ثبت فروشگاه

لوله برق گالوانیزه یکی از پرکاربردترین لوله‌ها در صنعت برق است. این لوله از فولاد ساخته می‌شود و لایه‌ای از فلز روی بر آن پوشانده می‌شود. استفاده از این لوله برای ساختمان‌ها ضروری است. به دلیل این که در برابر خوردگی، زنگ زدگی و رطوبت مقاومت بالایی دارند. قیمت لوله گالوانیزه بر اساس ابعاد، روش تولید، درزدار یا غیر درزدار بودن، برند تولید کننده و دیگر موارد می‌تواند متفاوت باشد. بهتر است قبل از اقدام به خرید لوله گالوانیزه از مراجع معتبر قیمت بگیرید.

لوله برق گالوانیزه وظیفه حفاظت از سیم و کابل‌ها و هادی آن‌ها در خارج و داخل ساختمان‌ها و محیط‌های کارگاهی و صنعتی را برعهده دارد. این تجهیزات استحکام مکانیکی بالایی دارند و از تماس‌های ناخواسته با هادی سیم و کابل‌ها و صدمه دیدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند. لوله فولادی با نام لوله کاندوئیت نیز شناخته می‌شود. از لوله فلزی برق کشی در ساختمان‌های اداری، مسکونی، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، انبارها، کارگاه‌های صنعتی، پروژه‌های عمرانی و ... از آن استفاده می‌شود. لوله فولادی برق گالوانیزه لوله‌ای است که برای حفاظت از سیم و کابل کشی در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله از فولاد نرم ساخته می‌شود و پوششی از فلز روی بر آن پوشانده می‌شود. هر چه ضخامت لوله بیشتر باشد، مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز بیشتر است. از لوله برق‌های گالوانیزه در مکان‌های مختلف صنعتی و خانگی استفاده می‌شود. لوله برق گالوانیزه به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • لوله برق گالوانیزه گرم: برای پوشش لایه لوله آبکاری گرم از یک فرآیند شیمیایی استفاده می‌شود و فلز روی بر آن پوشش داده می‌شود. این لوله ماندگاری و میزان چسبندگی بالایی دارد. لوله‌های گرم در دمای بالا (460 درجه سانتی‌گراد) قرار می‌گیرند تا فلز روی بر آن بنشیند. ماندگاری و طول عمر این لوله‌ها زیاد است. اگر در شرایط سخت مثلاً در محیط‌های صنعتی قرار داشته باشند، طول عمر آن‌ها حدود 13 سال، در مکان‌های خشک حدود 40 سال و در سطح شهر 30 سال می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
  • لوله برق گالوانیزه سرد: این نوع از لوله‌ها در دمای پایین نسبت به نوع گرم آبکاری می‌شوند. در این روش نمک را داخل آب یا اسید می‌ریزند و روی لوله اسپری می‌کنند. لایه گالوانیزه در نوع سرد حدود 25 تا 30 میکرون است. عمر این لوله‌ها نسبت به لوله‌های آبکاری گرم بسیار کم‌تر است. برای مثال در محیط‌های مرطوب حدود 7 سال عمر می‌کنند. مقدار روی در این روش بسیار کم‌تر از روش گرم است. به همین دلیل مقاومت آن‌ها هم طبیعتاً کم‌تر است. از این لوله‌ها در صنایع مختلف جهت رنگ آمیزی فولاد گانوالیزه استفاده می‌شود.

قیمت لوله برق گالوانیزه

قیمت لوله‌های گالوانیزه با توجه به تنوع بسیار زیاد متفاوت است. لوله‌ها به نسبت مقدار و قطر فلز روی استفاده شده در آن‌ها و مواد اولیه به کار گرفته شده، ارزان یا گران قیمت هستند. به علت پیشرفته‌تر بودن و عمر زیاد لوله برق‌های گالوانیزه گرم، گران‌تر از لوله برق‌های سرد گالوانیزه هستند و میزان تقاضاً برای لوله برق‌های گرم بیشتر است. به طور کلی قیمت ثابتی برای لوله های برق وجود ندارد در حالی که قیمت‌ها روز به روز در حال تغییر هستند.

خرید لوله برق گالوانیزه از راندنو

لوله برق های گالوانیزه در بخش های مختلف صنعتی و خانگی تولید می‌شوند که ممکن است قیمت ثابتی برای آن ها وجود نداشته باشد. روش ساخت لوله، آلیاژ به کار رفته، ابعاد و قطر لوله، مقدار فلز روی استفاده شده، ضخامت، مقاومت و کیفیت از مواردی هستند که می‌تواند در قیمت لوله‌ها تاثیرگذار باشد. فروشندگان در تعیین قیمت نهایی این موارد را در نظر می گیرند تا قیمت کالا منصفانه باشد.

  1. نوع لوله فولادی
  2. میزان خمش
  3. جنس و مواد تشکیل دهنده
  4. شیوه اتصال
  5. شرایط استفاده 
  6. کاربرد لوله 
  7. استانداردها و ابعاد لوله فلز

برای خرید لوله برق گالوانیزه می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات آن را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوله‌های برق گالوانیزه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


سایز