ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

تابلو برق پلاستیکی

تابلو برق پلاستیکی یک محفظه و یا جعبه اغلب از جنس ABS است که وظیفه جای دادن تجهیزات الکتریکی مانند فیوزها، کلیدها، کنتاکتورها، قطعات کنترلی، حفاظتی، سیم و کابل ها و ... را بر عهده دارد. دیگر وظیفه مهم تابلو برق صنعتی افزایش ایمنی، جلوگیری از برق گرفتگی و حفاظت از تجهیزات الکتریکی در برابر صدمه های محیطی می باشد. داخل تابلو برق ها می توان از ریل های مخصوص استفاده کرد تا قرارگیری لوازم الکترونیکی ساده تر و تمیزتر باشد. تابلو برق پلاستیکی دارای ابعاد متنوعی بوده و به شکل های مکعب و مکعب مستطیل تولید می شود به عنوان مثال از تابلو برق کوچک در کحیط صنعتی که وسعت زیادی ندارند استفاده می شود. این تابلوها در دو نوع تابلو برق ایستاده و تابلو برق دیواری به بازار عرضه می شوند. تابلو برق ساختمان که به شکل indoor عرضه شده اند، اغلب در محیط های داخلی و تابلو برق های Outdoor اغلب در محیط های خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دارای درجه حفاظت های بالاتری هستند. تابلو برق پلاستیکی ضد آب در دسته تابلو برق های Outdoor قرار می گیرد.  

انواع تابلو برق براساس نحوه نصب

تابلو برق پلاستیکی می تواند به دو شکل زیر مورد استفاده قرار گیرد که انتخاب هریک از آن ها به محل استفاده مصرف کنندگان بستگی دارد.

 • تابلو برق پلاستیکی روکار
 • تابلو برق پلاستیکی توکار

انواع تابلو برق پلاستیکی بر اساس کاربرد

 1. تابلو برق ساختمان
 2. تابلو برق صنعتی
 3. تابلوهای مربوط به توزیع برق
 4. تابلو از نوع بانک خازن یا ضریب قدرت
 5. فرمان موتوری
 6. تابلو برق کنترل و یا PLC
 7. تابلو مارشالینگ
 8. تابلو برق سه فاز و تک فاز

انواع تابلو بر اساس سطح ولتاژی

این تابلو برق ها به دو نوع MV و LV تقسیم می شوند. تابلو های برق از نوع MV دارای سطح ولتاژی 1000 تا 36000 ولت می باشند در صورتی که تابلوهای برق از نوع ها LV، سطح ولتاژی زیر 1000 ولت را دارا می باشند.

مشخصات فنی تابلو برق پلاستیکی

 

 1.  تابلو برق پلی کربنات از مواد اولیه پلیمری (ABS) ساخته شده است و به نوار آب بندی شده با درجه حفاظت IP65 و یا بالاتر مجهز شده است. ای بی اس، یک نوع پلیمر ترموپلاستیکی است که در محیط های قلیایی، اسیدی، روغنی، الکلی و از خود مقاومت بالایی نشان می دهد.
 2. این تجهیزات درب دار می باشند. البته لازم به ذکر است که درب آن ها می تواند شفاف (شیشه ای) و یا مات باشند. تابلو برق ساده دارای درب از جنس بدنه خود محصول می باشد. استفاده از تابلو برق درب شیشه ای این امکان را به کاربر می دهد تا بدون بازکردن درب بتوانند داخل تابلو را مشاهده کنند.
 3. تابلو برق صنعتی از جنس پلاستیک، یک سینی از نوع گالوانیزه دارد که جهت نصب و اتصال قطعات الکترونیکی از آن استفاده می شود.
 4.  تابلوهای پلاستیکی در برابر ضربه و فشار از خود مقاومت نشان می دهند.
 5. این تجهیزات غیرقابل آتش سوزی می باشد.
 6. این محصولات عایق حرارتی بوده و اشعه و نور مستقیم خورشید به آن ها آسیب وارد نمی کند.
 7. دارای مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار، حشرات، رطوبت و آب
 8. عایق الکتریکی مناسب و جلوگیری از برق گرفتگی
 9. مقرون به صرفه بودن این نوع تابلوها نسبت به مدل های مشابه فلزی یک مزیت بزرگ برای آن ها محسوب می شود.

نکات مهم در خرید تابلو برق پلاستیکی

 1. ابعاد، اندازه و شکل هندسی محصول
 2. محل مورد استفاده، توکار روکار بودن آن
 3. درجه حفاظت محصول
 4. نوع کارایی تابلو (ایستاده و یا دیواری)
 5. برند و شرکت تولید کننده
 6. نوع درب و جهت باز شدن آن
 7. سطح ولتاژ کاری
 8. نوع تابلو بر اساس کاربرد

قیمت تابلو برق پلاستیکی

تابلو برق پلاستیکی دانوب، واصل الکتریک الوند، پارس صنعت و .... از بهترین برندهای تولید کننده تابلو برق می باشند. عواملی هم چون ابعاد و شکل ظاهری، جنس بدنه، سطح ولتاژی، ایستاده و یا دیواری بودن تابلو، توکار و یا روکار بودن تابلو برق نقش مهمی را در تعین قیمت آن ایفا می کنند.
خریداران می توانند با مراجعه به سایت راندنو قیمت تابلو برق پلاستیکی ایرانی و سایر انواع آن را مشاهده کرده و فروشندگان و نمایندگان آن در ارتباط باشند.

برند


نوع کارکرد


ابعاد