ثبت فروشگاه

دریل مگنت متابو مدل MAG 32

از ۴۹,۹۵۰,۰۰۰ تا ۴۹,۹۵۰,۰۰۰ تومان

دریل مگنت متابو مدل MAG50

از ۶۴,۲۵۰,۰۰۰ تا ۶۴,۲۵۰,۰۰۰ تومان

دریل شارژی دیوالت مدل DCK299P2

از ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دریل مگنت بوش مدل GBM 50-2

از ۴۳,۷۱۰,۰۰۰ تا ۴۳,۷۱۰,۰۰۰ تومان

دریل چکشی محک مدل 1/DM-850

از ۱,۰۱۲,۰۰۰ تا ۱,۰۱۲,۰۰۰ تومان

دریل چکشی محک مدل DM-10/500

از ۱,۰۱۲,۰۰۰ تا ۱,۰۱۲,۰۰۰ تومان

دسته‌بندی‌ها : پیچ گوشتی شارژی -

دریل

دریل در صنعت و در پروژه های متفاوت، به عنوان ابزاری جهت ایجاد حفره و سوراخ با سایزها و عمق های متنوع بر روی سطوح مختلف چوبی، سنگی، فلزی و ... بکار می رود. دلر با توجه به نوع عملکردی که دارد، یکی از مهم ترین ابزار برقی در کارگاه ها به شمار می آید. این محصول یک وسیله پرکاربرد است که انواع مختلفی دارد. برای شناخت بهتر این دستگاه بهتر است با کاربرد، اجزای تشکیل دهنده و انواع آن آشنا شوید. 

اجزای تشکیل دهنده دریل

این دستگاه از قطعات مختلفی تولید شده است. هرکدام از این قطعات وظیفه معینی دارند و می توانند انواع مختلفی داشته باشند. 

سه نظام

سه نظام قطعه ای است که بر روی دریل نصب می شود تا انواع مته و سری  بر روی آن بسته شوند و عملیات سوراخکاری انجام شود. در واقع سه نظام وظیفه نگه داشتن مته و گردش آن را برعهده دارد. سه نظام های به کار رفته در دریل ها به دو نوع سه نظام آچارخور و سه نظام اتوماتیک تقسیم می شوند.

سه نظام های آچارخور به وسیله آچار مخصوصی که دارند، باز و بسته می شوند. در صورتی که سه نظام های اتوماتیک به وسیله دست باز و بسته می شوند و سرعت بیشتری در باز و بسته کردن مته دارند. در واقع سه نظام یک رابط بین دریل و مته است که از جنس پلاستیکی، نیمه فلزی و فلزی و در سایزهای مختلف تولید می شود. سایزهای 10 و 13 میلی متری، از رایج ترین سایز سه نظام به شمار می آیند. 

مته

مته قطعه ای است که بر روی سه نظام نصب می شود و می توان به وسیله‌ آن، بر روی سطوح مختلف نظیر چوب، فلز، بتن، سنگ و سطوح دیگر حفره ایجاد کرد. مته انواع مختلفی دارد که هرکدام برای انجام کار مخصوصی بکار می رود. از مهم ترین انواع مته می توان به مته الماسه، مته فولادی، مته خزینه، مت گازور و ... اشاره کرد. 

موتور 

موتور اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده دریل است، قدرت های مختلفی دارد و متناسب با کارهای متفاوت، قدرت آن تغییر می کند. هرچه قدرت موتور بیشتر باشد، می توان از دستگاه برای انجام کارهای سنگین تر استفاده کرد.

موتور

دیمر یا کنترل سرعت

 دیمر کلیدی است که فرد می تواند به وسیله آن، سرعت دستگاه را کنترل کند. این کلید باعث افزایش تسلط کاربر و راحتی در استفاده از دستگاه می شود. 

از دیگر اجزای تشکیل دهنده این محصول می توان به بدنه، دسته نگهدارنده، کلید روشن و خاموش و نشانگر LED در بعضی از آنها اشاره کرد. لازم به ذکر است که در هنگام کار با این کالا، لازم است جوانب احتیاط به شدت رعایت شود. زیرا در غیر اینصورت، ممکن است آسیب های بسیار جدی به دست ها وارد شود. همچنین انتخاب مته مناسب به هنگام کار با drill نیز بسیار حائز اهمیت است.

انواع دریل براساس منبع تغذیه

این دستگاه انواع مختلفی دارد که هرکدام برای انجام کار خاصی طراحی شده است. تقسیم بندی این محصول به دو صورت انجام می شود. اولین تقسیم بندی براساس منبع تغذیه دستگاه و دیگری براساس کارکرد دستگاه است.

دریل برقی 

این ابزار همان گونه که از نامش مشخص است، به کمک جریان برق کار می کند. این مدل هیچ گونه افت ولتاژی ندارد و از قدرت بالاتری نسبت به نوع شارژی برخوردار است. با استفاده از مدل برقی دیگر نگرانی بابت تمام شدن شارژ باتری و باد کمپرسور هوا وجود نخواهد داشت. 

دریل برقی

دریل شارژی 

این نوع دستگاه از انواع باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. کاربران می توانند از این مدل در مواقعی که به منبع برق دسترسی وجود ندارد، استفاده نمایند. باتری هایی که در این مدل ها به کار می روند، انواع مختلفی دارند. باتری لیتیوم یون و نیکل کادمیوم از متداول ترین باتری های به کار رفته در این محصول ها به شمار می آیند. باتری نیکل کادیموم نوع قدیمی تر باتری ها هستند. باتری های لیتیوم یون نسل جدید باتری های این ابزارآلات هستند که از کیفیت بالاتری برخوردارند. این مدل در کارهایی همچون کابینت سازی که باید مدام دستگاه را جابجا کرد، بسیار پرکاربرد است. 

دریل شارژی

دریل بادی 

این مدل از هوای فشرده کمپرسور هوا به عنوان منبع تغذیه و تأمین انرژی استفاده می کند. این ابزار از قدرت بالایی برخوردار است و می توان به راحتی از آن در کارگاه ها استفاده کرد. این ابزار به دلیل وجود روغن، از طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر برخوردار است. 

دریل بادی

انواع دریل بر اساس کارکرد  

این دستگاه براساس کاربردی که دارد، به انواع مختلفی تقسیم می شود. این ابزار با توجه به نوع عملکرد، عمق سوراخکاری، سرعت و دقتی که دارد، به انواع متفاوتی تقسیم می شود. به عنوان مثال، از برخی از دلرها برای کارهای سبک و باز کردن پیچ استفاده می شود و برخی دیگر از دلرها برای کارهای سنگین و تخریب مورد استفاده قرار می گیرند.

دریل ساده

این مدل دارای منبع تغذیه برقی است. از این دستگاه فقط برای ایجاد سوراخ هایی با قطر کم و فعالیت های خانگی استفاده می شود. 

دریل چکشی 

از رایج ترین مدل دلر به شمار می رود. این ابزار این قابلیت را دارد که علاوه بر گردش مته، به آن ضربه نیز وارد نماید. این ضربه باعث راحت شدن عملیات سوراخکاری در قطرهای مختلف می شود. این مدل اغلب دارای یک دسته کمکی جهت تسلط بیشتر کاربر بر روی دستگاه است.

دریل ستونی 

این مدل از دقت و ظرافت بالایی در انجام عملیات سوراخکاری برخوردار است. این مدل ثابت بوده و از وزن بالایی برخوردار است. این دستگاه مجهز به دو فلکه است و از آن برای انجام کارهای صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. این ابزار قابلیت ایجاد سوراخ بر روی موادی مانند طلا، کریستال و ... را با دقت و ظرافت بالا دارد. این مدل زمانی کاربرد دارد که لازم است محل و جهت سوراخ کاری بر روی سطوح با دقت بالایی صورت پذیرد. 

دریل سرکج 

این مدل دارای یک سه نظام مخصوص به صورت قائمه است. این سری قائمه به کاربر کمک می کند تا در مکان هایی که فضا محدود است، به راحتی از این ابزار استفاده کند. این دستگاه در هر سه نوع برقی، شارژی و بادی موجود است و در مشاغلی مثل برقکاری، لوله کشی، کابینت سازی و ... کاربرد بسیار زیادی دارد. 

پیچ گوشتی برقی

این دستگاه یکی از مدل های پرکاربرد در بین خریداران است. این دستگاه برای افرادی که به طور مکرر با باز و بسته کردن پیچ سروکار دارند، بسیار مناسب است. منبع تغذیه این کالا اغلب از نوع باتری و شارژی است. از این جهت این دستگاه در بین مشاغلی همچون ساخت سازه های چوبی، نصب دوربین، دزگیر، کابینت سازی و ... طرفداران زیادی دارد.

دریل همزن 

این مدل به دریل میکسر شهرت دارد. از این دستگاه برای مخلوط کردن مواد مختلف صنعتی در مشاغل مختلف استفاده می شود. این دستگاه برای مخلوط کردن مواد غلیظ، رقیق و خمیری شکل نیز کاربرد دارد. این محصول توانایی ترکیب انواع دوغاب، سیمان، ملات، بتن، رنگ و ... را دارد که سبب بالا رفتن سرعت عمل در کارهای ساختمانی و صنعتی می شود.

دریل گیربکسی

این دستگاه مجهز به یک گیربکس جهت تنظیم سرعت دستگاه است. البته دریل های دیگر نیز دارای گیربکس هستند، اما این دستگاه به دلیل گیربکس و سیستم قوی تر، به این نام شهرت پیدا کرده است. از این مدل برای ایجاد سوراخ بر روی سطوح سخت تر و باز و بسته کردن پیچ های بزرگ استفاده می شود.

دریل بتن کن 

این مدل بزرگ ترین نوع خانواده دریل به شمار می آید. از این دستگاه به صورت تخصصی برای کندن و ایجاد سوراخ استفاده می شود. این محصول از وزن و قدرت بالایی برخوردار است. به کمک این دستگاه می توان بر روی سطوح سیمانی و گچی حفره ایجاد کرد. این محصول به دو نوع چهار شیار و پنج شیار تقسیم می شود. 

دریل نمونه بردار 

همان گونه که از نام این محصول مشخص است، وظیفه آن ایجاد سوراخ بر روی سطوح مختلف و برداشتن تکه ای از سطح جهت نمونه است. عموماً از این محصول برای کندن و فرستادن نمونه برای ریخته گری و آزمایش استفاده می شود.

دریل مگنتی 

این دستگاه به دریل مغناطیسی نیز شهرت دارد. این محصول یک ابزار صنعتی است که از آن جهت ایجاد سوراخ بر سطوح فلزی استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی های کار با این دستگاه، می توان به راحتی و سرعت عمل بالای آن اشاره کرد. این ابزار برای کار در هر شرایطی مناسب است و فرقی نمی کند سطح مورد نظر شما در زیر آب است یا ریل های راه آهن! به همین علت این محصول کاربرد زیادی دارند. این دستگاه قابلیت سوراخکاری در سه حالت عمودی، افقی و وارونه را دارد و می تواند تا عمق 120 میلی متر را سوراخ کاری کند. 

کاربرد دریل 

همان طور که گفته شد، این محصول یک ابزار پرکاربرد در صنعت و کارهای خانگی به شمار می آید. از مهم ترین کاربردهای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • ایجاد سوراخ با قطرهای متفاوت بر روی سطوح مختلف چوبی، فلزی، سنگی و ... 
 • تخریب برخی از سطوح گچی و سیمانی
 • باز و بسته کردن پیچ های متعدد 
 • صیقل دادن سطوح مختلف
 • از بین بردن زنگ زدگی
 • مخلوط کردن مواد مختلف 
 • برداشتن نمونه از سطوح

هم چنین این محصول در مشاغل زیر کاربرد دارد: 

 • ساخت سازه های چوبی، کارگاه های نجاری، صنعت مبل سازی و ... 
 • فعالیت های عمرانی، ساختمان سازی، تأسیسات، لوله کشی و ...
 • نصب انواع وسایل چوبی و تزیینی مثل لوستر، قاب عکس، تابلو و ...
 • صنعت نفت، گاز و پتروشیمی
 • نصب دوربین و دزدگیر 
 • طلا و جواهرسازی
 • کابینت سازی

کاربرد دریل

نکات مهم در خرید دریل 

در حین خرید این محصول پرکاربرد باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید: 

موتور و قدرت دستگاه 

هر دستگاه با هر منبع تغذیه ای دارای یک توان و قدرت است. این توان در نوع برقی و شارژی برحسب وات و ولت شناخته می شود. برای کارهای سنگین و صنعتی باید از دستگاه هایی با قدرت بالا و برای کارهای خانگی می توان از دستگاه هایی با توان کم استفاده کرد. توجه داشته باشید هرچه قدرت بیشتر باشد، وزن دستگاه نیز افزایش می یابد. 

نوع سه نظام 

نکته مهم دیگر در خرید این ابزار، سه نظام دستگاه است. همان طور که گفته شد، سه نظام این ابزار به دو نوع اتوماتیک و آچارخور تقسیم می شود. معمولاً انتخاب این قسمت با توجه به نوع کار است. اگر کار شما سنگین است و به دستگاه فشار زیادی وارد می شود، سه نظام آچارخور گزینه مناسبی است. اما در صورتی که کار شما به گونه ای است که به صورت مکرر نیاز به تعویض مته دارید، باید از نوع اتوماتیک سه نظام استفاده کنید. 

باتری 

نکته مهم دیگر در خرید این دستگاه به ویژه در مدل های شارژی، باتری دستگاه است. همان طور که گفته شد، باتری ابزار شارژی انواع مختلفی دارد. باتری های نیکل کادمیوم و لیتیوم یون از پرکاربردترین باتری ها در تولید دریل شارژی به شمار می آیند.

باتری های نیکل کادمیوم یا نیکاد، نوع قدیمی باتری های شارژی هستند که از ابعاد و وزن بالایی برخوردارند. این باتری قدرت بسیار بالایی دارد، اما بزرگ ترین مشکل آن، وجود پدیده خود تخلیه گی است. علاوه بر این، باتری های نیکاد به دلیل ساختار شیمیایی که دارند، برای محیط زیست بسیار مضر هستند. اما در مقابل، باتری های لیتویم یون نسل جدیدی از باتری ها هستند که با محیط زیست سازگارند. این باتری ها از وزن کمی برخوردارند و سرعت شارژ در آن ها بالاست. باتری های لیتیون یون اثر خود تخلیه گی کمتری دارند. 

سرعت گردش آزاد 

همه دریل ها دارای یک بازه سرعتی هستند. این سرعت نشان دهنده سرعت گردش مته آنها است. این سرعت هرچه بیشتر باشد، عملکرد دستگاه بهتر است و می توان از آن برای انجام کارهای سنگین تر استفاده کرد. 

دیمر یا کنترل سرعت 

دیمر یا کنترل سرعت قابلیتی است که در بسیاری از ابزارآلات برقی و شارژی وجود دارد. دیمر می تواند به صورت گازی و یا به صورت کلید بر روی دستگاه نصب شده باشد. این قابلیت این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا سرعت دستگاه را کنترل کند و تسلط بیشتری بر روی آن داشته باشد. 

وزن و ابعاد 

برای کار با این دستگاه باید به کمک دست آن را بلند کرد و از آن استفاده نمود. به همین علت، وزن و ابعاد این دستگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هرچه وزن دستگاه کمتر باشد، کار با آن نیز راحت تر است. در هنگام خرید این محصول، آن را در دست بگیرید. دستگاه باید به گونه ای باشد که احساس راحتی داشته باشید و در استفاده طولانی مدت، دست دچار خستگی نشود. همان طور که در قسمت بالا گفته شد، وزن ارتباط مستقیمی با قدرت دستگاه دارد. 

گشتاور 

انجام هر کاری نیازمند یک گشتاور مناسب است. بسیاری از دلرها قابلیت تنظیم گشتاور را دارند. به عنوان مثال، گشتاور سوراخکاری بر روی آجر با گشتاور سوراخکاری بر روی سیمان متفاوت است. گشتاور کم باعث انجام نشدن کار و گشتاور زیاد باعث خرابی سطوح و شکستگی آنها می شود. به همین دلیل بهتر است محصولی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم این پارامتر مهم را داشته باشد.

انتخاب مته 

مته وظیفه ایجاد سوراخ بر روی سطوح مختلف را برعهده دارد. مته انواع مختلفی دارد که شکل ظاهری آن ها با یکدیگر متفاوت است. سایز مته، قطر و طول آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. علاوه بر این، با تعویض مته می توان کارهایی نظیر صیقل دادن، باز و بسته کردن پیچ های مختلف و ... را انجام داد. سعی کنید از مته مناسب و باکیفیت استفاده کنید چرا که در غیر این صورت، کیفیت کار پایین می آید و علاوه بر آن، به ابزار نیز فشار بیشتری وارد می شود.

سایر مشخصات 

 • قابلیت چپگرد و راست گرد سه نظام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این قابلیت همان طور که از نامش مشخص است، قابلیت گردش مته به سمت چپ و راست را فراهم می کند. این قابلیت به ویژه در باز و بسته کردن پیچ های متعدد بسیار مهم است و باید آن را در نظر گرفت.
 • چراغ ال ای دی به کار رفته در این ابزار از اهمیت بالایی برخوردار است. این قابلیت امکان کار کردن در محیط های تاریک را برای شما فراهم می سازد.
 • تمامی دریل ها باید دارای خط کش یا عمق سنج باشند تا میزان و اندازه سوراخ کاری به کمک آنها مشخص شود.
 • سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که دارای کیف قابل حمل باشد. این کیف علاوه بر آسان کردن حمل و نقل دستگاه، از آن محافظت نیز می کند.
 •  کیف، مته، کابل، باتری اضافه، آچار سه نظام، خط کش و … باید همراه ابزار عرضه شوند.
 • سلامت دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش 

نحوه کار با دریل

بهتر است قبل از کار با انواع این دستگاه، ابتدا دفترچه راهنمای محصول و مقالات مرتبط با آموزش استفاده از آن را مطالعه کنید. نحوه کار با این دستگاه بسیار ساده است. اولین قدم در استفاده از این محصول، تعویض مته آن است. ابتدا باید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، مته  دستگاه را انتخاب کنید. در ادمه با باز کردن سه نظام، مته را داخل آن قرار دهید.

 اگر ابزار شما برقی یا بادی است، باید کابل دستگاه را به برق و شلنگ آن را به کمپرسور متصل کنید. در ادامه با فشار دادن دکمه پاور، دستگاه را روشن کنید و آماده سوراخکاری، تخریب و کارهای دیگر شوید. توجه داشته باشید که در هنگام کار با این ابزار برقی، از عینک و دستکش ایمنی استفاده کنید. 

نحوه کار با دریل

بهترین برند دریل 

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید این محصول می پردازند. نکات مهم دیگری در هنگام انتخاب این ابزار وجود دارد که لازم است به آنها توجه شود. مهم ترین نکته در این خصوص، کیفیت ابزار، قابلیت ها و خدمات شرکت تولیدکننده دستگاه است. به دلیل کاربرد زیاد این محصول، شرکت های زیادی به تولید این دستگاه و انواع آن در سراسر جهان می پردازند. از محبوب ترین و بهترین شرکت های تولیدکننده این ابزار می توان به دریل ماکیتا، دیوالت، بوش، میلواکی، رونیکس، توسن، آاگ، ادون، کرون، جی تی، پوکا، رابین، دی سی ای، آنکور، کبالت و ... اشاره کرد. 

قیمت دریل 

قیمت دریل به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل، شرکت تولیدکننده و برند دستگاه است. عموماً شرکت های اروپایی و بین المللی مانند دیوالت و ماکیتا از قیمت بیشتری برخوردار هستند. قدرت و توان دستگاه از معیارهای تأثیرگذار دیگر در قیمت محصول به شمار می آیند. هرچه توان بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. قابلیت های دیگری همچون دیمر، گشتاور، کنترل گشتاور، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه نیز از عوامل مهم تعیین کننده قیمت دریل به شمار می آیند. 

خرید دریل 

برای خرید دریل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند