ثبت فروشگاه

داکت و متعلقات

داکت و متعلقات برق یکی از پرکاربردترین تجهیزات در سیم و کابل کشی ساختمان است. داکت کانالی فلزی یا پلاستیکی است که فضایی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند سیم و کابل های خود را از آن عبور دهند. از داکت و متعلقات آن در داخل مجموعه ها و محیط های مسقف استفاده می شود. این محصولات از سیم و کابل در برابر عوامل محیطی حفاظت می کنند. همچنین از آشفتگی و درهم ریختگی سیم و کابل جلوگیری می کنند. داکت ها باید متناسب با حجم و وزن سیم و کابل های یک مجموعه انتخاب شوند تا قابلیت نگهداری آن ها را داشته باشند. به همین دلیل هنگام خرید داکت باید این نکته را مد نظر قرار داد. همچنین قیمت داکت نیز به اندازه های آن بستگی دارد.

امروزه داکت در مجموعه های مختلفی همچون دانشگاه ها، اداره ها، بانک ها، فروشگاه ها، منازل مسکونی و دیگر موارد به کار گرفته می شود. این محصولات نصب ساده ای دارند. برخی از آن ها به نوعی چسب در پشت خود مجهز شده اند که به راحتی داکت به زمین و مکان مورد نظر می چسبد.

داکت و متعلقات

متعلقات داکت

برای نصب داکت به یک سری تجهیزات و متعلقات داکت نیاز است. به عنوان مثال درب داکت یکی از مهمترین متعلقات آن است که گاهی به صورت جداگانه به بازار عرضه می شود. این درب برروی بدنه اصلی متصل می شود. اتصالات و متعلقات داکت با توجه به محیط و مکان نصب انتخاب می شوند. از دیگر اتصالات داکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زانویی
 • زاویه های داخلی، خارجی و تخت
 • بست ها
 • مسدودکننده
 • سه راهی

ابعاد داکت

داکت برق براساس ابعاد به چند دسته تقسیم بندی می شود. این محصولات با توجه به اندازه عرضی به صورت 1، 1.5، 2، 2.5، 3، 3.5، 4، 5، 6 و 9 عرضه می شوند. لازم به ذکر است که طول تمامی داکت ها 2 متر است و به صورت شاخه ای عرضه می شوند.

انواع داکت

 1. داکت ساده
 2. داکت کف خواب (داکت زمینی)
 3. داکت پارتیشن دار
 4. داکت شیاردار
 5. داکت قرنیزی
 6. داکت طرح چوب
 7. داکت پشت چسب دار

انواع داکت

بهترین برند داکت و متعلقات

امروزه رعایت نکات سیم و کابل کشی، حفاظت و نگهداری از سیم و کابل و همچنین توجه به زیبایی مجموعه اهمیت پیدا کرده است. به همین دلیل استفاده از داکت و متعلقات آن ضرورت دارد. با افزایش تقاضا برای این محصول، شرکت های زیادی به تولید و ساخت انواع داکت و متعلقات پرداختند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

داکت و متعلقات داکت البرز

البرز یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده انواع داکت و ترانک در ایران است. این شرکت محصولاتی با کیفیت بالا و دوام خوب تولید می کند. همچنین محصولات آن نیز تنوع زیادی دارند. البرز از سایز 11 میلی متر تا 100 میلی متر داکت به بازار عرضه می کند. داکت های البرز غیر قابل اشتعال، بادوام، عایق الکتریسیه و ضد آب هستند.

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به داکت کوپوس، دانوب، سوپیتا و لگراند اشاره کرد.

قیمت داکت و متعلقات

عوامل بسیار زیادی همچون اندازه و ابعاد داکت، متراژ مورد نیاز، جنس داکت، نوع، درب دار بودن و نبودن آن، درجه حفاظت، رنگ، متعلقات مورد نیاز برای نصب و پیاده سازی، طراحی و دیگر موارد بر روی قیمت داکت برق اثرگذار است.

خرید داکت و متعلقات

برای خرید داکت و متعلقات می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت داکت و متعلقات و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند