ثبت فروشگاه

فیلتر ماسک 3M مدل 60926

از ۴۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان

فیلتر ماسک

فیلتر ماسک یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ماسک ها است. این تجهیزات برای مراقبت از سیستم تنفسی افراد در برابر مواد شیمیایی گوناگون، استفاده می شوند. این محصول براساس نوع کاربرد و میزان جذبی که دارد، در انواع مختلفی تقسیم می شود. با توجه به آلودگی شدید هوا، یکی از بهترین روش ها برای محافظت از سیستم تنفسی، استفاده از ماسک های تنفسی است. جهت اطلاع از قیمت فیلتر ماسک شیمیایی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید ماسک تنفسی فیلتر دار را به صورت مستقیم از فروشندگان برای شما فراهم نموده است.

ماسک های کارتریج دار تصفیه کننده هوا هستند و در برابر ذرات معلق در هوا، بخارهای سمی و موارد مشابه، استفاده می شوند. به عبارتی استفاده از این ماسک ها در محیط هایی که اکسیژن کافی و آلودگی به میزان اندکی وجود دارد، گزینه مناسبی هستند. توصیه می شود کسانی که به صورت مداوم با گازهای سمی و خطرناک و همچنین گرد و غبار سروکار دارند، از ماسک های فیلتردار استفاده کنند. لازم به ذکر است که هر ماسکی برای مدت زمان معینی قابل استفاده است و پس از مدتی، باید نسبت به تعویض فیلتر آن اقدام نمایید.

این فیلترها به طور معمول با کربن فعال که تجدیدپذیر هستند، پر می شوند. از این رو تمامی سم ها یا گازهایی که از آن عبور می کنند، به این حفره های کربنی وارد می شوند و آن را درگیر می کنند. در نهایت فیلترها از مجاری تنفسی افراد در برابر آلاینده ها محافظت می کنند. فیلتر ماسک شیمیایی یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین فیلترها در میان کاربران واقع شده است. همچنین از برترین برندهایی که به تولید این محصول کارآمد پرداخته اند، می توان از فیلتر ماسک 3m مدل 7502 و دراگر نام برد که در انتها به طور کامل تر به بررسی آنها پرداخته شده است.

ماسک فیلتر دار چیست

ماسک ها از مهم ترین تجهیزاتی هستند که برای محافظت از سیستم تنفسی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ماسک های صنعتی در محیط های شغلی گوناگون نیز کاربردهای زیادی دارد. عملکرد این ماسک ها به گونه ای است که با تصفیه  هوا، مانع از ورود ذرات و آلاینده های موجود در محیط به سیستم تنفسی افراد می شوند.

و کارتریج ماسک تنفسی چیست؟

همانطور که در ابتدا به طور کلی با ماسک های کارتریج دار آشنا شدید، این محصول در بیشتر مواقع در ماسک های نیم صورت و تمام صورت استفاده می شوند. فیلتر ماسک تمام صورت و نیم صورت شیمیایی پس از استفاده های طولانی مدت، باید تعویض شوند. لازم به ذکر است این ماسک ها به صورت پایه ماسک به بازار عرضه شده است.

فیلتر ماسک تنفسی را چگونه انتخاب کنیم؟

فیلترهای ماسک براساس کارایی و نوع فعالیت افراد، انتخاب می شود تا فرآیند فیلتراسیون و سلامت افراد به خوبی تأمین شود. فیلترها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که باتوجه به نوع کاربری افراد، می توانند مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که فیلترهای تک حالته و چند حالته به بازار ارائه شده اند. فیلترهای ماسک یک حالته تنها در برابر یک نوع آلودگی مقاومت دارند و فیلترهای چند حالته در برابر چندین نمونه از گازها و آلودگی ها از سیستم تنفسی افراد محافظت می کنند.

به این نکته توجه نمایید که به منظور مشخص کردن نوع گاز بر روی این محصولات، از نوارهای رنگی بر روی آنها استفاده شده است. درنتیجه با استفاده از جدول راهنمای انتخاب فیلتر ماسک تنفسی مناسب ترین نوع این محصول را خریداری نمایید. البته باتوجه به نوع آلاینده هایی که با آنها در ارتباط هستید، باید به خرید این تجهیزات اقدام نمایید.

انواع ماسک شیمیایی

فیلتر ماسک  ها براساس نوع ماسک های مورد استفاده، در دو نوع کلی تولید می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

ماسک نیم صورت شیمیایی

ماسک های شیمیایی نیم صورت از ورود مواد آلاینده و بخارات سمی به سیستم تنفسی جلوگیری می کنند. این ماسک از ویژگی های خاصی برخوردار است و در شرایطی استفاده می شود که آلودگی موجود در محیط موجب آسیب به چشم افراد نمی شود. این ماسک ها در انواع دو فیلتر و تک فیلتر مورد استفاده قرار می گیرند. نوع تک فیلتر این محصول  به گونه ای است که فیلتر در قسمت جلویی ماسک قرار می گیرد. نمونه های فیلتر دار آن نیز  به گونه ای طراحی شده است که فیلترها در هر دو طرف آن قرار گرفته اند. ازاین مدل ماسک در صنایع پتروشیمی، آزمایشگاهی، کارخانه تولید کاغذ و مقوا و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

ماسک شیمیایی تمام صورت

ماسک گاز تمام صورت نیز کاربردی شبیه به نمونه های نیم صورت دارد. این ماسک ها در محیط هایی که افراد با گازهای سمی و خطرناک در ارتباط هستند، استفاده می شود. این تجهیزات از طراحی منحصر به فردی برخوردار هستند و صورت را به طور کامل پوشش می دهند. لازم به ذکر است پس از 3 الی 4 ساعت استفاده از این ماسک ها، باید فیلتر آن را تعویض کنید.

انواع فیلتر ماسک شیمیایی

به طور کلی فیلترهای ذرات و گازها انواع مختلفی دارند. در ادامه به بررسی کلاس بندی انواع فیلترماسک شیمیایی پرداخته شده است:

ماسک کلاس FFP1

این نوع از ماسک ها در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی با تراکم 25 برابر حد مجاز مقاوم هستند. این محصول از قابلیت فیلتر کردن گرد و غبارهای ریز غیر سمی مانند گرافیت، گوگرد، ذغال سنگ، چوب، سیلیس و مواردی از این قبیل برخوردار است. میزان راندمان فیلتراسیون این مدل از ماسک ها 80 درصد است.

ماسک کلاس FFP2

ماسک هایی که تحت عنوان استاندارد FFP2 در بازار موجود هستند، در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی یا با سمیت کم تا متوسط و با تراکم 12 برابر حد مجاز مقاومت دارند. به طور کلی در برابر ذرات ریز و سمی رزین، فلز، بخارات روغنی و ویروس ها می توانید از این مدل استفاده کنید. لازم به ذکر است راندمان فیلتراسیون این نوع از ماسک ها حدود 94 درصد است.

ماسک کلاس FFP3

این نمونه در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی و یا با سمیت کم تا متوسط یا با سمیت بالا با تراکم 50 برابر حد مجاز مقاوم هستند. همچنین در برابر موادی همچون آرسنیک، آزبست، بتن، کروم، نیکل و ویروس ها قابلیت فیلتراسیون بالایی دارند. این ماسک ها نیز تا 94 درصد از مواد ریز و سمی موجود در محیط را فیلتر می کنند.

نوع دیگر فیلترها، فیلترهای گازی هستند که عمر آنها بسته به حجم ماده جاذب و شرایط استفاده از آنها، رطوبت و میزان تنفس فرد متفاوت است. از این فیلترها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. A: فیلترهای A و AX جهت جذب بخارها و گازهای آلی با نقطه جوش کمتر از 65 درجه سانتی گراد استفاده می شوند. برچسب این فیلترها به رنگ قهوه ای است. 
 2. B: به منظور جذب گازها و بخارات غیر آلی مانند دی اکسید کربن و منوکسید کربن استفاده می شود. برچسب این فیلتر با رنگ خاکستری مشخص می شود. 
 3. E: این نوع فیلتر قدرت بالایی در جذب گازها و بخارات اکسیدی دارد و برچسب آن با رنگ زرد مشخص شده است. 
 4. K: برای جذب آمونیوم، گازها و مشتقات آن مورد استفاده قرار می گیرد. فیلترهای نوع K برچسبی به رنگ سبز دارند.
 5. CO: برای جذب مونو اکسید کربن کاربرد دارد و برچسب این فیلترها با رنگ مشکی مشخص می شود.
 6. HgP3: برای جذب بخارات جیوه بکار می رود. برچسب این مدل فیلتر به رنگ قرمز است.  
 7. R51A: برای جذب بخارات آلی مورد استفاده قرار می گیرد.
 8. R52A: جهت جذب سولفید هیدروژن، کلراید هیدروژن و کلرین مورد استفاده قرار می گیرد.
 9. R53A: به منظور جذب کلراید هیدروژن، کلرین، بخارات آلی و مواردی از این قبیل استفاده می شود.
 10. R54A: این نمونه برای جذب متیل آمین و آمونیاک کاربرد ویژه ای دارد.
 11. R59A: برای جذب کلرین و بخار جیوه مورد استفاده قرار می گیرد.
 12. R60A: این نوع جهت جذب فرمالدئید کاربرد دارد.
 13. 1R61: به منظور جذب متیل آمین، فرمالدئید، بخارات آلی و موارد مشابه استفاده می شود.

لازم به ذکر است که گاهی به دلیل گازهای موجود در محیط، فیلترهای گرد و غبار به صورت ترکیبی با فیلترهای گازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین انواع فیلتر ماسک شیمیایی در دو نوع کلی تولید و به بازار عرضه شده اند. فیلتر ماسک نیم صورت و تمام صورت از رایج ترین و پرمصرف ترین انواع این محصول هستند.

زمان تعویض فیلتر ماسک شیمیایی 

یکی از نکات مهم و سؤالات کاربران، مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار یا زمان تعویض فیلتر ماسک ها است. توجه نمایید که این موضوع به شرایط محیط کاری افراد بستگی دارد. باکتری های موجود در محیط های کاری می توانند از 2 ساعت الی 9 روز عمر داشته باشند. بنابراین استفاده از فیلترماسک زمان ثابتی ندارد و به نوع گاز و میزان استفاده کاربران بستگی دارد. برای فیلترماسک های اورجینال مدت زمان 100 ساعت به صورت میانگین و تقریبی در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است فیلترهای چینی و تقلبی شامل این موضوع نمی شوند.

نکته دیگر در رابطه با این موضوع، نوع گاز یا غلظت گاز است. هرچه غلظت گاز بیشتر باشد، به فیلتر فشار بیشتری وارد می شود و درنتیجه زودتر فاسد می شود. یکی از نشانه های مهم خراب شدن فیلتر، بوی نامطبوع آن است. در صورتی که فیلتر بوی نامطبوعی دهد، نشان دهنده این است که دیگر قابل استفاده نیست. از این رو بهتر است برای افزایش طول عمر این محصول، آن را درون بسته بندی مخصوص نگهداری نمایید.

بهترین روش نگهداری فیلترماسک ایمنی

استفاده از فیلتر ماسک ها و روش های نگهداری آنها، قاعده های خاصی را دربر نمی گیرد. در صورت عدم استفاده از ماسک ها، آن را در محیطی دور از نور خورشید نگهداری نمایید. ترکیبات نفتی و اشعه های یو وی (UV) از دیگر عواملی هستند که فیلترهای ماسک را باید دور از آنها نگهداری نمود.

نکات مهم در انتخاب و خرید فیلتر ماسک شیمیایی

هنگام تهیه این تجهیزات باید به نکات حائز اهمیتی توجه نمایید. در ادامه به راهنمای تهیه و خرید فیلترهای ماسک می پردازیم.

 • هر فیلتر متناسب با ماسک مخصوص به خود مورد استفاده قرار می گیرد. پس هنگام خرید، باید فیلتر مناسب با ماسک مورد نظر را انتخاب نمایید.
 • نکته مهم دیگر در خرید این محصول، قابلیت شست و شوی آن است. بسیاری از فیلترها از قابلیت شست و شو برخوردار هستند و با این کار می توان به طور مجدد از آنها استفاده کرد.
 • در ساختار فیلتر ماسک ها باید از استانداردهای جهانی و تأییدیه سازمان های بین المللی استفاده شده باشد.
 • توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش از دیگر نکات حائز اهمیت در خرید این محصول به شمار می آید.

 

بهترین برند فیلتر ماسک

در حال حاضر باتوجه به کاربرد و ضرورت ویژه این کالا در مشاغل پرخطر از جمله کار با مواد شیمیایی، مواد اسیدی و محیط های غبارآلود، شرکت های داخلی و خارجی متعددی به تولید این کالا پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین تولیدکنندگان این تجهیزات ایمنی می پردازیم.

فیلتر ماسک 3m

فیلتر ماسک تری ام یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین برندها در سراسر جهان و ایران به شمار می آید. برند تری ام یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که از سال 1902 فعالیت خود را در زمینه ارائه تجهیزات ایمنی آغاز نمود. این شرکت علاوه بر ماسک، فیلتر و ابزار ایمنی به تولید محصولاتی نظیر مدارهای الکترونیکی، انواع چسب، محصولات پزشکی، محصولات برقی و دیگر محصولات نیز می پردازد. از برترین و محبوب ترین فیلترهای تولیدشده توسط این برند می توان از مدل های 6003، 6001، P100-2091 ،P100-2097 و فیلتر ماسک 3m مدل 6006 نام برد.

فیلتر ماسک اخوان

اخوان از دیگر برندهای ایرانی است که به تولید انواع تجهیزات حفاظتی پرداخته است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای روز دنیا عرضه می شوند. از این رو در میان کاربران از محبوبیت به سزایی برخوردار هستند. ماسک فیلتر دار اخوان یکی از پرمصرف ترین محصولات این برند است که در میان کاربران طرفداران بسیاری دارد.

فیلتر ماسک honeywell

هانیول نورث از شرکت های دیگر در زمینه تولید فیلتر و تجهیزات ایمنی است. هانی ول یک شرکت آمریکایی است که به تولید این محصول پرکاربرد می پردازد. فیلتر ماسک نیم صورت هانیول از پرطرفدارترین محصولات ارائه شده این برند به شمار می آید. از برترین و محبوب ترین فیلترهای ماسک تولیدشده این شرکت می توان از فیلتر ماسک هانیول مدل 54001، 75SCP100L ،N75003L ،N75001L ،N75004L ،north75scl ،P100-7580 و دیگر مدل ها نام برد.

فیلتر ماسک دراگر 

این شرکت از بزرگ ترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان در این حوزه است. این برند یک شرکت فناوری سلامت و مهندسی آلمانی است که در سال 1889 تأسیس شد. از بهترین فیلترهای تولیدشده توسط این برند می توان به فیلتر ماسک دراگر مدل X-Plore 6300 و A2 اشاره کرد. لازم به ذکر است که فیلتر ماسک های دراگر در دو کلاس بندی متفاوت تولید و عرضه می شوند. همچنین کلاس 2 این محصولات، لایه محافظتی قوی تری نسبت به نوع کلاس 1 دارد.

فیلتر ماسک شیائومی

شیائومی از دیگر برندهای تولیدکننده انواع فیلترهای ماسک در جهان است که علاوه بر تولید تجهیزات ایمنی به ارائه محصولات دیجیتالی به بازار پرداخته است. فیلترهای ماسک شیائومی در بسته بندی های پلاستیکی به بازار عرضه می شوند که یک لایه فیلتر بزرگ همراه با دو عدد فیلتر کوچک، به مصرف کنندگان ارائه می شود.

از دیگر تولیدکنندگان این محصول پرکاربرد در ایران و جهان می توان به فیلتر ماسک اسپاسیانی، کلایمکس، هوشمند، یحیی، پرشین سیفتی، جی اس پی، کاناسیف، کلین ایر، BLS ،MSA و برندهای دیگر اشاره نمود. 

قیمت فیلتر ماسک

قیمت انواع فیلتر ماسک معمولاً براساس نوع و جنس آن تعیین می شود. معمولاً هرچه فیلتر قدرت جذب بیشتری داشته باشد، متریال استفاده شده در آن تخصصی تر است و در نتیجه قیمت آن محصول بیشتر می شود. برند یا شرکت تولیدکننده این محصول در قیمت ماسک فیلتر دار تأثیر زیادی دارد. برخورداری از ویژگی های دیگر مانند قابلیت شست و شو و نکاتی از این قبیل نیز از عوامل تأثیرگذار دیگر در خرید این محصول به شمار می آیند.

بهترین قیمت انواع ماسک و فیلتر را می توانید در سایت راندنو مشاهده نمایید و از فروشگاه های مرتبط، استعلام قیمت فیلتر مورد نظر را دریافت نمایید. جهت اطلاع از قیمت ماسک فیلتر دار صنعتی و شیمیایی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

خرید فیلتر ماسک 

برای خرید ماسک شیمیایی نظامی و جنگی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماسک مخصوص مواد شیمیایی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند