ثبت فروشگاه

کاپشن ضد آب خزدار

از ۵۵۰,۰۰۰ تا ۹۵۰,۰۰۰ تومان

ابزار ایمنی

ابزار ایمنی یا تجهیزات ایمنی فردی از مهمترین انواع ابزارآلات به شمار می آیند که جهت حفاظت از افراد در محیط های شغلی گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه به علت مشکلات و حادثه های فراوان تمایل به خرید ابزار ایمنی بین پیمانکاران طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع ابزار معمولا جهت استفاده در اماکن آلوده، پر خطر، عملیات های فنی و عمرانی استفاده می شود. از مهمترین ابزارآلات این مجموعه می توان به انواع ماسک و فیلتر، کلاه ایمنی، کفش ایمنی، لباس کار، شیلد صورت، دستکش کار، عینک و گوش گیر محافظ، کلاه و جعبه های کمک اولیه، کمربند، علائم و نشانه ها و غیره اشاره کرد. 

ابزار ایمنی

کاربرد تجهیزات ایمنی 

تجهیزات ایمنی کاربردهای مختلفی دارند. این ابزار از می توانند از اعضای مختلف بدن در برابر خطرات مختلف مراقبت نمایند. کاربرد لوازم ایمنی فقط مربوط به محیط کار نمی شود. این ابزار می توانند از وقوع یک حادثه جلوگیری کنند. از خطرات متداولی که در محیط کار بوجود می آید و به کمک ابزار ایمنی می توان از آن جلوگیری کرد به صورت زیر است: 

  • محافظت از دستان در مشاغل مختلف مثل جوشکاری، فعالیت های عمرانی، کارگاه ها و کارخانه ها
  • محافظت از سر و صورت 
  • محافظت از چشم ها برابر پرتاب اشیا و اشعه های مختلف 
  • مراقبت از پوست بدن در برابر خطرات مختلف مثل ضربه و... 
  • مراقبت از پاها در برابر سرما، گرما، ضربه، فرورفتن اشیا و...
  • حفاظت از فرد در محیط های مختلف مثل کار در ارتفاع ، آزمایشگاه و.... 

کاربرد تجهیزات ایمنی

انواع لوازم ایمنی 

ابزار ایمنی انواع مختلفی دارد که هر کدام برای حفاظت از بخش خاصی طراحی شده اند. از متداول ترین تجهیرات ایمنی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یا helmet یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین ابزارآلات ایمنی است که نقش مهمی در حفظ امنیت کارکنان در حوزه های مختلف به خصوص فعالیت های ساختمانی و عمرانی دارد. این وسیله محافظ از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است. پوسته خارجی می تواند دارای رنگ های زرد، آبی، سبز و سفید باشد که هر کدام نشان دهنده افراد خاصی هستند. قسمت داخلی معمولاً از یونولیت ساخته شده تا جلوی انتقال ضربه به سر را بگیرد.

این محصول دارای سوراخ هایی جهت تهویه هوا است. روی یونولیت پارچه ای ضد حساسیت تعبیه می شود که عرق گیر نیز است و از ریختن عرق روی سر و صورت جلوگیری می کند. کلاه کار دارای وزن پایین و مقاومت بالا است. در برخی کلاه های ایمنی طلقی که مقابل کلاه قرار می گیرد از ضریب شفافیت بالایی برخوردار است و در برابر خراش و ضربه مقاوم است. این محصول دارای انواع مختلفی  است که از متداول ترین آن می توان به کلاه مهندسی ساده، کلاه آتش نشانی، کلاه جوشکاری و کلاه ایمنی کار در ارتفاع اشاره کرد. 

کلاه ایمنی

کفش ایمنی

کفش ایمنی یا کفش کار کفشی است که دارای مولفه های ایمنی بوده و در مقابل خطرات احتمالی پا را محافظت می کند. برخی کفش های ایمنی دارای حفاظی فولادی در جلو کفش هستند. رویه کفش ایمنی می تواند از چرم سبک و یا سنگین باشد و زیره آن از تی پی یو و یا لاستیک تشکیل می شود. آستری داخل کفش باید توانایی جذب عرق پا را داشته باشد.

کفش تایمنی از پا در برابر خطراتی مثل سر خوردن، ضربه، آب،  فشار زیاد، سرما و گرما مراقبت می کند. کفش کار انواع مختلفی دارد که هر کدام در مشاغل و محیط های کاری مختلف استفاده می شوند. از متداول ترین انواع کفش کار می توان به کفش کفش ایمنی سر پنچه فولادی، کفش ایمنی کانداکتیو، کفش ایمنی با سر پنجه کامپوزیت یا کفش ایمنی برق، کفش ایمنی زیره رابر (Ruber)، کفش ایمنی ضد آب، چکمه ایمنی، پوتین ایمنی و ... اشاره کرد. 

کفش ایمنی

لباس کار ایمنی 

 این نوع لباس معمولا به طور جداگانه ای برای کارگران فنی، معدن کاران، پرستاران، اپراتورهای آزمایشگاه، کارمندان پتروشیمی، کرگران نیروگاه های هستهای و اتمی و غیره متفاوت است. لباس کار ایمنی یکی از وسایل حفاظتی است که شامل یک نوع پوشش سرتاسری است که بدن را در برابر انواع خطرات مختلف تا حدودی حفظ می نماید. لباس کار علاوه بر جنبه حفاظتی، جهت یکسان کردن ظاهر نیروی کار، شناسایی آنان از سایر افراد و ایجاد آراستگی و نظم نیز کاربرد دارد.

لباس کار ایمنی دارای دونوع لباس یکسره و لباس دوتکه که شامل کاپشن و شلوار می شود است. لباس کارهای ایمنی بر حسب شرایط استفاده به لباس کار عایق سرما، لباس کار نسوز و ضد حرارت، لباس های ضد رادیو اکتیو و لباس های ضد اسید، برقکاری  و... تقسیم بندی می شوند.

لباس کار ایمنی

عینک ایمنی

هنگام کار همیشه امکان پرتاب ذرات و مایعات خطر ساز به داخل چشم ها و آسیب به آن هاوجود دارد. برای حفظ سلامت و ایمنی چشم ها از یک لوازم ایمنی بنام از عینک ایمنی یا عینک کار استفاده شود. لنز و قاب این مدل عینک بسیار قوی و محکم است. عینک ایمنی می تواند در جلوگیری از ورود گازهای سمی، ذرات ریز اسید، ذرات جامد برشکاری، نور خیره کننده هنگام عملیات جوشکاری و.. موثر باشد.

این محصول می تواند از چشم در مشاغلی مثل فعالیت های عمرانی و ساختمانی، کار با لپ تاپ، جوشکاری، تراشکاری، آزمایشگاه، پالایشگاه، پتروشیمی و... مراقبت کند. از متداول ترین مدل های این کالا می توان به عینک سنگ زنی، عینک جوشکاری، گاگل ایمنی، عینک لپ تاپ و... اشاره کرد.

عینک ایمنی

دستکش ایمنی   

دستکش ایمنی یا دستکش کار در امور صنعتی، آزمایشگاهی، جوش و برش، آتشنشانی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستکش در برابر ضربات مکانیکی، حرارت، عبور جریان برق مقاومت بالایی دارد. دستکش ایمنی به گونه ای طراحی شده است که هیچ حساسیتی برای کاربر ایجاد نکند. از آنجاییکه بیش از 60 درصد خطرات در حین کار مربوط به دستان است استفاده از این لوازم ایمنی لازم و ضروری است. دستکش کار می بایست انعطاف پذیر، خوش دست و سبک باشد و تهویه مناسبی برای جلوگیری از عرق کردن دست داشته باشد.

دستکش ایمنی با توجه شرابط و محیط کار از جنس های مختلفی تولید شده است. این دستکش می تواند از پلی استر، لاتکس، فلز، چرم و... تولید شده باشد. از متداول ترین نوع این کالا می تواند به دستکش جوشکاری، دستکش باغبانی، دستکش آزمایشگاهی، دستکش ضدبرش، دستکش ضد اسید، دستکش عایق برق و... اشاره کرد. 

دستکش ایمنی

ماسک و فیلتر

امروزه به خاطر شیوع بیماری های مختلف مانند کرونا استفاده از این ابزار بسیار بیشتر از پیش شده است. ماسک ها دارای انواع متفاوتی هستند که هر کدام به نحوی از سیستم تنفسی مراقبت می کند. ماسک ها می توانند دارای فیلتر و یا فاقد فیلتر باشند. به عنوان مثال از ماسک های شیمیایی برای کار در محیط های شیمیایی بر جلوگیری از ورود مواد مختلف استفاده می شود. یا به عنوان مثالی دیگر از ماسک جوشکاری برای جلوگیری از برخورد اشعه های جوشکاری به چشم استفاده می شود. ماسک ها می توانند نیم صورت، تمام صورت، تک فیلتر و یا دو فیلتر نیز باشند. فیلتر ماسک مهم ترین تجهیزات جانبی ماسک است که وظیفه فیلتر کردن ذرات مختلف را به عهده دارد. ماسک تری ام ( 3M) از محبوب ترین ماسک های مورد استفاده امروزی می باشد. برای خرید ماسک می توانید از سایت راندنو اقدام نمایید.

ماسک و فیلتر

شیلد محافظ صورت

شیلد محافظ صورت یک محصول بهداشتی و محافظتی است که امروزه با توجه به شرایط مختلف و افزایش انواع بیماری ها، نوع پزشکی آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شیلد های محافظ انواع متفاوتی دارند که بر اساس نوع عملکرد به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند. بیشتر برای محافظت صورت در هنگام کار و جلوگیری از تماس ذرات معلق به چشم و بینی از شیلدها استفاده می شود. این از کاربردهای دیگر این محصول در صنعت نجاری است. 

شیلد محافظ صورت

محافظ گوش 

محافظ گوش نوعی لوازم ایمنی جهت حفاظت از مجرای بیرونی گوش است. این محصول  قابلیت شنیدن را تا حدی کاهش می دهد. این وسیله محافظ در برابر امواج ناهنجارو فرکانس های بالا گوش را محافظت می نماید. در صورتی که شدت اصوات موجود در محیط بیش تر از 85 دسی بل باشد باید از محافظ گوش استفاده نمود. بعضی از محافظ های گوش درون کانال گوش را پر می کنند و از این طریق مانع ورود صدای بلند به مجرای گوش می شوند.

گونه ای دیگر از محافظ های گوش بر روی گوش قرار می گیرند و سطح خارجی گوش را به طور کامل پوشش می دهند. محافظ گوش الکترونیکی نمونه دیگر این کالا است که قادر است بین 19 تا 31 دسی بل از صدا در هر زمانی کاهش دهد. 

محافظ گوش

کمربند ایمنی کار

کمربند ایمنی کار از دیگر انواع تجهیزات ایمنی است که دور کمر بسته می شود. این ابزار ایمنی مجهز به دو  بند است که بر روی سر شانه کاربر قرار می گیرد. این ابزار ایمنی کار در ارتفاع مانع از سقوط احتمالی کاربر می شود. همچنین این محصول از استانداردهای گوناگون و انواع مختلفی برخوردار است.

کمربند ایمنی

جعبه کمک های اولیه 

جعبه کمک های اولیه یا کیف کمک های اولیه یکی از ضروری ترین تجهیزات ایمنی در هر محیطی است. وجود جعبه کمک های مختلف در خانه، اداره، مدرسه، خودرو و تمامی کارگاه هاو... لازم و ضروری است. داخل این جعبه وسایل مختلفی از جمله داروهای مورد نیاز، لوازم پانسمان، چسب زخم، چسب پزشکی، قیچی جراحی، قیچی بانداژ، قرصهای تصفیه آب، باند زخم، زانو بند، سوت، پنبه استریل، گاز  استریل در ابعاد مختلف، باند یا نوار در اندازههای مختلف، پماد جنتامایسین و پماد تتراسیکلین، نخ و سوزن بخیه، چراق قوه و فندک یا کبریت، لوکوپلاست یا نوار چسب که برای بستن و ثابت نگه داشتن پانسمان وبسیاری از وسایل دیگر وجود دارد. 

جعبه کمک های اولیه

قیمت ابزار ایمنی

معقول ترین راه برای افزایش ایمنی و مقابله با حوادث محیطی، استفاده از ابزار ایمنی متناسب با کاربرد شما است. متأسفانه اغلب کارکنان و کارگران به دلیل عدم آموزش، شناخت ناکافی و یا عدم توجه، در استفاده از ابزارهای ایمنی کوتاهی می کنند. البته ممکن است استفاده از این ابزارها، سرعت روند کار را کمتر کند ولی در هر صورت، به خصوص در حوزه های کاری افراد برقکار، کارگران ساختمان، تراشکارها، جوشکارها، رنگ کارها یا نقاشان، شیشه برها، مقنی کارها یا چاه کن ها، نجارها، کارگران توربین بخار، ریخته گران، آهنگران، کارگران معدن و یا به هنگام کار با اسید و مواد شیمیایی استفاده از این ملزومات لازم و ضروری است.

عوامل مختلفی بر روی قیمت تجهیزات ایمنی تاثیر گذار هستند. برند و شرکت تولید کننده محصول یا تولید داخل و خارج بودن آن یکی از این عوامل است. نوع کالا نیز از دیگر عوامل موثر در قیمت انواع ابزار ایمنی است. به عنوان مثال دستکش ایمنی نیتریل قیمت بالاتری نسبت به دستکش ایمنی لاتکس دارد. با توجه به نوع لوازم ایمنی، این عوامل مختلف است که در صفحه هر بخش به طور جداگانه به آن پرداخته شده است.

جهت خرید تجهیزات ایمنی و خرید مجموعه ابزار ایمنی، با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان لوازم ایمنی را مشاهده نمایید و به صورت مستقیم از آنها استعلام قیمت ابزار ایمنی را دریافت نمایید.

خرید ابزار ایمنی 

برای خرید تجهیزات ایمنی فردی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوازم ایمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند