ثبت فروشگاه

فیلتر ماسک 3M مدل 60921

از ۳,۲۰۰,۰۰۰ تا ۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان

لیست مقایسه

فیلتر ماسک

فیلتر ماسک یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده انواع ماسک است که بر اساس نوع کاربرد و میزان جذبی که دارد، به انواع مختلفی تقسیم می شود. با توجه به آلودگی شدید هوا، یکی از بهترین روش ها برای محافظت از سیستم تنفسی، استفاده از ماسک های تنفسی می باشد. ماسک های تنفسی به منظور حفاظت از سیستم تنفسی بدن طراحی شده اند. توصیه می شود کسانی که به صورت مداوم با گازهای سمی و خطرناک و هم چنین گرد و غبار سروکار دارند، از ماسک های فیلتردار استفاده نمایند. لازم به ذکر است که هر ماسکی برای مدت زمان معینی قابل استفاده می باشد و باید پس از مدتی نسبت به تعویض فیلتر آن اقدام نمود. فیلتر ماسک 3m از محبوب ترین فیلتر مااسک ها در میان کاربران می باشد.

قیمت فیلتر ماسک

قیمت فیلتر ها معمولاً بر اساس نوع و جنس آن ها متفاوت می باشد. معمولاً هر چه فیلتر ماسک قدرت جذب بیشتری داشته باشد، جنس به کار رفته در آن تخصصی تر و قیمت کالا نیز بیشتر می شود. بهترین قیمت انواع فیلتر ماسک را می توانید در سایت راندنو ببینید و از ده ها فروشگاه استعلام بگیرید.

انواع فیلتر ماسک

به طور کلی فیلترها دارای انواع مختلفی هستند که از میان آن ها می توان به تقسیم بندی فیلتر براساس گرد و غبار اشاره کرد. از این نظر، فیلترها به سه نوع زیر تقسیم بندی می شوند:

 • FFTP1: در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی با تراکم 25 برابر حد مجاز مقاوم هستند.
 • FFTP2: در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی و یا با سمیت کم تا متوسط با تراکم 12 برابر حد مجاز مقاوم هستند.
 • FFTP3: در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی و یا با سمیت کم تا متوسط یا با سمیت بالا با تراکم 50 برابر حد مجاز مقاوم هستند.

نوع دیگر فیلترها، فیلترهای گازی هستند که عمر آنها بسته به حجم ماده جاذب و شرایط استفاده از آنها، رطوبت و میزان تنفس فرد متفاوت می باشد و این قیلترها به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

 1. A: به منظور جذب بخارها و گازهای آلی با نقطه جوش کمتر از 65 درجه سانتی گراد استفاده می شود.
 2. B: به منظور جذب گازها و بخارات غیر آلی همچون دی اکسید کربن و منو اکسید کربن استفاده می شود.
 3. E: به منظور جذب گازها و بخارات اکسیدی استفاده می شود.
 4. K: برای جذب آمونیوم، گازها و مشتقات آن استفاده می شود.
 5. AX: به منظور جذب بخارها و گازهای آلی با نقطه جوش کمتر از 65 درجه سانتی گراد استفاده می شود.
 6. CO: برای جذب مونو اکسید کربن کاربرد دارد.
 7. HgP3: برای جذب بخارات جیوه بکار می رود.    
 8. R51A: برای جذب بخارات آلی مورد استفاده قرار می گیرد.
 9. R52A: به منظور جذب سولفید هیدروژن، کلراید هیدروژن و کلرین کاربرد دارد.
 10. R53A: به منظور جذب کلراید هیدروژن، کلرین، بخارات آلی و غیره استفاده می شود.
 11. R54A: برای جذب متیل آمین و آمونیاک استفاده می شود.
 12. R59A: برای جذب کلرین و بخار جیوه مورد استفاده قرار می گیرد.
 13. R60A: برای جذب کردن فرمالدئید کاربرد دارد.
 14. 1R61: به منظور جذب متیل آمین، فرمالدئید، بخارات آلی و غیره استفاده می شود.

لازم به ذکر است که گاهی به دلیل گاز های موجود ر محیط، فیلترهای گرد و غبار به صورت ترکیبی با فیلترهای گازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم در خرید فیلتر ماسک

 • هر فیلتر ماسک متناسب با ماسک مخصوص به خود می باشد و باید در هنگام خرید، فیلتر ماسک مناسب با هر ماسک انتخاب شود. به عنوان مثال، فیلتر ماسک 3m برای استفاده از ماسک های تمام صورت و نیم صورت 3m مناسب می باشد.
 • شرکت های زیادی به تولید و ساخت فیلتر ماسک اقدام کرده اند که از بین آن ها می توان به شرکت های تری ام (3M)، دراگر، پرشین سیفتی و بسیاری از شرکت های دیگر اشاره کرد.

سایت راندنو همواره در تلاش است با شناسایی فیلترهای موجود، آن ها را جهت سهولت در امر خرید بدون واسطه، به مشتریان معرفی نماید. هم چنین خریداران می توانند با ثبت استعلام خرید، نیاز خود را به اطلاع فروشنده مورد نظر برسانند.

مشاهده ادامه مطلب

برند