ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کارواش خانگی

کارواش خانگی یا واتر جت دستگاهی است که عملیات شست و شو را به صورت مکانیزه وکار آمد انجام می دهد. کارواش خانگی آب را با فشار روی سطح مورد نظر می پاشد و فشار آب بالا باعث پاک شدن جرم و آلودگی از سطوح می شود. مکانیسم تمامی کارواش های خانگی بدین صورت است که آب را با فشار کم دریافت می کند و آن را به وسیله موتور به فشار آب زیاد تبدیل کرده و آن را به سطح مورد نظر می پاشد قدرت فشار آب توسط دکمه نازل که درانتهای دستگاه تعبیه شده است کنترل می شود.

فشاری که به دستگاه وارد می شود باید متناسب با مقاومت دستگاه باشد چون کارواش های خانگی در ابعاد و مقاومت های متفاوت ساخته می شوند. کارواش های خانگی دراندازه های کوچک تولید شده اند تا به راحتی قابل حمل باشند. این دستگاه به جز شستشوی ماشین در شستن نمای ساختمان ها، پنجره ها، شستن پیاده روها، کاشی های کف استخر و... مورد استفاده قرار می گیرد.  

انواع کارواش خانگی 

کارواش خانگی بر اساس عوامل متنوع به انواع مختلفی تقسیم می شود. کارواش خانگی بر اساس نوع آب مورد استفاده به دو نوع کارواش آب گرم و کارواش آب سر تقسیم می شود.  

کارواش آب سرد

این کارواش دارای آب سرد است که بیشتر جهت شست شوی گرد و خاک ماشین ها، پیاده روها و کاشی های کف استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. کارواش خانگی با فشار قوی آب سرد می تواند به آسانی لکه ها را پاک کند و با این که دمای آب پایین است قابلیت اضافه کردن مواد شوینده را نیز دارد. این کارواش برای سطوح چرب و روغنی مناسب نیست.

کارواش آب گرم

این کارواش دارای آب گرم است و از قدرت تر بالاتری نسبت به آب سرد برخوردار است. این کارواش برای سطوح چرب و روغنی و به طور کلی سطوحی که کارواش آب سرد قادر به تمیز کردن آن نیست مناسب و پرکاربرد است.

کارواش های خانگی بر اساس جابجایی به دو نوع سیار و دستی تقسیم می شوند: 

کارواش دستی 

 این مدل کارواش همان طور که از نامش منشخص است از نوع دستی است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. کاربر به کمکاین دستگاه می تواند به راحتی تمامی نقاط کنج و گوشه را تمیز کند. 

کارواش سیار 

این کارواش ها قابلیت تبدیل جریان آب معمولی به آب پر فشار را دارند. این مدل کارواش به دو نوع بنزینی و الکتریکی تقسیم می شود. 

کارواش بر اساس سایز و ظرفیت نیز به سه دسته تقسیم می شود: 

کارواش خانگی کوچک 

حداکثر فشار آب در این مدل معادل 100 بار است. این کالا از وزن کم تر و قابلیت جابجایی راحتی برخوردار است. از این مدل می توان برای شستوشوی حیاط، ماشین، دوچرخه، موتور و... استفاده کرد. 

کارواش خانگی متوسط

حداکثر فشار آب در این مدل معادل 130 بار است. این مدل برای کارهای بزرگ تر مثل شست و شوی نمای ساختمان، دیوار و نرده های ساختمان استفاده می شود. 

کارواش خانگی بزرگ 

حداکثر فشار آب در این مدل معادل 160 بار است. این دستگاه از وزن بالاتر و قدرت بیش تری برخوردار است. از این کارواش برای جرم گیری و زنگ برداری استفاده می شود. 

راهنمای خرید کارواش خانگی 

 • چرخ دار بودن: اگر می خواهیم کارواش را به طور مداوم جابه جا کنیم بهتر است از کارواش هایی که دارای چرخ است استفاده کنیم. معمولا کارواش های چرخ دار وزن کمتر ی به نسب مدل بدون چرخ دارند. 
 • شلنگ جمع کن: کارواش دارای شلنگ جمع کن با چرخاندن دسته شلنگ جمع کن دور یک حلقه جمع می شود که باعث نظم محیط نیز می شود. اما در مدل بدون شلنگ جمع کن شلنگ بدون حلقه بر روی دستگاه آویزان است.
 • نوع موتور: انواع موتور به دو دسته زغالی و دینامی تبدیل می شود کارواش زغالی دارای قیمت پایین تر است. کارواش زغالی هرچند وقت یک بار نیاز به تعویض زغال دارد. کارواش دینامی دارای قیمت بالاتر است وکم تر دچار خرابی می شود .
 • قابلیت مکش از مخزن: این قابلیت این امکان را به کاربر می دهد تا بدون احتیاج به متصل بودن به لوله آب با استفاده از لوله مکش درمحیطی مانند استخر آب را بالا کشید و با فشار روی سطح مورد نظر بپاشد.
 • وزن: وزن دستگاه از نکات قابل توجه در هنگام خرید کارواش است. دستگاه باید از وزن مناسبی برای جابجایی و کار کردن برخوردار باشد. 
 • فشار: فشار در سرعت شست وشو بسیار موثر است. هرچه فشار خروجی بیشتر باشد سرعت کار با دستگاه افزایش می یابد. 
 • مخزن مواد شوینده: برخی از کارواش ها مخزنی دارند که می توان در داخل آن مواد شوینده ریخت و درمواقع نیاز به سطح مورد شست و شو پاشیده شود.
 • اگر می خواهید زمان زیادی از کارواش استفاده کنید بهتر است که کارواش دارای پمپ تسمه ای باشد چون زمان اسهلاک دستگاه پایین می آورد.

مزایای استفاده از کارواش خانگی 

 • صرفه جویی در وقت و زمان 
 • صرفه جویی در نیروی کار 
 • افزایش سرعت در کار
 • صرفه جویی در مصرف آب که میزان آب استفاده شده به اندازه 50 تا 80 درصد کاهش می یابد. 

بهترین کارواش خانگی 

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی زیادی در سراسر جهان به تولید کارواش خانگی می پردازند. از محبوب ترین و برترین برندهای تولیدکننده این محصول می توان به کارواش خانگی رونیکس، هیوندای، کارچر، توسن، آروا، دی سی ای، ماکیتا، کرون و کنزاکس اشاره کرد.  

برند


بازه توان


نوع موتور