ثبت فروشگاه

کلاه ایمنی JSP

از ۲۴,۰۰۰ تا ۲۴,۰۰۰ تومان

لیست مقایسه

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین ابزارآلات ایمنی می باشد که نقش مهمی در حفظ امنیت کارکنان در حوزه های مختلف به خصوص فعالیت های ساختمانی و عمرانی دارد. کلاه ایمنی وظیفه حفاظت از سر که یکی از عضوهای حیاتی بدن است را در برابر ضربات احتمالی دارد. برای خرید یک کلاه ایمنی خوب می بایست به جنس آن و روش سفت شدن آن بر روی سر دقت نمود.

کلاه ایمنی مهندسی

کلاه ایمنی مهندسی امروزه کاربرد زیادی در میان کاربران دارد. مهندسین معدن، ساختمان سازی و عمران، برق و صنایع دیگر می بایست در هنگام کار و نظارت در پروژه های مختلف از آن استفاده کنند. قیمت این ابزار ایمنی براساس نوع برند، کیفیت مواد و وزن کلاه متغیر است. ضربات احتمالی همیشه از سقوط اشیاء ناشی نمی شوند. گاهی ممکن است بر اثر کوتاهی سقف و کم بودن ارتفاع، فرد موقعیت خود را فراموش کرده و به طور ناگهانی بلند شده و سبب برخورد شدید سر با سقف یا جسم بالای سر خود شود. این خطر حتی ممکن است در اثر برخورد با یک منبع شوک الکتریکی نیز بوجود بیاید.

قیمت کلاه ایمنی

قیمت این نوع کلاه با توجه به نوع و جنس آن متفاوت می باشد. کلاه فایبر گلاس و کلاه کار نوع A معمولاً دارای قیمت بالاتری هستند. کاربران می توانند برای مشاهده انواع کلاه مهندسی و کلاه کار به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان آن در تماس باشند.

انواع کلاه مهندسی بر اساس نوع کارکرد

کلاه های مهندسی دارای انواع متفاوتی هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

کلاه مهندسی ساده

کلاه مهندسی ساده دارای انواع مختلف لبه دار و بدون لبه می باشد. معمولاً رنگ این کلاه سفید و گاهاً رنگ سبز است.

کلاه آتش نشانی

کلاه آتش نشانی معمولاً دارای رنگ قرمز یا نارنجی تیره می باشد. این کلاه نسوز است و حرارت را تا درجه ای مشخص بدون اینکه به سر آسیب بزند، کنترل می کند.

کلاه جوش کاری

این کلاه مخصوص عملیات جوشکاری می باشد. در هنگام جوشکاری و پرت شدن جرقه ها بر روی صورت، کلاه جوشکاری از قسمت سر و موی سر مراقبت می کند.

انواع کلاه ایمنی

کلاه کار ایمنی در ارتفاع معمولاً دارای مشخصات ویژه ای می باشد. مجموعاً سه نوع کلاه ایمنی در بازار موجود است:

  1. نوع A که در برابر ضربه، نفوذ و در برابر برق مقاوم است. (220 ولت)
  2. نوع B که میزان حفاظت و مقاومت بالاتری را در برابر ضربه، شوک الکتریکی و سوختگی ناشی از برق دارد. (2000 ولت)
  3. نوع C که بسیار سبک است و سر را در برابر ضربه حفظ می کند ولی در برابر جریان برق مقاوم نیست.
  4. کلاه ایمنی لبه دار که سر را از خراشیدگی محافظت می کند و برای جلوگیری از ضربات ناشی از پرتاب اجسام طراحی نشده و چندان مناسب نیست. 

انواع کلاه ایمنی براساس جنس

1.   آلومینیومی: علاوه بر استحکام بالا در برابر ضربات، در برابر مواد مذاب نیز مقاوم است و در صنایع فولاد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کلاه با افزایش ضخامت، مقاومتش نیز زیاد می شود. 
2.    پلاستیکی: این نوع کلاه از جنس پلی اتیلن و ABS تولید شده است و از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار می باشد. معمولاً جنس ABS از پلی اتیلن مقاوم تر است. 
3.    پلی کربنات: این کلاه علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه، در مقابل حرارت نیز مقاوم است و گرمای زیاد به آن آسیب نمی زند. 
4.    فایبر گلاس: این کلاه قابلیت تحمل حرارت تا 2000 درجه سانتی گراد را دارد و به عنوان کلاه ضد حرارت شناخته می شود. این کالا در کارگاه های ریخته گری استفاده می شود.

رنگ کلاه ایمنی

•    رنگ قرمز: این رنگ برای آتش نشان ها، نیروهای امداد و اطفاء حریق استفاده می شود.
•    رنگ زرد: این رنگ به منظور ایمنی و در کارگاه های عمرانی و دیگر پروژه ها برای کارگران به کار می رود. 
•    رنگ سفید: این رنگ برای کارکنان سطح بالا مانند سرپرستان، مدیران و مهندسین به کار می رود.
•    رنگ خاکستری (طوسی): این رنگ برای بازدیدکنندگان به کار رفته است. 
•    رنگ قهوه ای: این رنگ برای کارکنان و کارگرانی که در دمای بالا همچون زمان جوشکاری فعالیت می کنند، به کار می رود. 
•    رنگ آبی: این رنگ برای نیروهای فنی، تعمیرات و همچنین تکنسین های برق به کار می رود.
•    رنگ سبز: این رنگ برای مهندسین بهداشت و ایمنی کاربرد دارد.
•    رنگ نارنجی: این رنگ برای کارگران ساختمانی استفاده می شود.

نکات مهم در خرید کلاه ایمنی

یک کلاه کار ایمنی استاندارد و مناسب باید دارای دو بخش شامل یک پوسته خارجی محکم و یک لایه آستر جذب کننده ضربه باشد. همچنین داخل کلاه باید یک تسمه یا یک نوار جهت معلق نگهداشتن پوسته خارجی کلاه نیز وجود داشته باشد. افزون بر این، ویژگی های یک کلاه ایمنی عبارتند از:
•    مقاوم در برابر آب و نفوذ اجسام
•    جذب شوک ضربات وارد شده
•    قابلیت سوختن آرام
•    سهولت تنظیم و تعویض نوار معلق دور سر
امروزه شرکت های زیادی به تولید کلاه ایمنی می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به کلاه ایمنی هرتمن، jsp، ‌کاترپیلار، پرشین سیفتی، ماتریکس و ... اشاره کرد. 

کلاه ایمنی کاترپیلار

کلاه کاتر پیلار ساخت کشور آمریکا و انگلستان است. اگر می خواهید به کلاه کاترپیلار اصلی دسترسی داشته باشید، می بایست از فروشنده گارانتی اصلی آن را تهیه نمایید. معمولاً این کلاه کار در صورت اصلی بودن، هم به صورت کلاه مهندسی و هم به صورت کلاه کارگری موجود است. برخی از انواع کلاه کاترپیلار دارای محفظه ای برای گرفتن عرق پیشانی هستند. علاوه بر این، دارای بندی برای بسته شدن به چانه نیز می باشند.
خریداران می توانند در سایت راندنو با عامیلن و نمایندگان انواع ابزارآلات ایمنی مختلف در ارتباط باشند و بدون هیچ واسطه ای از آن ها خرید کنند.

برند


نوع کاربرد