ثبت فروشگاه

مینی فرز رونیکس مدل 3120

از ۱,۳۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان

دریل چکشی رونیکس مدل 2213

از ۱,۵۳۰,۰۰۰ تا ۱,۵۳۰,۰۰۰ تومان

کارواش رونیکس مدل RP-0140

از ۴,۵۰۰,۰۰۰ تا ۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان

اره گردبر رونیکس مدل 4318

از ۲,۵۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

شیار زن رونیکس مدل 3412

از ۳,۱۵۰,۰۰۰ تا ۳,۱۵۰,۰۰۰ تومان

لیست مقایسه

ابزار برقی

ابزار الکتریکی و یا برقی، نمونه پیشرفته تر و کامل تر ابزار دستی می باشد. با این تفاوت که از جریان الکتریسیته و یک منبع انرژی جهت روشن شدن و راه اندازی استفاده می کند. این ابزار نیاز به نیروی فیزیکی و دستی برای انجام کار ندارد. کار با این وسیله برای افراد بسیار آسان تر از ابزار دستی می باشد. ابزار الکتریکی از موتور الکتریکی، تعدادی اجزای الکتریکی و دکمه و کلید خاموش و روشن تشکیل شده است. بزرگترین و پرکاربردترین ابزارآلات در زمینه صنعت و تولید، ابزارهای الکتریکی مانند دستگاه جوش، دریل، فرز، اره برقی، دستگاه پولیش، پیستوله برقی، دستگاه لوله بازکن، دستگاه خراطی و..هستند. برای تهیه یک ابزار الکتریکی باید به نکاتی نظیر برند، کاربرد، ولتاژ کاری، اندازه و بسیاری از موارد دیگر توجه کرد.

انواع ابزار برقی:

 1. دستگاه جوش: این دستگاه نیروی الکتریکی لازم جهت جوشکاری را فراهم می کند. دستگاه های جوشکاری به سه دسته ترانسفورماتورها، رکتیفایرها، ژنراتورها تقسیم بندی می شوند. در فرآیند جوشکاری به وسیله یک الکترود دو قطعه فلزی را به هم متصل می شوند و چرخه عملکردی این دستگاه یکی از مهم ترین عواملی که باید هنگام خرید دستگاه جوش به آن توجه داشته باشیم، به عبارت ساده تر، چرخه عملکرد، مدت زمانی است که یک دستگاه جوش می تواند بدون هیچ وقفه ای کار کند. تمام دستگاه های جوش دارای یک چرخه عملکرد هستند که توسط کارخانه سازنده آن مشخص شده و معمولاً مقدار آن نیز 10 دقیقه است.شدت جریان دستگاه جوش متناسب با ضخامت کار، شدت جریان متفاوتی را تولید می کند. به گونه ای که هر چه ضخامت قطعه کار زیادتر باشد، دستگاه، نیاز به شدت جریان بالاتری خواهد داشت. این کابل جوش وظیفه انتقال جریان الکتریسیته به نقطه جوشکاری را برعهده دارد. کابل جوشکاری باید انعطاف پذیر و نرم بوده و همچنین در برابر کشش و سایش نیز مقاومت داشته باشد. کابل دستگاه جوش باید بتواند جریان مورد نیاز جوشکاری را با افت ولتاژ کم انتقال دهد.
 2. دریل: دریل ابزاری جهت ایجاد حفره و سوراخ با سایز و عمق های متفاوت بر روی سطوح جامد است و با توجه به نوع عملکردی که دارد، یکی از مهمترین ابزارها در کارگاه ها محسوب می شود. دریل از قطعاتی مانند سه نظام، مته، منبع تغذیه، موتور و دیمر تشکیل شده است که در واقع سه نظام یک رابط بین دریل و مته بوده که می تواند از جنس پلاستیکی، نیمه فلزی و فلزی باشد. مهمترین انواع دریل ها دریل ها عبارتند از دریل ستونی، دریل بتن کن، دریل شارژی، دریل چکشی، دریل پیچ گوشتی، دریل گیربکسی و غیره می باشد.
 3. فرز: این دستگاه جهت عملیات برشکاری، تیز کردن، سایش، پولیش و صیقل دادن آهن، ورق های فولادی، لوله، کاشی و فلزات کاربرد داشته و در آهنگری و صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع فرز ها می توان به فرز مینیاتوری، اور فرز، سنگ زومیزی، فرز سنگبریف فرز آهنگری، مینی فرز و غیره اشاره کرد. برای خرید فرز می توانید از سایت راندنو با ده ها فروشگاه در ارتباط باشید.
 4. اره برقی:اره زنجیری یا همان برقی اره ای قابل حمل است که منبع تغذیه آن میتواند برق یا بنزین باشد. یک اره برقی 10 برابر سریع تر از یک اره دستی می تواند برش ایجاد کند از این اره می توان برای انواع برش، هرس درختان و شاخه ها و بریدن چوب استفاده کرد. این ابزار در نجاری، باغبانی و آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد. از محبوبترین ای ابزارآلات می توان به اره فارسی بر، عمود بر، پروفیل بر، گرد بر، نواری، زنجیری، میزی، شیار زن و اره مویی برقی نام برد.
 5. پیستوله برقی: پیستوله برقی یا پیستوله رنگ یکی از ابزارآلات کاربردی در حوزه رنگ آمیزی، خودروسازی و صعت ساختمان است که از آن می توان جهت رنگ آمیزی انواع سطوح داخلی و خارجی استفاده کرد. این دستگاه ها مجهز به یک تفنگ پاششی هستند که گازهای تبدیل شده به پودر رنگی را به بیرون منتشر می کند.
 6. کارواش صنعتی: کارواش های صنعتی دارای منبع تغذیه برق می باشند و از یک الکتروموتور و یک پمپ تشکیل شده است که دارای یک پمپ مثبت رفت و برگشتی است که آب را با فشار معمولی دریافت کرده و خروجی آن جریان آب با فشار و سرعت بالا می باشد و به منظور شست و شو انواع سطوح به کار می رود.
 7. آچاربکس برقی: این ابزار در باز و بسته کردن پیچ و مهره ها به کمک نیروی گشتاوری کاربرد دارد و علاوه بر آن این ابزار نسبت به بقیه انواع آچاربکس سریع تر می باشد و همچنین سایز کوچک تری دارد و در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.
 8. دستگاه پولیش: دستگاه پولیش ابزاری برای صاف و درخشان کردن انواع سطوح زبر، خشن یا حساس مثل انواع کفپوش ها ،پارکت، سرامیک ها و سنگ ها و همچنین ترمیم و براقسازی سطح بدنه خودروها می باشد. این دستگاه ها از جمله تجهیزات و ابزارهای نظافت صنعتی هستند که جهت جلا دادن و صافی سطوح  به کارگرفته می شوند. . درهنگام انتخاب و خرید پولیشرها باید به نکاتی از جمله تنوع پد، دامنه سرعت، توان، منبع تغذیه، سایز صفحه پولیش، برند و غیره توجه داشت.
 9. پمپ: این وسیله الکتریکی برای انتقال و جابه جایی مایعات می باشد.در واقع دستگاهی هیدرولیکی است که با دادن انرژی مکانیکی به سیالات، باعث افزایش انرژی سیال می شود. این جابه جایی سیال یا در سطح بالاتر با افزایش هد یا در سطح پایین تر مانند حوضچه و مخزن اتفاق می افتد. انواع پمپ ها عبارتند از لجن کش، پمپ سانتریفیوژ و پمپ استخریو غیره می باشند. پمپ ها در صنایع مختلف مانند پتروشیمی، تولید برق، انتقال آب از دریا، سیستم های شستشو و سیستم های فشار و بخار آب کاربرد دارند.
 10. سمباده زن برقی: از سمباده زن برقی برای صاف و صیقل دادن سطوح کار درکارگاه های نجاری استفاده می شود. این ابزار شامل انواع سمباده زن مشتی، سمباده زن تسمه ای می باشد.  دستگاه سمباده زن تسمه ای از انواع سمباده زن های رایج می باشد و بسیار قدرتمند است و برای پاک سازی قطعات تراش خورده استفاده می شود.
 11. دستگاه لوله بازکن: دستگاه لوله بازکن دستگاهی است که برای رفع هرگونه گرفتگی در لوله استفاده می شود. فنر برقی لوله بازکن یک دستگاه برقی است که از یک فنر و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است.
 12. دستگاه خراطی: دستگاهی است که برای فرم دادن، تراش و گرد کردن قطعات چوبی استفاده می شود و شامل انواع  خانگی وکارگاهی می باشد. این دستگاه از اجزای بدنه ی فلزی ،موتور الکتریکی ،شفت چهار نظام وفولی ،مرغکئ فلزی تشکیل شده است. توصیه می شود هنگام کار با دستگاه خراطی از عینک محافظ و ماسک تنفسی استفاده شود.
 13. رنده برقی نجاری: رنده برقی نجاری برروی میز کار نصب می شود و از دو تیغه تشکیل شده است که عمل رنده کردن چوب را انجام می دهد. این ابزار دارای پیچ تنظیم برای تنظیم عمق رنده کاری می باشد. بعضی از رنده ها دارای گونیای هدایت کننده برای کنترل بهتر برش و همچنین صاف و دقیق بودن آن می باشند.
 14. موتور، پمپ، الکتروموتور: این ابزارآلات پر کاربرد در صنعت بسیار محبوب و مصرفی می باشند. از انواع موتور در ساخت دستکاه های قدرت و صنعتی، در جاهایی که نیاز به برق رزرو می باشد استفاده می شود. از الکتروموتورها هم نیز در بسیاری از دستگاه های نهویه و گرمایش سرمایشی، دستگاه های صنعتی و غیره استفاده میشود. پمپ ها هم ابزارآلات مکمل الکتروموتور و جهت تنظیم آب و گاز دستگاه ها استفاده می شود.

از ابزار الکتریکی در صنعت ساخت و ساز، جوش، برش، پرداخت، کشاورزی، حفاری و... استفاده می شود. یک ابزار الکتریکی معمولا می تواند چندین وظیفه ابزار دستی را به صورت همزمان انجام دهد به همین دلیل دیگر به کیف های ابزار دستی و سنگین نیازی نیست و می توان تنها از یک یا دو ابزار الکتریکی برای انجام امور ضروری استفاده کرد. ابزار الکتریکی دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و قابل تعمیر هستند و به راحتی می توان قطعه معیوب درون آن ها را تعویض کرد و در صورت کند شدن آن ها، تیغه مربوطه را جایگزین کرد. ابزار الکتریکی دارای دو دسته قابل حمل و ثابت هستند. ابزارهای الکتریکی ثابت، سنگین بوده و یا در کل قابل جابه جا کردن نیستند مانند دستگاه های CNC، پرس های صنعتی، صیغل دهنده ها و.... که در این دسته بندی جای می گیرند. ابزار الکتریکی قابل حمل را به راحتی می توان جابه کرد و در تمامی مکان ها از آن استفاده کرد. مانند دریل های برقی، چکش های برقی، فرزها، اره های الکتریکی، اینورترهای جوشکاری، سنباده ها و.... که از نوع ابزار الکتریکی قابل حمل هستند. گاهی برای باز و بسته کردن پیچ و یا حفاری کردن در چوب، فلز و... به چندین ابزار دستی با سایزهای مختلف نیاز است که برای هر سایز پیچ و قطر هر حفره یک وسیله مورد نیاز است اما با استفاده از یک ابزار الکتریکی مناسب می توان تنها تیغه با سایز دل خواه را در آن نصب کرده و سپس عملیات را انجام داد.

قیمت ابزار الکتریکی:

از جمله بزرگترین کمپانی های تولید کننده ابزار الکتریکی می توان به بوش، رونیکس، ماکیتا، توسن، آاگ، آیرون مکس، آینهل، ای تی پرو، ایران ترانس، اینتیمکس و... اشاره کرد. علاوه بر ابزارهای الکتریکی ذکر شده، رنده های برقی، جاروبرقی های صنعتی، دمنده ها و مکنده ها، پیستوله های برقی، چکش های تخریب، آچار بکس های الکتریکی، سشوارهای صنعتی و کارواش ها نیز از دسته ابزارهای الکتریکی بوده که امروزه کاربرد بسیاری در صنعت دارند. برای خرید و مشاهده قیمت انواع ابزار الکتریکی، خریداران می توانند با مراجعه به سایت راندنو با صد ها فروشگاه در تماس بوده و سفارش خرید خود را گذاشته و برای دریافت آن اقدام نمایند.

 

برند