ثبت فروشگاه

کارواش خانگی

کارواش خانگی یا واتر جت دستگاهی است که عملیات شست و شو را به صورت مکانیزه وکار آمد انجام می دهد. واترجت آب را با فشار روی سطح مورد نظر می پاشد و فشار آب بالا باعث پاک شدن جرم و آلودگی از سطوح می شود. مکانیزم تمامی کارواش های خانگی بدین صورت است که آب را با فشار کم دریافت می کند و آن را به وسیله موتور به فشار آب زیاد تبدیل می کند. در آخر نیز آب را به سطح مورد نظر می پاشد. قدرت فشار آب توسط دکمه نازل که درانتهای دستگاه تعبیه شده است کنترل می شود.

فشاری که به دستگاه وارد می شود باید متناسب با مقاومت دستگاه باشد. در غیر این صورت واترجت در ابعاد و مقاومت های متفاوت ساخته می شوند. این دستگاه دراندازه های کوچک تولید شده اند تا به راحتی قابل حمل باشند. این دستگاه به جز شستشوی ماشین در شستن نمای ساختمان ها، پنجره ها، شستن پیاده روها، کاشی های کف استخر و... مورد استفاده قرار می گیرد.  

کارواش خانگی

انواع کارواش خانگی 

واترجت بر اساس عوامل متنوع به انواع مختلفی تقسیم می شود. این کالا بر اساس نوع آب مورد استفاده به دو نوع کارواش آب گرم و کارواش آب سر تقسیم می شود.  

کارواش آب سرد

این کارواش دارای آب سرد است که بیشتر جهت شست شوی گرد و خاک ماشین ها، پیاده روها و کاشی های کف استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. کارواش خانگی با فشار قوی آب سرد می تواند به آسانی لکه ها را پاک کند و با این که دمای آب پایین است قابلیت اضافه کردن مواد شوینده را نیز دارد. این کارواش برای سطوح چرب و روغنی مناسب نیست.

کارواش آب گرم

این دستگاه دارای آب گرم است و از قدرت تر بالاتری نسبت به آب سرد برخوردار است. این کارواش برای سطوح چرب و روغنی و به طور کلی سطوحی که کارواش آب سرد قادر به تمیز کردن آن نیست مناسب و پرکاربرد است. کارواش های خانگی بر اساس جابجایی به دو نوع سیار و دستی تقسیم می شوند: 

کارواش دستی 

 این مدل کارواش همان طور که از نامش منشخص است از نوع دستی است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. کاربر به کمک این دستگاه می تواند به راحتی تمامی نقاط کنج و گوشه را تمیز کند. 

کارواش سیار 

این کارواش ها قابلیت تبدیل جریان آب معمولی به آب پر فشار را دارند. این مدل کارواش به دو نوع بنزینی و الکتریکی تقسیم می شود. 

کارواش بر اساس سایز و ظرفیت نیز به سه دسته تقسیم می شود: 

کارواش خانگی کوچک 

حداکثر فشار آب در این مدل معادل 100 بار است. این کالا از وزن کم تر و قابلیت جابجایی راحتی برخوردار است. از این مدل می توان برای شستوشوی حیاط، ماشین، دوچرخه، موتور و... استفاده کرد. 

کارواش خانگی متوسط

حداکثر فشار آب در این مدل معادل 130 بار است. این مدل برای کارهای بزرگ تر مثل شست و شوی نمای ساختمان، دیوار و نرده های ساختمان استفاده می شود. 

کارواش خانگی بزرگ یا حرفه ای

حداکثر فشار آب در این مدل معادل 160 بار است. این دستگاه از وزن بالاتر و قدرت بیش تری برخوردار است. از این کارواش برای جرم گیری و زنگ برداری استفاده می شود. 

دیگر دسته بندی این محصول، بر اساس نوع موتور دستگاه است: 

کارواش خانگی دینامی 

این مدل بنام کارواش خانگی القایی نیز شهرت دارد. موتور این دستگاه ها علاوه بر اینکه موتورهای القایی نسبت به مدل های یونیورسال، قابلیت کار مداوم دارند، نیاز به خنک کاری کم تری نیز خواهند داشت. عموماً موتورهای القایی قدرت بیشتری نسبت به موتورهای ذغالی دارند. طول عمر این مدل ها نیز به نسبت بیشتر است. هزینه نگهداری کم تر از دیگر مزیت های نوع دینامی است. 

کارواش خانگی ذغالی 

این کارواش از موتور زغالی بهره مند است. موتور ذغالی از قدرت و قیمت کمتری نسبت به نوع القایی برخوردار است. این مدل برای انجام کارهای خانگی و سبک بسیار مناسب است. توجه داشته باشید ذغال دستگاه را باید به مرور زمان تعویض کرد به همین علت هزینه تعمیر و نگه داری آن بیشتر است.  

راهنمای خرید کارواش خانگی 

در هنگام خرید این محصول باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. در صورت توجه به این نکات می توانید محصول مناسب با کار خود و بودجه خود خریداری کنید. 

نوع موتور 

همان طور که گفته شد انواع موتور به دو دسته زغالی و دینامی تبدیل می شود. کارواش زغالی دارای قیمت پایین تر است. موتور زغالی هرچند وقت یک بار نیاز به تعویض زغال دارد. موتور دینامی دارای قیمت بالاتر است و کم تر دچار خرابی می شود. 

قدرت و توان 

قدرت و توان کارواش ها بر حسب بار تعیین می شود. قدرت موتور در واقع نشان دهنده میزان حجم، فشار آب و توان موتور است. موتور وظیفه پمپاژ آب را برعهده دارد. هر چه توان موتور بیشتر باشد، دستگاه می تواند آب را با قدرت بیشتری پمپاژ کند. معمولاً برای کارهای زیر میزان فشار ذکر شده مناسب است: 

  • تا 138 بار: تمیز کردن نرده، حیاط، حیاط خلوت، مبل، فرش، خودرو و... 
  • تا 227  بار: تمیز کردن نمای ساختمان، سطوح سخت و...

چرخ دار بودن

اگر می خواهید کارواش را به طور مداوم جابه جا کنیم بهتر است از کارواش هایی که دارای چرخ است استفاده کنید. معمولا کارواش های چرخ دار وزن کمتری به نسب مدل بدون چرخ دارند. برای کارهایی که نیاز به جابجایی مکرر است بهتر است از مدل های چرخ دار استفاده کنید. 

قابلیت مکش از مخزن

این قابلیت این امکان را به کاربر می دهد تا بدون احتیاج به متصل بودن به لوله آب با استفاده از لوله مکش درمحیطی مانند استخر آب را بالا کشید و با فشار روی سطح مورد نظر بپاشد.

شلنگ جمع کن

کارواش دارای شلنگ جمع کن با چرخاندن دسته شلنگ جمع کن دور یک حلقه جمع می شود که باعث نظم محیط نیز می شود. اما در مدل بدون شلنگ جمع کن شلنگ بدون حلقه بر روی دستگاه آویزان است.

حجم آب خروجی

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشت، حداکثر میزان جریان خروجی آب در یک دقیقه است. اصطلاحاً به حجم آب خروجی، دبی آب گفته می شود. هر چه دبی دستگاه بیشتر باشد، قدرت و توان دستگاه برای شستشو نیز بیشتر خواهد بود.

نازل

نازل یکی دیگر از مشخصات مهم در خرید واترجت است. نازل وظیفه دارد فشار و میزان آب خروجی را تنظیم نماید. شما می توانید با تنظیمات درست نازل، قدرت از بین بردن جرم و آلودگی را بیشتر کنید. هر چه آب خروجی کمتر باشد، قدرت پاک کنندگی نیز بیشتر می شود. اما لازم است برای سطوح آسیب پذیر، میزان آب خروجی بیش تر شود تا فشار آب کم شده و آسیب به سطوح حساس وارد نشود.

مخزن مواد شوینده

برخی از کارواش ها مخزنی دارند که می توان در داخل آن مواد شوینده ریخت و درمواقع نیاز به سطح مورد شست و شو پاشیده شود. 

وزن

وزن دستگاه از نکات قابل توجه در هنگام خرید کارواش است. دستگاه باید از وزن مناسبی برای جابجایی و کار کردن برخوردار باشد. 

پمپ تسمه ای 

اگر می خواهید زمان زیادی از کارواش استفاده کنید بهتر است که کارواش دارای پمپ تسمه ای باشد چون زمان اسهلاک دستگاه پایین می آورد.

راهنمای خرید کارواش خانگی

مزایای استفاده از کارواش خانگی 

  • صرفه جویی در وقت و زمان 
  • صرفه جویی در نیروی کار 
  • افزایش سرعت در کار
  • صرفه جویی در مصرف آب که میزان آب استفاده شده به اندازه 50 تا 80 درصد کاهش می یابد. 

مزایای استفاده از کارواش خانگی

بهترین کارواش خانگی 

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی زیادی در سراسر جهان به تولید واترجت می پردازند. از محبوب ترین و برترین برندهای تولیدکننده این محصول می توان به کارواش خانگی هیوندای، رونیکس،، توسن، آروا، دی سی ای، ماکیتا، کرون،هوم لایت، استریم، دوو، سوباشی، ریوبی، اکتیو و کنزاکس اشاره کرد.  

کارواش خانگی کارچر 

کارچر یک شرکت آلمانی است که از سال 1935 فعالیت خود را در آلمان آغاز نمود. این شرکت به صورت تخصصی بر روی ابزارآلات نظافتی کار می کند. کارواش های این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند. محبوبت این شرکت آلمانی نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان است. این محبوب تا حدی است که کلمه کارچر مترادف فعل نظافت کردن وارد مکالمات شده است. 

کارواش خانگی هیوندای

برند هیوندای از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده این محصول به شمار می آید. این شرکت از سال 1954 فعالیت خود را گسترش داد و در حال حاضر این برند محصولات تولیدشده خود را طبق استانداردهای بین المللی و با کیفیتی مطلوب به بازار ارائه می نماید. کارواش خانگی هیوندای مدل HP1526-PW ،HP1820 و ... از برترین کارواش های خانگی تولیدشده توسط این برند محسوب می شوند.

کارواش خانگی بوش

برند بوش از تولیدکنندگان محبوب در زمینه ابزارآلات و لوازم خانگی به شمار می آید. محصولات برند بوش طبق استانداردهای جهانی و با قیمتی مقرون به صرفه تولید و به بازار عرضه می شوند. از برترین کارواش خانگی تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های AQT33-11 ،Aquatak125 ،Aquatak110 و ... اشاره نمود.

واترجت آیرون مکس، نیلفیسک، اوکم، کنزاکس، ان ای سی، نووا، شیلدر و ... از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این محصول نظافتی به شمار می آیند.

قیمت کارواش خانگی 

قیمت واترجت به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت دستگاه، موتور آن است. موتورهای القایی قیمت بالاتری نسبت به موتورهای ذغالی دارند. هم چنین هر چقدر دبی آب، توان و قدرت موتور در این دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. از پارامترهای دیگر تاثیر گذار در قیمت این کالا قابلیت های جانبی نظیر چرخ دار بودن، مخزن مواد شوینده، حالت های مختلف شست و شو و... اشاره کرد. 

خرید کارواش خانگی 

برای خرید کارواش خانگی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت واترجت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه توان


نوع موتور