ثبت فروشگاه

جعبه تقسیم برق یک محفظه درب دار و جایگاه مخصوص برای قرارگیری اتصالات، لوله‌ها و تجهیزات برق است. سیم و کابل‌هایی که به جعبه تقسیم وارد شده‌اند، توسط ترمینال‌های موجود در این جعبه، به انشعاب‌های گوناگون تقسیم‌بندی می‌شوند. وظیفه اصلی جعبه تقسیم، مدیریت و حفاظت از اتصالات برقی مانند سیم‌ها، مرتب‌سازی آن‌ها، تقسیم و انشعاب گرفتن راحت از سایر سیم‌ها، بالابردن امنیت و دیگر موارد است. جعبه تقسیم‌های پلاستیکی توسط بسیاری از کارخانه‌های سازنده داکت و ترانک تولید می‌شوند. جعبه تقسیم‌های چدنی و فولادی نیز وجود دارند که برای انشعاب‌های لوله کشی فلزی استفاده می‌شوند. نوعی از جعبه تقسیم‌ها در زیر کف محل بکار می‌رود که به اصطلاح به آن جعبه تقسیم کف خواب هم می‌گویند.

 جعبه‌های تقسیم می‌توانند در اشکال مربع، مستطیل و یا دایره به بازار عرضه شوند. انتخاب آن‌ها به نیاز و محل کاربرد مصرف‌کنندگان بستگی دارد. برخی از جعبه‌های تقسیم درپوش‌هایی شیشه‌ای و یا تلقی دارند که اصطلاحاً به آن‌ها جعبه تقسیم درب شفاف نیز گفته می‌شود و به کمک آن‌ها می‌توان بدون باز کردن درب، اتصالات و نحوه انشعابات درون آن‌ها را بررسی کرد. جعبه تقسیم بر اساس نوع کاربرد به دو شکل جعبه تقسیم توکار و یا جعبه تقسیم روکار ساخته می‌شود و جنس آن‌ها می‌تواند آلومینیومی، استیل، گالوانیزه، پلی کربنات، فایبرگلاس و یا پلاستیکی باشد. جعبه تقسیم روکار اغلب از جنس پلاستیک و یا ABS هستند. داخل جعبه تقسیم پلاستیکی، چهار، شش و یا هشت استوانه شیار دار قرار گرفته است که سیم‌ها در درون این شیار‌ها واقع می‌شوند. سیم و کابل به وسیله گلند در جعبه تقسیم نصب می‌شوند. البته این جعبه‌ها می‌توانند دیواره صاف و یا گرومت دار داشته باشند. در جعبه تقسیم‌های دیواره صاف، برای خروج و یا ورود سیم‌ها به داخل جعبه، حفره‌ای ایجاد نشده است. جعبه تقسیم توکار نوع دیگری از این محصولات است که می‌تواند فلزی و یا پلاستیکی باشد.  

قیمت جعبه تقسیم

قیمت جعبه تقسیم به عوامل مختلفی همچون جنس بدنه، نوع درب، ویژگی‌های جعبه، ابعاد، طراحی و شرکت سازنده جعبه تقسیم بستگی دارد.

خرید جعبه تقسیم از راندنو

نکام مهم هنگام خرید جعبه تقسیم به شرح زیر است.

  • جنس جعبه تقسیم، مقاومت و استحکام آن
  • نوع کاربرد (روکار - توکار)
  • ابعاد جعبه تقسیم
  • وزن و نحوه اتصال آن به سطح
  • جهت باز شدن درب جعبه تقسیم و نوع درب آن (شفاف - کدر)
  • درجه حفاظت (IP) یا ضد آب بودن جعبه

برای خرید جعبه تقسیم می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت جعبه تقسیم و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد


ابعاد


جنس بدنه