ثبت فروشگاه

فیلتر ماسک

فیلتر ماسک یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده انواع ماسک است که براساس نوع کاربرد و میزان جذبی که دارد، به انواع مختلفی تقسیم می شود. با توجه به آلودگی شدید هوا، یکی از بهترین روش ها برای محافظت از سیستم تنفسی، استفاده از ماسک های تنفسی است. ماسک های تنفسی به منظور حفاظت از سیستم تنفسی بدن طراحی شده اند.

توصیه می شود کسانی که به صورت مداوم با گازهای سمی و خطرناک و هم چنین گرد و غبار سروکار دارند، از ماسک های فیلتردار استفاده کنند. لازم به ذکر است که هر ماسکی برای مدت زمان معینی قابل استفاده است و باید پس از مدتی، نسبت به تعویض فیلتر آن اقدام نمود. فیلتر ماسک 3m از محبوب ترین فیلترها در میان افراد است.

انواع فیلتر ماسک

به طور کلی فیلترها انواع مختلفی دارند که از میان آن ها می توان به تقسیم بندی فیلتر براساس گرد و غبار اشاره کرد. از این نظر، فیلترها به سه نوع زیر تقسیم بندی می شوند:

 • FFTP1: در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی با تراکم 25 برابر حد مجاز مقاوم هستند.
 • FFTP2: در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی و یا با سمیت کم تا متوسط با تراکم 12 برابر حد مجاز مقاوم هستند.
 • FFTP3: در برابر آیروسل های جامد و مایع غیرسمی و یا با سمیت کم تا متوسط یا با سمیت بالا با تراکم 50 برابر حد مجاز مقاوم هستند.

نوع دیگر فیلترها، فیلترهای گازی هستند که عمر آنها بسته به حجم ماده جاذب و شرایط استفاده از آنها، رطوبت و میزان تنفس فرد متفاوت است و این فیلترها به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

 1. A: به منظور جذب بخارها و گازهای آلی با نقطه جوش کمتر از 65 درجه سانتی گراد استفاده می شود. برچسب این فیلتر به رنگ قهوه ای است. 
 2. B: به منظور جذب گازها و بخارات غیر آلی همچون دی اکسید کربن و منو اکسید کربن استفاده می شود. برچسب این فیلتر به رنگ خاکستری است. 
 3. E: به منظور جذب گازها و بخارات اکسیدی استفاده می شود. برچسب این فیلتر با رنگ زرد مشخص شده است. 
 4. K: برای جذب آمونیوم، گازها و مشتقات آن استفاده می شود. فیلترهای نوع K دارای برچسب با رنگ سبز هستند. 
 5. AX: به منظور جذب بخارها و گازهای آلی با نقطه جوش کمتر از 65 درجه سانتی گراد استفاده می شود. برچسب این فیلتر با رنگ قهوه ای مشخص شده است. 
 6. CO: برای جذب مونو اکسید کربن کاربرد دارد. برچسب این فیلترها دارای رنگ مشکی است. 
 7. HgP3: برای جذب بخارات جیوه بکار می رود. برچسب این مدل فیلتر به رنگ قرمز است.  
 8. R51A: برای جذب بخارات آلی مورد استفاده قرار می گیرد.
 9. R52A: به منظور جذب سولفید هیدروژن، کلراید هیدروژن و کلرین کاربرد دارد.
 10. R53A: به منظور جذب کلراید هیدروژن، کلرین، بخارات آلی و ... استفاده می شود.
 11. R54A: برای جذب متیل آمین و آمونیاک استفاده می شود.
 12. R59A: برای جذب کلرین و بخار جیوه مورد استفاده قرار می گیرد.
 13. R60A: برای جذب کردن فرمالدئید کاربرد دارد.
 14. 1R61: به منظور جذب متیل آمین، فرمالدئید، بخارات آلی و ... استفاده می شود.

لازم به ذکر است که گاهی به دلیل گازهای موجود در محیط، فیلترهای گرد و غبار به صورت ترکیبی با فیلترهای گازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم در خرید فیلتر ماسک

 • هر فیلتر متناسب با ماسک مخصوص به خود بکار می رود. پس باید در هنگام خرید، فیلتر مناسب با هر ماسک انتخاب شود. به عنوان مثال، فیلتر 3m برای استفاده از ماسک های تمام صورت و نیم صورت 3m مناسب است. 
 • نکته مهم دیگر در خرید این محصول، قابلیت شست و شوی آن است. بسیاری از فیلترها مجهز به قابلیت شست و شو هستند و با شست و شو می توان به طور مجدد از آن ها استفاده کرد. 
 • فیلتر ماسک باید دارای استانداردهای جهانی و هم چنین تأییدیه سازمان های بین المللی باشد. 
 • گارانتی و خدمات پس از فروش 

زمان تعویض فیلتر ماسک شیمیایی 

یکی از نکات مهم و سؤالات کاربران، مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار یا زمان تعویض فیلتر آن است. توجه داشته باشید که این موضوع به شرایط محیطی که در آن کار می کنید، بستگی دارد. باکتری های موجود در محیط های کاری می توانند از 2 ساعت الی 9 روز عمر داشته باشند. 

زمان استفاده از فیلترماسک یک عدد ثابت نیست و به نوع گاز و میزان استفاده شما بستگی دارد. برای فیلترماسک های اورجینال (فیلترهای چینی و تقلبی شامل این موضوع نمی شوند) مدت زمان میانگین 100 ساعت در نظر گرفته شده است که مدت زمان تقریبی است. نکته دیگر در رابطه با این موضوع، نوع گاز یا غلظت گاز است. هرچه غلظت گاز بیشتر باشد، به فیلتر فشار بیشتری وارد شده و در نتیجه زودتر فاسد می شود. 

یکی از نشانه های مهم در رابطه با خراب شدن فیلتر، بوی آن است. در صورتی که فیلتر بوی نامطبوعی دهد، نشان دهنده این است که دیگر قابل استفاده نیست. بهتر است برای افزایش طول عمر این محصول، آن را درون بسته بندی خود نگهداری نمایید. 

بهترین برند فیلتر ماسک

در حال حاضر با توجه به کاربرد و ضرورت ویژه این کالا در مشاغل پرخطر از جمله کار با مواد شیمیایی، مواد اسیدی و محیط های غبارآلود، شرکت های داخلی و خارجی متعددی به تولید این کالا برآمده اند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های زیر اشاره کرد:

فیلتر ماسک 3m

فیلتر ماسک تری ام یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین برندها در سراسر جهان و ایران به شمار می آید. برند تری ام یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که از سال 1902 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت علاوه بر ماسک، فیلتر و ابزار ایمنی به تولید محصولاتی نظیر مدارهای الکترونیکی، انواع چسب، محصولات پزشکی، محصولات برقی و ... نیز می پردازد. از برترین و محبوب ترین فیلترهای تولیدشده توسط این برند می توان به فیلتر ماسک تری ام مدل P100-2091 و 6006 و 6003 و P100-2097 و 6001 و ... اشاره کرد. 

فیلتر ماسک هانیول 

هانیول نورث از شرکت های دیگر در زمینه تولید فیلتر و تجهیزات ایمنی است. هانی ول یک شرکت آمریکایی است که به تولید این محصول پرکاربرد می پردازد. از برترین و محبوب ترین تولیدات این شرکت در این زمینه می توان به فیلتر ماسک هانیول مدل P100-7580 و North 75SCL و N75001L و N75004L و N75003L و 75SCP100L اشاره کرد. 

فیلتر ماسک دراگر 

این شرکت از بزرگ ترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان در این حوزه است. این برند یک شرکت فناوری سلامت و مهندسی آلمانی است که در سال 1889 تأسیس شد. از بهترین فیلترهای تولیدشده توسط این برند می توان به فیلتر ماسک دراگر مدل X-Plore Rd40 و A2 اشاره کرد. 

از دیگر تولیدکنندگان این محصول پرکاربرد در ایران و جهان می توان به فیلتر ماسک یحیی، اخوان، اسپاسیانی، کلایمکس، شیائومی، هوشمند، پرشین سیفتی، جی اس پی، کاناسیف، کلین ایر، BLS ،MSA و ... اشاره کرد. 

قیمت فیلتر ماسک

قیمت فیلتر ماسک معمولاً براساس نوع و جنس آن متفاوت است. معمولاً هرچه فیلتر قدرت جذب بیشتری داشته باشد، جنس بکاررفته در آن تخصصی تر و قیمت کالا نیز بیشتر می شود. بهترین قیمت انواع ماسک و فیلتر را می توانید در سایت راندنو ببینید و از ده ها فروشگاه استعلام بگیرید. برند یا شرکت تولیدکننده دستگاه نیز در قیمت این محصول تأثیر زیادی دارد. قابلیت هایی نظیر قابلیت شست و شو و نکات این چنینی نیز از عوامل تأثیرگذار دیگر به هنگام خرید این محصول به شمار می آیند. 

خرید فیلتر ماسک 

برای خرید فیلتر ماسک می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیلتر ماسک و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند