ثبت فروشگاه

مفصل حرارتی

مفصل حرارتی از جمله تجهیزات مورد استفاده در صنعت برق قدرت می باشد. مفصل ها وظیفه اتصال دو کابل مجزا را به صورت استاندارد بر عهده دارند. علاوه بر این جهت ترمیم کابل آسیب دیده نیز می توان از مفصل استفاده کرد، حتی اگر این آسیب به هادی کابل مورد نظر نیز سرایت کرده باشد. مفصل های حرارتی از این گونه مفصل ها بیشتر برای اتصال کابل ها (آرموردار، سب دار، خشک، روغنی و ...) تا ولتاژ 1 کیلو ولت استفاده می شود. لازم به ذکر است که معمولاً قیمت تمام شده مفصل های حرارتی، پایین تر از نمونه مشابه رزینی آن بوده و نصب و راه اندازی آن ساده تر است. از مفصل های حرارتی می توان هم در خطوط زمینی و هم در خطوط هوایی استفاده کرد. مفصل های حرارتی تاریخ مصرف محدودی ندارند و در ساختمان آن ها از چسب مخصوص آب بندی استفاده شده است. 

اجزای مفصل حرارتی

مفصل های حرارتی دارای اجزای مختلفی هستند که شامل یک رابط هادی عایق، یک سیستم آب بندی، کنترل کننده میدان، سیستم ارت کامل و دو راهه جهت اتصال کابل ها می باشد. رابط هادی کابل ها که معمولاً موف ها هستند، یک نوع رابط با قطر مناسب برای سایز کابل می باشند. سیستم آب بندی مفصل حرارتی شامل یک روکش از نوع حرارتی است که وظیفه آب بندی و روبندی محل اتصال را به عهده دارد. سیستم ارت کامل نیز شامل شیرینگ ها و آرمور (در صورت نیاز) می باشد.
مفصل های حرارتی بر اساس ولتاژ کابل ها نیز به دو دسته مفصل حرارتی فشار ضعیف و مفصل حرارتی فشار قوی تقسیم می شوند. 

خرید مفصل برق:

ما در استارتاپ راندنو تلاش می کنیم تا فروشندگان این حوزه را به خریداران معرفی کنیم. مفصل حرارتی ریکم ، الکان، ری سان، چسب کاران، پارس مفصل و غیره از بهترین برندهای موجود در کشور می باشد که دارای استانداردها وتأییدیه های شرکت توزیع می باشد. راندنو در راستای وظایف خود، خریداران را برای خرید از فروشندگان و نمایندگان برندهای متفاوت سرکابل و مفصل حرارتی راهنمایی خواهد کرد.

 

طریقه نصب مفصل حرارتی

ابتدا روکش روی کابل را برش زده، سپس هادی کابل ها را به دو سر رابط یا همان موف می دهیم. روکش یا همان تیوپ را داخل یک سمت کابل کرده (قبل از اتصال موف) و بعد از این که اتصال داخل موف ها برقرار شد، با دستگاه پرس، کابلشوی آن ها را محکم می کنیم. روکش های حرارتی کوچک تر را به عنوان لایه اولیه گذاشته و چسب داخل آن نیز با حرارت روان می شود. بر روی لایه نهایی نیز جهت آب بندی و محافظت، روکش بزرگ تر را قرار داده که به عنوان عایق کابل در نظر گرفته می شود.
 مفصل های حرارتی در بیشتر مواقع زیر خاک و زیر زمین نصب می شوند. به علت درجه آب بندی بالا و محافظت مکانیکی استاندارد، امروزه پیمانکاران شبکه توزیع در موارد متعددی برای ترمیم و توسعه کابلکشی از مفصل های حرارتی استفاده می کنند. 

نکات مهم در خرید مفصل حرارتی

  • نوع شیلد 
  • محدوده ولتاژ مفصل
  • جنس دو راهه مورد نیاز
  • آرموردار بودن و یا بدون آرمور بودن کابل
  • نوع عایق و سایز کابل

لیست قیمت مفصل حرارتی

قیمت مفصل ها با توجه به برند و قدرت آن متغیر می باشد. برای مشاهده لیست قیمت و فروشندگان و نمایندگان اصلی اینجا کلیک کنید.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند