ثبت فروشگاه

اسپیسر در خطوط انتقال و توزیع برق نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. خطوط توریع و انتقال برق به دلیل این که اغلب در محیط‌های باز و بدون سقف نصب می‌شوند، در معرض باد، برف، باران و دیگر عوامل محیطی قرار می‌گیرند. به همین دلیل امکان آسیب دیدن، قطعی و از کار افتادن آن‌ها وجود دارد. آسیب دیدن کابل‌ها در خطوط توزیع سبب ایجاد نوسان می‌شود. نوسان به هادی کابل‌ها آسیب می‌زند و سبب به وجود آمدن جرقه و آسیب به دیگر تجهیزات برقی می‌شود. این اتفاق در مناطق سردسیر بیشتر است. زیرا در اثر ذوب یخ ممکن است پدیده گالوپینگ رخ دهد. به همین دلیل برای ایمن سازی خطوط و پیشگیری از این اتفاقات از اسپیسرهای بین فازی استفاده می‌شود.

در پاسخ به سوال اسپیسر چیست می‌توان گفت اسپیسر یک میله فایبرگلاس است که پوشش سیلیکونی روی آن تزریق شده است. برروی این وسیله چترهایی نصب شده است. اسپیسر بین فازی (IPS) هادی‌های کابل را از هم جدا نگه می‌دارد. در نتیجه از بروز اتفاقاتی همچون قوس الکتریکی و اتصال کوتاه جلوگیری می‌کند. اسپیسر به فشرده‌سازی خطوط نیز کمک زیادی می‌کند.

اسپیسرهای مختلفی برای فاصله گذاری بین هادی­‌ها و جلوگیری از بروز گالوپینگ به بازار عرضه شده است. این محصولات با توجه به ساختار و جنسی که دارند، اثرات پدیده گالوپینگ را خنثی می‌کنند. انواع اسپیسرهای بین فازی به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • اسپیسر بین فازی یکپارچه سخت
  • اسپیسر بین فازی یکپارچه منعطف
  • اسپیسر بین فازی منعطف چند بخشی

تمامی این اسپیسرها پرکاربرد هستند در جای به خصوصی به کار گرفته می‌شوند. اسپیسرهای یکپارچه و سخت از ساده ترین نوع اسپیسرها هستند. اما اسپیسرهای منعطف امروزه سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. این محصولات در بارهای خمشی، پیچشی و فشاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان طور که پیش‌تر گفته شد، اسپیسر بین فازی از رخ دادن پدیده گالوپینگ جلوگیری می‌کند و مانع به وجود آمدن مشکلاتی نظیر اتصال کوتاه، نوسان و دیگر موارد می‌شود. به کمک این تجهیزات می‌توان خطوط انتقال و توزیع را ایمن و فشرده­ سازی نیز کرد.این محصولات سبب ریخته شدن یخ و رطوبت از روی خطوط می‌شوند.

قیمت اسپیسر

قیمت این محصولات به عوامل مختلفی همچون جنس، طول، کاربرد، نوع، استانداردها، مقاومت، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید اسپیسر از راندنو

برای خرید اسپیسر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت اسپیسر 7 سانتی را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اسپیسر 5 سانتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


طول