ثبت فروشگاه

دریل توسن مدل 0002D

از ۱,۱۹۸,۰۰۰ تا ۱,۱۹۸,۰۰۰ تومان

اره گردبر توسن مدل 5067SC

از ۳,۴۴۸,۰۰۰ تا ۳,۴۴۸,۰۰۰ تومان

ابزار برقی

ابزار برقی یا ابزار الکتریکی نمونه پیشرفته تر و کامل تر ابزار دستی به شمار می آیند. به عبارتی کارایی انواع ابزارآلات برقی همانند ابزارهای دستی بوده با این تفاوت که انجام کار با ابزارآلات برقی سریع تر و راحت تر انجام می پذیرد. از این رو کار با ابزار آلات برقی ساده تر بوده و زمان و انرژی کمتری را جهت انجام کار از کاربر دریافت می کند. انواع این ابزارآلات به واسطه یک موتور الکتریکی، فرآیند عملیات خود را انجام می دهند.
 لازم به ذکر است که در برخی از انواع ابزارآلات، از موتور درون سوز بهره گیری شده است. موتور درون سوز مخلوطی از سوخت و اکسیدکننده هستند که در محفظه ای بسته واکنش داده و مشتعل می شوند. در نتیجه براثر این اشتعال گازهای داغ با دما و فشار بالا به حرکت در می آیند و وسیله برقی موردنظر، کار موردنظر را انجام می دهد.

ابزار برقی

انواع ابزار برقی

ابزارآلات برقی از تنوع محصولات و گستره وسیعی از انواع ابزار برخوردار هستند. همچنین انواع ابزارآلات برقی در دو نوع ابزارآلات برقی خانگی و ابزارآلات برقی صنعتی تولید و مورد مصرف قرار می گیرند. در ادامه به کاربردی ترین و متداول ترین انواع ابزار برقی می پردازیم.

دستگاه جوش

دستگاه جوش ابزاری است که جهت اتصال دو قطعه فلزی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. فرآیند این محصول به گونه ای است که جریان برق را به یک میله به نام الکترود متصل می کند. سپس این میله بین اتصالات فلزی مورد نظر ذوب شده و با پرکردن فضاهای خالی، سرد شده و باعث ایجاد اتصال قوی می شود. این میله می تواند از جنس آهک، سلولز، اکسید سدیم، خاک رس و ... باشد.

انواع دستگاه جوشکاری به سه دسته ترانسفورماتورها، رکتیفایرها و ژنراتورها تقسیم بندی می شوند که کاربرد هریک از آنها با یکدیگر متفاوت است. از کاربردهای این دستگاه می توان به اتصال پروژه های ساختمانی، صنایع کشتی سازی و خودروسازی، صنایع شیمیایی و ... اشاره کرد.

دستگاه جوش

دریل

از دیگر ابزارآلات برقی کاربردی می توان به انواع دریل برقی اشاره کرد. در یل در صنعت و پروژه های گوناگونی جهت ایجاد حفره و سوراخکاری ها، بر روی سطوح چوبی، فلزی، سنگی و ... ابزاری کاربردی محسوب می شود. این محصول یکی از ابزارهای برقی صنعتی است که با کاربرد عمومی و تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد. دریل ها در انواع گوناگون دریل ستونی، چکشی، سرکج، همزن، گیربکسی، دریل پیچ گوشتی برقی، دریل بتن کن، مگنتی و ... تولید و به بازار ارائه می شوند. دریل ها از قطعاتی مانند سه نظام، موتور، مته، دیمر، باتری و ... تشکیل می شوند.

دریل

فرز

از دیگر ابزارآلات برقی پرکاربرد می توان به فرز اشاره کرد. این ابزار جهت برش قطعات آهنی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از کاربردهای متنوعی برخوردار بوده و باتوجه به نیازی که به این دستگاه دارید، می توانید از آن استفاده نمایید. از کاربردهای متداول این ابزار می توان به سایش سنگ و فلزات، تیز کردن ابزار، ایجاد سطوح صیقلی و ... اشاره کرد. برش اجسام سخت از دیگر متریال های این دستگاه به شمار می آید.

از انواع این دستگاه می توان به فرز انگشتی، فرز سنگبری، آهنگری، فرز مینیاتوری، اور فرز یا فرز نجاری و مینی فرز اشاره کرد.

فرز

اره برقی

اره برقی یا اره زنجیری نوعی اره قابل حمل مکانیکی به شمار می آید که عملیات برش چوب را انجام می دهد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که نیروی گشتاور موتور به زنجیر منتقل شده و موجب گردش آن به دور ساطور می شود. در نتیجه حاصل برخورد زنجیر اره با چوب، موجب بریده شدن آن می شود. این ابزار به دلیل عدم وجود محافظ، یکی از ابزارآلات خطرناک محسوب می شود. این ابزار از موتور دو زمانه برخوردار بوده و توسط ان نیروی گشتاور موتور توسط کاربر، قابل کنترل است. این ابزار در صنایع چوب و نجاری، باغبانی، مجسمه سازی و ... کاربرد دارد.

اره عمودبر، اره فارسی بر، گردبر، پروفیل بر، اره مویی، اره نواری، اره میزی و اره زنجیری از انواع این محصول به شمار می آیند.

اره برقی

دستگاه پولیش

دستگاه پولیش جزو ابزارآلات برقی به شمار می آید که جهت نظافت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار جهت جلا دادن و درخشندگی سطوح خودروها، کف پوش، پارکت، سرامیک و ... کاربردهای فراوانی دارد.
دستگاه پولیش از ابزار آلات کاربردی در زمینه نظافت و شستشو به شمار می آید و مجهز به یک برس تکی است که با چرخش آن می تواند کف و سطوح مختلف را تمیز نماید.

دستگاه پولیش

دستگاه سنباده زن

این دستگاه جهت پولیش و فرم دهی قطعه کار مورد استفاده قرار می گیرد. به کارگیری از این محصول موجب صاف و صیقلی شدن سطوح مختلف مانند چوب و ... می شود. عملکرد دستگاه های سنباده زن با یکدیگر متفاوت است. این دستگاه در انواع مختلف سنباده لرزان تخت و سنباده لرزان گرد تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه سنباده زن

رنده برقی نجاری

از دیگر ابزارآلات برقی می توان به رنده نجااری اشاره کرد. این ابزار همانطور که از نامش پیداست، جهت رندیدن، هموار کردن سطوح و کم کردن ضخامت چوب ها در صنایع نجاری کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی پس از برش و اره کردن چوب، هموار شدن و ایجاد زوایای ظاهری آن به عهده رنده برقی است.

رنده برقی نجاری

جارو برقی صنعتی

جارو برقی یا مکنده صنعتی از دیگر انواع دستگاه ها و ماشین های نظافتی به شمار می آیند. این دستگاه جهت جمع آوری انواع آلودگی های صنعتی گوناگون در محیط های صنعتی کاربرد دارد. این ابزار از انواع گوناگونی باتوجه به نوع و میزان آلودگی و همچنین محیط مورد نظافت، در بازار موجود است. لازم به ذکر است که از این ابزار می توان جهت انتقال و جابه جایی اجسام نیز استفاده کرد.
از انواع این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • جارو برقی صنعتی آب و خاک
 • جارو برقی صنعتی ضدانفجار
 • جارو برقی صنعتی انتقال مواد
 • جارو برقی های صنعتی سه فاز و تک
 • جارو برقی تجاری
 • جارو برقی صنعتی ایمن و بهداشت و ...

جارو برقی صنعتی

دمنده و مکنده

دمنده و مکنده هوا یا بلوور ابزاری برقی است که مقدار مشخصی از هوا را با فشار زیادی به منظور تمیز کردن گرد و غبار را می دمد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که هوای ایجاد شده توسط موتور را با فشار بالایی توسط یک نازل،از مخزن به بیرون انتقال می دهد. این دستگاه در صنایع سنگ، خودرو، فلزات و ... کاربردهای فراوانی دارد. روتس بلوور، فن بلوور، اسکرو بلوور و ... از انواع دمنده و مکنده به شمار می آیند که هر یک باتوجه به ویژگی هایی که دارند، از کاربردهای گوناگونی برخوردار هستند. از کاربردهای جزئی این ابزار می توان به استفاده در پمپ های سم پاشی ها و پتروشیمی ها، استفاده در سیلوها، تصفیه آب و فاضلاب، پاک کردن انواع سیستم های الکتریکی، صنایع تولید آرد و تولید سیمان و ... اشاره کرد.

دمنده و مکنده

پیستوله برقی

پیستوله یکی از ابزارهای کاربردی در حوزه رنگ آمیزی و انواع صنایع است. از این ابزار می توان جهت رنگ آمیزی سطوح مختلف داخلی و خارجی استفاده نمود. به کارگیری از پیستوله رنگ برقی موجب سرعت عمل در حجم عظیمی از کارها می شود. پیستوله برقی با قابلیت های HVLP و LVLP پاشیدن رنگ را انجام می دهند. از انواع این محصول می توان به سیستم اسپری تحت فشار، پیستوله کاسه زیر و کاسه رو، گازوئیل پاش، قیرپاش و ... اشاره کرد.

پیستوله برقی

اتو لوله

اتو لوله یا لوله کشی از دیگر انواع ابزارآلات برقی به شمار می آید. این دستگاه به نوعی دستگاه جوش لوله بوده و کار با آن بسیار راحت است. به صورتی که لوله ها را از قالب ماده وارد دستگاه کرده و از قالب نر جهت حرارت دهی و اتصال لوله استفاده می شود. لازم به ذکر است که در لوله کشی های توسط این دستگاه، به هیچ وجه از چسب اتصال لوله ها استفاده نمی شود.

اتو لوله

کارواش خانگی

کارواش خانگی یا واتر جت دستگاهی است که توسط یک نازل، آب را با فشار بالایی روی سطوح مورد نظر می پاشد. آبی که با فشار بسیار بالا بر روس سطح موردنظر می پاشد، آلودگی را به خوبی پاک کرده و عملیات نظافت را در زمان کمی انجام می دهد. استفاده از این دستگاه علاوه بر مصارف صنعتی، در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد. به وسیله این دستگاه می توان حیاط، دیوار، خودرو، نمای ساختمان، سنگ فرش، راه پله ها و ... را به آسانی نظافت کرد. از انواع این محصول می توان از کارواش آب سرد و آب گرم، کارواش دستی و سیار، کارواش کوچک و بزرگ، و براساس نوع موتور به دو دسته کارواش خانگی دینامی و ذغالی نام برد.

کارواش خانگی

چکش تخریب

چکش تخریب یا هیلتی یک ابزار بسیار قدرتمند است که جهت تخریب انواع سطوح مانند دیوارها، بلوک ها، بتن و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در صنعت ساختمان سازی از کاربرد ویژه ای برخوردار است. از انواع این محصول براساس کارکرد می توان به چکش میخ دار، ساچمه ای، سرتیز، پتکی و ... اشاره کرد.

چکش تخریب

آچار بکس برقی

آچار بکس از دیگر انواع پرکاربردترین ابزار برقی  بوده و در جهت باز و بسته کردن پیچ و مهره ها، موجب افزایش سرعت و کاهش نیروی لازم کاربر حین انجام کار با این محصول می شود. انواع مختلفی از آچار بکس برقی در بازار موجود هستند که تقریباً به شیوه یکسانی فرآیند کار را انجام می دهند.

لازم به ذکر است که آچار بکس برقی از اندازه کوچکتری نسبت به آچاربکس بادی برخوردار است.

آچار بکس برقی

پمپ برق

پمپ یا واتر پمپ ابزاری است که جهت انتقال و جابه جایی مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار نسبت به پمپ های دستی کاربرد آسان تری داشته و جهت باد کردن وسایل بادی بزرگ مانند استخرهای بادی کاربرد دارد. همچنین از این وسیله می توان جهت خالی کردن باد انواع وسایل نیز بهره گرفت.

از انواع پمپ باد می توان از پمپ باد دینامیکی، پلانچری، دنده ای، دیافراگمی، رفت و برگشتی و انواع دیگر نام برد.

پمپ برقی

مکنده صنعتی

مکنده صنعتی نیز نوعی جارو برقی صنعتی بوده و جهت نظافت های سخت و سنگین صنعتی و نیمه صنعتی، ابزاری کاربردی محسوب می شود. پمپپ به کارگیری شده در این دستگاه باعث می شود که این دستگاه از قدرت مکش بالایی برخوردار باشد. با استفاده از این دستگاه صنعتی می توان آلودگی های مایع، جامد و حتی مایعات روغنی را جمع آوری کرد.

از انواع این محصول می توان از مکنده مرکزی، مکنده صنعتی قابل حمل، مکنده کامیونی و ... نام برد.

مکنده صنعتی

شیار زن

دستگاه شیارزن از انواع ابزارآلات برقی بوده و جهت ایجاد برش و شیار، ایجاد حفره، کارگذاشتن لوله و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این کالا نیز باتوجه به کارکردهای مختلفی که دارد، از انواع گوناگونی در بازار برخوردار هستند. شیارزن دیوار، باغبانی، برق کشی ساختمان و ... از انواع این محصول کاربردی به شمار می آیند.

شیارزن

ازدیگر ابزارآلات برقی می توان از دستگاه لوله بازکن، دستگاه خراطی، موتور برق، سشوار صنعتی و ... نام برد.

نکات مهم در خرید انواع ابزارآلات برقی

ابزارآلات برقی باتوجه به ویژگی ها و کاربردهای گوناگونی که دارند، انتخاب و تصمیم گیری را دشوارتر می کنند. شما در ابتدا باتوجه به نیاز و استفاده ای که از انواع ابزارهای برقی دارید، این محصول را انتخاب کرده و در نهایت اقدام به خرید آن نمایید. در ادامه این مطلب  به برخی از نکات مهم حین خرید انواع ابزارآلات برقی کاربردی اشاره خواهیم کرد.

 1. ابتدا توجه داشته باشید که نوع برقی انواع ابزارآلات از قدرت بیشتری برخوردار هستند و منبع برق آنها دائمی است. همچنین استفاده از انواع شارژی این محصولات آزادی بیشتری را برای کاربر فراهم کرده و در پروژه های گوناگون قابل استفاده هستند. به طورکلی اگر قصد استفاده طولانی مدت از آنها را دارید، نوع برقی این ابزارآلات گزینه مناسبی است. اما اگر جهت استفاده در فضاهایی که دسترسی به کابل برق وجود ندارد و شرایط کاری تنگ و غیر قابل دسترس است، نوع شارژی آن برای شما انتخاب مناسب تری محسوب می شود.
 2. از دیگر نکات مهمی که حین خرید انواع این ابزارآلات باید به آنها توجه داشته باشید، نوع پروژه ای است که قصد انجام آن را دارید. اگر جهت انجام کارها و پروژه های بزرگتر قصد خرید یک ابزار برقی را دارید،  بهتر است از ابزارهای سنگین تر و قدرتمندتر استفاده نمایید.
 3. نکته دیگری که باید به ان توجه داشته باشید این است که درنظر بگیرید که هرچند وقت یکبار و به چه میزانی قصد استفاده از محصول موردنظر را دارید. اگر قرار است به صورت روزانه از محصول استفاده کنید، احتمالاً صرفه جویی در زمان برای شما حائز اهمیت است. اما اگر چند بار در سال قص استفاده از ابزار موردنظر را دارید بهتر است به جای بهره گیری از امکانات اضافه تر، عملکرد دستگاه را درنظر بگیرید.
 4. نکته دیگری که هنگام خرید ابزارآلات برقی باید به آن توجه داشته باشید، برند تولیدکننده محصولات برقی است. انتخاب یک برند معتبر و محبوب باعث می شود تا محصول انتخابی شما از مزایایی مانند خدمات پس از فروش و گارانتی برخوردار باشد. همچنین محصول انتخابی شما باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.
 5. میزان ایمنی ابزاری که قصد خرید آن را دارید، از نکات مهمی است که هنگام خرید انواع ابزارآلات برقی باید به آن توجه داشته باشید. توجه داشته باشید محصولی که قصد خرید آن رادارید، از استاندارهای  لازم برخوردار باشد. خرید از برندهای معتبر که از خدمات پس از فروش برخوردار هستند، این اطمینان را به شما می دهد که در تولید این ابزار تمامی استاندارها و ایمنی های لازم رعایت شده است.  
 6. لازم به ذکر است که برخی از محصولات از ویژگی هایی برخوردار هستند که موجب سهولت در انجام کارها می شود. قابلیت هایی مانند تعویض سریع مته، تیغ و ... برای کاربرانی که به صورت پروژه ای کار می کنند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. از این رو ابزارآلات چندکاره ای جهت افزایش سرعت انجام کارها، تولید و به بازار عرضه می شود.

بهترین برندهای ابزارآلات برقی

در ادامه این مبحث به برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات برقی می پردازیم.

ابزار برقی توسن

شرکت توسن در سال 1382 جهت تولید ابزارهای برقی و دستی تأسیس شد. برند توسن در طی سال های فعالیت خود درصدد تولید محصولات باکیفیت که از استانداردهای لازم نیز برخوردار هستند، برآمده است. این برند در حوزه ابزارآلات برقی، محصولات متنوعی تولید و روانه بازار کرده است.

ابزار برقی ماکیتا

برند ماکیتا از دیگر برندهای محبوب و معتبر در زمینه تولید انواع ابزارآلات برقی به شمار می آید. این شرکت توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد و در سال 1958 اولین محصول خود را به عنوان رنده برقی ماکیتا به بازار ارائه کرد. ماکیتا از قدرتمندترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات برقی و شارژی است.

ابزار برقی  کرون

شرکت کرون در سال 1983 تأسیس شد و تا کنون بیش از 10 کارخانه زیر مجموعه، جهت تولید ابزار برقی دارد. این کمپانی با برخورداری از بیش از 2300 پرسنل توانسته است به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ابزارآلات برقی در کشور چین بشود. ابزارهای برقی تولید شده این برند از کیفیت مطلوب و استاندارهای لازم برخوردار هستند.

ابزار برقی رونیکس

شرکت رونیکس یکی از تولیدکنندگان برتر و محبوب در زمینه تولید انواع ابزارآلا به شمار می آید. این برند با به کارگیری از نیروی کار قوی، ازائه محصولات باکیفیت و قیمت مناسب توانسته است جایگاه ویژه ای بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی ب دست آورد. این شرکت بازرگانی بیش از 500 تولیدکننده در 11 کشور جهان دارد. ابزارآلات برقی رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این شرکت نیز به تولید انواع دریل، فرز، رنده برقی و ... می پردازد.

برندهای محبوب و معتبر دیگری مانند کرون، آروا، محک، بوش و ... جزو شرکت های معتبر تولیدکننده انواع محصولات برقی به شمار می آیند.

قیمت ابزار برقی

ابزارآلات برقی باتوجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، از قیمت های متنوعی در بازار برخوردار هستند. همچنین انواع این محصولات از گستره وسیعی برخوردار بوده و قیمت هریک از انواع ابزار برقی باتوجه به کارکردها و قابلیت هایی دارند، متغیر است. برند تولیدکننده ابزار برقی بر قیمت انواع ابزارآلات برقی نیز تأثیرگذار هسند.

خرید ابزارآلات برقی

برای خرید ابزار برقی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار برقی را در اختیار شما قرار می دهد.

لیست مقایسه

برند