ثبت فروشگاه

مفصل حرارتی (Cable Joint) از جمله تجهیزات مورد استفاده در صنعت برق قدرت است. مفصل‌ها وظیفه اتصال دو کابل مجزا را به صورت استاندارد برعهده دارند. علاوه بر این جهت ترمیم کابل آسیب دیده نیز می‌توان از انواع مفصل حرارتی کابل استفاده کرد، حتی اگر این آسیب به هادی کابل مورد نظر نیز سرایت کرده باشد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت مفصل حرارتی میزان ولتاژ قابل پشتیبانی است. مفصل‌ها در انواع مفصل حرارتی فشار ضعیف، مفصل حرارتی فشار متوسط و مفصل حرارتی فشار قوی به بازار عرضه می‌شوند. وجود مفصل حرارتی در شبکه‌های برق قدرت و سیستم‌های توزیع نیرو الزامی است به همین دلیل افراد متخصص به خرید مفصل حرارتی اقدام می‌کنند. نوعی مفصل کلد تا مفصل سرد نیز به بازار عرضه می‌شود که برای جمع شدن و نشستن بر روی کابل نیازی به حرارت ندارد. این مفصل‌ها نیز در ولتاژهای مختلف به بازار عرضه می‌شود. اجزای اصلی مفصل سرد از جنس کامپاند سیلیکون است. مفصل‌ها تجهیزاتی هستند که در کابل کشی برق به کار گرفته می‌شوند. نوع حرارتی این تجهیزات کاربرد بیشتری دارد. این کابل‌ها در محل اتصال دو کابل مجزا از هم قرار می‌گیرند و یا به جهت ترمیم دو کابل استفاده می‌شوند. لازم به ذکر است که اگر تنها غلاف کابل آسیب دیده باشد، می‌توان از روکش حرارتی زیپی استفاده کرد.

از این گونه مفصل‌ها بیشتر برای اتصال کابل‌ها در انواع آرموردار، سرب دار، خشک، روغنی و دیگر موارد استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که معمولاً قیمت تمام شده این گونه مفصل‌ها، پایین‌تر از نمونه مشابه رزینی آن است. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این مفصل‌ها نصب و راه‌اندازی سریع و راحت است. از مفصل‌های حرارتی می‌توان در خطوط زمینی و خطوط هوایی استفاده کرد. لازم به ذکر است که در خطوط آبی بیشتر از مفصل‌های رزینی استفاده می‌شود. این گونه مفصل‌ها تاریخ مصرف محدودی ندارند و در ساختمان آن‌ها از چسب مخصوص آب بندی استفاده شده است. سایز مفصل حرارتی مطابق با سایز و تعداد رشته های کابل مورد نظر انتخاب می شود.

این نوع از مفصل ها بر اساس ولتاژ کابل ها به سه دسته مفصل حرارتی فشار ضعیف، مفصل حرارتی فشار متوسط و مفصل حرارتی فشار قوی متقسیم بندی می‌شوند. براساس جنس نیز به دسته‌های مفصل پل الفین، مفصل پی وی سی، مفصل PTFE، مفصل FEP و مفصل سیلیکونی تقسیم بندی می‌شوند.

قیمت مفصل حرارتی

قیمت مفصل‌ها با توجه به نوع ولتاژ، جنس، طول عمر مفصل برند و شرکت سازنده آن متغیر است. برای مشاهده لیست قیمت مفصل حرارتی پارس جلفا و دیگر برندها می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید مفصل حرارتی از راندنو

پیش از خرید مفصل باید به نکات زیر توجه کرد:

  1. نوع شیلد کابل
  2. محدوده ولتاژ مفصل
  3. نوع عایق و سایز کابل
  4. جنس دو راهه مورد نیاز و دیگر تجهیزات
  5. آرموردار بودن و یا بدون آرمور بودن کابل

برای خرید مفصل حرارتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات مفصل را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مفصل حرارتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی مفصل حرارتی لاله زار و دیگر مناطق را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند