
  • ایجاد مقاومت در محیط های روغنی و ...

نحوه استفاده از نوار آپارات

بعد از پیچیده شدن اولین دور از نوار آپارات بر روی سیم یا کابل مورد نظر، دور دوم اغلب به صورت 2/1 دور اولیه بر روی آن پیچیده می شود. لازم به ذکر است که هرچه نوار آپارات کشیده تر شده و بر روی کابل محکم تر بسته شود، دوام و مقاومت آن افزایش می یابد. این تجهیزات تا چند برابر طول اصلی خود کشیده می شوند. بهتر است برای افزایش چسبدگی، بعد از پیچیدن چسب بر روی محصول مورد نظر، از یک سشوار صنعتی برای گرم کردن آن استفاده شود.

خرید و قیمت نوار آپارات

برای خرید این محصولات باید به نکاتی نظیر جنس، طول و عرض نوار، ضخامت، نوع کاربری، خواص فیزیکی چسب، محدوده دمای کارکرد، مقاومت دی الکتریک و ... توجه کرد.
یک نوار چسب آپارات خوب، دارای خاصیت ضد آب و ضد اسیدی است و چسبندگی بالایی دارد. این محصولات می بایست در برابر انواع روغن، اشعه UV، سایش و فرسودگی، گرما و دیگر عوامل محیطی مقاوم باشند. نوار آپارات به صورت حلقه بسته بندی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
نوار آپارت 3m، شارک، ایکس کوچ، اسکاپا، نوار آپارات اسکاچ و ... از بهترین های نوار چسب آپارات می باشند.
در سایت راندنو می توانید با فروشندگان نوار آپارات لاله زار و دیگر نقاط در ارتباط بوده و از بهترین نمایندگی ها و فروشندگان آن ها خرید کنید.

لیست مقایسه

برند


رنگ