ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

ابزار ایمنی

ابزار ایمنی  از مهمترین ابزارآلات به شمار می رود. امروزه به علت مشکلات و حادثه های فراوان تمایل به خرید ابزار ایمنی بین پیمانکاران طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع ابزار معمولاد جهت استفاده در اماکن آلوده، پر خطر، عملیات های فنی و عمرانی استفاده می شود. از مهمترین ابزار آلات این مجموعه می توان به انواع ماسک و فیلتر، کلاه ایمنی، کفش ایمنی، لباس کار، شیلد صورت، دستکش کار، عینک و گوش گیر محافظ، کلاه و جعبه های کمک اولیه، کمربند، علائم و نشانه ها و غیره اشاره کرد. 

انواع ابزار ایمنی

 1. کلاه ایمنی: برای خرید کلاه ایمنی می توانید اینجا کلیک کنید. این وسیله محافظ از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است پوسته خارجی می تواند دارای رنگ های زرد، آبی، سبز و سفید باشد و قسمت داخلی معمولاً از یونولیت ساخته شده تا جلوی انتقال ضربه به سر را بگیرد همچنین تهویه هوای داخل کلاه می بایست مناسب باشد تا کلاه به سر نچسبد. روی یونولیت پارچه ای ضد حساسیت تعبیه می شود که عرق گیر نیز می باشد و از ریختن عرق روی سر و صورت جلوگیری می کند. کلاه ایمنی دارای وزن پایین و مقاومت بالا می باشد. در برخی کلاه های ایمنی طلقی که مقابل کلاه قرار می گیرد از ضریب شفافیت بالایی برخوردار است و در برابر خراش و ضربه مقاوم است. معمولا رنگ ها نشانگر نوع استفاده کلاه می باشند.
 2. کفش ایمنی: کاربرد انواع مختلف این کفش در جلوگیری از برق گرفتگی، ضد ضربه بودن، عایق اسیدی و حرارتی، کشاورزی و باغبانی بودن متفاوت می باشد. برای مشاهده قیمت انواع کفش ایمنی اینجا را کنید. کفش ایمنی کفشی است که دارای مولفه های ایمنی بوده و در مقابل خطرات احتمالی پا را محافظت می کند. برخی کفش های ایمنی دارای حفاظی فولادی در جلو کفش می باشند. همچنین کفش ایمنی در کارگاه هایی که کف آن آغشته به مواد روغنی و گریس است بسیار پر کاربرد می باشد. رویه کفش ایمنی می تواند از چرم سبک و یا سنگین باشد و زیره آن از تی پی یو و یا لاستیک تشکیل می شود. آستری داخل کفش باید توانایی جذب عرق پا را داشته باشد.
 3. لباس کار ایمنی: این نوع لباس معمولا به طور جداگانه ای برای کارگران فنی، معدن کاران، پرستاران، اپراتورهای آزمایشگاه، کارمندان پتروشیمی، کرگران نیروگاه های هستهای و اتمی و غیره متفاوت می باشد. لباس کار ایمنی یکی از وسایل حفاظتی است که شامل یک نوع پوشش سرتاسری است که بدن را در برابر انواع خطرات تا حدودی حفظ می نماید. لباس کار ایمنی دارای دونوع لباس یکسره و لباس دوتکه که شامل کاپشن و شلوار می شود می باشد. لباس کارهای ایمنی بر حسب شرایط استفاده به لباس کار عایق سرما، لباس کار نسوز و ضد حرارت، لباس های ضد رادیو اکتیو و لباس های ضد اسید تقسیم بندی می شوند.
 4. عینک ایمنی: هنگام کار همیشه امکان پرتاب ذرات و مایعات خطر ساز به داخل چشم ها و آسیب به آن هاوجود دارد. برای حفظ سلامت و ایمنی چشم ها بهتر است از عینک ایمنی استفاده شود. این عینک می تواند در جلوگیری از ورود گازهای سمی، ذرات ریز اسید، ذرات جامد برشکاری، نور خیره کننده هنگام عملیات جوشکاری و.. موثر باشد. ازجمله عینک های رایج در کارگاه ها عینک سنگ زنی می باشد. عینک های ایمنی در طرح ها و رنگ های گوناگون به بازار ارائه می شود که بر حسب نیاز و نوع کار می توان آن هارا تهیه کرد. 
 5. ماسک و فیلتر: امروزه به خاطر شیوع بیماری های مختلف مانند کرونا استفاده از این ابزار بسیار بیشتر از پیش شده است. ماسک ها د ارا انواع متفاوتی می باشند که می تواندد دارای فیلتر یا بدون فیلتر باشند. ماسک ها بر اساس نوع کاربرد (آزمایشگاهی، میکروبی، آلودگی محیطی و غیره ) متفاوت می باشند. ماسک تری ام ( 3M) از محبوب ترین ماسک های مورد استفاده امروزی می باشد. برای خرید ماسک می توانید از سایت راندنو اقدام نمایید.
 6. شیلد محافظ صورت: شیلد های محافظ انواع متفاوتی دارند که بر اساس نوع عملکرد به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند. بیشتر برای محافظت صورت در هنگام کار و جلوگیری از تماس ذرات معلق به چشم و بینی از شیلدها استفاده می شود.
 7. دستکش ایمنی: این دستکش ها در امور صنعتی، آزمایشگاهی، جوش و برش، آتشنشانی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستکش در برابر ضربات مکانیکی، حرارت، عبور جریان برق مقاومت بالایی دارد. دستکش ایمنی به گونه ای طراحی می شود که موجب حساسیت و نفوذ مواد شیمیایی به داخل خود و آسیب به دست نشود. دستکش ایمنی می بایست انعطاف پذیر، خوش دست و سبک باشد و تهویه مناسبی برای جلوگیری از عرق کردن دست داشته باشد. دستکش ایمنی در برخی موارد دارای زنجیر و زره برای کارهای تراشکاری و قصابی و انواع کارهای پر خطر می باشد. انواع دستکش ایمنی عبارتند از
 • دستکش کار معمولی
 • دستکش کار لاستیکی
 • دستکش ضد حرارت
 • دستکش آزمایشگاه
 • دستکش ضد جریان برق

خرید ابزار ایمنی:

 معقول ترین راه برای افزایش ایمنی و مقابله با حوادث محیطی، استفاده از ابزار ایمنی خواهد بود. متأسفانه اغلب کارکنان و کارگران به دلیل عدم آموزش، شناخت ناکافی و یا عدم توجه، در استفاده از ابزارهای ایمنی کوتاهی می کنند. البته ممکن است استفاده از این ابزارها، سرعت روند کار را کمتر کند ولی در هر صورت، به خصوص در حوزه های کاری افراد برقکار، کارگران ساختمان، تراشکارها، جوشکارها، رنگ کارها یا نقاشان، شیشه برها، مقنی کارها یا چاه کن ها، نجارها، کارگران توربین بخار، ریخته گران، آهنگران، کارگران معدن و یا به هنگام کار با اسید و مواد شیمیایی لازم و ضروری می باشد. از جمله مزایای استفاده از ابزار ایمنی برای کارفرما نیز می توان به کاهش حوادث و خطاها، کاهش مخارج درمانی، افزایش کیفیت محصول و کارآیی کارکنان و استفاده بهینه تر از نیروی انسانی اشاره کرد. به طور کلی حوادث و خسارات جانی و یا مالی می توانند پیامدها و عواقب منفی زیادی برای کل واحد داشته باشند. خریداران می توانند برای خرید ابزار ایمنی به صرفه از سایت راندنو اقدام نمایند.

برند