ثبت فروشگاه

کلاه ایمنی کپ

از ۷۵,۰۰۰ تا ۹۹,۰۰۰ تومان

کلاه ایمنی JSP

از ۱۸,۰۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ تومان

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یا helmet یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین انواع ابزار ایمنی است که نقش مهمی در حفظ امنیت کارکنان در حوزه های مختلف به خصوص فعالیت های ساختمانی و عمرانی دارد. کلاه ایمنی وظیفه حفاظت از سر که یکی از عضوهای حیاتی بدن است را در برابر ضربات احتمالی دارد. برای خرید یک کلاه ایمنی خوب می بایست به جنس آن و روش سفت شدن آن بر روی سر دقت نمود.

کلاه ایمنی

کاربرد کلاه ایمنی مهندسی

کلاه ایمنی مهندسی امروزه کاربرد زیادی در میان کاربران دارد. مهندسین معدن، ساختمان سازی و عمران، برق و صنایع دیگر می بایست در هنگام کار و نظارت در پروژه های مختلف از آن استفاده کنند. قیمت این ابزار ایمنی براساس نوع برند، کیفیت مواد و وزن کلاه متغیر است. ضربات احتمالی همیشه از سقوط اشیاء ناشی نمی شوند. گاهی ممکن است بر اثر کوتاهی سقف و کم بودن ارتفاع، فرد موقعیت خود را فراموش کرده و به طور ناگهانی بلند شده و سبب برخورد شدید سر با سقف یا جسم بالای سر خود شود. این خطر حتی ممکن است در اثر برخورد با یک منبع شوک الکتریکی نیز بوجود بیاید.

به طور کلی کلاه ایمنی از خطراتی قبیل مرگ مغزی، شکستگی جمجمه، برق گرفتگی، فراموشی و... می شود. به همین دلیل یک ابزار ایمنی ضروری برای انجام هر کاری است.

کاربرد کلاه ایمنی مهندسی

اجزای تشکیل دهنده کلاه ایمنی

 • قسمت خارجی کلاه: این قسمت وظیفه محافظت از سر را در برابر خطرات و ضربات خارجی را دارد. 
 • لبه های کلاه: وظیفه حفاظت از سر و گردن را دارد.
 • بند چانه: وظیفه این بند ثابت نگه داشتن کلاه بر روی سر است. 
 • نوار عرق گیر: این نوار برای روی پیشانی قرار می گیرد و عرق روی پیشانی را جذب می کند. 
 • نوار پشت گردن: باعث ثابت شدن و فیکس شدن کلاه بر روی سر می شود. 
 • بند و تسمه داخلی:  کلاه را بدون تماس روی سر کاربر نگه می دارد و ضربه های وارد شده را جذب می کند و مانع از انتقال ضربه می شود. 

اجزای تشکیل دهنده کلاه ایمنی

انواع کلاه مهندسی بر اساس نوع کارکرد

کلاه های مهندسی دارای انواع متفاوتی هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

کلاه مهندسی ساده

کلاه مهندسی ساده دارای انواع مختلف لبه دار و بدون لبه است. معمولاً رنگ این کلاه سفید و گاهاً رنگ سبز است. این کلاه قابلیت خاصی ندارند و از لحاظ قیمت پایین ترین قیمت را دارد. این محصول از جنس ABS تولید می شود.

کلاه آتش نشانی

کلاه آتش نشانی معمولاً دارای رنگ قرمز یا نارنجی تیره است. این کلاه نسوز است و حرارت را تا درجه ای مشخص بدون اینکه به سر آسیب بزند، کنترل می کند. این کلاه ها علاوه بر آتشنشانی در محیط هایی مانند کوره که در آن حرارت و دما بالاست نیز استفاده می شود. 

کلاه جوشکاری

این کلاه مخصوص عملیات جوشکاری است. در هنگام جوشکاری و پرت شدن جرقه ها بر روی صورت، کلاه جوشکاری از قسمت سر و موی سر مراقبت می کند. کلاه ماسک جوشکاری می تواند ساده و یا اتوماتیک باشد. 

کلاه ایمنی کار در ارتفاع 

کلاه کار در ارتفاع معمولاً از مشخصات ویژه ای برخوردار است. مجموعاً سه نوع کلاه ایمنی در بازار موجود است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

 1. نوع A که در برابر ضربه، نفوذ و در برابر برق مقاوم است. (220 ولت)
 2. نوع B که میزان حفاظت و مقاومت بالاتری را در برابر ضربه، شوک الکتریکی و سوختگی ناشی از برق دارد. (2000 ولت)
 3. نوع C که بسیار سبک است و سر را در برابر ضربه حفظ می کند ولی در برابر جریان برق مقاوم نیست.
 4. کلاه ایمنی لبه دار که سر را از خراشیدگی محافظت می کند و برای جلوگیری از ضربات ناشی از پرتاب اجسام طراحی نشده و چندان مناسب نیست. 

انواع کلاه ایمنی براساس نوع کارکرد

انواع کلاه ایمنی براساس جنس

 • کلاه ایمنی آلومینیومی: علاوه بر استحکام بالا در برابر ضربات، در برابر مواد مذاب نیز مقاوم است و در صنایع فولاد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کلاه با افزایش ضخامت، مقاومتش نیز زیاد می شود. 
 • کلاه ایمنی پلاستیکی: این نوع کلاه از جنس پلی اتیلن و ABS تولید شده است و از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار هستند. معمولاً جنس ABS از پلی اتیلن مقاوم تر است. 
 • کلاه ایمنی پلی کربنات: این کلاه علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه، در مقابل حرارت نیز مقاوم است و گرمای زیاد به آن آسیب نمی زند. 
 • کلاه ایمنی فایبر گلاس: این کلاه قابلیت تحمل حرارت تا 2000 درجه سانتی گراد را دارد و به عنوان کلاه ضد حرارت شناخته می شود. این کالا در کارگاه های ریخته گری استفاده می شود.

انواع کلاه ایمنی براساس جنس

نکات مهم در خرید کلاه ایمنی

یک کلاه کار ایمنی استاندارد و مناسب باید دارای دو بخش شامل یک پوسته خارجی محکم و یک لایه آستر جذب کننده ضربه باشد. همچنین داخل کلاه باید یک تسمه یا یک نوار جهت معلق نگهداشتن پوسته خارجی کلاه نیز وجود داشته باشد. افزون بر این، ویژگی های یک کلاه ایمنی عبارتند از:

 • جنس پوسته خارجی یکی از مهم ترین پارمترها در خرید آن است. جنس پوسته خارجی این کلاه ها معمولاً از پلاستیک، فلیبرگلاس و کربن تولید می شود. جنس کلاه کار ارتباط زیادی با نوع کار شما دارد اما باید علاوه بر مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه در برابر تغییرات آب و هوایی نیز مقاوم باشد. 
 • جنس پوسته داخلی کلاه از نکات مهم دیگر در خرید این ابزار ایمنی است. جنس داخلی کلاه باید نرم باشد و در عین حال ضربه را جذب کند. این پوسته باید تنفس پذیری بالا داشته باشد و مانع از تعریق سر کاربر شود. 
 • نوع کلاه ایمنی برای مشاغل مختلف متفاوت است و باید متناسب با نوع کار آن را انتخاب کرد. 
 • قابلیت تنظیم و رگلاژ برای استفاده اشخاص مختلف و سهولت تنظیم و تعویض نوار معلق دور سر
 • وزن کلاه ایمنی نباید به گونه ای باشد که کاربر را خسته کند و یا باعث ایجاد فشار به سر آن شود.
 • کلاه کار باید سوراخ هایی جهت تهویه هوا داشته باشد تا مانع از تعریق سر کاربر در حین کار شود. 
 • طراحی مناسب و مطابق با استانداردها و اصول ارگونومیکی 
 • شرکت تولیدکننده، گارانتی و خدمات پس از فروش
 • مقاوم در برابر آب و نفوذ اجسام
 • جذب شوک ضربات وارد شده
 • قابلیت سوختن آرام

رنگ کلاه ایمنی

رنگ کلاه ایمنی در کارگاه

 • رنگ قرمز: این رنگ برای آتش نشان ها، نیروهای امداد و اطفاء حریق استفاده می شود.
 • رنگ زرد: این رنگ به منظور ایمنی و در کارگاه های عمرانی و دیگر پروژه ها برای کارگران به کار می رود. 
 • رنگ سفید: این رنگ برای کارکنان سطح بالا مانند سرپرستان، مدیران و مهندسین به کار می رود.
 • رنگ خاکستری (طوسی): این رنگ برای بازدیدکنندگان به کار رفته است. 
 • رنگ قهوه ای: این رنگ برای کارکنان و کارگرانی که در دمای بالا همچون زمان جوشکاری فعالیت می کنند، به کار می رود. 
 • رنگ آبی: کلاه ایمنی آبی برای نیروهای فنی، تعمیرات و همچنین تکنسین های برق به کار می رود.
 • رنگ سبز: این رنگ برای مهندسین بهداشت و ایمنی کاربرد دارد.
 • رنگ نارنجی: این رنگ کلاه ایمنی در کارگاه ساختمانی مورد استفاده کارگران قرار می گیرد.

رنگ کلاه ایمنی

چه زمانی باید کلاه ایمنی را تعویض کنیم؟ 

یکی از موارد تعویض کلاه کار تاریخ انقضای آن است معمولاً کلاه های ایمنی 5 تا 7 سال بعد از تولید قابلیت استفاده دارند. البته در صورتی که کلاه شما در حادثه ای دچار خرابی، سوختگی، شکستگی و موارد دیگر شد باید اقدام به تعویض آن نمایید. 

بهترین مارک کلاه ایمنی مهندسی

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی بسیاری به تولید این محصول می پردازند. 

کلاه ایمنی کاترپیلار

کلاه کاتر پیلار ساخت کشور آمریکا و انگلستان است. اگر می خواهید به کلاه کاترپیلار اصلی دسترسی داشته باشید، می بایست از فروشنده گارانتی اصلی آن را تهیه نمایید. معمولاً این کلاه کار در صورت اصلی بودن، هم به صورت کلاهم:مهندسی و هم به صورت کلاه کارگری موجود است. برخی از انواع کلاه کاترپیلار دارای محفظه ای برای گرفتن عرق پیشانی هستند. علاوه بر این، دارای بندی برای بسته شدن به چانه نیز هستند. 

کلاه ایمنی مهندسی JSP

یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه تولید تجهیزات ایمنی فردی و لوازم ایمنی است. این شرکت، یک شرکت انگلیسی است که محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه کرده است. کلاه های این شرکت از جنس پلیمر سخت یا HDPE و جنس پوسته داخلی آن از Terylene ساخته شده است. 

کلاه ایمنی هترمن 

شرکت هترمن یکی از تولیدکنندگان داخلی تجهیزات ایمنی فردی یا HSE است که کلاه ایمنی را در مدل های مختف به بازار عرضه کرده است. این شرکت از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرده است. از محبوبت ترین محصولات این شرکت می توان به کلاه کار مدل MK7، MK8، MK3 و... اشاره کرد. 

از دیگر تولیدکنندگان این محصول می توان به کلاه ایمنی پرشین سیفتی، ماتریکس، کاناسیف، هامر، یووکس، صامو پرشین و ... اشاره کرد. 

قیمت کلاه ایمنی

قیمت کلاه ایمنی با توجه به عواملی مانند نوع و جنس آن متغیر است. کلاه فایبر گلاس و کلاه کار نوع A معمولاً قیمت بالاتری دارند. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت کلاه ایمنی مهندسی و مشاهده کلاه کار به سایت راندنو مراجعه نمایید و با فروشندگان این ابزار ایمنی در ارتباط باشید.

خرید کلاه ایمنی

برای خرید کلاه ایمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلاه کار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد