ثبت فروشگاه

برق قدرت یا الکترونیک و برق فشار قوی مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و تجهیزات الکتریکی است که برای استفاده از برق قدرت یا فشار بالا در محیط‌های مختلف استفاده می‌شوند. این لوازم شامل محصولات مختلفی می‌شوند که برای تولید، توزیع و استفاده از برق قدرت طراحی شده‌اند. برخی از کاربردهای برق قدرت عبارتند از: انواع نیروگاه‌ها و توربین‌ها، نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های برق آبی، نیروگاه‌های هسته‌ای و بادی که برق را تولید می‌کنند.

به عنوان مثال ترانسفورماتورها در برق قدرت، دستگاه‌هایی هستند که برای تغییر ولتاژ برق از آن‌ها استفاده می‌شود و برق را از نیروگاه به شبکه توزیع منتقل می‌کنند. شبکه توزیع برق شامل خطوط انتقال برق، ترانس‌ها، تجهیزات توزیع و سایر اجزایی است که برق را از نیروگاه به مصرف‌کنندگان منتقل می‌کنند. تجهیزات مصرفی شامل لوازم برقی مانند چراغ‌ها، یخچال‌ها، تلویزیون‌ها، کولرها، ماشین‌لباسشویی‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی که برای استفاده در خانه، دفتر کار، صنایع و سایر مکان‌ها طراحی شده‌اند. تجهیزات انتقال برق شامل لاین‌ها، کابل‌ها، ایستگاه‌های تقویت برق و سایر تجهیزاتی است که برای انتقال برق از یک نقطه به نقاط دیگر استفاده می‌شوند. این لیست تنها چند مثال از تجهیزات برق قدرت است و در واقع هر تجهیزاتی که در فرآیند تولید، انتقال و توزیع برق قدرت استفاده می‌شود، جزو این دسته قرار می‌گیرد. در ادامه به معرفی تجهیزات برق قدرت می‌پردازیم:

  • سرکابل: از سرکابل برای متصل کردن کابل به تجهیزات برق استفاده می‌شود. به طور کلی از سرکابل‌ فشار قوی برای اتصال کابل قدرت زمینی و کابل هوایی و سایر لوازم برقی همچون ترانسفورماتورها به کار گرفته می‌شود.
  • مفصل: از مفصل جهت اتصال دو کابل با رعایت استانداردهای لازم استفاده می‌شود. همچنین برای ترمیم کابل‌های آسیب دیده از مفصل استفاده می‌شود. از رایج‌ترین مفصل‌ها می‌توان به مفصل حرارتی و مفصل رزینی اشاره کرد. مفصل رزینی برای اتصال کابل‌ها به کار گرفته می‌شود. این محصولات با آب‌ بندی مناسب می‌توانند کابل صدمه دیده را ترمیم کنند.
  • لوازم ایمنی: از لوازم ایمنی در مجموعه‌ها برای حفاظت از افراد در برابر حوادثی مانند اتصال کوتاه، برق گرفتگی و مواردی از این دست استفاده می‌شود.
  • ترانسفورماتور: وظیفه این تجهیز گرفتن برق از محل تولید و انتقال آن به نقاط توزیع برق است. در خطوط توزیع و انتقال جهت کاهش تلفات از ترانسفورماتورها استفاده می‌شود.
  • مقره: مقره مهم‌ترین بخش شبکه برق فشار قوی است. این محصولات نوعی عایق الکتریکی هستند که جهت اتصال کابل برق به برج انتقال استفاده می‌شوند. مقره ها شامل اتکایی، تابلویی، بشقابی، چکمه ای، کششی و سیلیکونی می‌شوند.

از دیگر تجهیزات برق قدرت می‌توان به انواع کاورینگ، اسپیسر، سکسیونر، دژنگتور، کات اوت فیوز و تجهیزات چاه ارت اشاره کرد.

قیمت برق قدرت

برق قدرت شامل تجهیزات مختلفی است که با توجه به عوامل مختلفی همچون جنس محصول، نوع کاربرد، ابعاد، استاندارد، شرکت سازنده و تولید کننده و دیگر موارد قیمت آن‌ها مشخص می‌شود. برای اطلاع دقیق و مقایسه قیمت تجهیزات برق قدرت می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید برق قدرت از راندنو

برای خرید تجهیزات برق قدرت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات مفصل رزینی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات برق قدرت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی این تجهیزات را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند