ثبت فروشگاه

کلاه ایمنی کپ

از ۹۹,۰۰۰ تا ۹۹,۰۰۰ تومان

کلاه ایمنی JSP

از ۵۵,۰۰۰ تا ۵۵,۰۰۰ تومان

کلاه ایمنی کندور

از ۱۴۵,۰۰۰ تا ۱۴۵,۰۰۰ تومان

کلاه ایمنی یا کلاه کار از انواع تجهیزات ایمنی فردی است. این ابزار ایمنی برای محافظت از سر و گردن افراد در مشاغل خطرآفرین استفاده می‌شود. کلاه ایمنی به انگلیسی helmet نام دارد. استفاده از کلاه کار نقش مهمی در حفظ امنیت کارکنان در حوزه‌های مختلف، به خصوص فعالیت‌های ساختمانی و عمرانی ایفا می‌کند. این ابزار ایمنی وظیفه حفاظت از سر، که یکی از عضوهای حیاتی بدن است را در برابر ضربات احتمالی در مشاغل گوناگون، برعهده دارد. این تجهیز ایمنی در برابر حوادث احتمالی مانند سقوط اشیاء، تماس سهوی با برق، قرار گرفتن در برابر اشعه‌های مضر و مواردی از این قبیل از سر کارکنان محافظت می‌کند.

با استفاده از کلاه کار مناسب ریسک وارد شدن آسیب به مغز تا حدود زیادی کاهش می‌یابد. همچنین از اصلی‌ترین ویژگی‌های انواع کلاه کار ایمنی می‌توان به برخورداری از مقاومت بالا در برابر ضربه و پرتاب اجسام، ضد آب بودن، مقاوم در برابر سوختگی و جذب شوک ضربه وارده اشاره کرد. کلاه ایمنی مهندسی یکی از رایج‌ترین انواع این محصول است که در برابر خطراتی مانند سوختگی، شوک الکتریکی و ضربه از سر و گردن افراد محافظت می‌کند. همچنین این وسیله ایمنی براساس کلاس‌بندی در انواع مختلف کلاس B ،A و C تولید می‌شود و براساس مقاومت نیز درجه‌بندی می‌شود.

در لیست زیر از پرکاربردترین انواع کلاه کار نام برده شده است:

 • کلاه مهندسی
 • کلاه آتش‌نشانی
 • کلاه کار در ارتفاع یا ساختمانی
 • کلاه جوشکاری

رنگ کلاه ایمنی چه مفهومی دارد؟

کلاه‌های کار براساس رنگ و کاربرد از یکدیگر متمایز می‌شوند. این تجهیزات با رنگ‌های مختلف سفید، زرد، قرمز، نارنجی، قهوه‌ای، آبی، سبز و خاکستری در بازار موجود هستند. به همین دلیل می‌توان کارکنان یک مجموعه را از یکدیگر تفکیک و جایگاه شغلی آن‌ها را نیز مشخص کرد.

کلاه ایمنی از چه موادی ساخته شده است؟

این تجهیزات ایمنی با استفاده از مواد اولیه مختلفی تولید می‌شوند. توجه نمایید برای تهیه یک کلاه کار خوب باید به جنس آن و نحوه قرارگیری کلاه بر روی سر توجه نمایید. مواد تولید کلاه‌های ایمنی عبارتند از:

 1. کلاه ایمنی آلومینیومی
 2. کلاه ایمنی پلی اتیلن
 3. کلاه ایمنی پلی کربنات
 4. کلاه ایمنی پلاستیکی
 5. کلاه ایمنی فایبرگلاس

کلاس بندی کلاه های ایمنی

 • کلاه ایمنی کلاس A: این کلاه در برابر ضربه مقاومت دارد. استفاده از این ابزار ایمنی در برابر جریان برق 220 ولت نیز مناسب است و از آسیب به افراد جلوگیری می‌کند.
 • کلاه کلاس E یا نوع B: این محصول از سطح ایمنی بالاتری نسبت به نمونه قبلی برخوردار است. استفاده از این کلاه در برابر ضربه و سوختگی ناشی از برق‌گرفتگی کاربرد دارد. همچنین در برابر شوک الکتریکی جریان برق تا 2000 ولت مقاومت دارد.
 • کلاه کار کلاس C: این نوع وزن سبک‌تری دارد و تنها در برابر ضربه مقاومت دارد.

جهت اطلاع از قیمت انواع کلاه ایمنی کار با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید لیست مراکز فروش کلاه ایمنی را در راندنو مشاهده نمایید و به صورت مستقیم با فروشندگان ارتباط برقرار نمایید.

بهترین برندهای کلاه ایمنی مهندسی

کلاه کار در ارتفاع هترمن، سبلان، پادکس، سنچورین، تفتان، سابرینا، کلاه ایمنی jsp و کلاه ایمنی پرشین سیفتی نام برد. لازم به ذکر است اگر به دنبال بهترین کلاه ایمنی خارجی هستید، می‌توانید برند یووکس را انتخاب نمایید.

قیمت کلاه ایمنی

قیمت کلاه ایمنی کار با توجه به عواملی مانند نوع کلاه و نوع کاربری آن، کلاس‌بندی محصول، جنس، کیفیت کلاه و برند تولیدکننده متغیر است. کلاه فایبر گلاس و کلاه کار نوع A معمولاً قیمت بالاتری دارند. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت کلاه کار و مشاهده کلاه کار به سایت راندنو مراجعه نمایید و با فروشندگان این ابزار ایمنی در ارتباط باشید.

خرید کلاه کار از راندنو

پیش از خرید کلاه ایمنی بهتر است به نکات زیر توجه شود:

 1. شرایط محیطی و شغلی و انتخاب کلاس‌بندی مناسب
 2. توجه به رنگ کلاه و انتخاب آن براساس مسئولیت
 3. در نظرگیری خطرات احتمالی موجود در محیط
 4. نوع کلاه و توجه به میزان راحتی آن
 5. برخورداری از قابلیت تنظیم
 6. توجه به لوازم جانبی مورد نیاز
 7. توجه به تاریخ تولید و انقضاء
 8. استاندارد کلاه ایمنی و برگه مشخصات آن

برای خرید کلاه ایمنی مهندسی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلاه ایمنی مهندسی و قیمت کلاه ایمنی کارگری برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد